Podrobný sprievodca auditom obsahu

Как быть, когда клиент жалуется, что какие-то люди ходят на сайт, но никто ничего не заказывает и даже не подписывается на рассылку, постоянной аудитории нет, да и посещаемость низкая? В таких случаях медики говорят, что необходимо поставить диагноз и назначить лечение. Это можно сделать, выполнив контент-аудит ресурса.

Východ slnka "Andromeda": čo očakávať od aktualizovaného vyhľadávania "Yandex"

Yandex pokračuje vo výcviku umelej inteligencie. Včera spoločnosť predstavila ďalší vyhľadávací algoritmus "Andromeda", ktorý nahradil "Korolev" (zdá sa, že v Yandexe to bolo vážne odnesené s témou vesmíru). Podobne ako jeho predchodca aktualizovaný vyhľadávací nástroj spracúva sémantické vektory webových stránok, porovnáva ich s vektorom dotazov a zohľadňuje predchádzajúce vyhľadávacie dotazy.

"Yandex" spustil hodnotenie, ktoré zasiahlo 10 000 najobľúbenejších internetových projektov

12. novembra 2018 spoločnosť Yandex spustila službu Radar - hodnotenie 10 000 internetových projektov, ktoré sú populárne v Rusku. Zahŕňa 13 typov projektov: Agregátory Video Online obchody Obsahové projekty Novinky Online hry Porno, erotický portál Zastúpenie firiem a organizácií Služby Spoločenstvá Sociálne siete Stávkovanie Boli vybrané z 27 tém: Auto a Moto Podnikanie Domácnosť Domáce zvieratá Zdravie, Krása, štýl Kultúra a umenie Medicína Veda Nehnuteľnosti Neznáme Novinky a médiá Vzdelávanie Priemysel a poľnohospodárstvo Cestovanie Práca a kariéra Zábava a voľný čas Náboženstvo Rodina a deti Šport a aktívny životný štýl Životnosť Referenčné zdroje Výstavba a opravy technológie obchodné Doprava, služby v doprave financie pre dospelých (18+) Ako sa robí "Yandex.

Technológia Eye Tracking, alebo Čo vám neposkytne služby analýzy webu

Kde mám pre používateľa najdôležitejší obsah? Čo by mal banner vyzerať, aby prilákal pozornosť návštevníkov? Spoločnosť Google Analytics ani spoločnosť Yandex.Metrica nebudú môcť na tieto otázky presne odpovedať. Obe služby umožňujú sledovať správanie používateľov na stránke (pohyby kurzora myši a mnoho ďalších indikátorov), ale to nestačí na určenie toho, čo sú na tejto stránke „závislé“, na čom sa dívali a na čo ich opustili.

Ako ovplyvňuje fáza mesiaca predaj [výskum]

Úprimne povedané, veľmi dlho som pochyboval, či tento článok napísať, pretože to je veľmi odlišné od toho, čo sme všetci zvyknutí na čítanie na tému internetového marketingu, a s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí veľa skepticizmu. To nie je návod, žiadny prípad, žiadna diskusia o najnovších trendoch SEO. Toto je malá štúdia (podporovaná štatistickými údajmi) o tom, ako fáza mesiaca ovplyvňuje počet potenciálnych zákazníkov z našich stránok (a vôbec sa vás to týka?

Ako sledovať počet a zdroje vedie: krok-za-krokom inštrukcie s screenshoty

Web analytics je základom úspešného online obchodu. Neustále o tom hovoríme v našich článkoch a dokonca sme nedávno vytvorili infographic na túto tému. V dnešnom článku vám povieme a jasne vám ukážeme, ako sledovať štatistiky o potenciálnych zákazníkoch. Po prečítaní budete môcť samostatne inštalovať všetky potrebné kódy a identifikátory (bez kontaktovania SEO agentúry) a začať sledovať najúčinnejšie kanály na prilákanie zákazníkov.

Ako analyzovať dosiahnutie cieľov v nástroji Google Analytics s nesprávnymi nastaveniami

Jedným z dôležitých bodov, ktoré internet marketingu sledovať je otázka: "Koľko aplikácií sa organické vyhľadávanie, kontextová reklama, sociálne siete, iné kanály prilákať prevádzku na webe priniesť?". Na tento účel stanovia návštevníci počítadlá. Pomocou správne nakonfigurovaných cieľov môžete získať napríklad vizuálny prehľad v službe Google Analytics: Toto je cieľová mapa.

Aké otázky môže služba Google Analytics odpovedať?

Nástroj Google Analytics je užitočný nástroj na webovú analýzu, ktorý vám umožňuje monitorovať desiatky metrík a vytvárať informatívne prehľady. Avšak nie všetci obchodníci vedia, ako ju správne používať. Pre niektorých začínajúcich odborníkov sa služba Analytics zmení na službu štatistického zapisovania údajov, ktorá je preťažená redundantnou funkčnosťou.

Ako merať prepojenie budovy ROI

Internetoví obchodníci čelia ťažkostiam, keď je potrebné vypočítať a odôvodniť návratnosť investícií v budove prepojenia. Podnikatelia chcú vedieť, aký výsledok to alebo to externé spojenie prinieslo. Ak odkaz zvyšuje cieľovú návštevnosť s vysokou mierou konverzie. Je ťažšie vysvetliť zákazníkovi, že sú potrebné aj externé odkazy na zvýšenie vyhľadávacej autority jeho stránok.

Aké sú metriky efektívnosti obsahu marketingu používa 10 popredných odborníkov burzhunet

Content marketing je jednou z najúčinnejších stratégií propagácie projektov. Propagácia pomocou obsahu je však dlhodobý prístup, ktorého výsledky sa nezdajú okamžite, ako sme písali v článku o rýchlej propagácii. Zároveň majitelia podnikov a top manažéri veľkých spoločností chcú neustále monitorovať efektívnosť marketingových investícií.

Obsahová analýza. Časť 2. Spracovanie údajov

Ak ste si prečítali náš predchádzajúci článok, Analýza obsahu. Časť 1. Zhromažďovanie metrík pomocou doplnku Seo Tools, potom už máte hotovú tabuľku s odkazmi na váš obsah a všetky potrebné metriky. To znamená, že ich musíte len spracovať, vizualizovať a vyvodiť príslušné závery. To bude robiť dnes.