Sila chyby. Ako sa vyrovnať s poruchami

Zoznámte sa s Tanyou a Iľou. Tanya je internetový obchodník, Ilya je dizajnér; Obaja sú veľkí špecialisti vo svojich odboroch, a to so skúsenosťami a hlavou na pleciach. Tanya a Iľja majú spoločný problém: často pochybujú o tom, že pracovníci majú problémy. Toto je dnešný článok. Prípad číslo 1. Tanya a hypotézy Tanya je obchodník s ambíciami.

Ako využiť výsledky prieskumu NPS: návod

NPS je Net Promoter Score, index lojality spotrebiteľov. Pomáha poznať názory zákazníkov o vašom produkte / podnikaní, a teda optimalizovať prácu: prispôsobiť rozvojové stratégie, pochopiť slabé stránky a silné stránky, čiastočne kontrolovať presnosť položiek zo SWOT analýzy. Celá dôležitá teória je opísaná v článku "NPS: Index spotrebiteľskej lojality, ktorý každá spoločnosť potrebuje sledovať," a teraz sa pozrieme na to, čo sa s ním dá a malo robiť.

Ako spustiť obchod s priateľom a nestratiť všetko

Predpokladá sa, že začatie podnikania s priateľom je zlý nápad. Jeden rok, v spoločnej nádobe, môj partner a ja sme sa do značnej miery zmýlili v práci a mali sme dosť dôvodov na to, aby sme sa navzájom fackovali, ale neurobili sme to. Poviem vám, ako zostať bez priateľa a bez podnikania. # 1 Vytvoriť všeobecnú myšlienku Partnerstvo s priateľmi je prospešné, pretože všeobecná myšlienka je efektívnejším motivátorom ako peniaze.

Čo je to motivácia, alebo Ako predať ľuďom s odlišnou dominantnou motiváciou

Niektorí ľudia, po prečítaní motivačného článku, rozdrvili hory, druhý sa vrátil na pohovku. Všetko preto, že ľudia majú odlišnú dominantnú motiváciu. Poviem vám, ako určiť typ a naučiť sa porozumieť kupujúcim. Článok je užitočný pre široký okruh čitateľov, ale najmä pre podnikateľov. V ktorej časti mozgu sa skrýva motivácia Motivácia je viac založená na očakávaní odmeny.

Ako viesť klasický workshop: kompletný sprievodca

Pred sto rokmi si vybral produkty. Dnes si vyberte výrobcov. Najlepší výrobcovia, odborníci v odbore. Jedným zo spôsobov, ako zabezpečiť štatút experta, je viesť master class v mene vlastníka, riaditeľa alebo akéhokoľvek iného obchodného zástupcu. Výhody MC: úzky kontakt s cieľovou skupinou a zvyšovanie lojality značky; možnosť vyniknúť medzi konkurentmi; prístup k publiku, ktorý nie je dostupný prostredníctvom internetu; obsah pre iné komunikačné kanály (foto, video, informačný sprievodca, prípad); možnosť získať bezplatné referenčné značky na tlačových plagátoch av sekcii podujatí mestských portálov; školenie zručností vo verejných hovoreniach.

Ako sa dostať do stavu "eureka"

Počuli ste také slovo - eureka? Áno, áno, bol to on, kto bežal nahý pozdĺž Archimédovej ulice, ktorá bola inštruovaná, aby zmerala objem zlatej koruny kráľa Syrakúz - a napriek tomu mala nepravidelný tvar. A koľko ľudí ho kričalo, keď sa zobudil? Áno, nepočítaj sa! Samozrejme, každý si pamätá Mendeleeva. Niektorí stále vedia o nemeckom fyzikovi Kekuleovi, ktorý objavil benzén, keď vo sne videl hada šiestich atómov uhlíka.

Pamätáme: ako nezabudnúť na prácu

Prišli ste z dovolenky a zabudli ste heslo na vstup do Windows? Alebo, horšie, pin z bankovej karty? Chýbala vám dôležitá schôdzka, pretože ste zabudli pripomenúť si svoj smartfón? Niekedy sa mi zdá, že všetky drobné problémy, ktoré sa plížia k majiteľom malých podnikov a rušia ich najviac premyslené plány, sa objavujú len kvôli našej neschopnosti spomenúť si na veci.

Čo je dôležitejšie: vzdelávanie alebo obchodný záujem?

Každú sekundu je dnes manažérom alebo právnikom. Prečo je tak málo ľudí úspešných vo svojej práci a prečo medzi nimi nie je takmer žiadny právnik a ekonóm? Svet podnikania je komplexný a neustále sa meniaci priestor nových myšlienok, nových postupov a metód na dosiahnutie úspechu. Akonáhle nejaký obchodný koncept vstúpi do učebníc, okamžite stratí svoju dôležitosť, pretože nové praktiky ho vytlačia z tohto sveta.

Ako ovládať hlas a pripraviť ho na verejné rozprávanie, nahrávanie videa alebo zvuku

Keď osoba vstúpi na scénu alebo sa objaví na obrazovke, publikum ho vyhodnotí v priebehu niekoľkých sekúnd. Prvý dojem je vytvorený pomocou neverbálnych signálov. Inými slovami, v priebehu niekoľkých sekúnd sa poslucháči rozhodnú, či môžete byť dôveryhodní a či by ste mali počúvať vôbec. Robia to pred analýzou významu a významu toho, čo hovoríte.

Marketing vs predaj. Kto zrodil koho a odkiaľ holivárove nohy rastú?

Konflikt medzi predajom a marketingom nie je o nič menej klasický ako medzi predajom a výrobou. Kedysi dávno, v inej krajine, „plánovači“ a „obchodníci“ radi bojovali, ktorí môžu byť nazývaní druhými bratrancami dnešných obchodníkov a predajcov. Aký je základ konfliktu? Áno, všetko je rovnaké: rozdielnosť myšlienok o skutočných (alebo možných) potrebách klienta, výrobných kapacitách a kapacite trhu.

Čo robí vodcov z krízy?

Éra, ktorú sme zadali, má krízový charakter. Svetové centrálne banky na trh prelievajú nové peniaze a snažia sa oživiť svoje ekonomiky. Objem nových peňazí je kolosálny: v boji proti finančnej kríze centrálne banky Japonska, Spojeného kráľovstva, Európskej únie a najmä USA nezastavia tlač.

Neočakávané zvýšenie: ako sa vyrovnať so stresom

Ak ste zamestnanec na plný úväzok spoločnosti (a nie na voľnej nohe), potom skôr alebo neskôr budete musieť hrať úlohu vodcu. Mnohí ľudia sú touto vyhliadkou zdesení. Typická reakcia na povýšenie Predstavte si, že priemerný úradník Peter. Muž sedel potichu, pochoval sa na monitore, nikoho sa nedotkol, potichu splnil svoje každodenné povinnosti a jeden „pekný“ deň mu šéf povedal: „Peter, myslel som tu a rozhodol sa, že ťa budem zodpovedný za nový projekt.