Sociálne väzenie pre deti: všetky výhody a nevýhody detských blogov

Ako obvykle som dokončil domáce úlohy a otvoril Instagram. Vo večerných hodinách, vždy sa pozriem do profilu TexTerra získať časť vhodných pracovných miest pre myšlienky a inšpirácie. V ten deň ma však zaujalo propagačné video s dieťaťom.

Dievča vyzvalo, aby sa prihlásilo na odber vášho kanála YouTube

Je zrejmé, že dievča zjavne nie je dobré dávať slová do viet, a naozaj povedané slová zle. Ale fráza "Prihlásiť sa na kanál a dať rád!" letí preč od zubov.

Samozrejme, že som vedel o existencii detských bloggerov predtým. Len tak im nečelili tvárou v tvár. Toto malé dieťa si nie je úplne vedomé toho, čo to znamená „predplatiť“ a čo „je“. Nerozumie, koľko číslo 87 000 v stĺpci predplatiteľov znamená. A vo všeobecnosti, prečo si nehrá hračky alebo nepozerá karikatúry, ale prosiť o láskavosti od cudzincov po tety a strýkov?

Táto nahrávka sa ma dotkla do hlbín mojej duše a rozhnevala ma na hranicu. V prúde emócií som sa rozhodol pochopiť podstatu detských blogov a zistiť, čo sa druhá strana tejto mince skrýva.

Čo sú blogy pre deti?

Niektoré blogy pre deti vysielajú o bezstarostnom každodennom živote dieťaťa, iné odrážajú všetky jeho tvorivé možnosti a iné propagujú výrobky pre deti. Uvažujme o príkladoch.

životný štýl

Blogy, v ktorých rodičia hovoria v mene detí o tom, ako idú ich dni, čo robia, čo dýchajú, kam idú, aké situácie zažívajú. Toto je akýsi osobný denník, ako v detstve, pamätáš? Len teraz nie sú zamknuté a neskrývajú sa v zásuvke.

Chlapcov životný štýl, Kohl, podpisy v jeho publikáciách sú presýtené s unchildish ohováranie

Profily záujmov

Tam sú na Instagramu a viac úzkych detských postieľok, venovaných obľúbeným aktivitám detí. Niekedy táto aktivita hrá do rúk mladých talentov. Napríklad dvojročná Lola maľuje abstraktné maľby. Blog Instagram pomohol maličkému umelcovi zorganizovať a viesť prvú osobnú výstavu v New Yorku.

Pozitívny príklad blogu, ktorý už zohral svoju úlohu v procese profesionálneho rozvoja dieťaťa.

Ďalším príkladom je päťročný Arat Hosseini. Chlapec sa stal slávnym počas celého Instagramu kvôli svojej fyzike, láske k rôznym športom a neuveriteľnej vytrvalosti. Už v deviatich mesiacoch sa mladý športovec dokázal vytiahnuť a prevaliť sa na prstene a teraz dosiahol neuveriteľný úspech v gymnastike, vzpieraní, horolezectve a kulturistike.

Predplatitelia volajú chlapca malý Tarzan nielen kvôli pozoruhodnej vonkajšej podobnosti, ale aj kvôli jeho vynikajúcim fyzickým schopnostiam.

Recenzie detského tovaru

Najviac "zaujímavé" vo výklenku blogy pre deti - reklamné blogy. Pravdepodobne mnohí počuli príbeh o uvedení hračky na YouTube kanáli, šesťročný chlapec z USA si zarobil svoj prvý milión a podľa Forbesa sa umiestnil na prvom mieste v zozname najúspešnejších bloggerov na svete.

V súčasnosti má malý Ryan kanál viac ako 19 miliónov predplatiteľov.

Mladí blogeri YouTube, ktorí posudzujú detské produkty, nie sú len v Amerike. Malí Rómovia a Diana z Ruska zhromaždili publikum pre takéto videá, ktorých počet presahuje 7 miliónov.

Tu je jeden z reklám chlapov

Odkiaľ pochádza túžba stať sa bloggerom?

Niet divu, že súčasná generácia detí sa chce stať populárnymi bloggermi a nie astronautmi, hasičmi alebo učiteľmi. Moderné podmienky spoločnosti ich jednoducho nenechávajú žiadnu inú možnosť. Identifikoval som niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú ich výber.

Vplyv televízie

Pri pohľade na karikatúry o druhu "neškodných" kanálov pre deti, v každej komerčnej prestávke je dieťa konfrontované s videami, v ktorých jeho kolegovia šikovne používajú kameru a rozprávajú, čo robia a čo jedia.

Teraz som na reklamu baby jogurt

Hlavnou postavou tejto nešťastnej reklamy je školák, ktorý sa sám natáča na video a so všetkým jeho radostným vzhľadom dokazuje, že užívanie selfie v škole a nahrávanie minútových videí o sebe je zábavné a energické.

Reklama z Wonder Babes je postavená takým spôsobom, že každé ďalšie video je malým dejom školského života, ktorý je pokrytý v blogu „Školák pre prospech“ v mene obyčajného bloggera. V prvom príklade, mladý blogger hovorí, ako osviežiť po fizry, potom v ďalšom videu, školák otvorene obhajuje myšlienku, že blogovanie je pre neho vyššia priorita ako čítanie učebnice.

On jednoducho nemá silu študovať ... Čo ???

Len premýšľajte o tom, čo naše deti sledujú a aké myšlienky idú do svojich naivných hláv. Najhoršie je, že tento inzerát je ďaleko od izolovaného príkladu. Ak máte deti, pravdepodobne viete, kto sú "Tri mačky", "Knight Mike" a "Mi-Mi-Bears". Karikatúry o týchto hrdinoch sa neustále hrajú na televíznom kanáli Karusel, sú tam aj oznámenia o súťažiach, ktoré volajú deti, aby si z ich účasti vytvorili videá a pozvali priateľov, aby hlasovali za svoje súťažné diela.

Vzorová súťaž z kanála „Carousel“

Ukazuje sa, že detské kanály „infikujú“ deti sociálnou spriaznenosťou, ponúkajú pripravené nápady pre videoklipy a vyzývajú na zapojenie divákov, aby vyhodnotili svoje videá a získali podmienené rády.

Mamičky bloggerov

Deti milujú napodobňovať všetko, čo okolo seba vidia, najmä rodičia. Okrem toho v detských hlavách žije stabilné združenie, že všetko, čo robí matka, je dobré. Mama, podľa definície, nemôže učiť zlé. Ako sa potom správať k dieťaťu, ktoré vidí, že matka 24/7 chodí po byte a rozpráva s telefónom a odstraňuje nezmyselné selfi?

Pre dieťa sa to stáva normou. Začne kopírovať toto správanie: po prvé, fotografovanie na hračkárskom telefóne, potom, s vekom a získaním prístupu k internetu, sa táto hra presúva na novú skutočnú úroveň.

To je naozaj, "nemusíte vychovávať svoje deti, budú stále vyzerať ako vy." Vzdelávajte sa, milí rodičia. A namiesto toho, aby sme žili na Instagrame, je lepšie ísť von so svojím dieťaťom, vziať ho do zoo, ísť do múzea, zapísať ho na vývoj. Pozornosť a starostlivosť, ktorú dieťa dostáva z komunikácie s vami, je omnoho drahšie ako počet predplatiteľov, rád a milióny dosahu vo vašich sociálnych sieťach. Vytvorte dobrý vzor pre vaše dieťa. Ukážte, ako je život usporiadaný mimo virtuálneho sveta. Možno potom vaše dieťa objaví ďalšie sľubné profesie.

Mimochodom, v on-line univerzite Teachline si môžete vybrať profesiu pre deti do budúcnosti alebo zvládnuť jeden z nich za 1-2 mesiace. Príďte študovať, ak sa chcete stať vyhľadávaným špecialistom na digitálne technológie.

Ako sa deti stávajú bloggermi?

V skutočnosti sa dieťa môže stať bloggerom, nielen kvôli televízii alebo rodičom. Bol by si prekvapený, ale to sa dokonca vyučuje v špeciálnych inštitúciách.

Školy pre deti / kurzy pre bloggerov

Tam bolo veľa škôl a kurzov pre vzdelávanie mladých bloggerov.

Na týchto projektoch sa deti učia ako:

 • Vytvárajte a propagujte svoje vlastné účty v rôznych sociálnych sieťach.
 • Vytvárať správny a vysoko kvalitný obsah.
 • Vytvorte skripty pre videá a témy pre príspevky.
 • Strieľať informatívne videá s vzrušujúce sprisahania a robiť cool príspevky.
 • Práca na kamere a byť mediálna osobnosť.

Neviem o vás, ale som skeptický voči takýmto kurzom. Verím, že tvorcovia bloggerových škôl jednoducho obsadili populárny výklenok v biznise a pracujú pre vlastné potešenie, zarábajúc na dobrých príjmoch.

Áno, suma nie je premrštená, priemerný rodič je schopný platiť za takéto kurzy pre svoje dieťa. Stojí však za to premýšľať, čo dieťa dostane po ukončení štúdia? Popularita, sláva, vyhliadky? Škola neposkytuje žiadne záruky, že sa stane populárnym bloggerom. Učitelia skôr sľubujú, že poskytnú deťom nudný voľný čas, namiesto toho, aby získali závideniahodnú profesiu.

Títo chlapci sú absolventmi škôl pre bloggerov. Je zrejmé, že na kurzoch boli presne učil predstavovať pre kameru.

Okrem hry "opice a smartphone", na kurzoch chlapci nové známosti, čerpadlo cez rad užitočných zručností, majú veľa zábavy. Ak je najvyšším cieľom rodičov pobaviť a pobaviť svoje dieťa, obsadiť svoj voľný čas, môže to stáť za zváženie kurzy blogerov. Inak by som uprednostňoval angličtinu, šport, plávanie alebo iné záľuby, čo je podľa predstáv samotného dieťaťa.

Odlievanie pre detské televízne programy

Ďalším spôsobom, ako sa dostať do radov mladých bloggerov je ísť na casting do nejakej populárnej detskej televíznej show. Tak slávny je najmenší ruský kuchár - Polina. Trojročné dievča porazilo divákov "Best of All" show nielen svojimi kulinárskymi schopnosťami, ale aj úprimným prekvapením z kamery, ktorú videla.

Po programe sa toto video okamžite rozšírilo na internete, dievča sa stalo hviezdou

Instagram jej matky sa okamžite zmenil na profil mladého kuchára a zaznamenal veľké množstvo účastníkov, ktorí stále sledujú osud Poliny. Avšak, teraz jej matka "ide" na hlasné meno dievčatá. Každý deň stále viac a viac príbeh o tom, ako matka Nastya návštevy kozmetológov a prechádzky butiky je zverejnený na účte.

Užívatelia, ktorí sa prihlásili na odber profilu na sledovanie programu Polina, často často odmietajú zmenu hlavnej postavy.

Tak sa mama rozhodla

Stáva sa tiež, že blogy pre deti sú vytvorené bez vedomia detí. Často majú rodičia na Instagrame virtuálny detský album, ktorý uverejňujú denné fotografie svojho dieťaťa - v nádeji, že keď vyrastie, bude naďalej viesť osobný účet.

Tento názor je zdieľaný jedným z populárnych mama-bloggerov Ukrajiny Sonya Stuzhuk. Jej dcéra Lola sa nedávno zmenila na rok, ale jej Instagram má už viac ako 43 000 nasledovníkov.

Áno, myšlienka udržať si dobré spomienky si samozrejme zaslúži rešpekt. Ďalšia vec je, že obrázky starších detí boli uložené v papierových fotoalbumoch v zásobníkoch rodinných archívov a teraz sú vystavené na verejné vystavenie.

Pamätajte si, že ako dieťa, keď hostia prišli do domu, vaša matka vytiahla váš detský album a ukázala vám šokujúce roztomilé obrázky z toho, kde beháte s holým zadkom. Pamätajte si, ako sa tieto fotografie dotkli všetkých, a vy ste boli spálení hanbou a pocitmi nešikovnosti? Potom sa tieto fotografie zobrazili iba vybraným hosťom a príbuzným a teraz sú deti plné zadku na celom internete.

Čo si myslíte, že vaše dospelé deti sa budú cítiť, keď im dáte práva na vedenie svojho účtu? Budú radi, že ich nahé príspevky zozbierali desiatky, tisíce a dokonca stovky rád od cudzích ľudí? Počas prípravy tohto materiálu som sa na internete stretol s množstvom príbehov o konfliktoch, ktoré sa odohrali medzi rodičmi a deťmi.

Všeobecne platí, že udržiavanie profilu v mene dieťaťa nie je obmedzené na dobré úmysly. Jeden z najrozumnejších rodičov má detské účty pre komerčné účely: pre reklamu, predaj a zárobky. Áno, zarábajú na deťoch. Dokonca by som povedal, že deti „predávajú“. Predávajte značky, ktoré inzerujú v detských blogoch. Predávame mamičky, ktoré preberajú účty detí bloggerov pri hľadaní skvelých vecí pre svoje dieťa.

Tu je to, čo vyzerá „predaj detí“ na Instagrame: mama oslavuje obchody, kde si kupujú oblečenie a hračky pre deti na detských fotografiách

Buďme úprimní: Publikum blogu pre deti nie sú deti, ale dospelé ženy, ktoré majú deti. S najväčšou pravdepodobnosťou nemajú záujem pozerať sa na niekoho iného ako také - je pre nich zaujímavé pozorovať, ako oblek od firmy A sedel na cudzom dieťati, či sa jeho hračka od firmy B zaujímala, či plienky od firmy C a tak ďalej.

Po zistení, ako sa produkty značiek prejavujú pri interakcii s mimozemským dieťaťom, sa mamičky rozhodnú tieto výrobky kúpiť pre svoje milované dieťa. Zhruba povedané, vystavujete svoje dieťa ako „živý manekýn“ v tomto spotrebiteľskom prostredí a obchodujete ho s peknou tvárou, aby jedna polovica Instagramu predala svoj produkt a druhá ho kúpila.

Čo povie mama?

Rodičia sa môžu k tejto otázke vzťahovať inak. Teraz odmietneme prípady, keď detské blogy vytvoria merkantilné matky a vezmú do úvahy len situácie, keď rodičia počujú od detí tvrdý: „Chcem byť bloggerom“. Takéto vyhlásenia sú otvorene diskutované na rôznych fórach pre mamičky. Uvediem najbežnejšie názory rodičov, ktorých som stretol.

Argumenty pre

 1. Dieťa si bude môcť vziať svoj voľný čas, venovať sa svojmu milovanému koníčku.
 2. Možno nejaký slávny učiteľ / tréner / producent si všimne svojho talentu v sieti a bude schopný rozvíjať svoje vynikajúce schopnosti.
 3. Dieťa sa naučí vyjadriť svoje myšlienky koherentným spôsobom a zlepší zručnosti a skúsenosti s rečou. Je to pre neho užitočné ako v škole, tak aj v neskoršom dospelosti.
 4. Stretne sa online s novými priateľmi, možno v budúcnosti, niektorí z týchto známych budú pre neho prínosom.
 5. Záujem o blogy je dobrý: dieťa sa snaží rozvíjať a učiť sa novým veciam, nie je potrebné zastaviť záujem o poznanie sveta okolo neho.
 6. Dieťa uvidí, že jeho fotografie a videá získavajú rád a apelujú na divákov, čo určite zvýši sebaúctu.
 7. Blogovanie pomôže dieťaťu prekonať detské komplexy.

Argumenty „proti“

 1. Blog odvádza pozornosť od štúdií, čo prispieva k poklesu výkonu (živým príkladom je reklama na tému „Wonder Child“, ktorú som spomínala na začiatku článku).
 2. S príchodom veľkého počtu predplatiteľov a zmyslu pre slávu sa dieťa stáva arogantným, dáva na hlavu neviditeľnú korunu a už nemôže komunikovať so svojimi rovesníkmi ako rovnocenní.
 3. Blogovanie je samozrejmosť, ktorá vedie k úplnej duševnej degradácii. Je lepšie venovať deťom užitočnejšie aktivity, ako je čítanie kníh, vývoj hier, socializácia s priateľmi, nakoniec.
 4. Blog dáva dieťaťu príliš veľa slobody, cíti sa byť nepredstaviteľným pre dospelých, preto prvé tajomstvá od rodičov, nekontrolovateľné akcie, pravdepodobnosť surfovania po sieti zbytočné.

Reverzná strana mince

Je zrejmé, že svet dospelých rozumných ľudí je teraz rozdelený do dvoch táborov: niektorí zabezpečia, že blog má nepredstaviteľné výhody pre rozvoj dieťaťa, iní sa budú vzbúriť okolo svojich hláv a povedia, že svet sa zbláznil. Osobne som veľmi negatívny, pokiaľ ide o blogy pre deti.

za prvé, dieťa môže robiť vedomé rozhodnutie o blogovaní len v období dospievania, predtým ako tento blog prevádzkujú výlučne rodičia. Preto staršia generácia nepovažuje za potrebné požiadať o povolenie svojich detí: "Ale môžem túto fotografiu poslať? A toto?" Rodičia len vytiahnuť deku na svoju stranu a bez rozdielu nahrať obrázky svojich detí so slovami "Funny foto, účastníci budú visieť" alebo "Sakra, Vanka na tejto fotografii má otvorené ústa, ale ach dobre, je malý, čo je najdôležitejšie, som sa ukázal dobre." Mimochodom, mimochodom, osobné hranice dieťaťa sú porušované.

Súdiac podľa pripomienok uverejnených na portáli Newtonew, rodičia ani neuvažujú o porušení osobných hraníc dieťaťa.

A možno je dieťa príliš zraniteľné alebo plaché, nechce sa na neho pozerať cudzinci? Alebo jednoducho nemá rád obrázky, ktoré mama príspevky? Má svoj vlastný vkus a svoju víziu úspešného rámca. V takých prípadoch, keď dieťa vyrastá a vidí svoje fotografie v sieti, je nepravdepodobné, že by poďakoval starostlivým rodičom za ich tvrdú prácu, skôr to bude dôvodom takéhoto konfliktu dieťaťa.

Zdá sa mi, že postavenie týchto matiek je správne, je dôležité brať do úvahy názor dieťaťa pri zachovaní profilu a rešpektovaní jeho názorov.

za druhéAk sa ponoríte do blogov podrobnejšie, môžete nájsť trik v každej malej urobil. Pozrite, povedzme, že spustíte blog, v ktorom vaše dieťa inzeruje produkty pre deti. Už som napísal vyššie, že publikum tohto blogu je dospelý, dobre-off ľudí, ktorí z veľkej časti, nemajú záujem o vaše dieťa. Skutočnosť, že ste na takých blogoch "prenajímanie dieťaťa v prenájme" inzerentom ako živá figurína - taky. Teraz sa chcem dotknúť finančnej stránky tejto absurdity.

Pre akúkoľvek reklamu umiestnenú na blogu pre deti platia dodávatelia tovaru peniaze. Zaujímalo by ma, čo urobí trojročné dieťa s poplatkom niekoľkých tisíc rubľov? Áno, ani ho nevidí. Cena peňazí vôbec nepozná. Maximálna suma, ktorú dieťa získa z kruhového súčtu, je pár čokolád alebo úplne nové tričko. Zvyšok pôjde do "rodinného rozpočtu". To znamená, že rodičia využívajú svoje deti na osobný prospech a zarábajú na nich veľké peniaze. Pretože keď vo všeobecnosti vo svete, údržba rodiny padá na malé krehké ramená?

Кроме того, ребенок на камеру рекламирует товары. Пусть и в игровой форме и не совсем осознанно, но рекламирует. Другими словами - выполняет определенную работу. Почему никто не задумывается, что такая реклама в отдельных случаях может трактоваться как эксплуатация детского труда?

В блогах, в которых дети снимаются в различных видеообзорах, я вижу настоящую детскую тюрьму (не побоюсь этого слова). Posúďte sami - dieťa nemá právo zvoliť si svoj vlastný osud:

 • Mama sa rozhodla, že je pre neho výhodné byť bloggerom.
 • Jeho názory sa nikdy nepovažujú, jeho matka vie lepšie, čo inzerovať a aké fotografie umiestniť.
 • Je obmedzený pri výbere aktivít pre seba - streľba na blog trvá celý čas.
 • A konečne nikdy nevidí hmotnú odmenu za svoje práce - je to trochu a jeho matka potrebuje viac. Nie je to detské otroctvo?

Takýto „obchod s otrokmi“ je prospešný pre všetkých:

 • Inzerenti, ktorí chcú predávať výrobky pre deti.
 • Instamamochkam, pri hľadaní tovaru pre svoje deti.
 • Tvorcovia bloggerových škôl pre deti, ktorí hľadajú prostriedky na zárobky.
 • Rodičia, ktorých cieľom je obohatiť sa o svoje deti ...

... všetci okrem samotných detí. Najhoršie je, že v tejto situácii sú bezbranní a nedokážu sa dostať z tejto pasce z blogov kvôli veku a poslušnosti rodičom.

Situácia je nielen absurdná s predajom blogov. Vezmime si napríklad životný štýl. Áno, nezarábajú na nich, zdá sa, že nie sú pre nikoho prospešné. Ale v takýchto profiloch rodičia vykladajú doslova každý krok dieťaťa: rutina jeho dňa a miesta návštevných sekcií sú známe širokému okruhu ľudí. Niekto vynechá tieto informácie a niekto používa na žoldnierské účely. Takže údaje o vašom dieťati môžu byť použité horlivým útočníkom, alebo horšie maniakom. Úmyselné otvorenie prístupu k životom vašich detí na blogoch znamená ich ohrozenie a zvýšenie pravdepodobnosti, že padnú do ich rúk.

A konečne posledný dôvodPodľa ktorého som proti detským blogom - to je vplyv na psychiku dieťaťa. Stretol som veľa príbehov na webe o tom, ako blog premenil roztomilé a poslušné deti na rozrušené, nevyvážené a nie detinské arogantné osoby.

Napríklad negatív tejto dievčatá je spojený so skutočnosťou, že jej mladšia sestra jej bráni nahrávať video. Pokiaľ ide o mňa, toto správanie je mimoriadne neprijateľné.

Môžete ma osprchovať papučami, ale verím, že deti by mali byť chránené pred sociálnymi sieťami a zbytočnou publicitou do určitého veku čo najdlhšie. Ak si dieťa sám želá spojiť svoj život s blogovaním, jeho rozhodnutie by sa malo rešpektovať, ale s týmto procesom zaobchádzať s veľkou opatrnosťou. Čo si o tom všetkom myslíte? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár