Kto mal Panda 4.0 a ako sa chrániť pred touto šelmou

Koncom mája spoločnosť Google aktualizovala algoritmus Panda. Anglicky hovoriace zdroje ako prvé pocítili aktualizáciu. Najmä podľa rôznych údajov, eBay stratil z 30 až 80% prevádzky z Google do niekoľkých dní po spustení nového Panda. Aj zdroje ruského jazyka čelili poklesu návštevnosti. Z tohto článku sa dozviete, čo štvrtá „Panda“ trestá zdroje a ako sa chrániť pred negatívnym vplyvom aktualizovaného algoritmu.

Dojmy, kliknutia, vedie: čo je výhodnejšie platiť

Existujú tri hlavné modely platenia reklamy: cena za kliknutie (CZK), cena za kliknutie (CZK) a platba za akciu alebo cena (CPA a CPL). Inzerenti, obchodníci a vlastníci zdrojov často nemôžu vybrať model, ktorý je najlepší pre konkrétnu kampaň. Aby to vedome vedeli, odborníci musia pochopiť, kedy a ako najlepšie použiť tento alebo tento model, ako aj ich nevýhody a výhody.

Posudzovatelia Yandexu a ich úloha

Nie je žiadnym tajomstvom, že ľudský faktor zohráva dlhú dobu v rebríčku veľkú úlohu. Udržujte personál "ručné moderátory" drahé a low-tech. Na druhej strane, vyhľadávače už dlho nie sú len technológiou, ale biznisom a veľkou (Yandex je najväčšou internetovou spoločnosťou Starého sveta).

Prečo podvádzanie behaviorálne faktory zničiť vaše podnikanie a čo s tým robiť

Podvádzanie faktorov správania zničí vaše podnikanie. Ak použijete túto taktiku, vaše stránky budú veľmi trpieť. Odraz môže ublížiť zdrojom, ktoré fungujú čestne. Prečo sa to deje a čo robiť? Nižšie uvedené odpovede. Čo sú faktory správania? V internetovom marketingu sú faktory správania metrikami, ktoré vám umožňujú vyhodnotiť efektívnosť lokality pomocou akcií používateľa.

Link Stavebné a Link Zarábať: Kreatívne prístupy k budovaniu prepojenie životného prostredia

Spustenie anti-spamového filtra spoločnosti Google v apríli 2012 výrazne ovplyvnilo projekty propagované prostredníctvom vyhľadávania. Odborníci v oblasti SEO sú si však dobre vedomí, že inovácie roku 2012 boli len prvým rozhodujúcim krokom „vyhľadávačov“ na uvoľnenie stránok s problémami z lokalít, ktoré praktizovali nákup odkazov a nadbytok textov s kľúčovými frázami.

Čakanie na zrušenie referencie

Írsky dramatik Samuel, ospravedlňujeme sa, Beckett má takú hru - "Čakanie na Godota." Tam boli dvaja chlapíci stratení v čase a celá hra sedí na tom istom mieste, čakajúc na Godota, stretnutie, s ktorým podľa ich názoru bude zmysel pre ich bezvýznamnú existenciu a zbaví sa hrozieb nepriateľského okolitého sveta.

Prečo väčšina marketingových kampaní stráca peniaze v prvých troch mesiacoch

Neil Patel, známy britský podnikateľ a špecialista na web analytics, ktorého sme opakovane spomínali v našich článkoch, spolupracuje so spoločnosťami rôznych úrovní: od začínajúcich spoločností až po veľké spoločnosti. Na základe svojich dlhoročných skúseností prišiel k veľmi zaujímavému záveru: väčšina komerčných organizácií, bez ohľadu na ich veľkosť, utrpí straty počas prvých troch mesiacov po spustení novej marketingovej kampane, pretože sa ukázalo, že je neefektívna.

Prečo je potrebné neutralizačný nástroj pre spamové odkazy spoločnosti Google používať opatrne

Minulý týždeň spoločnosť Google oznámila spustenie nástroja na neutralizáciu vplyvu nekvalitných odkazov na pozície stránok vo výsledkoch vyhľadávania. Webmasteri čakali na túto udalosť, pretože vyhľadávač Bing prvýkrát predstavil podobný nástroj pred niekoľkými mesiacmi. Správy spoločnosti Google o spamovaní odkazov doslova vybuchli v blogosfére a sociálnych sieťach.

Ako chrániť pred spamovými robotmi

Predstavte si situáciu: otvoríte prehľady služby Google Analytics a uvidíte nárast návštevnosti sprostredkovania. No, myslíte si, že tam boli nejaké tuk externé odkazy, na ktorých ľudia prichádzajú na stránky stád. Analýza však ukazuje, že 90% návštevnosti pochádza z pochybného zdroja. Okrem toho, podľa vašich publikácií nejasné komentáre sa objavujú v štýle "cool tému, a tu som nedávno stiahnuť niečo cool a zadarmo."

Ako sa stať ideálnym klientom pre marketingovú agentúru

Možno ste oboznámení s podivnou situáciou: spolupracujete s agentúrou internetového marketingu, včas platíte účty so slušnými sumami a obchodníci s niečím nie sú spokojní. Zamestnanci dodávateľa sú tak trochu nehostinní a režisér na všetko naráža, že by ste mali ísť do iného štúdia. Reakcie na ochotu premôcť partnerov peniazmi nevyvolávajú nadšenie.

Ako znížiť náklady na olovo v modeli CPA

Propagačný model CPA, o ktorom sa diskutovalo v článku „Čo je marketing CPA“, umožňuje značkám efektívne využívať marketingové rozpočty. Podstatou tohto prístupu je: investovanie do propagácie, podnikanie platí len za reálne vedenie (volania, ponuky, obchody). Aké sú hlavné výhody práce na obchodných stretnutiach?

Ako sa pripraviť na budúcnosť bez cookies

Internetoví obchodníci potrebujú informácie o správaní používateľov na webe. Pomocou týchto údajov sa dozvedia o preferenciách zákazníkov, sledujú efektívnosť marketingových kampaní, snažia sa predvídať budúce trendy a uspokojujú neustále sa meniace potreby publika. Zber informácií o užívateľoch je výhodný pre podnik aj pre koncového zákazníka.

Ako sledovať aktualizovanú mieru odchodov zo služby Google Tag Manager

Spravovanie HTML značiek alebo tagov zaberá veľa biznisu, vrátane finančných a dočasných zdrojov. Samozrejme, ak sa stránka vášho projektu skladá z piatich strán, môžete použiť jednu analytickú službu. V tomto prípade stačí vložiť spoločnú analytickú značku do HTML kódu stránky. Ak je však počet stránok vašej stránky v stovkách a používate niekoľko webových analytických služieb, správa značiek sa stáva oveľa zložitejšou.

Ako plávať v Tichom oceáne za 101 dní

Ste hlavou malej spoločnosti. Alebo už priemer? Áno, nezáleží na tom. Za posledných šesť mesiacov (alebo za rok? Alebo dva roky?) Dôsledne vykazujete rovnaký zisk bez zníženia, ale bez výrazného zvýšenia výkonnosti. Už sa začínate trápiť podozrievaním, že vy a váš tím ste uviazli v bažine, a vy proste neviete, ktorým smerom sa musíte vydať na krok ďalej?

Ako používať nástroj Google Reject

Niekedy nemôžete dosiahnuť odstránenie spamu. V tomto prípade stále existuje nádej, že nástroj odmietne odkazy Google. Nižšie nájdete návod na používanie nástroja Disavow Tool. Čo je odkaz odmietnutie nástroj Najväčší vyhľadávač na svete predstavil odkaz odmietnutie nástroj na jeseň roku 2012.

9 internetových trendov, ktoré musíte vedieť

Investičná spoločnosť Kleiner Perkins Caufield & Byers (KPCB) sa špecializuje na investície rizikového kapitálu do internetových projektov, zelených technológií a zdravotníckych podnikov v počiatočných fázach vývoja. Tento zástupca Silicon Valley je známy svojou účasťou na stovkách startupov, z ktorých mnohé sa stali úspešnými a svetovo preslávenými podnikmi.