Ako si vybrať a používať písmo: 10 tipov

Čo si dávate pozor pri výbere dizajnu webovej stránky alebo tlačeného produktu? Rozloženie, farba, obrázky tvoria vizuálnu príťažlivosť stránky. Ale nezabudnite, že diabol je v detailoch. Jeden z nich možno považovať za písmo. V tomto článku nájdete 10 tipov na výber a používanie písma.

Ako prezentovať projekt zákazníkovi, ktorý nerozumie vašej práci?

Tu ste navrhli stránku, nakreslili logo alebo napísali text pre vstupnú stránku a výsledok zanechali klientovi. Ale vaša práca mu nezdala brilantné zjavenie, ako ste to urobili. Smiešne komentáre začínajú (to, čo nesie), robia sa nevhodné úpravy (nebudem ich ani pridávať do portfólia) a vzťah môže byť rozbitý (už s týmto neprimeraným nepracujem).

Príjemný kontakt: 15 príkladov stránok "Kontakty"

Navštívili ste lokalitu, prešli okolo blogu alebo katalógu produktov a dokonca ste si prečítali text „O nás“. Záujem. Tam bola túžba kontaktovať vlastníka stránky: spoločnosti alebo jednotlivcov. Potom môžete prejsť na stránku "Kontakty". No, ak bude zarámovaný ako jeden z tých, ktoré sú uvedené v článku.

Čo sú UX a UI, a prečo neexistujú UX dizajnéri

Výraz "UX / UI-designer" je absurdný. Užívateľská skúsenosť (alebo UX) je pre dizajn rovnako relevantná ako kontextový marketing. To je kontextová reklama je jedným z mnohých marketingových nástrojov. A dizajn, vrátane dizajnu UI, je jedným z mnohých faktorov, ktoré formujú užívateľský zážitok alebo UX.

Spýtajte sa užívateľa: recenzia služby Askusers

Ak chcete úspešne rozvíjať webové stránky, obchodník musí byť schopný pozrieť sa na to z boku. To vám umožní kriticky zhodnotiť zdroj, všimnúť si a odstrániť chyby, nájsť spôsoby, ako zlepšiť efektívnosť. Problém je v tom, že človek nemôže vždy objektívne zhodnotiť produkt svojej práce. Ukončenie situácie môže byť pomocou služby vykonávať audit stránok Askusers.

Ako nastaviť úlohu pre návrhára a nie zblázniť

Pracujem ako umelecký riaditeľ v online agentúre a učím začínajúcich dizajnérov v online kurzoch. Zo skúseností viem, že práca s dizajnérom môže byť zdrojom úžasných objavov a môže sa zmeniť na bolesť hlavy, termíny a pokazený projekt. Častou príčinou problémov je nezrozumiteľná úloha: manažér a dizajnér nechápu, čo od seba chcú.

76 zdrojov pre tých, ktorí potrebujú voľný návrhár obsah: ikony, fonty, šablóny, logá

Aby bola skupina Vkontakte, webstránka, prezentácia alebo brožúra trochu priateľskejšia, nie je potrebné najímať tím dizajnérov a porušovať autorské práva. Niekedy je dosť, aby sa logo a favicon na vlastnú päsť, a nájsť zadarmo návrhár obsahu online. V článku sme zozbierali: 49 špecializovaných zdrojov: 31 - s ikonami, 12 - s fontami, 6 - s šablónami PSD.

Prečo sa TZ holič, alebo zase web design predtým

Vyhlásenie: Stanovisko autora sa nemusí zhodovať so stanoviskom redaktorov a bla bla bla. No, chápete) "Je ťažké, aby človek niečo pochopil, ak jeho plat závisí od jeho schopnosti nedorozumieť sa." Upton Sinclair Na chladnom júnovom popoludní 2016 zazvonil telefón. Je to manžel bývalej hlavy, ktorá hľadá klientov pre kaderníka.

Ako vytvoriť vizuálny obsah pomocou pohodlného a lacného nástroja Canva

Internetový priemysel sa dlhodobo vyvíja pod heslom zlepšovania užívateľských skúseností. Stránky a internetové služby urobili všetko pre zjednodušenie spotreby a replikácie obsahu. Dokonca napríklad aj predškoláci nemôžu sledovať iba videá v službe YouTube, ale aj zdieľať videoobsah s priateľmi na sociálnych sieťach, sťahovať videá z YouTube do počítača, vložiť video kód na stránku blogu alebo webovej stránky.

100 Najlepšie Voľný WordPress Témy

Výber z najlepších tém pre WordPress vám pomôže vybrať šablónu návrhu pre rôzne typy stránok. Popis každej témy obsahuje odkaz na šablónu v oficiálnom katalógu, snímku obrazovky, krátky zoznam funkcií a špecifikácií. Obsah: Kritériá pre výber najlepších tém Úprimne povedané, som skeptický k výberu najlepších šablón návrhu.

Ako opraviť bežné chyby s WordPress

WordPress je najobľúbenejší CMS na svete. Niet divu, že užívatelia tohto motora čelia typickým problémom a robia bežné chyby. O akých chybách hovoríme a ako ich opraviť? Chyba ponuky pre mobilné zariadenia Keď sa pokúšate použiť ponuku lokality, používatelia sa môžu stretnúť s problémom

25 návrhov článkov začať chápať tému

Ste z majstrov tajného klubu Photoshop? Alebo možno aj Paint spôsobuje poverčivý strach? Nezáleží na tom, pretože náš výber je určený pre každého. Existujú návrhové nástroje, odborné rady, príručky a veľa vecí, ktoré robia dizajn bližším a jasnejším pre tých, ktorí nie sú v predmete. Čítať, zdieľať, odporučiť kolegom.

Prečo je empatia najdôležitejšou zručnosťou pre web dizajnérov?

Každý z nás interpretuje pojem empatie svojím vlastným spôsobom. Všeobecne platí, že je to schopnosť krátko odsťahovať len pravdivé a nepopierateľné presvedčenie a pozerať sa na svet očami inej osoby, chodiť v jeho topánkach, prežívať jeho úzkosť a cítiť, čo cíti. Toto je najdôležitejšia interpersonálna komunikačná zručnosť nielen pre web dizajnérov, ale aj pre autorov, manažérov, učiteľov a mnoho ďalších odborníkov, ktorých práca priamo súvisí s komunikáciou s ľuďmi.

5 spôsobov, ako zlepšiť dizajn vášho obsahu

Už sme písali o tom, aká dôležitá je čitateľnosť obsahu, dnes o ňom budeme aj naďalej hovoriť. Niet pochýb o tom, že väčšina dnešného obsahu je vytvorená a spotrebovaná v digitálnom priestore. Preto bez ohľadu na to, či používate desktopovú aplikáciu alebo vizuálny editor vášho CMS, uistite sa, že rozloženie vášho materiálu je plne optimalizované pre internet.

Trendy dizajnu 2019

Farmer trend setter Pantone 6. decembra 2018 oznámila farbu roka. Stali sa "Live Coral 16-1546": Pantone písal o tom, kde môžete úspešne používať túto "život-potvrdzujúce farbu" Sieť už zdvihol trend a ukázal, čo budú všetky stránky v roku 2019: Ale farební dizajnéri sami neurobia.

Ako pracovať v "Photoshop": kompletný sprievodca pre začiatočníkov

Predtým, ako budete navádzať na "Photoshop". V ňom som povedala, ako sa orientovať v programe, o princípoch práce, skúmala som hlavné funkcie a nástroje. Je vhodný pre tých, ktorí vôbec nie sú oboznámení s programom alebo ho chcú lepšie pochopiť - copywriteri, manažéri, obchodníci, začínajúci dizajnéri. Sprievodca pomôže lepšie sprostredkovať svoje nápady v prezentáciách, robiť ilustrácie pre články a príspevky sociálnych sietí, spracovávať fotografie.