Hot alebo nie: 15 služieb na vytvorenie heatmaps

Tepelná mapa vám umožňuje sledovať aktivitu používateľa na stránke. Každé kliknutie akéhokoľvek návštevníka mierne zvyšuje "teplotu" oblasti. Ak je oblasť horúca (červená), často sa na ňu klikne. Ak je studený (modrý) - nevenujte mu pozornosť. V tomto článku nájdete recenzie 15 služieb, s ktorými môžete vytvárať tepelné mapy.

Ako používať Správcu značiek Google: Podrobný sprievodca pre začiatočníkov.

Диспетчер тегов упрощает интеграцию сайта со сторонними сервисами и службами аналитики. Из этой статьи вы узнаете, как установить и использовать Google Tag Manager (GTM). Что такое Google Tag Manager Диспетчер тегов - сервис, который упрощает использование кодов сторонних служб на сайтах или в приложениях.

21 Užitočné Excel funkcie pre internet marketingu

Excel - program, ktorý používame takmer každý deň, a ako to uľahčuje život pre väčšinu užívateľov, nemôžete ani hovoriť. Ale ako je to užitočné pre internet marketingu? Pozrime sa na 21 Excel funkcií a pokúsime sa odpovedať na túto otázku. Pred pokračovaním preskúmania zvážte definičné hodnoty, ktoré nájdete v tomto článku.

Google Analytics pre začiatočníkov: najobsiahlejší sprievodca v Runet

Služba Google Analytics je služba na analýzu správania používateľov a používateľov lokality. To je hlavný nástroj pre majiteľov webových stránok a internet marketingu pre seo stránky propagácie. Čo možno urobiť v službe Google Analytics: Sledujte akcie návštevníkov; Čítať konverziu; Sledovanie udalostí súvisiacich s podnikaním; Vykonajte testovanie A / B; Analyzujte účinnosť rôznych reklamných kanálov; Sledujte, čo sa deje na stránke v reálnom čase; Ďalších 100.500 užitočných vecí.

Prehľad najdôležitejších správ "Yandex. Metrics": odhadujeme cieľovú skupinu, efektívnosť propagácie a použiteľnosti

Yandex.Metrica je bezplatný systém pre sledovanie dochádzky a užívateľské akcie, analyzuje účinnosť propagácie a použiteľnosti stránky (použiteľnosť). Obsahuje mnoho užitočných nástrojov a vizuálnych správ. Napriek jednoduchosti a pohodliu služby sa môžete zmiasť vo všetkých týchto metrikách → mylne interpretovať údaje → urobiť nesprávne závery.

Podrobný sprievodca konzolou Google Search Console pre začiatočníkov

Konzola vyhľadávania Google je výkonný nástroj na získavanie dôležitých informácií o stránke, na kontrolu chýb a robí všetko, čo je v jej silách, aby sa zvýšila jej viditeľnosť vo výsledkoch vyhľadávania. Bohužiaľ, rozhranie konzoly je komplikované a časť Pomocník môže zmiasť ešte viac, takže nie všetci webmasteri vedia o možnostiach tohto nástroja a vedia, ako ho správne používať.

24 prípadov na zvýšenie konverzie vstupnej stránky

Bez ohľadu na konverziu vždy chcete vytlačiť z aplikácie vstupnej stránky ešte viac aplikácií, hovorov alebo odberov. Zvýšenie miery konverzie vedie k nižším nákladom na vedenie a vyššej návratnosti investícií. Chcem sa s vami podeliť o 24 prípadov rusky hovoriacich firiem a špecialistov, ktorí sa zaoberajú tvorbou a optimalizáciou vstupných stránok.

Podstata omnicnosti s príkladmi implementácie

Omnichanality je jednotný systém, ktorý spája rôzne kanály komunikácie s klientom. Predajný lievik, ako je zvyčajne maľovaný - v duchu prišiel, videl, kúpil - je ďaleko od reality. To platí najmä pre obchod B2B. Komplexné tovary a služby. Produkty s dlhým predajným cyklom a veľkou kontrolou. V praxi to tak nie je.

Ako používať službu analýzy webu Liveinternet.ru

Ak používate populárne webové analytické systémy od spoločnosti Yandex a Google, máte šancu upadnúť do pasce. Tu je: analyzujete dáta kvôli analýze a nie kvôli riešeniu marketingových problémov. Aby sme neboli zmätení v desiatkach zbytočných správ, použite jednoduchý nástroj na hodnotenie výkonnosti webu Liveinternet.

Ako vyhodnotiť účinnosť redizajnu webových stránok pomocou služby Google Analytics

Darvinisti tvrdia, že druhy, ktoré sú najviac prispôsobené životnému prostrediu, prežijú v prírode. Obchodníci vedia, že tento princíp funguje na webe: väčšia návštevnosť prijíma, zachováva a prevádza stránky, ktoré sú najlepšie prispôsobené potrebám používateľov. Na druhej strane sa potreby divákov rýchlo menia pod vplyvom technologického vývoja.

Čo je to testovanie A / B a ako ho vykonávať

Ako viete, v podnikaní neexistujú žiadne statické stavy. Spoločnosť sa musí neustále vyvíjať, aby spĺňala súčasnú situáciu na trhu, potreby zákazníkov a vlastníkov. Po zastavení vývoja sa projekt začne zhoršovať v rovnakom čase. Nemôžete napríklad vytvoriť internetový obchod, pridať 200 produktov na stránku a vytvoriť mesačný zisk 100 tisíc.

Ako skrátiť odkaz: prehľad 11 služieb

Skratky URL sú služby, ktoré vám umožňujú konvertovať dlhé adresy URL na kratšie a výhodnejšie. 30. marca 2019 Google konečne zavrel jeden z najpopulárnejších - Google URL Shortener (goo.gl). Stále však existuje 11 nástrojov, s ktorými môžete odkaz skrátiť. Analyzujeme ich funkčnosť a tarify.