Krása úmyselných chýb

Kto povedal, že šliapanie na ten istý hrable je strašne zábavné? Ukáž mi tento veselý chlapík! Samozrejme, všetci občas robíme chyby, ale nestojí za to opakovať. Stojí to však za to, aby boli úmyselne? Hovorím - áno, rozhodne stojí za to. Veľmi často, keď čelíme zložitej úlohe, urobíme niekoľko predpokladov, ktoré určujú naše následné kroky.

Prečo obchod potrebuje globálny cieľ

Iba dve veci zohrávajú úlohu vo vašom podnikaní - váš cieľ a vaše skutočné možnosti. Samozrejme, tieto veci sú korelované. A samozrejme, čím vyšší je stupeň korelácie, tým lepšie. Ale! Verte mi, nie je vôbec dôležité, aké sú vaše možnosti. Ich neprítomnosť na dosiahnutie konkrétneho cieľa je posledná vec, ktorá by vás mala zmiasť.

Milujte svojich konkurentov

Spomeňme si na skvelcov. Mohammed Ali mal Joea Frasera, Bill Gates mal Steva Jobsa a Pavla Durova mal Mark Zuckerberg. A čo ty? Existuje aspoň jeden blízky konkurent? Určite tam, aj keď len málo ľudí o tom chce hovoriť. Je jasné - kto s potešením priznáva, že výsledky dosiahnuté konkurentmi sú obdivuhodné a ľahko závidia?

Zamestnanci spoločnosti: office plankton alebo dream team?

Niekedy chcú prepustiť, niekedy objať. Loafers, priemernosť, hviezdy, nelojálni, porušovatelia firemnej etiky a nadšencov s horiacimi očami - no, čo s nimi robiť? Začať ich skúmať pod mikroskopom. A až potom sa rozhodnite. Novorodenci Existujú Sberbank a Gazprom, ktorí si môžu dovoliť najímať mladých neprofesionálov, ktorí nie sú žiadnymi inými túžbami, okrem túžby mať vysoký plat a zarobiť na tieto peniaze čo najmenej peňazí.

Crowdfunding: ste pripravení prijať šancu?

Máte skvelý nápad na podnikanie, ale nie dosť peňazí, aby sa to stalo realitou? Môžete splniť svoj sen prilákaním peňazí prostredníctvom crowdfundingu. Čo, neviete, aký druh zvierat je? Zoznámte sa s: crowdfunding (z anglického crowdfundingu - „populárne financovanie“) - to je, keď žiadate ľudí, aby vám darovali peniaze na realizáciu vášho projektu, zvyčajne prostredníctvom špeciálnych stránok.

Ako prekonať osobnú krízu

Cestujete za prácou s tou istou trasou, stretávate sa s tými istými ľuďmi, robíte z roka na rok tú istú prácu, žijete nameraný, bezmocný život bez prevratov a prelomov, získavate stabilný príjem a nebudete ho zvyšovať a dokonca ani na záchode. čítali tú istú knihu už rok.

Celá pravda o pozitívnom myslení

Rozbiť všetky termíny? Zlyhal dôležitý obchod? Zaplavení susedia? Pozitívne myslenie môže zmeniť váš postoj k problémom a vyriešiť všetky problémy! Pfff. Ste naozaj na tomto čele? Extáza má pre mňa ten istý účinok - postoj k problémom sa stáva zdravým a nemusíte sa ani učiť žiadne myslenie!

Zdá sa život neznesiteľný? Buďte kreatívni!

Boli ste hodený milovanou osobou? Stratili ste veľké množstvo peňazí? Boli ste zradení vašim najlepším priateľom? Nezúfajte, pretože teraz je ten správny čas pre kreativitu! Áno, presne! "Čo je to sakra kreativita?" - Pýtate sa - "Som v depresii, zlomený, nahnevaný (podčiarknuté). Život pre mňa stratil všetok význam ...".

Všetko, čo potrebujete vedieť o tímovej práci

Sú len tímy a sú tam tímy určené na úspech. Spomeňte si na príbeh o úspechu akéhokoľvek kreatívneho projektu a s najväčšou pravdepodobnosťou zistíte, že za ním je skvelý tím - skupina nadšených ľudí, ktorí si navzájom pomáhali. Konkrétne úspechy sa zvyčajne pripisujú jednotlivým zamestnancom, ale projekty sa môžu dostať na ďalšiu úroveň len prostredníctvom dobre koordinovanej tímovej práce.

Staňte sa skvelým? Jednoduché!

Vzdali ste sa niekedy nadradenosti? Povedali ste si, že nikdy nedosiahnete úroveň svojho idolu? „Je to talentovaný! A ja? A čo ja ... "Ak si myslíte, že ste" nie je daná "a" nemali by ste ani strácať čas, pretože z toho vôbec nič nevyjde ", potom sa mýlite viac ako kedykoľvek predtým.

Prečo sa ľudia obávajú úspechu

"Áno, naozaj, prečo?" - Pýtate sa. A stále si myslite: "No, blázni! Musíme snívať o úspechu a neboj sa!" Áno, áno, to sa stane, kým sa náhle nezačnú plniť sny. A vy, ako obvykle, nie ste pripravení - koruna nie je vyleštená, žezlo za stoličkou sa zrútilo, krtko oblieklo obradný kostým. A Vesmír vyzerá s výčitkami - hovoria, zdá sa, že určil nesprávneho človeka na tróne.

Román s vlastnou kariérou: ako sa zamilujete do svojej práce

„Nasledujte vášeň a úspech prídu,“ - tento princíp sa dodržiava na západe. Tam, z nejakého dôvodu, ľudia častejšie nemajú to, čo "potrebujú", ale to, čo sa im naozaj páči. V detstve sa pýtame, kto sa chceme stať, a úprimne sa usmievať, keď v reakcii počujú „princeznú“ alebo „astronaut“. Ako malý priateľ Antoine de Saint-Exuperyho povedal: „Och, títo dospelí!