Ako dlho začína marketing obsahu vytvárať predaj?

Implementácia stratégie marketingu obsahu si vyžaduje čas. Otázkou je, koľko času? Existujú odborníci, ktorí sa nedávno rozhodli otestovať nápady marketingu obsahu v praxi, to znamená, že na nich sotva začali pracovať. Ich najčastejšou mylnou predstavou je očakávanie rýchlych výsledkov. Pre nich „implementácia stratégie marketingu obsahu“, ktorá sa prehnane hovorí, znamená: minulú noc napísali prvý článok do blogu - zajtra ráno čakáme na rast predaja.

Prečo je dôležité, aby ste sa na svoje cieľové publikum pozerali širšie?

V prvom rade sa obchodníci zameriavajú na cieľové publikum podľa rôznych kritérií: pohlavia, veku, lokalizácie, vzdelania, rodinného stavu, profesionálneho postavenia, finančného stavu a ďalších sociálnych kritérií. To všetko je samozrejme dôležité. Ale predstavte si, že dnes tu boli také novinky: vedci zhromaždili štatistiky o fyzickej veľkosti nôh všetkých ľudí žijúcich na planéte, vypočítali aritmetický priemer a vytvorili na základe týchto údajov tenisky „referenčnej“ veľkosti pre pozemšťanov XXI storočia.

Copywriter, dostať preč od podnikateľa

Klasika: autorka sa rozhodla opustiť burzu na bezplatné kúpanie a začína hľadať podnikateľov. Takáto stratégia sa zdá logická - stačí sa pozrieť na stránky kolegov zaručujúcich konverziu a prečítať si pár tipov z guru. Pre včerajšieho burzového obchodníka existujú dva neisté spôsoby: Vyhľadajte objednávky v sociálnych sieťach. Vzhľadom na neskúsenosť, sú konfrontovaní s podvodníkmi a predajcami, stráca čas a peniaze.

Najlepší tip na marketing obsahu, ktorý ste kedy dostali

Už ste niekedy predstaviť, čo by malo byť najlepšie poradenstvo o obsahu marketing? Na čo by ste sa mali zamerať? Pre niektoré akcie alebo zložky úspechu? Alebo by sa nemal dotýkať obsahu marketing vôbec, ale len ho tlačiť na správny smer myslenia? V tomto článku sme zozbierali 14 tipov na obsahový marketing od najskúsenejších predstaviteľov tejto sféry a na základe nich vyniesli jednu z najdôležitejších rád.

Ako sa vyhnúť rizikám noviniek: 5 mini prípadov

Väčšina internet marketingu sú si vedomí výhod newsjacking. Každý deň pozorujú úspešné útoky spravodajských pirátov na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach. Niekto závidí marketing filibusters z marketingu, zatiaľ čo iní sa snažia nastúpiť na informačné brigy sami. Na prvý pohľad sa newsjacking nelíši od tradičných PR metód.

Šesť kľúčov na reštartovanie marketingu obsahu

Internetové technológie zmenili marketing niekoľko desiatokkrát hore. Stačí pripomenúť vzhľad spotrebiteľskej hluchoty tradičnej reklamy, ktorá je spojená s nadbytkom reklamných správ vysielaných cez všetky informačné kanály. Ďalším príkladom revolučného vplyvu internetu na marketing je rastúca popularita sociálnych sietí a ich vplyv na spotrebiteľskú aktivitu ľudí.

16 neobvyklých spôsobov, ako prekonať blokovanie

Hádam. Sedíte pri počítači a pozeráte sa na úplne bielu, nedotknutú tabuľku "Word"? Tvoj mozog je unavený a žiada ťa, aby si sa s ním zľutoval, ale pokračuješ v mučení? Vy voláte Muzu v hornej časti svojho hlasu, ale ona je buď hluchá alebo zámerne vás ignoruje? Všetko je jasné. Máš spisovateľský blok ... Víno, cigarety, kus papiera zmrštený na šťastie - nič nepomôže ... A nepomôže to.

5 zásad na vytvorenie atraktívneho obsahu

Tradičná reklama by nás mala odvrátiť od účinnosti. Prerušuje našu obľúbenú sériu, bráni nám nájsť správny článok v novinách alebo časopise, otravné vyskakovacie okná a svetlé bannery na webových stránkach. Za týchto podmienok dostávajú obrovské výhody tí podnikatelia, ktorí sú schopní prilákať a neodvádzať zákazníkov.

17 tipov, ktoré vám pomôžu získať čo najviac informácií z rozhovorov so zdrojmi

Prečo sa obsahový marketing musí spoliehať na odborné zdroje informácií Čo je spoločné medzi novinárom a obchodníkom, ktorý sa snaží propagovať komerčné webové stránky pomocou stratégie marketingu obsahu? Na prvý pohľad nič. Ale celkom dobre, dobrý obchodník v prostredí, kde sa obsahový marketing stáva najúčinnejšou propagačnou stratégiou jednoducho nemôže byť špecialistom, ďaleko od pochopenia princípov práce profesionálneho novinára.

Ako a prečo používať službu Google+ Hangouts

V článku „Marketing s pomocou video obsahu“ sme povedali, že 100 najlepších značiek zo zoznamu najlepších spoločností na svete v roku 2012, podľa Interbrand, investovalo v rokoch 2006 až 2012 do video obsahu 4,3 miliardy USD. Súčasne viac ako polovica vytvorených klipov neprijala 1000 zobrazení. Používatelia nahrávajú videá na YouTube denne po dobu 12 rokov.

Prečo váš obsah nefunguje: môj osobný prípad

Vzhľadom k tomu, že ste šiel do tohto článku, môžete bezpečne predpokladať, že ste sklamaní obsahu marketing. Pravdepodobne ste si prečítali niektoré inšpirujúce články a prípady a začali aktívne používať túto metódu - napíšte odborné materiály, odpovedajte na otázky, ktoré sa týkajú vašich potenciálnych klientov, sledujte jedinečný význam vašich textov - ale teraz už uplynulo takmer šesť mesiacov a neexistujú žiadne výsledky.

LSI copywriting: čo to je? Vysvetlite trend blízkej budúcnosti

V marci 2014 spoločnosť Google začala šifrovať všetky požiadavky na vyhľadávanie. Teraz, v službe Google Analytics, namiesto vyhľadávacej frázy, podľa ktorej došlo k úplnému n-počtu návštev na stránke, by sme videli dve slová: neboli poskytnuté. Odvolanie Yandex v decembri 2013 - spolu s oznámením o zrušení referenčného hodnotenia - tiež začalo šifrovať text hľadaného výrazu v hlavičke Referer v časti vyhľadávacích dopytov.

Alcomarketing: ako predať zelený had

Z pochopiteľných dôvodov nie je alkohol pre marketingovú spoločnosť najjednoduchším produktom. Nemôže sa predávať všetkým, nie vždy a nie všade. Zákony týkajúce sa predaja a reklamy alkoholických výrobkov sa líšia v rôznych krajinách a obdobiach. Nie je dokázané, že reklama sama osebe zvyšuje spotrebu alkoholu, ale umožňuje zvýšiť povedomie o určitej značke a lojalite k nej.