Ako sa dostať do pasce PPC metriky

Meranie výkonu je kľúčom k úspechu PPC kampaní. Preto obchodníci trávia veľa času štúdiom správ a analýzou údajov. Niekedy aj skúsení experti robia nesprávne závery, opierajúc sa o jednoduché a jasné metriky. Z tohto článku sa dozviete, čo sa stane, keď sa zdanlivo zjavné pravdy ukážu ako bludy a „železobetónové“ metriky zlyhajú obchodníkov a znížia účinnosť marketingových kampaní.

Kontextová reklama: agentúry VS agregátory

Čítal som tu článok generálneho riaditeľa agregátora služieb. Článok je dobrý: je veľmi dôležité opísať existujúce problémy agentúr zapojených do kontextovej reklamy. Problémy, nepochybne sú, na nich budeme bežať o niečo nižšie. Rozhodnutie zmeniť na kontextový agregátor však nie je veľmi presvedčivé.

Kontextová reklama bude mobilná do konca roka 2015

Ak pritiahnete zákazníkov s kontextovou reklamou, okamžite venujte pozornosť zvykom a potrebám mobilného publika. Podľa Marin Software, do konca budúceho roka bude viac ako polovica kliknutí na kontextové reklamy vyrobená z smartfónov a tabletov. Táto skutočnosť bola zistená počas každoročného kontextového prieskumu reklamného trhu Global Advertising Index 2014.

Aké je tajomstvo účinnosti kontextovej reklamy?

Prečo kontextová reklama prekračuje iné typy platených reklám na viacerých kritériách výkonnosti? Ukazuje sa, že tretina užívateľov považuje reklamy v SERP za prirodzené výsledky vydania. A štvrtina webových používateľov si ani nevšimne, že spoločnosť Google niečo inzeruje. Odkiaľ pochádzajú tieto údaje a čo znamenajú pre obchodníkov?

7 Google AdWords triky na zlepšenie vašich PPC kampaní

Riadenie PPC kampaní je pekelná práca. Nekonečné rutiny, džungle nastavenia, podobne ako všetky ostatné akcie a bez jazdy. Zaujímavejšie sú triky opísané nižšie: zjednodušujú prácu so službou Google AdWords a zvyšujú efektivitu kontextovej reklamy. Trik 1: Využite dlhé titulky Nenechajte sa diviť, ale niektorí inzerenti stále nájsť dlhý titulok v hornej reklamnej jednotke na stránke s otázkou ako preferencie pre vyvolených.

5 tajomstiev efektívneho presmerovania

Chcete zvýšiť mieru prekliknutia reklám 10-krát? Potom musíte pochopiť tajomstvo retargeting. Podľa Digiday je miera prekliknutia kontextovej reklamy zobrazená používateľom, ktorí navštívili vaše stránky, 10-krát vyššia ako tento indikátor pre štandardnú inzerciu. Okrem toho je miera konverzie návratnej prevádzky o 70% vyššia v porovnaní s novými návštevami.

Remarketing v službe Google AdWords. Podrobný návod na nastavenie a spustenie v novom rozhraní

Pomocou remarketingu v službe Google AdWords môžete zobraziť ďalšie propagačné ponuky pre používateľov, ktorí už navštívili stránku alebo kanál v službe YouTube alebo dokonca stiahli a pracovali s aplikáciou v službe Google Play. A ak si stiahnete kontakty so zákazníkmi, budete im môcť ukázať špeciálnu reklamu s ďalšími podmienkami alebo ponukami.

[FAQ] Ako sledovať konkurentov v Yandex.Direct

Pri spúšťaní kontextovej reklamy, ako každá iná reklamná kampaň, je dôležité vyhodnotiť súťaž a analyzovať ich činnosť. Iba tu by ste nemali mať záujem o všetkých konkurentov vo výklenku ako celku, ale len tie, ktoré sú inzerované v rovnakom kontextovom reklamnom systéme, aký ste. S ich návrhmi budete musieť bojovať o pozornosť cieľovej skupiny.

Čo je to YAN a ako to funguje? Dostaneme vedie na cent

Hlavné výhody práce s reklamnou sieťou Yandex sú jednoduché nastavenia, veľké publikum. V mnohých predmetoch je cena návštevníka lacná. „Lacné“ nie je formou reči, v mnohých výklenkoch môžu byť náklady na prechod návštevníkov na vaše webové stránky menšie ako 1 rubľ. Reklamná sieť Yandex je systém, ktorý prostredníctvom partnerstva s tisíckami majiteľov webových stránok a aplikácií umožňuje zobrazovať reklamy pre divákov týchto projektov.

Cieľová skupina: prečo poznáte svojho klienta

Kde začína akýkoľvek podnik? Od klienta. Už viete, kto chce od vás kúpiť produkt alebo využiť vaše služby? V tomto článku sa dozviete, ako identifikovať cieľovú skupinu. Cieľová skupina: čo to je a kedy je? Cieľová skupina (CA) je skupina používateľov, na ktorú sa zameriavajú reklamné aktivity, v ktorých inzerenti majú záujem a / alebo ktorí majú záujem o akékoľvek informácie.

Ako objednať údržbu kontextovej reklamy: pripomienka pre inzerenta

Predstavte si situáciu: delegujete nastavenie a udržiavanie kontextovej reklamy na dodávateľa, zatiaľ čo vy sami sa zaoberáte rozvojom podnikania. V dokonalom svete to funguje. Podnikateľ vytvára a predáva produkt a špecialista Yandex.Direct a Google AdWords zabezpečujú účinnosť reklamných kampaní. V skutočnosti problémy začínajú vo fáze výberu partnera.

Radikálne zmeny v Yandex.Direct. Čo očakávať v kontexte trhu?

"Yandex" mení dizajn výsledkov vyhľadávania a podmienky účasti v aukcii "Direct". Ak predchádzajúci inzerenti zaplatili navyše za miesto v otázke, potom teraz zaplatia za dopravný záujem. O tomto novinách "Kommersant" povedal obchodný riaditeľ "Yandex" Leonid Savkov. "Ak skorší inzerenti vypočítali svoj rozpočet z logiky," čím vyššie je dané miesto, tým drahšie je a prináša viac kliknutí, "teraz sa cena zvýši s množstvom ďalších cielených návštev, ktoré inzerent dostane," vysvetľuje denník.

Yandex.Direct Retargeting: Podrobný sprievodca od nuly

Precielenie je mechanizmus na zobrazovanie reklamy iba tým jednotlivcom, ktorí sú už s nami nejakým spôsobom prepojení. Toto sú návštevníci stránok alebo kontaktné informácie pre našich klientov: e-mailové adresy alebo telefónne čísla. Význam je nasledovný. Ak osoba prišla na stránku, už o ňom vieme určité informácie: čo ho zaujíma a ktoré stránky navštívil.

Sú vaše webové stránky pripravené na Direct?

Content Management Začneme náš článok so základnými princípmi reklamnej kampane v Yandex.Direct. Ak sú tieto informácie pre vás zbytočné, môžete preskočiť na položku „Príprava stránky pre reklamnú kampaň v Yandex.Direct“. Ale musíme sa v tom zastaviť. Bohužiaľ, príliš veľa výziev k nám prichádza od ľudí, ktorí si chcú objednať kontextovú reklamu, pričom nepochopia ani základné veci.