Čo je situačný marketing?

Napriek tomu, že sa za posledných niekoľko rokov nahromadilo veľa zaujímavých príkladov situačného marketingu, tento pojem stále vyvoláva množstvo digitálnych špecialistov. Situačný marketing by sa mal chápať tak, že znamená reakciu značky na konkrétny informačný podnik vo verejnej, politickej alebo inej oblasti, ktorá je relevantná pre cieľovú skupinu a s ktorou môžete propagovať produkt, službu alebo samotnú spoločnosť.

Značkový obsah a firemná sakra to kultúra

Klasická reklama - alebo reklamná priama akcia, ako sa vo všeobecnosti nazýva, je u konca. A čím viac času uplynie, tým viac sa to stane. Množstvo informácií okolo obyčajných obyvateľov planéty Zem sa každým dňom zvyšuje a väčšina z nás už nevenuje pozornosť reklamným správam a niekedy sa im aktívne vyhýba (čo sme opakovane napísali - napríklad tu).

Prečo neexistujú predajné texty

Každý online obchod čelil stagnácii. Predstavte si, že takáto situácia: vyhľadávanie prevádzky on-line obchodu bežal do stropu, kontextová reklama je drahá z dôvodu vysokej konkurencie, a miera konverzie nepresahuje 1,5%, aj keď ste praskanie. Podnikateľ by rád praskol kvôli zvýšeniu konverzie na najmenej 3%.

Aké typy obsahu použiť, keď sa vaše publikum nudí s jednoduchými článkami: 60+ nápadov

Obsah sa hovorí, že je kráľom internetového marketingu. Preto stále viac spoločností otvára blogy, ktoré publikujú články. Osvietená verejnosť si však neželá, aby sa vyrovnala s absolútnou monarchiou: rýchlo sa nudia obsahové projekty, ktoré sa navzájom podobajú a obsahujú iba texty rovnakého typu. Na udržanie záujmu divákov musí podnik využívať všetky možné typy obsahu.

Čierna copywriting: ako určite dokončiť publikum s nekvalitnými textami

Všetci vlastníci stránok chcú publikovať kvalitný obsah. Texty by mali byť vhodné pre používateľov aj pre vyhľadávače. Problém je v tom, že písanie kvalitných textov je proces, ktorý je náročný na energiu a zdroje: vyžaduje si finančné investície od vlastníka zdroja, ako aj čas, energiu chi alebo akúkoľvek situáciu, v ktorej sa človek volá, keď človek píše s dušou, zo srdca, tvorivo, netriviálne.

Sex v marketingu obsahu: 11 istý spôsob, ako zviesť publikum

Sme všetci dospelí, buďme úprimní: všetci to robia. Čo sa má skryť? ZSSR, v ktorom „neexistoval žiadny sex“, sa zrútilo pred dvadsiatimi rokmi, a teraz sú okolo nás nudistické pláže a televízne kanály pre dospelých. 90% online obsahu flirtuje s vami a robí obscénne návrhy. Torrenty prasknú s „dospelým“ videom a vlády čoraz viac požadujú potvrdenie veku na internete.

Ako využívajú ego diváci a mienkotvorní vodcovia?

Ponorte sa do prípadových štúdií najhorších marketingových a PR kampaní a prvá vec, ktorá vás zaujme, je obrovské ego ich tvorcov. Kreatívny riaditeľ propaguje kampaň, ktorú vymyslel, napriek námietkam a návrhom troch jeho kolegov. Generálny riaditeľ je tak spokojný so svojimi osobnými úspechmi, že v mene spoločnosti zverejňuje tlačovú správu o svojom milovanom.

3 typy publika dôležité pre obsah marketing

Ako obchodník s obsahom chápete, že najdôležitejšou časťou kampane zameranej na obsahový marketing je budovanie publika. Bez publika, ktoré spotrebuje váš obsah, nemá zmysel zapojiť sa do jeho tvorby. Bez publika nemôžete dosiahnuť zisk. Existujú 3 typy divákov: hľadači, zosilňovače a nasledovníci.

49 tém a 100+ nápadov pre situačné vysielanie v lete 2017

Nedostatok tém pre pravidelné publikácie je pravidelne zaradený do TOP dôvodov pre bolesti hlavy tvorcov obsahu, textárov a redaktorov všetkých pruhov. Tento článok je obrovský klavír v kríkoch, ktoré vám pomôžu nie vyschnúť od smädu po zaujímavých témach pre ďalší príspevok alebo článok. Pre pohodlie sú dôvody rozdelené podľa tém, ale každý je najlepší na čítanie - kto vie, aký druh kreatívy vás bude inšpirovať napríklad v Deň pivovaru.

Kto zabil rozprávanie?

Myslím, že sme mali šťastie žiť v neuveriteľnom čase. Každý deň sa zrýchli záznamy o rýchlosti, ľudia skočia zo 7600 metrov bez padáku, rakety sa vracajú z vesmíru na autopilota - zbláznili sa. A ak sa pozriete pozorne, za všetky tieto úspechy nie sú len oceľové nervy šampiónov, ale aj nejaká známa značka, ktorá umiestnila svoje logo na prilbu alebo spodky účastníka.

Skutočný príbeh o tom, ako zahraničný blogger počas roka zvýšil návštevnosť o 342%.

Existuje mnoho článkov o hosťovaní blogov v Runet, ale aby som bol úprimný, väčšina z nich je úplne zbytočná. Prečo? Pretože všetci (pozreli sme sa na 50 kusov, potom, ospravedlňte ma, unavení z kliknutia myšou) sú absolútne rovnaké a obsahujú len teoretické úvahy, nepodložené skutočnými dôkazmi, že táto metóda skutočne zvyšuje množstvo vyhľadávacej prevádzky.

25 efektívnych spôsobov ako posielať obsah

V podmienkach tvrdej konkurencie, ktorá dnes prevláda v blogosfére, je veľmi ťažké pritiahnuť a udržať čitateľov. Nové blogy sa po daždi javia ako huby a tento proces sa nedá zastaviť. Ako prežiť v tomto divokom boji? Ako vyniknúť z pozadí svojich konkurentov, ktorých počet sa každým dňom stáva čoraz viac?