Nové slovo v reklame z Gillette

"Nová reklama Gillette vybuchla na internete!", "Reklama Gillette priniesla divákom slzy!" - Médiá nešetria na emocionálnych titulkoch a zdôrazňujú nové propagačné video značky. Otec v ňom ukazuje svojmu dospievajúcemu synovi, ako sa oholiť. Prekvapenie čaká diváka na samom začiatku. Hrdina videa rozpráva o sebe a ukazuje sa, že je transgender osobou.

"Rozhodol som sa zmeniť svoj sex, pretože som chcel byť šťastný. Som rád, že sa môžem teraz oholiť„Ten chlap úprimne hovorí.

Nie je to s hercami. Samson Brown je naozaj transgender a žije v Toronte. Je to trochu umelec, trochu hip-hopu a vo všeobecnosti kreatívny človek, ktorý sa vôbec nestydí z rodovej minulosti. Má dokonca webovú stránku, na ktorej píše o dôležitosti vzdelávania širokej verejnosti o zmene pohlavia ao všetkom, čo s ňou súvisí.

Video predstavovalo skutočného otca Samsona, ktorý urobil sprisahanie ešte úprimnejším a príjemnejším.

Prečo potrebujete "netradičnú" reklamu?

Toto publikum sa stretlo s oveľa teplejším publikom ako predchádzajúce propagačné video, kde značka odmietla starý slogan "Lepšie pre človeka nie je." Kreatívy boli obvinené z propagandy misantropie a video bolo ohromené odpormi. Ale verejnosti sa páčilo video, a nielen jeho transgender časť. Zástancovia tradičných hodnôt ocenili značku za rozšírenie hraníc a pozornosť všetkým kategóriám spotrebiteľov. Hoci to nešlo bez tých, ktorí boli tiež nespokojní - v komentároch k videu niektorí obvinili značku špekulácií z akútnej sociálnej otázky.

Toto video je súčasťou reklamnej kampane My Best Self. Ide o sériu videí s účasťou detí a rodičov. Mimochodom, toto je jedna z mála kampaní nielen pre Gillette, ale aj pre veľké značky všeobecne, kde sú zapojení skutoční ľudia so skutočnými problémami. Takáto reklama vždy priťahuje viac pozornosti v médiách. Ale na propagáciu značky na internete av televízii ju nepoužívajú, ale načrtli videá s rovnakými modelmi a hviezdami.

Štandardná reklama pracuje na uznaní a netradičnej reklame - priťahuje pozornosť a vytvára pozitívny imidž značky.

Príklady netradičnej reklamy rôznych značiek

Klub doručenia

Urobili hrdinov novej propagačnej kampane svojich vlastných kuriérov (medzi ktorými bol aj jeden Američan Afričana).

Tommy hilfiger

Vyrobte oblečenie limitovanej edície pre osoby so zdravotným postihnutím. Vzali krásnu reklamnú sadu s predstaviteľmi Strednej Ázie.

Microsoft

Urobili video s účasťou "špeciálnych" detí (možno najviac sa dotýkajú nášho výberu).

Nike

Urobil reklamu u športovca, ktorý je obézny.

Coors (značka piva)

Predtým, ako sa stali hlavným prúdom, natáčali LGBT zástupcov v reklame.

ARNO (značka malých domácich spotrebičov)

Inzerované mixéry pod heslom "Ugly rodičia môžu urobiť krásne deti." Dúfajme, že aktéri zapojení do reklamy sú za to dobre platení.

Čo si myslíte o takejto reklame? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár