Vyčerpávajúci sprievodca na YouTube Stories

V novembri 2017 služba YouTube uverejnila informácie o spustení videozáznamu s názvom „Navijaky“. Tento formát, vyvinutý spoločnosťou Snapchat, získal popularitu vďaka Instagramu. Napriek tomu, vzhľadom na YouTube spôsobila veľa kontroverzií a pochybností.

Pozrime sa, čo sú teraz cievky, aké sú ich výhody ako spôsob propagácie.

Prvé historické kroky a reakcia komunity

V snahe poskytnúť aktívnym bloggerom možnosť byť bližšie k účastníkom YouTube to nie je ďaleko od Instagramu, Facebooku, VKontakte, Skype a ďalších. tiež muža. "

Oznámenie YouTube Stories na konci roka 2017 spôsobilo zmiešanú reakciu zo strany komunity. Na jednej strane spoločnosť sleduje trendy a rozširuje vyhliadky divákov a autorov, na druhej strane odkladá aktuálne problémy speňažovania kanálov a reklamy. YouTube propaguje príbehy ako spôsob, ako rozvíjať kanál, viac komunikovať s fanúšikmi, okamžite zdieľať dojmy a udalosti, ale zároveň - iba tí, ktorí majú viac ako 10 000 účastníkov, môžu využívať inovácie. Začiatočníci bloggerov zostávajú cez palubu.

Mnohí používatelia sociálnych sietí hovorili o inovácii služby YouTube bez problémov.

Služba YouTube však naďalej vylepšuje príbehy, ktoré sa nachádzajú v testovaní verzie beta. Pripomeňme, že Instagram trvalo dva roky, kým sa úplne spustili, ale YouTube Stories už ponúka tvorcom zábavné funkcie.

Charakteristiky a rozdiely Storis "YouTube"

 1. Príbehy YouTube sú k dispozícii iba v mobilnej verzii a môžete ich nahrávať prostredníctvom aplikácie YouTube Play.
 2. Túto funkciu môžu používať len autori kanálov s 10 000 a viac účastníkmi. Ak máte o niečo menej, buďte pripravení čakať asi štyri týždne po dosiahnutí požadovaného počtu pre zobrazenie v profile.
 3. História Trvanie - až 30 sekúnd.
 4. Klipy je možné umiestniť na kartu komunity YouTube a zoskupiť do ďalších projektov.
 5. Príbehy môžu vidieť a komentovať všetko: predplatiteľov aj kanálových hostí. Ak nie ste prihlásený na odber kanála a zobrazujete históriu, môžete sa prihlásiť na odber pomocou tlačidla "Prihlásiť sa".
 1. Komentáre sú viditeľné pre všetkých používateľov. Tvorcovia na ne môžu odpovedať fotografiou alebo videom, ako aj pridať vlastníka iného účtu, ktorý otvára možnosti pre spoločné projekty.
 1. Na rozdiel od Instagramu sa príbehy YouTube nachádzajú priamo na stránke kanála a nie vo všeobecnom informačnom kanáli. Ak chcete zobraziť najnovšie príbehy, prejdite na položku Predplatné. Príbehy YouTube sa nachádzajú vľavo a sú označené farebným kruhom.
 2. Príbehy sa skladujú 7 dní a nezmiznú za deň. Zároveň má tvorca prístup k komentárom používateľa na 30 dní v službe YouTube Studio. Toto je pravdepodobne jedna z hlavných výhod YouTube Stories.
 3. Súbor nástrojov v Príbehoch je podobný Instagramu: nálepky, hudba, filtre, pridávanie odkazov alebo textu.
 1. Navigácia v Príbehoch je už známa aktívnym užívateľom Instagramu. Počet grafov sa zobrazí ako segmenty v hornej časti obrazovky. Ak chcete zobraziť graf, kliknite na ktorýkoľvek segment. Posunutím zľava doprava spustíte históriu predchádzajúceho kanálu, alebo sprava doľava zobrazíte históriu iného kanálu. Môžete zanechať komentáre v poli umiestnenom v dolnej časti obrazovky a kliknutím na ikonu vedľa nej môžete zobraziť komentáre od iných používateľov.

A teraz zábavná časť. V marci tohto roku, Google predstavil AR (Augmented Reality) filtre pre selfies, ktoré YouTube bloggerov môžu používať. Hlavný rozdiel oproti podobným nástrojom v Snapchat a Instagram je, že trojrozmerný obraz bude vytvorený len s jednou kamerou, bez špeciálneho hĺbkového snímača. Nové rozšírené rozhrania API lepšie odstraňujú tváre, čím znižujú hluk a sledujú pohyb osôb podrobnejšie. A aj keď nemusíte kupovať najnovší iPhone kvôli chladnému fotoaparátu.

Táto technológia je tak vnímavá, že dokáže odhaliť a kompenzovať slabé miesta fotoaparátu a osvetlenia. API vytvára simuláciu odrazu svetla z okuliarov, virtuálnych tieňov a použitých filtrov - realistické efekty make-upu.

Filtre môžete pridať do vopred nahraného materiálu. To znamená, že blogger môže vylepšiť príbehy v postprodukčnej fáze, ktorá nie je na Instagrame, Facebooku alebo Snapchate.

Ako vytvoriť príbehy YouTube

 1. Otvorte službu YouTube Play na svojom mobilnom telefóne.
 2. V hornej časti obrazovky kliknite na ikonu fotoaparátu.
 3. Ďalej potrebujete ikonu Story. Tu môžete pridať uloženú fotografiu alebo video a tiež nahrať nový príbeh.
 1. Ak chcete urobiť fotografiu, stlačte tlačidlo snímania, video - a podržte tlačidlo. Všetko je celkom jednoduché.
 2. Upraviť históriu: pridajte filter, nálepky, hudbu alebo video prepojenie.
 1. Ak chcete uverejniť príbeh, kliknite na položku Uložiť a potom na položku Odoslať.
 2. Históriu môžete vymazať pomocou ponuky. Prejdite na požadovaný fragment, stlačte trojbodové menu a zvoľte "Vymazať".
 3. Štatistika pre každý fragment histórie sa zobrazuje v dolnej časti prehrávača. Ak máte záujem o spoločné čísla, sú k dispozícii na karte YouTube Stories.
 4. Kľúčovú úlohu zohrávajú interakcie používateľov prostredníctvom komentárov. V vlákne môžete jednoducho odpovedať na správu alebo napísať odpoveď cez históriu. Ak chcete vytvoriť video alebo pridať obrázok, vyberte položku Odpovedať v príbehu. Upravte záznam ako bežný príbeh a publikujte.

Keď vytvoríte príbeh, zdieľajte so svojím publikom niečo dôležité a osobné, ale graf by mal podporovať zásady služby YouTube. Storis nemôže zverejňovať diskriminačné materiály, urážky a zastrašovanie. Obsah nemôže obsahovať nahotu, naturalistické obrazy šokujúcej povahy, falošné údaje, hrozby. Postarajte sa o otázky týkajúce sa autorských práv. Publikovať príbehy, ak ste ich vytvorili, a ak používate umiestnenie produktu alebo priamu reklamu, postupujte podľa pravidiel služby.

Ako používať "YouTube" Plochy

Nezáleží na tom, aký je skeptický postoj k histórii, hlavnou vecou sú možnosti, ktoré sa tento formát otvára. Príbehy YouTube sa tak hodia, ak:

 1. Na kanáli propagujete nové video. V histórii si môžete vytvoriť ukážku, oznámenie pre video, rezanie postupnej prípravy pozemku, zákulisia, pripomienka, chyby pri natáčaní, neštandardné pokračovanie videa. Stručne povedané, všetko, čo pritiahne pozornosť a zvýši počet zobrazení nových položiek.

Nová séria: oznámenie v YouTube Stories, branding brandingu a viac ako 3,5 milióna zobrazení za 3 dni

Príklady oznámení v búrke s bloggermi

 1. Podporujete spoluprácu s médiami, značkami, spoločnosťami, inými bloggermi.

Oznámenie nového videa v histórii a viac ako 600 tisíc zobrazení v prvých 24 hodinách

 1. Držate súťaže, tomboly, udalosti, chcete pozvať účastníkov alebo varovať pred oznámením výsledkov.

Tím iluzionistov všetko vedie čestným spôsobom!

 1. Vy si vymieňate príbehy, pridávate priateľov ako moderátorov, kampaň na prechod na partnerský kanál alebo si jednoducho objednáte svoj kanál.

Niektorí propagujú priateľov, iní ponúkajú možnosť prihlásiť sa na odber kanála

 1. Nemôžete čakať na zdieľanie úspechov, záznamov a iných príjemných vecí so svojimi odberateľmi.

A tiež:

 1. Posilnite vzťahy s vašimi predplatiteľmi a fanúšikmi. V skutočnosti je to strategická úloha YouTube Stories. Funkcia „Odpoveď v histórii“ prispôsobuje hovor a upozorňuje naň. Spustite AMA (Ask Me Anything) na podporu aktívnej interakcie používateľa. Sledujte tie komentáre, ktoré pomôžu lepšie otvoriť tému a reagovať na ne prostredníctvom príbehu. Nechali ste diváka cítiť ako súčasť procesu a vášho života.
 2. Ďakujem predplatiteľom za to, že sú tak cool! Na druhý deň, jeden z populárnych vloger publikoval História s vďačnosťou za 9 miliónov predplatiteľov. Počas dňa mal kanál 50 000 ďalších účastníkov.
 1. Pripomeňte účastníkom starých videí uverejnením hovorov, aby ste ich mohli sledovať. Toto je šanca získať nový prúd zobrazení.
 2. Vyzvite ostatných tvorcov! Zavolajte ich do diskusií, pozvite na spoluprácu. Stručne povedané, vziať na bluff.

A čo je najdôležitejšie, pokračujte v experimentovaní s formátom YouTube Stories. Kým experti si vymieňajú názory na to, či sa YouTube podarí presunúť Instagram, vytvoriť si vlastné príbehy, zdieľať svoje dojmy, riskovať, osloviť čo najviac ľudí a dosiahnuť maximálne výsledky.

Podeľte sa o svoj názor na YouTube Stories. Kto už použil? Aké sú vaše dojmy?

Ak ešte nemáte 10 000 predplatiteľov, a teda možnosť použitia služby Storis v službe YouTube, premýšľajte o propagácii kanála od spoločnosti TexTerra. Oddelenie Video Marketing priláka účastníkov, zvýši pokrytie, zvýši angažovanosť a povedomie. Špecialisti budú vykonávať celý komplex prác: od auditu až po reklamu bloggerov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár