32 chýb pri pristátiach, ktoré zasiahli konverziu a vydesili návštevníkov

Vstupná stránka je nakonfigurovaná, nakonfigurovaná, vybavená systémom Yandex.Metrica a spustená, ale práca na nej nekončí. Audit pomôže odhaliť nedostatky, nevyriešené otázky, zbytočné alebo chýbajúce bloky - všetko, čo možno vylepšiť a posilniť, aby sa zvýšila konverzia.

Je potrebné vykonať audit pristátia nielen po spustení a po 2-3 mesiacoch práce na živej premávke, ale pravidelne, ponoriť sa do analytiky, predkladať hypotézy a vykonávať testovanie A / B.

V článku uvediem chyby, ktoré redukujú konverziu a poviem vám, ako ich opraviť.

Chyby, ktoré bránia akejkoľvek aktivite na stránke

1. Miesto je preťažené a neotvára sa dlho.

Ak je stránka načítaná dlhšie ako 3 sekundy - 53% návštevníkov mobilných sietí sa stratí, tvrdí spoločnosť Google.

Áno, je dôležité pre osobu, že sťahovanie je rýchle a rozloženie je jednoduché. Úprimne som čakal 15 sekúnd na stiahnutie jednej zo vstupných stránok na predaj klimatizačných zariadení a potom som sa nudil. 9 z 10 návštevníkov odišlo ešte skôr.

Je nepravdepodobné, že používatelia dosiahnu konverziu, ak stránka nie je pohodlne zobrazená vo všetkých zariadeniach, operačných systémoch a prehliadačoch. Úplne negatívny výsledok bude, keď je zdroj nedostupný.

2. Nedostatok rozvinutých portrétov cieľovej skupiny

"Ženy vo veku 20-60 rokov", "Obyvatelia Moskovskej oblasti", "Každý, kto miluje krásne oblečenie “ - toto nie je cieľová skupina. Písanie pre takéto publikum je rovnaké ako streľba z kanóna na vrabce.

Je nevyhnutné a dôležité vypracovať avatary (ako to teraz nazývajú) vo formáte:

 • Žena 25-35 rokov, ženatý.
 • Matka dvoch detí, z ktorých jedna je študentka strednej školy a druhá ide do materskej školy.
 • Úroveň príjmov je priemerná. Žije v byte zakúpenom s hypotékou.
 • Záujmy: rodičovstvo, varenie, sebarozvoj, hľadanie sa v profesii, zlepšenie materiálnych podmienok.
 • Sny zmeniť život v profesionálnych a materiálnych podmienkach. Zúčastňuje sa webinárov a kurzov o rodičovstve, partnerstve, riadení osobných financií.

Takéto popisy samozrejme zostávajú mimo vstupnej stránky. Pri pristátí môže výzva pre hlavnú skupinu publika vyzerať takto:

3. Nedostatok segmentácie

Často na pristátiach je potrebné a dôležité nastavenie pre chladné publikum. A zároveň je tu výzva na okamžité zakúpenie, napríklad na registráciu na platený kurz alebo otvorenie účtu, ktorý môže byť ponúknutý iba už aj tak vyhrievanému publiku.

Niekedy je to len textárska chyba a niekedy zámerná pozícia zákazníka: "Chcem naraz pristátie pre všetkých, nech mu nájde niečo pre seba a studené vedenie a teplo", "Urobme okamžite pristátie pre jednotlivcov a spoločnosti".

Nedostatok segmentácie je pre konverziu smrteľný, pretože pre jednu skupinu divákov je príliš veľa informácií a pre ďalšie informácie nemusí stačiť. Alebo rôzne cieľové skupiny majú zásadne odlišné požiadavky. Napríklad pre veľkoobchodných odberateľov je dôležité nakupovať oblečenie lacno a rýchlo a pre konečných spotrebiteľov, aby si ich mohli pred nákupom vyskúšať a zaplatiť len za to, čo sa objavilo. Tu je ďalší príklad:

 • "Fotografický kurz"nehovorí nič o základnej skupine cieľovej skupiny projektu."
 • "Priebeh fotografovania od nuly pre deti 10-15 rokov“jasne načrtáva túto skupinu.

"Rolovanie mapa" v Yandex.Metrica ukazuje, že tam sú obrazovky na vstupnej stránke, ktoré sú rolované bez čítania. Znamená to, že existuje buď extra informácia, a je lepšie ju odstrániť (napríklad ladiaci blok, ktorý je pre teplé publikum k ničomu), alebo je nudný a rozmazaný - v tomto prípade ho možno recyklovať.

4. Nezaujímavá, nezrozumiteľná ponuka

Pristátie je vždy venované baleniu konkrétnej ponuky. Ak je návrh formulovaný neurčito a nejasne, potom návštevník jednoducho nechápe, čo mu je ponúkané, prečo je chladný a prečo je to potrebné.

Uvediem príklad:

"Dýchajte čistý vzduch s Teperratti" - zlá ponuka.

"Teperratti domáce systémy s montážou a 5 ročnou zárukou" - dobrý.

Kontrola špecifickosti ponuky je jednoduchá. Mal by jasne odpovedať na jednoduché otázky:

 • Čo sa tu ponúka? - Split systém.
 • Kto robí túto ponuku? - Majitelia bytov a domov.
 • Prečo je to super? - Pretože záruka nie je 1, nie 2, ale 5 rokov.
 • Prečo je to pohodlné a ziskové? - Pretože my sami nainštalujeme split systém, nemusíte hľadať inštalatérov a starať sa o ich kvalifikáciu.

5. Nekonzistentnosť ponuky na vykládke s reklamou

Na identifikáciu tejto chyby je dôležité pochopiť, odkiaľ prichádza prevádzka. Rozpor je bežnejší kvôli nesprávnemu nastaveniu kontextovej reklamy.

Napríklad osoba vo vyhľadávacom poli zadáva "Umývačka riadu pre 10 000 kusov na nákup rýchlo, “ a kontextová reklama mu ukáže oznámenie “Predám umývačku na 10 000 rubľov za 2 kliknutia"V tomto prípade, na prvej obrazovke vstupnej stránky, kde jeho reklama viedla, očakáva, že uvidí niečo ako:"My umývačky riadu predávame za 10 000 rubľov. 2 kliknutia a vašeAk sa užívateľ dostane na pristátie a tamDáme vám voľný čas a čisté ruky."výsledkom bude odmietnutie a návrat k vyhľadávaniu."

6. Kliknite na prepojenia tretích strán

Vstupná stránka, z ktorej môžete prejsť na iný zdroj, je nesprávna vstupná stránka a jej posilnenie by sa malo začať odstránením externých odkazov. Aj keď vedú k oficiálnemu kanálu YouTube alebo k firemným stránkam.

Úlohou pristátia je zhromažďovanie potenciálnych zákazníkov (registrácií, objednávok, požiadaviek, hovorov) a nevedenie návštevníka k zdrojom tretích strán.

Jedinou prijateľnou možnosťou je prehľad, odkaz, na ktorý sa otvorí v malom doplnkovom vyskakovacom okne (nie oddelené alebo na celú obrazovku).

Chyby, ktoré vám bránia ísť nad rámec prvej obrazovky

7. Túžba po okamžitom predaji

Pristátie s tzv. Voľným prvým krokom fungujú lepšie, keď výmenou za kontakty ponúkajú napríklad, aby dostali magnet na vedenie, nechajte žiadosť o konzultáciu, pošlite obchodnú ponuku.

Aby osoba mohla okamžite kúpiť, musí byť napríklad „horúca“, napríklad v nasledujúcich situáciách:

 • Pohovka sa rozpadla, dnes nie je nič na spanie, potrebujeme nábytok s dodávkou do 6 hodín.
 • Kľúč je zaseknutý, je naliehavé otvoriť zámok, inak budete musieť stráviť noc na ulici.
 • Auto sa po diaľnici bez technickej pomoci rozpadlo.

Ale je to skôr výnimka.

8. Neinformačná prvá obrazovka

Chyba: užívateľ vidí krásny obraz, animáciu, jazdec, ale nechápe podstatu vety. „Pracujeme na tom, aby sme boli úspešní“, „Najdôležitejšou vecou pre nás je vaša dôvera“ - takéto možnosti sa našli a pomerne často. Na prvej obrazovke takýchto vstupných stránok je často tlačidlo a výzva na akciu.

9. Chýbajúca rukoväť

Deskriptor je dôležitý, pretože veľmi rýchlo pomáha pochopiť, kde človek išiel, čo je vstupná stránka.

"Právna podpora pracovného práva", "Vybavenie internetového obchodu", "Nábytok od výrobcu", "Banka pre podnikateľov"- celkom informatívne deskriptory. Často nie sú na vstupnej stránke vôbec žiadne - to je zlé, a to bráni osobe nájsť si cestu okolo, kam išiel."

10. Žiadna navigácia

Menu na vstupnej stránke nie je len zoznam hlavných blokov, ale aj nástroj rýchlej navigácie. S ním môže užívateľ vidieť len to, čo je pre neho dôležité, aby sa rozhodol. Napríklad tarifné plány, informácie o rečníkovi / znalcovi, preskúmania alebo prípady.

Chyby v texte, ktoré vám bránia vykonať cieľovú akciu.

11. Chýbajúce kontaktné informácie

Na pristávacích plochách je často umiestnený iba telefón - to výrazne znižuje dôveru. Pre maximálnu konverziu na vstupnej stránke musíte zadať adresu firemného e-mailu a adresu kancelárie (ak si to vyžaduje rozsah činnosti). Často je nedostatok plnohodnotných kontaktov na začatie hriechu a vstupných stránok určený pre VIP divákov.

12. Neprodukované, nepodstatné výhody

Možnosť, v ktorej sú výhody uvedené bez špecifík, je skutočným vrahom vstupných stránok. Takáto chyba sa však často vyskytuje, pretože ako písať.rýchlo namontovať"jednoduchšie, ako sa zúčastniť a zistiť, že inštalácia trvá v priemere 2 pracovné dni. Poskytnite informácie o tom, čo máme"najlepšie ceny na trhu„je jednoduchšie, než vypočítať, že náklady na tovar sú v priemere nižšie ako trh o 12%.

Napríklad pri oratorických zručnostiach pri pristávaní pre podnikateľov môže byť výhoda schopnosť vyjednávať, schopnosť dosiahnuť výsledky, udržať publikum, ale nie "obnovenie schopnosti hovoriť presvedčivo, stratené počas rokov dekrétu".

 • "Domáca úloha si nevyžaduje moc"- zle rozvinutý zisk. t
 • "Dokončenie domácich úloh trvá 15 minút."- to je dobré."

Výhody by mali byť relevantné pre hlavnú ponuku aj pre požiadavky používateľov. Ak sa návštevníci „utopia“ pri dávkach, nedosiahnu cieľovú akciu, copywriter nespadol do ich očakávaní alebo nesprávne určil cieľovú skupinu. Ak chcete sledovať správanie každého návštevníka, pozrite sa na pristátie s jeho očami, Yandex.Metrica pomôže, alebo skôr, jeden z jeho nástrojov - WebVizor. V blogu sme už napísali, ako ho používať.

13. Falošný UTP

UTP vo forme bezplatnej konzultácie - často falošného UTP. Napríklad konzultácia s realitnou kanceláriou je podľa definície slobodná, konzultácia s kapitánom inštalácie strešných stropov je tiež bezplatná, pretože diváci nie sú ochotní platiť za takúto službu osobitne.

Je možné a logické naznačiť, že konzultácia je bezplatná, ale nemali by ste sa na ňu zamerať ako na jedinečnú predajnú ponuku. Je lepšie nájsť skutočnú výhodu, napr.Budem kontrolovať byt od času, kedy je dom postavený dodnes do 24 hodín"Alebo"Budem vyzdvihnúť 3 možnosti apartmánov vo vašej oblasti na 3 dni".

14. Prijaté otázky cieľovej skupiny

Ak je na vstupnej stránke formulár „Spýtajte sa otázku“ - je dôležité vyriešiť všetky otázky, ktoré ste dostali, a vypracovať tie, ktoré sa vyskytujú najčastejšie.

Na to nie je potrebné vytvárať samostatnú obrazovku FAQ - ide o starú školskú verziu, ktorá sa zriedka používa v moderných jednoduchých pristátiach. Je logickejšie položiť odpovede na dôležité otázky a spracovanie námietok na obrazovkách charakteristík produktu / služby, výhod a výsledkov.

Ak neexistuje takáto forma, odporúča sa pravidelne sa pýtať manažérov predaja, aké otázky kupujúci prichádzajú s nimi.

15. Neexistuje žiadny opis výsledku, je nedostatočný alebo špecifický.

 • "S našimi stoličkami navždy zabudnete na bolesti chrbta."- nešpecifické."
 • "Ergonomický tvar stoličky chráni pred zakrivením chrbtice a vývojom prietrže chrbtice"- dobrý.

Výsledkom je aj nerozumná „digitalizácia“. "Váš obrázok bude o 45% atraktívnejší."okamžite vyvoláva otázku: kto a ako meria atraktívnosť obrazu? Vynikajúce, ak sú výsledky vizuálne zálohované, s obrázkom alebo fotografiou."

16. Chýbajúce informácie

Často pristátie neumiestňujú bloky ako „Ako to funguje“, „Ako sa stať členom“, atď. A človek nechápe, čo sa stane, keď klikne na tlačidlo „Kúpiť“ alebo „Zaregistrovať sa“. Takéto bloky sú potrebné pre nový produkt, novú službu alebo publikum.

17. Nesprávne informácie

Ak je na obrazovke o spoločnosti skúsenosti z 5 rokov je deklarovaná, a tri obrazovky nižšie, vo výhodách - už 15, potom to bude určite podkopať dôveru návštevníkov.

Takéto chyby sa odohrávajú v štádiu rafinovanosti, keď jeden z tých, ktorí prijímajú rozhodnutia, chce strojnásobiť skúsenosť pre presvedčivosť a robí to sám, bez toho, aby informoval copywritera a dizajnéra. Copywriter uvidí nezrovnalosť, keď je vstupná stránka už spustená, a dizajnér v zásade nebude analyzovať obsah a ponoriť sa do detailov - to nie je jeho úloha.

18. Nespoľahlivé recenzie

Toto je veľmi častá chyba, ktorú mnohí podceňujú význam kompetentnej práce s recenziami. Referencie musia byť reálne a sprevádzané:

 • Fotografia osoby (jedinečná, a nie tá, ktorú možno nájsť na rôznych miestach pod rôznymi názvami za 3 minúty).
 • Obrazovka / reálny odkaz na spätnú väzbu na sociálnej sieti, obrazovka z lokality otzovika.

Výborné recenzie fungujú v krátkom formáte videa. Ak neexistujú žiadne skutočné recenzie alebo nie je možné ich získať, musíte hľadať a používať iné nástroje dôvery.

19. Žiadne informácie o cenách

Nie všetky oblasti môžu (a mali by) uvádzať na vykládke konkrétnu cenu výrobku alebo služby. Niektoré informácie o cene by však mali byť prítomné. Napríklad:

 • Vo forme dolnej hranice - "Náklady na opravu od 2000 rubľov za meter štvorcový".
 • Vo forme vidlice - "Náklady na outsourcing pracovnej ochrany od 5 do 150 000 mesačne v závislosti od počtu organizácií".
 • Alebo možnosť vypočítať cenu / cenu za prevzatie.

20. Chudobný zoznam klientov

V zozname klientov / partnerov má zmysel umiestniť logá tých spoločností, ktoré sú známe všetkým (Sberbank, Toyota, Kommersant, atď.), Alebo tým, ktorí sú oboznámení s cieľovou skupinou podľa svojho zamestnania. Napríklad, keď pracujete so sektorom palivových a energetických spoločností, je možné zobraziť logá dokonca aj malých podnikov vyrábajúcich, spracovávajúcich alebo spracovávajúcich ropu.

21. Žiadna jasná geografia.

Existuje rozdiel medzi dodávkou detského oblečenia len v Moskve alebo v celom Rusku. Z obsahu vstupnej stránky by malo byť jasné, kde je možné doručenie, kde možno službu objednať a kde nie. Napríklad má zmysel sľubovať inštalačný dohľad nad kovovými konštrukciami v Kamčatke, ak je váš tím naozaj pripravený ísť tam.

22. Nekonzistentnosť pri predkladaní informácií

Ak sa rozhodnete kontaktovať návštevníka vstupnej stránky na stránke „vy“ - udržujte to všade bez toho, aby ste prešli na „vykane“. Ak hovoríte o sebe v tretej osobe („Traja ananásová spoločnosť“) - držte sa tejto taktiky od začiatku až po koniec vstupnej stránky, bez toho, aby ste prešli na „my“. Nekoordinovaný text vytvára pocit nedostatku profesionality a projektu na kolene.

23. Prestupy príliš dlhé

Nepotrebne veľké prevody čokoľvek, dokonca aj výhody, preťažujú osobu informáciami a bránia mu v plnení cieľovej akcie. Ani z najlepších zámerov dať viac ako 7-10 striel v jednom bloku nedáva zmysel.

Navrhnite chyby, ktoré redukujú konverziu

24. Telefón bez kliknutia v hlavičke stránky

Telefón s možnosťou kliknutia je veľmi výhodný, najmä pre mobilné publikum. Jedno kliknutie a teraz potenciálny zákazník zavolá vašim manažérom.

Keď používateľ prezerá vstupnú stránku z počítača alebo prenosného počítača, telefón s možnosťou kliknutia umožňuje volať napríklad prostredníctvom služby Skype. Nedostatok kliknutí znamená, že si musíte zapamätať si číslo a vytočiť ho manuálne.

25. Illogové usporiadanie obrazovky

Pokiaľ ide o webinár alebo master class, potrebujete obrazovku o autorovi a moderátorovi.

Ak je autor inzerovaný, diváci idú presne na neho - meno, priezvisko a fotografia experta je logické umiestniť okamžite na prvú obrazovku. Ak je autor začiatočník alebo je jednoducho nepoznaný cieľovej skupine, tento blok by mal byť logicky posunutý nižšie, v rámci programu a možno dokonca pod obrazovkou s výsledkami, pretože informácie o autorovi a vedúcom v tomto prípade sú slabým argumentom pre registráciu do webinára. Je logickejšie zamerať sa na program a vedomosti / zručnosti, ktoré účastníci dostanú.

26. Menšie predmety špičky alebo ich nedostatok

Povedzte používateľovi, že môžete posúvať obrázky posúvača umiestnením dobre viditeľnej ikony posúvania. Zatlačte osobu na zobrazenie pristátia umiestnením začiarknutia "Dole" na prvej obrazovke. Ak je vstupná stránka dlhšia ako 6 - 7 obrazoviek, zadajte tlačidlo "Späť na začiatok", aby sa užívateľ mohol pohodlne vrátiť na prvú obrazovku a vyplniť formulár na zachytenie. Tieto jednoduché drobnosti sú často ignorované a v skutočnosti sú schopné ovplyvniť konverziu.

27. Neexistujú žiadne akcie „naťahovania“.

Najčastejšie, aby sa osoba presunula na konverznú akciu, uveďte obdobie, počas ktorého je ponuka alebo dodatočná zľava platná. Predtým to boli obrovské bloky s odpočítavaním času, dnes - ľahké nenápadné vyskakovacie pulty. Nezanedbávajte osvedčené metódy motivácie - pracujú! В качестве "подталкивающей" альтернативы может выступать и ограничение по количеству товара.

28. Визуальный мусор

Точки в заголовках и подзаголовках не используют даже в печатных СМИ, а уж на интернет-ресурсах это просто смертный грех. "Vy", "Klient", "Zákazník", "Spoločnosť", "Riaditeľ" s veľkým písmenom uprostred viet, KAPSLOCK - vizuálne vrhá text, čo mu dáva nerozumný patos a dokonca podriadenosť.

29. Nečitateľné písma

Gotické, exotické, fantasy fonty - nechať ich na iné účely. Všetky fonty na vstupnej stránke by sa mali navzájom skombinovať (ak existuje niekoľko z nich) a čo najjednoduchšie ich vnímať.

30. Dokumenty bez kliknutia

Ak web analytics (napríklad "Kliknite na mapu" v Yandex.Metrica) ukazuje, že návštevníci sa snažia kliknúť na dokumenty zvýšiť ich, ale to nie je stanovené pre - opraviť situáciu. Všetky dokumenty musia byť buď kliknuteľné alebo umiestnené v takej veľkosti, aby si ich návštevník mohol prečítať a nielen vidieť slovo „Certifikát“, „Licencia“ alebo „Identifikačný preukaz“.

31. Komplexné formy odchytu

Ak formulár Analytics v Yandex.Metrica ukazuje, že formulár nie je použitý, niečo je s ním určite nesprávne. Čím menšie sú polia vo forme zachytenia, tým vyššia je pravdepodobnosť ich naplnenia.

Ak teda nebudete volať osobu a odosielať upozornenia, nezahrňte pole „telefónne číslo“. Po prvé, predlžuje čas potrebný na vyplnenie formulára. Po druhé, mnohí ľudia v zásade nechcú opustiť svoj telefón zo strachu pred spamom a rušivými hovormi.

Tvarové tipy v každom poli, ktoré zmiznú pri prvom kliknutí myšou, pomôžu návštevníkovi zamieňať nič.

32. Neexistujú žiadne formuláre o návrate

Toto sú formuláre, ktoré sa objavujú pri pokuse o zatvorenie stránky v prípade, že osoba nevyplnila žiadny formulár, to znamená, že sa nekonvertovala. To môže byť ponuka na objednanie spätného volania, získanie personalizovanej zľavy alebo dar pri objednávke, stiahnutie bezplatného užitočného materiálu - niečo, čo pomôže vlastníkovi vstupnej stránky prijímať kontakty návštevníkov pre ďalšiu interakciu.

Kontrolný zoznam pre vstupné stránky s vlastnou kontrolou

Ofenzívne nedostatky, "utopenie" návštevníka, v skutočnosti môže byť oveľa viac.

Každá chyba na vstupnej stránke je síce malá, ale mínus na konverziu.

Aby ste návštevníkov nestratili, použite náš kontrolný zoznam a skontrolujte:

 1. Stránky sú efektívne, rýchlo načítané a pohodlne zobrazené na všetkých zariadeniach, prehliadačoch, OS?
 2. Kto je vaša cieľová skupina?
 3. Ktorú skupinu cieľovej skupiny používate, viete o vás a vašom produkte?
 4. Je vaša prvá forma zachytenia pre chladné publikum zadarmo?
 5. Je vaša ponuka jasná a vykazuje výhody?
 6. Zodpovedá ponuka textu reklamy a dotazu, ktorý používateľ sleduje?
 7. Stránka nemá žiadne kliknuteľné odkazy, ktoré vedú návštevníkov od hlavnej úlohy - akcie konverzie?
 8. Ak je viditeľná iba prvá obrazovka, čo presne navrhujete? Nie je publikum odradené výzvou na nákup na prvej obrazovke?
 9. Je na vstupnej stránke rukoväť?
 10. Existuje horná ponuka rýchlej navigácie?
 11. Existujú nejaké kontaktné informácie (adresa v režime offline, telefón, e-mail)?
 12. Sú uvedené výhody a spĺňajú očakávania návštevníkov?
 13. Je vaše UTP platné alebo nepravdivé?
 14. Odpovedali ste na najčastejšie otázky?
 15. Existuje opis výsledku?
 16. Je osobe jasné, čo sa stane, keď klikne na tlačidlá "Buy", "Download", "Register"?
 17. Existujú nejaké skutočné rozdiely v informáciách na vstupnej stránke?
 18. Sú hodnotenia realistické a presvedčivé?
 19. Sú na vstupnej stránke nejaké informácie o cene?
 20. Pozná vaša cieľová skupina spoločnosti, ktorých logá ste umiestnili v zozname zákazníkov?
 21. Pracujete v regiónoch?
 22. Oslovujete svoje publikum slovami „vy“ alebo „vy“?
 23. Existuje nejaký zoznam viac ako 7-10 bodov v texte?
 24. Je možné kliknúť na telefón v hlavičke?
 25. Je rozložená logika rozloženia bloku?
 26. Sú nástroje viditeľné a existujú?
 27. Či sú tlačné akcie premyslené - termín, obmedzenie času alebo množstva tovaru?
 28. Existujú nejaké body v nadpisoch a titulkoch vstupnej stránky?
 29. Sú písma dobre čítané, sú príliš zložité alebo exotické?
 30. Vidíte všetky dokumenty uverejnené na vstupnej stránke?
 31. Obsahuje vaša snímacia forma voliteľné polia, ktoré môžete urobiť bez?
 32. Poskytujú sa formuláre na vrátenie?

Ak ešte nemáte vstupnú stránku a potrebujete ju "včera" - služba TexTerra má službu na vytváranie vstupných stránok. Rozvíjame jednotlivé stránky rýchlo a koordinujeme každú fázu s klientom. Kontaktujte nás!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár