Prečo je neustála snaha o prospech slepá ulička, alebo Kde je rovnováha medzi užitočným a HYIP obsahom?

Ak propagujete projekt s marketingom obsahu, dajte si pozor na pascu užitočného obsahu. Tu to je: odbornosť a kvalita obsahu na vašich stránkach rastie, ale publikum je menej pravdepodobné, že bude reagovať na publikácie. Prečo sa to deje, prečo je to nová norma a ako s ňou žiť? Poďme na to.

Použite pascu: ako to vyzerá

Je vhodné pripomenúť, že čitatelia si túto publikáciu často nevšimnú, pretože obsah nie je tak užitočný. Toto je ďalší príbeh, o ktorom dnes nehovoríme.

Pozrite sa na konkrétne príklady a situácia bude jasná. Tu sú štyri články z nášho blogu:

 • "Čo je to PWA a ako túto technológiu používať práve teraz."
 • Msgstr "Ako používať mriežky pri vytváraní prototypových stránok". T
 • "Čo vidieť vo svojom voľnom čase: 130 videí o internetovom marketingu."
 • "56 predajných a marketingových filmov."

V mojom súradnicovom systéme sú prvé dva materiály vzdelávací obsah, ktorý učí čitateľovi nové veci. Tretí a štvrtý materiál považujem za zábavný napriek tomu, že obsahujú seriózne vzdelávacie videá a tematické filmy o marketingu.

A teraz o mojej bolesti: v deň uverejnenia na blogu, zbierky videí a filmov získali viac názorov ako články o modulárnych sieťach a progresívnych webových aplikáciách.

Môj starý otec pracoval ako hudobník vo filharmónii, kde hral vážnu hudbu. A vo večerných hodinách zarobil peniaze v krčme, kde hral ľahkú pop music. Z nejakého dôvodu som si to spomenul, keď som porovnal prevádzku článkov o PWA a výber filmov o marketingu.

Tu je ďalší príklad: v januári 2018, článok Andrei Miroshnichenko o reforme Facebook bol uverejnený v našom blogu. To vyhodilo do povetria prevádzku: v deň zverejnenia získalo asi 8 tisíc zobrazení, druhý deň bolo prezeraných 22 tisíc krát a ďalší deň - 25. V tomto sprievodcovi si môžete prečítať o tomto skvelom príklade noviniek.

Čo je tu dôležité: článok o reforme na Facebooku zozbieral v priebehu niekoľkých dní podobné množstvo názorov a spája užitočný návod na vytvorenie stránky WordPress v priebehu roka. Vírnosť vyhrala priazeň, o nič menej.

Prečo diváci zle reagujú na užitočný obsah

Jeden z hlavných dôvodov je zrejmý: obsahový šok, výbuch obsahu, slepota obsahu. Publikum nevedomky ignoruje užitočné publikácie, pretože je ich príliš veľa. Niektoré zaujímavé štatistiky:

 • Platforma marketingovej analýzy TrackMaven vydala v roku 2015 správu o marketingu obsahu značky. Podľa správy, 23 000 spoločností pôsobiacich v zahraničnom segmente internetu v priebehu roka zvýšilo počet publikácií o tretinu. Zapojenie publika kleslo o 17%.
 • Tu sú najnovšie údaje z BuzzSumo. V roku 2017 používatelia zdieľali svoje publikácie o značkách v sociálnych sieťach menej ako v roku 2015.

Ľudia sú vedome a nevedome chránení pred obsahom, ktorý ich obklopuje. Z tohto dôvodu musí konkrétna publikácia prekonať slepotu obsahu čitateľa, vystupovať na pozadí toku iných obsahových jednotiek.

Čo si myslíte, že rýchlo pritiahne pozornosť na pásku: podmienené mačiatka, tither alebo sprievodca Photoshopom? Otázka je rétorická.

V boji o pozornosť používateľa publikácie používajú triky:

 • Vytvorte titulky médií na pokraji kliknutia alebo mimo neho.
 • Publikovať dobré a zlé obrázky prilákať pozornosť.
 • Posielajte upozornenia na tlač a e-maily.

Zoznam pokračuje. Ale aj bez toho je jasné, že triky tvorcov obsahu a vydavateľov zvyšujú šum obsahu.

Obsahový šok nie je jediným dôvodom pre slabú reakciu publika na užitočný obsah. Je tu ďalší problém, ktorý nazývam konflikt hĺbky a šírky. Môže byť formulovaná nasledovne: široké publikum nepotrebuje hlboký odborný obsah. Parafrázujem: pri určitej hĺbke skúmania sa obsah stáva zaujímavým len pre úzky okruh čitateľov.

Široké publikum nepotrebuje hlboký odborný obsah.

Konkrétny a jednoduchý príklad: v našom blogu je krok-za-krokom sprievodca na Yandex.Direct pre nováčikov a odporúčania, ako správne nastaviť kampane v Yandex.Direct. Prvý článok bol vytvorený pre širokú verejnosť, obsahuje základy práce s reklamným systémom. V druhom článku, viac in-hĺbkové informácie pre užívateľov, ktorí sa presunuli trochu ďalšie nováčikov. Prirodzene, diváci reagujú aktívnejšie na sprievodcu pre figuríny. Cieľová skupina tohto článku je viac, preto sa číta aktívnejšie.

V takejto situácii majú publikácie pokušenie, o ktorom hovoríme ďalej.

Nájdite vírusovosť v kovových konštrukciách: ďalší pasca výbuchu obsahu

Je to prirodzená reakcia: ak diváci reagujú horšie na pokojné, užitočné publikácie, publikácia sa snaží prekonať obsah-slepotu pomocou materiálov hyip. Situačne to funguje. ale:

HYIP stávky sú v dlhodobom horizonte stratovou stratégiou.

Tu je niekoľko myšlienok, ktoré vysvetľujú túto prácu:

 1. Vírusnosť je ťažké plánovať, predpovedať a opakovať. Relatívne povedané, tvorca obsahu bude musieť strieľať do mlieka mnohokrát, aby narazil na býčie oko. A dobrý záber nezaručuje úspech nabudúce.
 2. Podľa BuzzSumo, ktoré sme citovali v článku „Čo robí obsah vírusový,“ najčastejšie sa veľké a podrobné články stávajú vírusovými. Dá sa predpokladať, že nejde o zábavný obsah, hoci nemám dôkazy o tejto práci.
 3. HYIP je tiež znudený a nepríjemný. Najmä rýchlo sa to stane, keď autor alebo publikácia haypuet neprimerane, priťahuje dôvody pre uši. Snažíte sa vytlačiť explóziu emócií z kovových konštrukcií, ak chcete.

Hip stávky majú ďalší pomerne zrejmý vedľajší účinok. Ak budete baviť svoje publikum po celú dobu, to príde k vám na zábavu, a nie pre vážne znalosti. Možno je to normálne pre médiá, ktoré zarábajú na reklame. Ale ako to ovplyvní kvalitu publika značky, ktorá funguje na trhu?

Použitie nie je potrebné, HYIP stráca - budeme ťažiť z

Obsah slepota, slabá reakcia na základné publikácie a vedľajšie účinky hyip nie je dôvod na uzavretie firemných blogov a ísť do režimu ticha rádia. Novou normou je výbuch obsahu a slepota obsahu, ale nezrušujú a nikdy nezrušujú potrebu informácií.

Na prvý pohľad existuje rozpor. Na jednej strane sú ľudia chránení pred nadmerným obsahom, na druhej strane potrebujú informácie. V skutočnosti neexistuje rozpor, ak človek rozumie a prijíma jednoduchý princíp. Tu je:

Každý jednotlivý predstaviteľ divákov nechce a nie je povinný konzumovať celý prúd publikácií, ktoré na neho vylieva rieka z prehliadača.

Na druhej strane, ani jedna publikácia, aj tá najužitočnejšia, by nemala byť zaujímavá pre každého. Navyše, čím hlbšie je preskúmanie obsahu, už jeho publikum, toto už bolo diskutované vyššie.

Mimochodom, zábavné publikácie tiež nie sú povinné potešiť všetkých ľudí. Tu je screenshot humorné programátor verejnosti na Twitteri. Je jasné, že nie všetci budú oceňovať vtip.

O čom hovoriť, ak aj na zábavnom zdroji, ako je PornHub, existujú filtre a kategórie. Ľudia si chcú vybrať obsah vrátane zábavy a tvorcovia obsahu sa s nimi stretávajú.

Kde je teda rovnováha?

Tu je:

Benefit a HYIP by mali ísť ruka v ruke.

Mali by sa zvoliť proporcie s prihliadnutím na špecifiká publikácie a aktuálne úlohy. Neexistujú prakticky žiadne otázky s obsahom HYIP: je to vždy potrebné, posúva publikum a upozorňuje na publikáciu. Ako sa vysporiadať s užitočným obsahom, ktorý nedostane požadovanú odpoveď?

Podmienený prospech bude vždy základom obsahovej stratégie serióznych publikácií. Tvorcovia obsahu by však mali byť pripravení na vnútorné výklenky., Číslo publikácie 1 je vytvorené pre prvý segment publika, číslo 2 pre druhé a číslo 3 pre tretie. Je dlhá a drahá, pripravená. Ale len výklenok pomôže neustále počuť od čitateľov frázu "toto je kurva, brácho." A pracujeme pre čitateľov, však?

Pre vážený obsah marketing, kontaktujte Texterra.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár