Showrooming: Mýtus alebo skutočná hrozba pre maloobchod?

Predstavte si, že predajca nočnej mory. Do obchodu vstupuje potenciálny zákazník. V ruke má malé elektronické zariadenie, ktoré vám umožní porovnať cenu akéhokoľvek produktu s cenou konkurencie. Pomaly pláva pozdĺž radov, nájde správny produkt, starostlivo ho skúma, cíti, skúma ho zo všetkých strán a ... zadáva objednávku v inom obchode.

Prečo klient-orientovaný obchod nevyrába peniaze a ako sa s tým vysporiadať?

Predaný tovar, spokojný zákazník. Každý to chce, ale nie všetci uspejú. Prečo? Dve strany rovnakej mince s názvom "predaj" Prvý obrázok, ktorý často pozorujem. Predávajúci sa snaží potešiť zákazníka, usilovne ho podvádza a je dokonca pripravený tancovať, ale predaj nejde. Klient prichádza, dychtivý byť ohromený produktom a konverzácia začína od ľudí z rôznych planét.

Štúdium strednej Ázie: teória o akcentovaní charakteru

Všetko vždy spočíva na vedomostiach Strednej Ázie. Všetky kurzy, všetky učebnice, všetky webináre a špecialisti hovoria o práci so Strednou Áziou. Stredná Ázia je všade. Bez neho - v žiadnom prípade. Cieľová skupina a psychológia V tomto článku budeme pristupovať k štúdiu cieľovej skupiny od nepopulárnej strany - psychologickej. Prečo nepopulárne? Pretože psychológia sa v tomto prípade podobá mydlovej bubline: existuje mnoho metód na určenie charakteru, používať ju - nechcem to!

Rádiová reklama: ako vyniknúť bielym šumom

Páči sa mi písať skripty pre reklamy v rádiu. Ale keď pošlem odpoveď z resumé na voľné miesto, v odpovedi často dostávam nejaké smiešne podmienky pre spoluprácu. Niekoľkokrát narazila na hrubosť, ak chcela zmeniť tieto podmienky v jej prospech. Nedávno, počas pravidelných diskusií o podmienkach, klient vysvetlil: Teraz s nimi úzko spolupracujeme, za prijateľných podmienok, a som rád, že od manažérov tu môžem získať takúto spätnú väzbu: Všeobecne, kolegovia, zdieľam svoje skúsenosti.

Prestaňte bojovať za ruble: ako robiť výhodné obchody

Predstavte si veľký trh s potravinami. Ráno. Kupujete zrelý melón. Necháva vás na 120 rubľov, a predávajúci za ním má obrovský voz plný vodových melónov - musí predať. Prehrabávanie vo vreckách, ste našli dve účty: 100 a 5000 rubľov. Obchod práve začal, takže zmena z piatich bude problematická.

10 zľavových faktov, ktoré by ste mali vedieť

Váš potenciál a existujúci zákazníci už aktívne skúmajú virtuálne a reálne regály a pulty, počítajúc s novoročnými zľavami a predajmi. Pravdepodobne ste už pripravili dovolenkové cenovky a zvýšili predajný personál, aby ste mali čas slúžiť všetkým. A pred začatím predaja si prečítajte 10 dôležitých faktov o zľavách.

10 bežných chýb v predaji

Nie je žiadnym tajomstvom, že hlavným cieľom každej obchodnej spoločnosti, bez ohľadu na jej veľkosť a profil, je dosiahnuť zisk. Výška zisku závisí od počtu úspešných transakcií, ktoré uzavriete so svojimi zákazníkmi, alebo jednoduchšie, od počtu predajov. Určujú osud vášho podnikania.

10 mýtov o kvalite olova

Ako jedno z kritérií efektivity reklamných kampaní používajú internetoví obchodníci kvalitu olova. Niekedy odborníci nesprávne posudzujú toto kritérium a robia nesprávne rozhodnutia. Je to kvôli mýtom o vedeniach a ich kvalite. Najbežnejšie sú opísané nižšie. Čo sú to vodcovia a prečo hodnotiť ich kvalitu Pre pojem „olovo“ existuje niekoľko vysvetlení.

UTP rehabilitácia: od tyzhkreklamy k vynálezu

Svetlo skutočného UTP sa ma v roku 2005 dotklo na výstave Reklama. Po troch výstavných halách v Expocentre na Krasnaya Presnya som požiadal 70 stánkov o rovnakú otázku: Ako je vaša reklamná agentúra lepšia ako jej konkurenti? A dostal 69 odpovedí "naše ceny sú nižšie." Umelecká riaditeľka Irina odpovedala iba na 70. stánok: "Náš USP je individuálny projekt."

Mal by som používať sex a erotiku v reklame

Položka má zvláštnu otázku, že? "Sex predáva" - tento vzorec je známy všetkým obchodníkom. Hlavne vďaka agresívnemu používaniu erotiky v marketingových kampaniach, výrobca spodnej bielizne Victoria's Secret vybudoval globálny biznis. Dodávateľom automobilových pneumatík Pirelli sa podarilo vyrobiť svoj produkt takmer očarujúcim s pomocou slávneho ročného fotografického kalendára.

Prečo obchodníci a predajcovia musia pracovať v tíme

Marketing a predaj sa menia pod vplyvom spotrebiteľov, ktorí majú vo vreckách gadget s prístupom na internet. Predajcovia zistia, že je ťažšie robiť obchody: kupujúci chcú kúpiť na vlastnú päsť, a nie zostať predajné položky. Obchodníci zistili, že je čoraz ťažšie predávať a zdržiavať sa od predajcov a zákazníkov.

Vzťahy so zákazníkmi: Čo robiť, keď sa veci zmenia

Predstavte si, že ste strávili niekoľko dlhých dní (alebo dokonca týždňov) neúnavne pracujúcich na projekte pre klienta. A konečne, projekt je dokončený a čakáte na jeho zaplatenie. Ale stále tam nie je. Niekoľko týždňov hádky so zákazníkom neprináša výsledky. Ukazuje sa, že verí, že vám nič dlhuje!

Ako zvýšiť príjmy bez naháňania nových zákazníkov

Noví podnikatelia sa často snažia prilákať čo najviac zákazníkov, aby zvýšili zisky. Je to spôsobené množstvom problémov vrátane vysokých marketingových nákladov a nekvalitných služieb. Hlavný problém rozsiahleho vývojového modelu však možno považovať za jeho obmedzené možnosti: vývoj skôr alebo neskôr spočíva na strope nedostatku zdrojov a nasýtenia trhu.