„Ste obchodník, verím vám“ - ako podnik chcel vstúpiť na nový trh, ale nakoniec stratil stránky a peniaze

Dôvera ľudí je dobrá. Ale ak máte obchod, nerobte to lepšie. V článku je opísaný skutočný príbeh o tom, ako sa na vierohodného podnikateľa urobila séria chýb, ktoré ho draho zaplatili:

 • Navrhol som stránku a sociálnu sieť pre inú osobu, kvôli ktorej som musel všetko znovu vytvoriť.
 • Neprišiel do dohody s odborníkmi, narazil na scammer, stratil peniaze.
 • Nechcel som pomôcť obchodníkovi pracovať na projekte - unikol peniaze a oneskoril termíny projektu.
 • Nepripravil som obchodné oddelenie na spustenie novej služby - stratených zákazníkov.

Článok bude užitočný pre podnikateľov, ktorí sú povýšení na internete alebo chcú robiť.

pravek

Spoločnosť je miestnym monopolistom, ktorý organizuje detské párty v segmentoch B2B a B2G (materské školy, školy, nákupné a detské centrá, mestské podujatia). Predaj prebieha prostredníctvom opakovaných hovorov od zákazníkov, telefonátov alebo slnečných hodín. Stránky a sociálne siete neprinášajú nič.

Spoločnosť chcela vstúpiť na trh B2C, diváci chceli mamičky. Služba detských večierkov doma v organizácii existuje už 4 roky. Snažil sa podporovať - ​​nefungoval. Odvolal sa na mňa.

Po audite sa rozhodli prepracovať návrh stránky a sociálnych sietí (boli zastarané), aby aktualizovali informácie. Rozpočet je 100.000 rubľov.

Podpísali sme zmluvu a takmer okamžite začali problémy. Spoločnosť nevedela, ako pracovať s dodávateľmi, nepochopila nový trh. Hlavné motto majiteľa:

"Platíme vám, dôverujeme, robíme všetko sami."

Táto fráza spôsobila veľa problémov so zákazníkmi. Uvedomil si to v čase, keď už boli termíny predĺžené a rozpočet bol vyčerpaný dvakrát tak, ako sa pôvodne plánovalo.

Stránky a sociálne siete boli navrhnuté pre osobu, ktorá v spoločnosti dlhodobo nepracuje.

Klient sa rozhodol, že sa do práce nedostane, dôveroval bývalému obchodníkovi. Navrhol webovú stránku, sociálnu sieť a odišiel.

Dlho sme bojovali, aby sme práva dostali späť do komunít. Prístup na stránku a opätovná registrácia neboli dosiahnuté.

Klient nemá prístup na svoje vlastné stránky - bolo potrebné urobiť nový.

Dostať sa do práce dodávateľov, zariadiť všetko pre seba, uložiť prístupy a heslá na niekoľkých miestach, aby ste nestratili - to vám pomôže ušetriť peniaze, čas, nervy a zachrániť vaše podnikanie v budúcnosti.

Je lacnejšie a bezpečnejšie zveriť podnik skúsenému špecialistovi alebo agentúre s dobrou povesťou. V spoločnosti TexTerra napríklad integrovaný prístup k propagácii, ziskovému a spoľahlivému modelu - platba za výsledok.

Spoločnosť neuzavrela zmluvu so zmluvnými partnermi, všetko bolo zachované

Ak chcete vytvoriť novú stránku, klient sa rozhodol ušetriť peniaze - zistil, že programátor lacnejšie, diskutoval problém, zaplatil poplatok, ale nepodpísal zmluvu.

Programátor utiekol s peniazmi, neurobil prácu.

Našli sme nového umelca, podpísali s ním zmluvu, ale museli sme platiť znova.

Spoločnosť chcela ušetriť peniaze, ale ukázalo sa, že za prácu zaplatila dvakrát.

Podpíšte zmluvu so všetkými výkonnými umelcami, takže budete chránení zákonom. Ak pracujete s obchodníkom, dôverujte mu hľadať špecialistov. To môže byť drahšie, ale prinesie osvedčených ľudí a kontrolu ich práce.

Neexistovala žiadna zodpovedná osoba, ktorá by poznala podnik a mohla by poskytnúť potrebné informácie.

Dali sme dohromady tím. Pre prácu potrebné materiály a informácie o projekte. Klient bol zaneprázdnený, kontaktoval tajomníka. Tajomník poslal ostatným špecialistom, ktorí nás otfutball navzájom.

Mesiac uplynul, kým sme si, ako sme si mysleli, zhromaždili všetky potrebné informácie. Vytvorili sme sociálne siete, pripojili sme reklamy na miestnych fórach a začali sme sa pripravovať na zacielenie.

Zrazu obchodné oddelenie zavolalo. Ukázalo sa, že ceny sa už dávno zmenili, ale o tom nás nevarovali. Ľudia volali z reklamy, chceli si objednať dovolenku, ale keď počuli, že ceny boli iné, odmietli.

Spoločnosť zlúčila zákazníkov bez našej viny. Mali sme málo informácií, nikto nám o zmenách nepovedal.

Nájsť osobu, ktorá dobre pozná vaše podnikanie, alebo komunikovať s dodávateľmi. Poskytnite všetky potrebné informácie. Dodržujte všetky zmeny.

V našom prípade, kvôli nedostatku spätnej väzby, všetci trpeli:

 1. Obchodné oddelenie, ktoré spadlo vlnou negativity.
 2. Podnik, ktorý stratil peniaze a povesť.
 3. My, na ktorých padli neželané obvinenia nešťastných predajcov.

Klient stratil peniaze, ale problém pochopil a nakoniec začal pomáhať. Dostali sme spätnú väzbu, ktorá bola zodpovedná. Znížili sme ceny a bannery, všetko fungovalo dobre. Opäť posielať žiadosti. Ale ...

Nikto neplánoval manažérom prijímať hovory od nových zákazníkov

Samotný klient to pripustil, keď sme sa pýtali na počet transakcií. Ukázalo sa, že obchodné oddelenie je schopné komunikovať s majiteľmi podnikov a vedúcimi rozpočtových organizácií, ale nie je vôbec pripravený hovoriť s bežnými mamičkami.

Manažéri sa stratili po tom, čo boli otázky o mamičkách v službe, dlhodobo hľadali informácie, keď bol klient na telefóne. Ak nenašli odpoveď, klamali alebo sľúbili, že zavolajú, ale nevrátili sa späť.

Mimochodom, prípadné námietky klientov sme zaznamenali v analýze Strednej Ázie a poslali na poštu spoločnosti. Aj keď pochybujem, že si to niekto prečítal.

Rozpočet spolu s reklamou už presiahol 200 tisíc. V tom čase mohol klient uhradiť časť nákladov, ale nepripravil personál. Takže práca bola vykonaná márne.

Pripravte sa na prijímanie žiadostí, školenie zamestnancov, štandardný rozhovor s klientom. Ak manažéri nepoznajú službu - nebudú žiadne predaje.

To je zodpovednosťou personalistov, nie mojich. Odstránili sme reklamu z externých stránok a znížili sme rozpočet zacielenej reklamy, zatiaľ čo predajcovia sa naučili pracovať s novým segmentom.

O dva týždne neskôr sme sa opäť vrátili do starého rozpočtu, odpredali. Malo sa to stať už skôr, ale nestalo sa to kvôli sérii hlúpych chýb.

Teraz stručne: ako rozvíjať podnikanie na internete a nenechajte sa bez nohavíc

 • Kontrolujte prácu dodávateľov, zariadte všetko pre seba. Ak tomu nerozumiete - platte za radu od špecialistu tretej strany, uveďte, čo je potrebné urobiť.
 • Na trhu veľa podvodov. Podpíšte zmluvu s každým. So všetkými.
 • Ak experti požiadajú o informácie - povedzte. Nikto nepozná vaše podnikanie lepšie ako vy.
 • Informujte zamestnancov, že sa pohybujete na internete. Ak spúšťate novú službu, vykonávajte školenie s manažérmi a vytvorte skript pre konverzácie so zákazníkmi.

Uložiť túto poznámku len v prípade a nezabudnite zdieľať článok so svojimi priateľmi.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár