Prečo sa zámery návštevníkov nezhodujú s frázami zo sémantického jadra a ako sa tomu vyhnúť

- Doktor, správne interpretujem sémantiku otázky, ale nezachytávam podstatu. - Veľmi zaujímavé, drahá! Môžete mi dať príklad?
- Mohol.

Neznámy autor

Kľúče sa zbierajú, je tu sémantické jadro, zaujímavé, chytré a vôbec nie lacný obsah - všetko sa robí správne a návštevnosť rastie. Ale texty nie sú čítané, telefóny sú tiché a život prechádza okolo. Je to hanba a nepochopiteľné.

Čo ešte títo ľudia potrebujú?

Ako je to možné

Ciele návštevníkov - používateľské zámery sa môžu líšiť od vyhľadávacích dopytov, na ktoré prichádzajú na stránku. Nie vždy sa to deje, ale je tu problém a nemali by sme na to zabúdať.

Hlavným zdrojom nápadov na obsah sú často frázy kľúčových slov zozbierané pomocou aplikácie Wordstat, Key Collector alebo podobných nástrojov. A oni sami vedia, kde sa nachádzajú. Je však celkom bežné, že štatistiky dotazov Yandex a Google sú miestom, z ktorého pochádzajú všetky slová sémantického jadra. Pretože jednoducho neexistuje žiadna iná vec, ale:

Hľadať frázy nie sú najlepšie nápady pre obsah.

A tu je dôvod.

Dôvod 1: Všeobecný problém sémantiky

Problém chápania významu sa nazýva problém „Gavagai“. Termín bol vynájdený odborníkom na sémantiku, americký filozof a matematik Willard Quine. Napísal príbeh o lingvistovi, ktorý študoval jazyk rodného kmeňa. Podstata jednoduchých vecí - tráva, zem, voda, obloha, kamene a oheň sa dajú zistiť pomocou gest. Všetko bolo v poriadku, kým králik-ako tvor vyskočil z pod nohami. "Gavagai, Gagawai!" - vykríkol vodič. Čo to bolo?

Možné možnosti:

 • králik, biely a našuchorený;
 • útek, silný strach, strach ako emócia;
 • proces lovu králikov alebo samotné zamestnanie poľovníctva;
 • niečo, čo vyskočilo spod ich nôh;
 • múdre zviera ako králik, gopher alebo potkan;
 • pohyb, skákanie;
 • spôsob, ako sa pohybovať, len "skok";
 • pečený králik;
 • naštvaný, že večera utiekla alebo niečo iné.

V závislosti od kontextu hovorené slová môžu znamenať čokoľvek a význam je reakcia poslucháča.

To sa deje nielen s rodákmi - každý z nás má vlastný jazyk. Je určená kultúrou, históriou, výchovou, vzdelaním, závisí od veku a okolností. Ľudia však majú gestá a výrazy tváre, reagujeme na slová, konáme, vyjadrujeme emócie, pýtame sa objasňujúce otázky. V extrémnych prípadoch môžeme zvoliť "otáznik" alebo "zavolať priateľovi".

Počítač nerozumie významu slov. Program jednoducho vyberie jednu z možností prekladu z nášho jazyka na stroj.

Dôvod 2: nepresný dotazovací jazyk

Myslíme si inak ako expresné myšlienky. V Yandexe hovoria, že užívatelia v 20% prípadov nemôžu jednoznačne formulovať účel vyhľadávania. Príkladmi takýchto nepresností sú krátke vyhľadávacie dopyty ako „Pushkin“ alebo „Napoleon“. Nie je jasné, aké záujmy - práca básnika, zemepisu, veliteľa, brandy alebo receptu na tortu.

Algoritmy tomu rozumejú. Yandex má technológiu Spectrum av týchto prípadoch spoločnosť Google odkazuje na Wikipédiu - píšu špeciálne texty o iných významoch slov. Teraz pravdepodobne úplne nahradia podrobné články spoločnosti Google, aby sa nezasahovali do vývoja bezplatnej encyklopédie.

Tieto veci fungujú dobre, môžete dať dohromady kľúčové frázy a pridať ich do sémantického jadra. Trik je v tom, že frázové spojenia z bloku „hľadajú s ním“ len málo hovoria o skutočných zámeroch používateľov.

Džingischán, Suvorov, Rakúska Maria-Louise, Adolf Hitler, Guy Julius Caesar a Eugene Beauharnais zo zoznamu Yandex sú historické postavy. Nie sú to zámery, ale len varianty požiadaviek. Určite majú spoločný cieľ. S najväčšou pravdepodobnosťou túžba učiť sa históriu a zvedavosť, ale nie fakt.

Vyhľadávače poznajú štatistiky slov, ale nevedia, ako čítať mysle.

Dôvod 3: dlhé vyhľadávacie frázy

Minimalizmus je nejednoznačný, ale dlhé kľúčové frázy sú ešte ťažšie. Maskujú užívateľské zámery a naopak, mätú každého. Napríklad generálna oprava dieselového motora by mohla byť vyhľadávanie inštrukcií, technológií, služieb, adries, nákladov, informácií o načasovaní, záruk, servisných záznamov a mnoho ďalšieho. Možno, že Jaroslav nie je mestom vôbec, ale značkou motorov ().

Dôvod 4: veľmi ťažká téma

V úzkych výklenkoch je tematická neistota vyššia ako 20%, o ktorej sa hovorí v Yandexe. Hľadanie kľúčov pomocou programu Wordstat alebo Key Collector je tu ťažšie ako pre známe veci - dotazy sú zriedkavé a je o nich málo štatistických údajov.

Aby sme objasnili záujmy špecialistov, musíme ručne triediť tisíce fráz, ako napríklad „kúpiť presný stroj s vlnovým pohonom na brúsenie asférických šošoviek germánia v Moskve“. A na to musíte aspoň pochopiť ich význam.

Dôvod 5: umelá inteligencia

Technology Rankbrain - hlavná časť algoritmu Google "Hummingbird", ktorý chápe podstatu problémov bez presných kľúčov. Myšlienkou je, že neurónová sieť hľadá vzory v komplexných frázach a rozhoduje o tom, ako súvisia vo význame. Vyhľadávač je schopný identifikovať témy, ktoré sú pre používateľa zaujímavé, a pomáha nájsť relevantný obsah.

Keď zadajú hľadaný výraz, ktorý spoločnosť Google nepozná, ponúka niekoľko možností, ktoré majú význam. Pozorovanie reakcie - správanie na stránkach, záujmy a preferencie - algoritmus rozhoduje, či boli informácie užitočné. Po učení sa umelá inteligencia na základe svojich skúseností začína vyberať najlepšie prepojenia samostatne.

Vyhľadávanie "Yandex" funguje asi rovnako. Algoritmy "Matriksnet", "Palekh" a "Korolev" sú založené na strojovom učení a chápu zložité popisné dotazy nie slovom, ale sémantickou korešpondenciou.

Na zber týchto informácií pre sémantické jadro však nebude fungovať - ​​takto sú usporiadané nové algoritmy. Okrem toho, výsledky vyhľadávania Yandex a Google sú už dlho prispôsobené. To znamená, že výsledky závisia od identity používateľa:

 • vek, pohlavie, rodinný stav, vzdelanie;
 • individuálne záujmy a preferencie;
 • história vyhľadávacej činnosti;
 • správania v sociálnych sieťach;
 • a finančných transakcií;
 • iné údaje zhromaždené systémom.

Zistenie, ako informácie o používateľovi ovplyvňujú výsledky vyhľadávania, je nemožné (bez ohľadu na to, čo hovoria špecialisti SEO).

Prečo SEO už nefunguje? Len o tom zložitom

Dôvod 5: Návštevnícke tajné túžby

Zámery môžu byť v bezvedomí. Nie, toto nie je o „zabíjaní a jedení“, ako je Freudovo rozprávanie o neškodných, ale nevedomých túžbach, osobných motívoch a myšlienkach o význame, ktorý má každý.

Záujem o fitness, silový tréning a zdravý životný štýl - zbaviť sa pochybností o sebe samých; lacný jeden-spálňa je desivé neporiadok s hypotékou, a nový Bentley Bentayga zdôrazniť stav. Toto sú implicitné ciele, s ktorými ľudia vyhľadávajú informácie o produkte. A nie je potrebné sa hádať, pretože tam je niekto, kto si myslí, že inak.

Návštevník si nemôže kupovať služby, nevykonávať manažérske rozhodnutia a podobne ich vôbec neovplyvňuje. A on číta všetky tieto hodnotenia a recenzie, ktoré majú byť v predmete. Pri správaní, ktoré bolo schválené, naskrutkujte niečo chytré. Ale nie skutočnosť, že po tomto blogu nebude vidieť hlavu.

Štatistiky vyhľadávania nevedia o motivácii.

Dôvod 6: zámery závisia od času.

Transakcie sa nevyskytujú okamžite. Od prvej návštevy stránky môže trvať hodiny, dni alebo dokonca mesiace. V tomto čase si klient myslí nielen o vás a vašich návrhoch. Žije vo svojom svete, kde sa dejú rôzne veci: nové informácie, príležitosti, okolnosti, ciele a pochybnosti.

Zámery sa nemusia objaviť okamžite a časom sa meniť.

Rozhodnutie o rozdelení s peniazmi musí dozrieť. Medzitým sa tak nestane, môžu existovať otázky, ktoré priamo nesúvisia s nákupom. Výber domov v Čiernej Hore začína vízom a miestnymi zákonmi, a jeep turné po Altajských horách - z histórie diaľnice Chuisky alebo cestnej kaviarne v obci Ust-Sema.

Ako zistiť, čo ľudia chcú

Zber kľúčov a vyhľadávacích tipov, dotazov na klastrovanie a široké sémantické jadro sú skvelé veci, ktoré nikto neuvidí bez webovej stránky. Ak sa všetko urobí správne, bude dobrá premávka. A zozbierané pre vyhľadávacie frázy vyhľadávačov, spolu s ďalšími nápadmi, môžu byť brané ako základ obsahového plánu. Ale bez záruky, že to bude zaujímavé pre ľudí.

Ak chcete vytvoriť zaujímavý obsah, musíte pochopiť, prečo návštevníci prichádzajú na stránku. Na to existujú marketingové nástroje.

Cap, ako vždy, naznačuje, že veľa z nich.

Metóda 1: opýtajte sa

Najistejší spôsob, ako zistiť, čo kupujúci chcú, je opýtať sa sami seba. Na tento účel boli vynájdené dotazníky a rozhovory. Metóda nie je vždy zadarmo a vyžaduje si čas, ale môžete to skúsiť "na kolene", bez opustenia Facebooku. Kým rozsiahle štúdie nie sú potrebné, jednoduchý prieskum medzi priateľmi, predplatiteľmi, alebo v obľúbenej skupine je povinný priniesť výsledky.

Pri vážnejších úlohách si budete musieť objednať služby v agentúre - vykonávať hĺbkové rozhovory, organizovať fokusové skupiny alebo distribuovať tlačené dotazníky. Nie je to však lacné.

Ak sa vyžaduje nezávisle, je tu "Yandex. View", Pomôže to presne zacieliť prieskum a rýchlo získať čestné odpovede - za pár dní. Respondenti môžu byť vybraní podľa pohlavia, veku a zemepisu, pracujú len s tými, ktorí sa zaujímajú o konkrétny predmet alebo sa pripravujú na divákov - kontakty z CRM alebo Yandex.Audience data".

Hlavná vec je položiť zaujímavé otázky. Ľudia vám povedia, o čo sa starajú. Zostáva len správne interpretovať výsledky.

Metóda 2: Sledujte novinky

Novinky sú veľkým indikátorom záujmu. Všetko dôležité je diskutované online. Ak budete sledovať a analyzovať správy, môžete pochopiť informačné potreby, a to nielen obchodné, ale aj priemysel. Zaujímavá téma, skôr ako sa stane trendom, sa začína spomenúť častejšie ako iné.

Je dôležité nenechať si ujsť moment. K dispozícii je celá technológia newsjackingu - sledovanie informačných kampaní, hľadanie vírusových správ, ich tvorba a účasť vo všeobecnom humbuku. Ide o špeciálny druh reklamy. Prinajmenšom pomáha zvýšiť návštevnosť a pritiahnuť pozornosť.

Dodávatelia zložitých vecí - ako sú smerovače Cisco, bolometrické matice alebo vlastné aplikácie pre Android - nemajú radi HYIP. Sledujú však aj trendy v správach, aby posúdili a predpovedali potreby zákazníkov.

Vrcholom v grafe Google Trends 17. mája 2015 je deň, keď na konferencii Google I / O oznámili podporu pre nový jazyk Kotlin v službe Android Studio 3.0. Takže je čas naučiť ho programátorom a obchodníkom, aby o tom písali v priemyselných blogoch.

Metóda 3: Hľadanie zaujímavých na fórach

Hovorí sa, že fóra umierajú a všetci používatelia išli do sociálnych sietí. Komunikácia, banky, jedlo, taxíky, zábava alebo politika - známe a zrozumiteľné veci - sa tu diskutuje. Ale témy, ako sú krútiace sa rozsahy, laserové spracovanie legovaných ocelí alebo tajomstvo domácej výroby piva sú stále na fórach. Ako zvuk trubice sú zaujímavé pre znalcov a znalcov.

Fóra majú všetko, čo môže byť zaujímavé pre potenciálnych kupcov: správy, názory, recenzie a recenzie, neformálne analýzy, popis problematických otázok, negatívne a pozitívne na akúkoľvek tému, fakty, fámy, hypotézy a teórie.

Nie je to skutočnosť, že bude čítať na vašom zdroji. Ale v diskusiách sú zámerné, nie vyhľadávacie otázky, odpovede a vysvetľujúce vysvetlenia. Toto sú už osvedčené obsahové nápady - stačí pridať vodu a vziať ju.

Rýchlo zistiť záujmy tu nebude fungovať. Áno, môžete okamžite filtrovať relevantné témy, ale potom si ich musíte prečítať, premýšľať a analyzovať.

A samozrejme, budete musieť pochopiť profesionálny slang a pochopiť, čo je v stávke. To je najťažšie.

Metóda 4: monitorovanie sociálnych sietí

Na rozdiel od fór, kde je všetko diskutované v sekcii, je bežné hovoriť o VKontakte alebo na Facebooku všade a o všetkom. Komunita hashtags a moderátori pomáhajú štruktúrovať informácie, ale to nie vždy funguje. Takže je ťažšie nájsť a analyzovať horúce témy, sledovať odkazy a vybrať, čo vzrušuje publikum v sociálnych sieťach.

Ak chcete sledovať spätnú väzbu, udržiavať komunikáciu a reagovať na negatívne, existujú špeciálne nástroje. Sú navrhnuté tak, aby analyzovali referencie značiek, ale môžete použiť spúšťače - názvy produktov, diskusný kľúč, sprievodné slová a frázy. V dôsledku toho sa témy a myšlienky, ktoré sú relevantné pre spotrebiteľov, zhromažďujú a zhromažďujú.

Metóda 5: Analýza spätnej väzby

Ďalším spôsobom, ako zistiť, o čo sa zákazníci starajú, je analyzovať históriu hovorov, listy podpory, recenzie, konverzácie v instant messengeroch alebo online konzultantov. K tomu je potrebné čítať poštu, chatovať s operátormi chatu a počúvať nahrávky konverzácií.

Kým podnik má málo zákazníkov, prezeranie dialógov je jednoduché. Ak potrebujete analyzovať tisíce signálov spätnej väzby, nerobte bez automatizácie. Existuje však len veľmi málo hotových riešení.

Technológia spracovania prirodzeného jazyka Amazon Comprehend funguje a je cenovo dostupná. Toto je API služby cloud, takže musíte napísať jednoduchý program.

Ďalšie možnosti sú google ako nástroje pre spracovanie prirodzeného jazyka alebo "spracovanie prirodzeného jazyka".

Mimochodom, NLP nie je len analýza, ale aj textová syntéza. Napríklad automatické vytváranie obsahu. Hovorí sa, že toto je budúcnosť. Ale či to bude zaujímavé, kým nikto nevie.

Čo ešte môžete urobiť

Tieto metódy sú dobré na zistenie záujmov a pochopenie zámerov, s ktorými ľudia prichádzajú na stránku. Môžete použiť naraz naraz, zopár si vybrať, alebo sa vôbec neobťažovať. Nie je nič zlého na "najlepších programovacích jazykoch" alebo "top 10 ďalekohľadov pre lov a rybolov v roku 2019". Je tu šanca, že nie každý o tom vie.

Ak chcete zvýšiť, existujú tri zrejmé (ahoj, čiapky!) Techniky:

Príjem 1: Empatia

Empatia je súcit. Takže sa zľutujte nad svojimi návštevníkmi. Premýšľajte o nich, nie o tom, čo chcete. Aj keď myšlienky vášho obsahu plánu presne opakovať frázy z "Yandex" top, skúste aspoň prejsť cez takýto filter.

Je to jednoduché. Dajte sa do topánky osoby, ktorá našla niečo, čo hľadať. Prečo to hľadal, v akých informáciách potrebuje to, čo chce vidieť na stránke? Len sa pozrite na veci s jeho očami.

Príjem 2: Odbornosť

Ak chcete pochopiť, čo váš návštevník potrebuje, musíte byť odborníkom. Nemôžete vedieť všetko na svete, ale pochopiť jednu z akejkoľvek oblasti - je potrebné. A napriek tomu sú všade profesionáli. Nebuďte leniví opýtať sa ich.

Príjem 3: zdravý rozum

Zaujímavé možno nájsť v sémantickom jadre, prevzaté zo správ, fór a sociálnych sietí, od spätnej väzby alebo od špekulácií od konkurentov. V skutočnosti ľudia potrebujú len malú časť celého obsahu. Zvyšok je už dlho známy alebo je nezaujímavý.

Môže existovať veľa zámerov, ale stále existuje viac slov. Zapnite zdravý rozum a všetko rozdelte desiatimi. Alebo dokonca sto, aby sme sa nemýlili.

Aby obsah bol efektívny z hľadiska názorov / brehov / vedie, musíte vziať do úvahy mnohé nuansy: cieľové publikum, trh, konkurenti, formáty atď. Bohužiaľ, s nulovými skúsenosťami je ťažké vyhnúť sa chybám a budovať obsahový marketing bez vyčerpania rozpočtu. Riešenie pre tých, ktorí sú pripravení to urobiť sami, ale potrebuje pomoc na začiatku je vytvoriť obsah marketingovej stratégie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár