Ako urobiť multilending, ak nie ste programátor

O čom to hovoríme

V kozmetických salónoch ponúkame takúto službu - rovnanie vlasov keratínom. Teraz je nám jedno, čo to je. Hlavná vec je, že rovnaký postup sa tiež nazýva brazílske narovnávanie vlasov, a biofirement vlasov, a brazílskej rovnanie keratínu, a keratin biovyrina, a tak ďalej.

Predpokladajme, že vytvárame vstupnú stránku venovanú tejto službe. Ktorý titul si vyberieme? Nazývame službu narovnávanie keratínu, stratíme milovníkov brazílskeho a bio-narovnávania. Uvádzame všetky mená oddelené čiarkami - budeme vyzerať hlúpo.

Takéto problémy v sektore služieb sa vyskytujú veľmi často.

Myšlienka dynamického obsahu je, že názov a ďalšie prvky na stránke sú plne v súlade s tým, čo sľubujeme v reklame. Ak povieme „pomôžeme predať dachu“, potom bude tá istá fráza v názve vstupnej stránky.

Dynamický obsah môžete vytvoriť tromi spôsobmi:

 • multilending - pri každej reklame reklamnej kampane sa vytvorí samostatná stránka s potrebným názvom;
 • skript - stránka zostáva nezmenená, ale obsah pre ňu sa mení pre každého používateľa;
 • služby - výsledok je rovnaký ako v predchádzajúcom odseku, ale nemusíte písať a implementovať skript sami: služba to urobí za vás. (UPD - mnohé predtým populárne služby už nefungujú, takže ich zoznam bol z článku odstránený.)

Multilending

Ak vôbec nerozumiete programovaniu, najjednoduchším spôsobom je kompletne skopírovať vstupnú stránku a potom zmeniť potrebné prvky. Je to dlhé, ale veľmi jednoduché.

V CMS WordPress môžete skopírovať stránku jedným kliknutím pomocou pluginu Duplicate Post.

Funkcia duplikácie je vo vizuálnom dizajnérovi Adobe Muse. Stačí len raz vytvoriť stránku, po ktorej sa môže kopírovať donekonečna.

Venujte pozornosť: niekoľko identických stránok, ktoré sa líšia len v názve, sa považuje za vyhľadávací nástroj duplicitný obsah. Preto, ak chcete, aby vaša vstupná stránka postupovala vo vyhľadávačoch, nezabudnite vymazať nešpecifické stránky, alebo pre nich nastavte atribút rel = “canonical” alebo zakázať indexovanie (v závislosti od vašej situácie).

skripty

Počiatočná úroveň

poznámka, Toto a nasledujúce metódy nefungujú na Wordpress. Ale fungujú dobre, ak máte bežný priečinok s webom HTML a prístup na jeho úpravu.

Najjednoduchším spôsobom vytvorenia dynamického názvu je použitie bezplatného nástroja Správca značiek Google. S tým nebudeme musieť (takmer) stúpať do kódu stránky a zavolať programátora na pomoc.

Prihláste sa do svojho Správcu značiek Google a kliknite na položku Vytvoriť nový účet.

1. V prvej fáze musíme nájsť názov účtu a rozhodnúť, či budeme zdieľať informácie so spoločnosťou Google. Zadajte údaje a kliknite na tlačidlo Ďalej.

2. Ďalej priradíme názov kontajnera: adresu našej stránky. Vyberte umiestnenie - webovú stránku a kliknite na položku Vytvoriť.

3. Prijmite podmienky zmluvy a pokračujte ďalej.

4. V tomto kroku sa zobrazí kód, ktorý sa má vložiť na stránku. Ponechajte túto kartu otvorenú. Ak ho omylom zavriete, vráťte sa na hlavnú stránku programu Google Tag Manager, nájdite svoj kontajner a kliknite na zariadenie. V ponuke, ktorá sa otvorí, vyberte možnosť „Inštalovať Správcu značiek Google“.

5. Tu budeme musieť trochu opraviť kód stránky. Ľahko, je ťažké niečo pokaziť. Otvorte súbor hlavnej stránky vašej stránky (s najväčšou pravdepodobnosťou sa nazýva index s rôznymi rozšíreniami). V kóde stránky nájdite úvodnú značku. , Ihneď po vložení skopírovaného fragmentu.

6. Vráťte sa na kartu Správca značiek a skopírujte fragment 2. V súbore nájdite úvodnú značku , Ihneď po vložení skopírovaného fragmentu.

7. Všetko. Na tejto práci s kódom je dokončená. Vrátime sa do "Tag Manager". Otvorte sekciu „Pracovný priestor“, vyberte položku „Triggers“ v ponuke vľavo a vytvorte novú.

8. Spúšťaču priraďte názov a kliknite na ľubovoľné miesto v okne Trigger Setup.

9. Vyberte typ spúšte - "Zobraziť stránku".

10. Nakonfigurujte spúšťač:

 • Niektoré názory.
 • Adresa URL stránky.
 • Obsahuje.
 • Do posledného poľa zadajte anglický štítok, ktorému rozumiete. Použije sa v odkaze na stránku. Napríklad, "dynamic_header".

Kliknite na položku Uložiť.

11. Vráťte sa do pracovného priestoru, prejdite do časti Značky a kliknite na položku Vytvoriť.

12. Uveďte svojmu tagu meno a kliknite na okno Triggers.

13. Vyberte spúšťač, ktorý sme vytvorili v poslednom kroku.

14. Kliknite na okno "Konfigurácia značiek".

15. Vyberte typ tagu - "Custom HTML".

16. Vložte skript do okna $ ('h1') text ('Náš titul');

"Náš názov" sa zmení na požadovaný text a kliknite na tlačidlo Uložiť.

17. Kliknite na tlačidlo Odoslať.

18. Vyjdite s menom a popisom verzie, kliknite na tlačidlo "Publikovať".

All. Skončili sme. Ak chcete spustiť skript, musíme pridať k odkazu na stránku štítok, ktorý ste zadali pri vytváraní spúšťača://moy.sayt/?peremennaya, Štítok môže byť použitý v spojení s utm-tagmi, napríklad v návode utm_term alebo utm_content. Bude to vyzerať takto:// moja stránka /? utm_source = demo & utm_medium = demo & utm_term =peremennaya& utm_campaign = demo

Komplikovaná verzia

V komplikovanej verzii budeme musieť upraviť kód stránky o niečo viac. Táto voľba je potrebná, ak máte na stránke niekoľko nadpisov H1 alebo chcete zmeniť nielen nadpis, ale aj text, tlačidlo alebo obrázok.

Nájdite položku v kóde a pridajte k nej značku.

(Identifikátor slov možno nahradiť iným štítkom, ktorému rozumiete).

Napríklad musíme nahradiť textový odsek. Nájdeme ho v kóde:

Certifikované hodnotenie, vyhľadávanie kupujúcich, urgentný nákup

a pridajte atribút. Ukazuje sa:

Certifikované hodnotenie, vyhľadávanie kupujúcich, urgentný nákup

.

Teraz sa vrátime do programu Správca značiek Google. Pri vytváraní značky (položka 16 z predchádzajúceho zoznamu) vložte nasledujúci skript:


document.getElementById ('identifikátor') .HTHT = 'Iný text pre odsek';

Je hotovo. Teraz sa text zmení.

Rozšírená možnosť

poznámka, Spôsob vhodný pre wordpress

Poznámka 2, Pamätám si, že som sľúbil, že nebudem písať pre programátorov. Ale bohužiaľ, zadarmo na Wordpress dynamický titul môže byť vytvorený len týmto spôsobom.

Otvorte editor kódov a vložte kód z tabuľky na správne miesto. Samotný kód je jednoduchý, hlavným problémom je nájsť to najnutnejšie miesto. A závisí to od toho, akú šablónu používate. Bohužiaľ, ak vložíte kód na nesprávne miesto, vaše webové stránky môžu prestať fungovať. Nepodarilo sa mi nájsť plugin, ktorý by sa s touto úlohou naozaj vyrovnal, a preto vám môžem len poradiť, aby ste našli programátora, dali mu tento skript a požiadali ho, aby ho vložil do svojej webovej stránky.

<? php
$ vstr = $ _GET ['utm_content'];
if ($ vstr == 'nz1') {$ v_text = 'nová hlavička 1';}
elseif ($ vstr == 'nz2') {$ v_text = 'nová hlavička 2';}
elseif ($ vstr == 'nz3') {$ v_text = 'nová hlavička 3';}
else {$ v_text = 'predvolená hlavička';}
?>

Ak chcete vytvoriť viac hlavičiek, skopírujte piaty riadok a prilepte ho pred šieste, koľkokrát chcete. Upozorňujeme, že značky nz1, nz2 atď. Musia byť jedinečné pre každý titul. Tieto značky vložíme neskôr do adresy URL.

V riadku 6 vložte názov, ktorý sa použije štandardne, ak prejdete priamo na lokalitu.

V mieste záhlavia stránky sa vloží kód:

.

Veci sú jednoduché. Potrebujeme len prepojiť adresy URL so značkami utm. Značky, ktoré sme napísali v skripte, budú pridané do sekcie utm_content. Odkaz bude vyzerať takto:

//moysayt.ru?utm_medium=demo&utm_source=demo&utm_campaign=demo&utm_content=nz1& utm_dh = demo

Ak nepoužívate utm, adresa stránky môže byť nasledovná:

//moysayt.ru/lending/?perem=nz1

V tomto prípade zmeňte premennú 'utm_content' v druhom riadku kódu na akékoľvek slovo v latinčine (v našom prípade to bude perem).

Ale nie všetky vstupné stránky môžu vykonať sami.

V prípade komplexných projektov stojí za to zveriť túto záležitosť skúsenému výkonnému pracovníkovi. Ako príklad, multi-výroba, ktorý sme urobili pre spoločnosť Glass Decor, ktorá pôsobí v úzkom výklenku - výroba prvotriednych dekorovaných sklenených fliaš. Klientská stredná Ázia - výrobcovia alkoholických a nealkoholických nápojov. Spoločnosť prijíma iba veľkoobchodné objednávky. V Rusku bol predaj výrobkov už upravený, plánovaný vstup na čínsky trh.

Aké úlohy je potrebné vyriešiť:

 • Povedzte o metódach prémiovej dekorácie.
 • Krásne prezentovať produkty klienta (viac ako 10 druhov originálnych fliaš).
 • Vytvorte si obraz pevnej spoločnosti, s ktorou môžete a mali by ste spolupracovať.

Landing sa rozhodol urobiť viacjazyčnosť (v čínštine a angličtine, pretože v ČĽR existuje mnoho medzinárodných spoločností s anglicky hovoriacimi manažérmi). Zdá sa, že úloha je jednoduchá - písať text a prekladať ho do potrebných jazykov. Ale parafrázovaním známeho príslovia, že Rus je dobrý, potom Číňania sú zlou konverziou. Pretože čínske predajné stránky sa výrazne líšia od našich:

 • Po prvé, štýlová stručnosť tu nie je vo vysokej úcte. Čínske pristátie sa robia v najlepších tradíciách "drahých", s množstvom multimediálnych prvkov.
 • Po druhé, nie sú nám známe žiadne tlačidlá CTA, ako napríklad „Nechajte žiadosť“ alebo „Požiadajte o spätné volanie“. Typický Číňan nebude čakať, kým mu zavolá späť, nájde kontakty spoločnosti v sociálnych sieťach alebo instantných poslov a bude písať, kde by mal byť.
 • Po tretie, Číňania využívajú technológiu v plnej miere. Mnohé predajné miesta umiestňujú QR kódy na nápadné miesto, aby ich potenciálny klient mohol okamžite naskenovať a pridať kontakt na spoločnosť. Žiadne ďalšie gestá.

Aby sa mohlo pristátie zmeniť, muselo byť „ostré“ pre konkrétne vnímanie čínskej strednej Ázie. Na tento účel náš UX-špecialista študoval viac ako 50 čínskych stránok v súvisiacich témach. Číňania majú svoj vlastný vyhľadávač - Baidu. "Google" je takmer žiadne použitie. Preto, príslušné stránky hľadajú to prostredníctvom Baidu.

Ako sme to urobili

Najprv sme diskutovali o koncepte pristátia s klientom. Rozhodli sme sa ukázať "produktovú tvár" umiestnením dvoch obrazoviek na zväčšené obrazy zdobených fliaš.

Urobili sme prototyp budúcej stránky v službe Figma. Ak hovoríme o rozdieloch medzi návrhom a konečnou verziou, táto je o 30% kratšia, ale viac informačne koncentrovaná.

Výsledkom bolo jasné a podrobné pristátie, ktoré pokrýva všetky hlavné otázky Strednej Ázie ("prečo je ziskové", "koľko stojí", "kde kúpiť", "prečo môžete byť dôveryhodný". Čínsky QQ a WeChat poslovia a QR kód v päte.

Najprv sme vytvorili webovú stránku v čínštine a potom ju zdvojili v angličtine. Čínsky text je oveľa kompaktnejší ako angličtina. Bolo potrebné upraviť usporiadanie, zachovať všetky prvky čínskej verzie.

A aký je dynamický obsah vo všeobecnosti účinný?

Ťažko povedať. Na tomto mieste som nenašiel žiadny globálny výskum. Ale vo všetkých prípadoch, ktoré som videl, je naozaj zvýšenie konverzie. Niekto na päť percent, niekto - sto. Na druhej strane, neúspešné prípady sú vo všeobecnosti zriedkavé.

Ako vec osobného názoru môžem povedať, že najpravdepodobnejší dynamický obsah bude účinný v sektore služieb, a nie v tovare. A v oblastiach, kde majú ľudia tendenciu robiť impulzívne rozhodnutia.

Môžete sa obrátiť na Texterra o pomoc pri vytváraní multilendrov.

Zanechajte Svoj Komentár