Reštaurácia SMM: chutné texty o chutnom jedle a nielen

Je to škoda, ale lahodné vône z kuchyne sa nedostanú k používateľom internetu. Našťastie, vaše obrázky, vizualizácia a exkluzívne prídu na záchranu.

Pripomeňme si "trik" s plátkom citrónu. Predstavte si, ako nakrájate šťavnatý plátok a dáte ho pod jazyk. Teraz si predstavte, že si kúsok ošúpaného citróna, šťava ostro striekal a naplnil celú dutinu úst s popálene kyslou. Pocit reakcie? Slinenie. Tu je rovnaká reakcia by mala byť z vašich príspevkov v sociálnych sieťach.

Pokúste sa prísť s originálnym nápadom pre každý príspevok. Oblasť verejného stravovania je bohatá na výrobu, najmä ak sa vaša inštitúcia vyznačuje mimoriadnym štýlom a kreatívnym prístupom. Povedzte nám o procese varenia, rozdeľte ho do detailov, urobte zaujímavý úvod.

Epithets spália srdcia hostí!

Skúsení autori povedia, že aktívne slovesá oživujú text oveľa lepšie ako epitetá. Ale keď príde na jedlo, som pripravený sa hádať. Okrem toho sa mnohé slová v sebe skrývajú nielen koncept, ale celý príbeh pozostávajúci z jedinečných emócií a obrazov.

Napríklad slovo roľník alebo farmár s ním nesie: prirodzenosť, vitamíny, čerstvé zelené, zdravie, jednoduchosť. Preto, ako mená ako sedliacke maslo, farmové klobásy.

Ako zlepšiť frázy epitet?

Ak chcete: Tepla. Už čakáte na pohári piva.

after: Tepla. Čakáte na napenené sklo čerstvého tmavého piva.

Ak chcete: Vyskúšajte steaky so zemiakmi a šalátom.

after: Vyskúšajte prírodný hovädzí steak s ružovými zemiakmi a rustikálnym šalátom.

"Mliečna koza, dusená v ruskej rúre" - názov pokrmu vytvára originálny obraz napriek veľkému počtu prídavných mien. Myslím, že rozumiete významu.

Popísať jedlo, musíte jednoducho posilniť obraz s epitetami, aby sa dosiahol požadovaný účinok.

Ponuka šťavnaté teľacie tendre sa naleje krémovou omáčkou. Slúžil na vankúš pečených zemiakov s rozmarínom. Chuť výborná. Chuť je úžasná. To je len zázrak, nie jedlo.

Tvár reštaurácie je jej hosťom.

Som si istý, že ste počuli výraz „Poďme a sadni si“. Je to celá podstata chôdze po kaviarňach, reštauráciách a baroch. Po prvé, ľudia tam nie sú chutné a lacné jesť a komunikovať - ​​pozrieť sa na iných a ukázať sa. Ale zároveň by mala byť kuchyňa vždy na úrovni.

Slávny kritik reštaurácie Oleg Nazarov identifikuje päť hlavných dôvodov návštevy reštaurácií:

  1. Získanie radosti z komunikácie, datovania, príjemnej atmosféry.
  2. Obchodné stretnutie, rokovania - dobrý dojem pre klienta / partnera.
  3. Romantický deň / večera.
  4. Miesto na posedenie s priateľmi.
  5. Rýchle, chutné a lacné jedlo.

Aký je záver? Ukážte, že vo vašej inštitúcii to všetko môžete zorganizovať. Alebo nie všetko závisí od stavu. Uverejnite fotografie hostí reštaurácie. Ukážte, že ich máte dobre - môžete mať dobrý čas, komunikovať, stretnúť sa. Vysielacie emócie.

Mimochodom, slovo "reštaurácia" desí domáceho návštevníka a odrádza od túžby ísť tam často. Preto názov Moskvy "Puškin" začína slovom "kaviareň". Znie to menej slávnostne a príležitostnejšie. Meno "Pushkin Cafe" neponecháva hosťa do premýšľania o vysokých cenách ešte pred príchodom do inštitúcie.

Vlastné žetóny

Čo sa stane, ak splníte očakávania návštevníka? Máte dobré služby, dobré jedlo, dobrý interiér. Hosť nadšene povie o svojich priateľoch? Nie. S najväčšou pravdepodobnosťou len zabudne, pretože ten muž prišiel na polievku a dostal polievku. Áno, príde k vám, ak je v tej istej oblasti. Bude však zbierať priateľov na cielenú návštevu? Na to musíte prekročiť jeho očakávania.

Predstavte si, že ticho čakáte na svoju polievku, keď náhle „Jack Sparrow“ príde na stôl s fľašou rumu a povie: „Hej, kamarát. Objednal si si túto polievku? Ale to je príležitosť zdieľať zábavný príbeh s priateľmi.

Podávajte pokrmy tak, aby vyvolávali emócie, potom sa návštevníci sami začnú rozprávať priateľom a uverejňovať fotografie na sociálnej sieti, čím vás propagujú. Príďte s čipmi. Usporiadať show. Vaše jedlo by malo priniesť radosť.

Oživte kuchára

Ak je to možné, otočte kuchára do blogger. Publikovanie zaujímavých momentov z reštaurácie na stránkach sociálnych sietí. Táto taktika propagácie je obzvlášť dôležitá, keď je šéfkuchár majiteľom reštaurácie. To znamená, že vy alebo copywriter pod vaším vedením píšete zaujímavé príspevky od prvej osoby, čím sa zvyšuje dôveryhodnosť zariadenia.

Príklady príspevkov od šéfkuchára

1. Príbeh o tom, ako sa jedlá skutočne pripravujú - od nákupu (porážky, úlovku) výrobkov až po servírovanie s vetvičkou kôpru.

2. Otázka pre účastníkov za účelom zapojenia.

3. Klasika žánru - tajomstvo od šéfkuchára. Buďte veľkorysý!

4. Ak má kuchár alebo copywriter svoj vlastný štýl - to je na nezaplatenie.

5. No, win-win možnosť - post sami milovaného.

Prečo potrebujete Instagram

Vizuálny obsah je nevyhnutný pre propagáciu akejkoľvek kaviarne. Instagram je pravdepodobne najlepšou platformou na jeho publikovanie. Ľudia vidia fotografie jedál, interiéru, správy z udalostí. Príklady, ktoré ste už videli vyššie. Navyše, fotografie môžu byť krásne pomocou rôznych filtrov. Na Instagrame je lepšie nastaviť jeden tón pre váš účet - vyberte filter a používajte ho po celý čas.

Čo je ešte dôležité vedieť o Instagrame? Buďte vždy na pozore. Pripravte sa na komunikáciu a kritiku kuchyne, služby, ceny, atď "Rolls sa rozpadá, ryža nie je pridaný, omáčka je v nepohodlných krabiciach" - byť pripravený. Vždy reagujte na rozumnú kritiku zdvorilo, bez útoku na oplátku. Neignorujte správy.

Urobte chybu - nezáleží na tom. Je oveľa horšie ju ignorovať.

5 príkladov zaujímavých príspevkov pre "VKontakte"

VKontakte je iná vec. Priložte k príspevkom tie najúspešnejšie fotografie a pridajte k nim prvky korporátnej identity. Pre moje príklady som našiel a označil niekoľko fotografií z internetu.

Príspevok číslo 1: Akcia "Save the chef"

Predstavte si, že som včera skoro vyhodil kuchára. Ak ste len vedeli, že urobil nejaké nové hamburgery. Bolo to len niečo. Zvýšil kotletu na 150 gramov, pridal špeciálnu omáčku so zakysanou smotanou a rezal viac čerstvej zeleniny. Samozrejme, nezabudol naplniť túto krásu zlatými hranolkami.

Šéfkuchár povedal, že ak nebudete jesť aspoň 200 jeho nádherných hamburgerov, prizná svoju porážku a odíde pracovať do študentskej jedálne. Vyskúšajte nový hamburger za starú cenu do 10. októbra. Zachráňte nášho kuchára!

Príspevok číslo 2: Akcia "Kilogram Mojito"

Nasledujúca sobota oslavuje „Vaša reštaurácia“ oficiálny a medzinárodný deň „Blondes Day“. Len v tento deň náš barman koná v rozpore s logikou a vylieva kilogram mojito pre všetky blondínky za cenu štandardnej porcie.

Stav: úžasná fotografia Instagramu.

Máte týždeň na farbenie vlasov.

Príspevok číslo 3: Nové jedlo

Ak máme dosť peňazí, potom budúci mesiac o tomto pokrme napíše skutočný textár. Medzitým sa o vás snaží náš čašník - Sergej. Vyznačuje sa neuveriteľnou čestnosťou a priamosťou, takže tu je jeho opis: "Steak. Len steak z lososa na drevenom uhlí. Len čerstvé. Len jemné a chutné. Áno, a ďalšie tri druhy zeleninových príloh si môžete vybrať. A dve omáčky. Normálne jedlo, chlieb" ,

Mimochodom, máme 15% zľavu na steak z lososa. Je čas ho odstrániť, ale nech žije ešte pár dní. Možno si zarobíme a najmeme copywritera, aby sme opísali naše nové jedlá. Všetko záleží na vás. Príďte si pomôcť.

Príspevok číslo 4: Propagácia s doručením

Ak pizzu nedostaneme (a nedáme ju doručiť do piatich minút), potom ako darček dostanete značkový orechový koláč. Rozdávame mäkké a drobivé muffiny, kým sa naše pečivo nevysunie. Jej trpezlivosť je zvyčajne dosť na týždeň. Poďme počítať. Okolo 3. novembra sa vyčerpajú košíčky. Poponáhľajte si!

Príspevok číslo 5: Dočasná aktualizácia menu

Náš šéfkuchár výzvy Gordon Ramsay! Práca v kuchyni varí! Vyberte si z 10 jedál Gordona Ramsaya, ktoré by ste chceli vyskúšať v našej kaviarni. Podľa prieskumu budú tri najobľúbenejšie jedlá varené v našej kuchyni mesiac. Čakáme na vás na návštevu.

Chcete tiež skvelé príspevky pre vašu firmu? Kontaktujte nás! Vieme všetko o chladnom SMM bez lacných trikov a rozpočtového odtoku.

Štýl príspevkov by sa samozrejme mal líšiť v závislosti od formátu inštitúcie. Drahá reštaurácia, sushi bar, steakhouse, uzbecká kuchyňa - to všetko vyžaduje individuálny prístup k propagácii. Veľa závisí od zvolenej stratégie. Želám vám veľa úspechov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár