[Diskusia] Anglicisms VS Clean Language

Mnohí majú "postrehy", "skúsenosti" a iné "levelapy". 4 z našich zamestnancov sa podelili o svoje názory na anglické slová v reči a textoch. Pozbierajme živú skúsenosť na túto tému. Pozývame do pripomienok. Medzi obchodníkmi bolo vždy obvyklé používať anglické slová všade, kde sa dá hovoriť v ruštine.

21 spôsobov, ako presvedčiť obsah: Sprievodca sociálnym zabezpečením

Hlavnými úlohami vykládok a prezentácií sú propagácia spoločnosti; predaj ich tovaru a služieb. Aby ich bolo možné vyriešiť, obsah musel byť presvedčivý a prostriedkom presvedčenia boli spoločenské dôkazy a nástroje dôvery. Čo presne - povieme v tomto článku. Sociálne dôkazy Vplyv davu a postavenie "tisíce ľudí nemôže byť zlé" často nahrádza vlastné hodnotenie osoby.

Ako pracovať s textármi. Sprievodca zákazníkom

Škandál v redakčnej - pekelnej dobe jedlík. Autor kričí, že je génius a bude písať, ako chce. Editor kričí, že tu má na starosti a vie lepšie, ako by mal byť. Práca stojí za to. Peniaze kvapkajú. Zákazníci odchádzajú. Pozrime sa, ako zabrániť škandálom a čo robiť, ak už začali. Čo robí zákazník? V "Cowshed" Artemy Lebedev § 181.

Odborné články znalca: ako ukázať akrobaciu

Musíte sa stretnúť so situáciou, keď k vám ľudia prídu s projektom, o ktorej téme nič neviete. Áno, a požiadali o vypracovanie materiálového experta. Bolo to Koľkokrát ste prijali rozkaz na prácu a zlyhanie? V článku vám poviem, ako kompetentne vybudovať proces a odovzdať kvalitný materiál. Na základe skutočných udalostí: osobné skúsenosti, overené metódy a príklady.

Ako odstrániť z textu extra artistry

Budem vysvetľovať, ako bez toho, aby bol editor, obchodné a blog vlastník môže nezávisle posúdiť význam umeleckých techník používaných v článkoch. Naučíte sa: ako prezentovať čitateľa vo vhodnej forme s informáciami, pre ktoré začal čítať; ako nájsť problémy v chutných textoch s dostatočným významom.

Mutant noviny: firemné médiá pre zamestnancov

Prehľad predných strán firemných novín - s obrázkami, posmechom a odporúčaniami 1. V izolácii od trhu sú v komunikačnom priemysle oddelené továrenské noviny pre zamestnancov. Tento výklenok je skôr uzavretý, pretože korporácia sa obracia do uzavretého kolektívu, ktorý je odsúdený na to, aby bol jeho lojálnym publikom.

Chancery: dobré alebo zlé?

Bol som vyzvaný, aby som napísal článok o administratívnom úrade kvôli nezaslúženému opovrhovaniu byrokratickým jazykom, ktorý vyjadrili mnohí autori. Dôvodom tohto postoja je nedostatočné pochopenie zmyslu a účelu úradníka, jeho aplikácie, kde je úrad nevhodný, alebo neschopnosť ho používať. Ako každý nástroj, aj úradník vyžaduje určité zručnosti a skúsenosti.

Prečo textári nemajú radi Ilyahov

Zdravím! Volám sa Sergej Korol, som editor a komerčný spisovateľ. Od roku 2006 píšem text za peniaze. Počas tejto doby sa mi podarilo spolupracovať s rôznymi spoločnosťami: od malých začínajúcich firiem s Facebookom, až po stránky Yandex a Russian Post. Mám blog s priemernou popularitou, niekedy dokonca volajú hovoriť na profilové konferencie.

Glavred Lentach Taras Sychev: o kontrole noviniek, božských picchers a redakčnej práce

Každý deň absorbujeme množstvo noviniek z rôznych zdrojov. Za každým, aj najmenším materiálom, je celý tím, ktorý bude kontrolovať informácie a slúžiť. Aby sme sa o tejto práci dozvedeli viac, hovorili sme s šéfredaktorom populárnej komunity Lentach Tarasom Sychevom. Z rozhovoru sa dozviete o boji proti falošným a negatívnym, o najnovšom vystavení vydavateľa ao bežnom živote redakčnej rady.

Výmena galérie: je svetlo na konci tunela?

Dobrý deň! Volám sa Tatiana a v minulosti som pracoval na burzách copywritingu. Chcete vedieť, čo vás čaká, ak sa nedostanete včas? Znie to ako začiatok priznania bývalého alkoholika, nie? Ak ste si istí, že môžete a môžete predávať s pomocou textov a teraz hľadáte viac či menej stabilný zdroj príjmu, musíte si myslieť, že sa ponoríte do búrz.

Prečo nájsť autora - srdcervúcu drámu? Zažite glavredu "Texterra"

Volám sa Konstantin Rudov. Som šéfredaktor tohto blogu a mám problém. Potrebujeme novú krv, ale hľadanie vhodných kandidátov je veľmi ťažké. Teraz vám poviem, čomu čeliť v drsnej realite. Zastaviť. Možno pracujete s tímom pravidelných autorov a relaxujete? Ak chcete vytvoriť cool blog, ktorý bude neustále udržiavať záujem čitateľov, nebude to fungovať.

Kde je hranica medzi editáciou a chuťou? Hlavný redaktor priznania

Nie je. Každý editor a zákazník si vytvára svoj vlastný chaos. Ale - oh ... môžete identifikovať interné kritériá, aby ste zhodnotili všetok obsah na rovnakom princípe. Aspoň v rámci jedného projektu. Po prvé, to isté o chaose. Ako pochopiť, že článok je dobrý? Bonus - hrozná pravda o vašej strednej Ázii Nechápem. Čo sa dá povedať o obsahu zameranom na Strednú Áziu, každý editor vytvorí produkt, ktorý je pre neho osobne zaujímavý.