Propagácia webových stránok vo vyhľadávačoch: 65 krokov, ktoré vám umožnia dosiahnuť vrchol

V našej skupine sa často diskutuje o sieti VKontakte, či je možné propagovať stránku s nulovým rozpočtom a ak áno, ako ju realizovať v praxi. Účastníci dialógu zabezpečujú, že môžu robiť takmer všetky práce sami - majú správne zručnosti, čas a túžbu. Jediné, čo potrebujú, je jasná príručka k činom, zoznam odporúčaní krok za krokom, po ktorom môžete dosiahnuť menej výrazné výsledky, než keby sa obrátili na špecializovanú agentúru.

Dáme vám tento zoznam. Chcem vás však varovať: dodržiavaním našich odporúčaní preberáte všetku zodpovednosť za to, čo sa stane s vašou stránkou. Nemyslite si, že pochybujeme o užitočnosti našich rád. Je to pre mňa osobne ťažké predstaviť si človeka, ktorý bude schopný robiť prácu deviatich (!) Rôznych špecialistov: SEO-optimalizátor, programátor, webový analytik, dizajnér, dizajnér layoutu, obsahový stratég, copywriter, editor a SMM umelec. Preto, ak ste presvedčení o svojich schopnostiach - pridajte článok do svojich záložiek a začnite pomaly implementovať to, čo je v ňom napísané.

Ak máte nejaké pochybnosti (obávate sa, že sa vám podarí v kóde alebo rozložení), radím vám, aby ste sa nedotýkali ničoho a dávali webovým stránkam podporu k informovaným ľuďom, ktorí nič nepokazia. Ponúkame napríklad výkon-marketing - systém, v ktorom platíte len za výsledok. Kontaktujte nás!

Obsah:

Nastavenie počítadiel a odstránenie hlavných indikátorov

1. Zaregistrujte sa do služby Yandex.Webmaster a vyhľadávacej konzoly

Registráciou do panelov pre správcov webu môžete zistiť všetky informácie o indexovaní stránok, chybách indexového prehľadávania, sankciách uložených vo všeobecnosti, o všetkom, čo súvisí s „viditeľnosťou“ vašej stránky vo vyhľadávačoch. Bez registrácie v týchto dvoch paneloch nie je možná propagácia príslušných webových stránok.

2. Nainštalujte počítadlá troch štatistických služieb

Yandex.Metrica (pokyny na inštaláciu), Google Analytics (pokyny na inštaláciu) a Liveinternet (pokyny na inštaláciu) - všetky tri počítadlá musia byť správne nainštalované na vašej stránke. Prečo musia byť tri? Je to jednoduché - ak niektorý z meračov zlyhá alebo z nejakého dôvodu začne prenášať nesprávne údaje, môžete vždy získať spoľahlivé informácie zo zvyšných dvoch.

3. Registrácia vo všetkých populárnych sociálnych sieťach

VKontakte, Facebook, Instagram, Twitter, Google+, Odnoklassniki, Telegram, Mix, Pinterest - musíte sa zaregistrovať vo všetkých súčasných spoločenských sieťach a instant messengeroch. Niektoré z nich budú efektívnejšie pre váš predmet, niektoré menej, ale musíte byť prítomní vo všetkých, pretože nikdy neviete, aký materiál a kde "strieľať". Chopte sa akejkoľvek príležitosti na zvýšenie pokrytia, otestujte rôzne lokality a, samozrejme, premýšľajte o svojich používateľoch: dajte im možnosť komunikovať s vašou spoločnosťou na mieste, kde je to pre nich vhodné.

4. Odstránenie hlavných ukazovateľov lokality

Počet indexovaných stránok v službe Yandex a Google
Celkový počet stránok vašej stránky a počet indexovaných stránok by mali byť približne rovnaké. Ak je index oveľa menší ako stránky na vašej stránke, môže to znamenať nasledujúce problémy: váš obsah je zle optimalizovaný pre vyhľadávacie nástroje, omylom ste ich zavreli z indexovania, na lokalitu sa použil filter a tak ďalej. Úplný zoznam dôvodov pre zlé indexovanie nájdete v pokynoch spoločnosti Google a Yandex. Niekedy webmaster zatvorí stránky z indexovania na účel. Napríklad vlastníci stránok WordPress často skryjú kategórie a značky stránok z robotov, aby sa vyhli duplicitnému obsahu.
Žiadosti, pre ktoré je stránka v hornej časti
Tieto informácie možno získať pomocou ktorejkoľvek služby na odstránenie pozícií. Urobíme snímku obrazovky služby SerpStat.
Priemerná denná premávka
Tento indikátor je možné vidieť v službe Liveinternet.

Identifikácia a odstránenie závažných technických chýb

5. Súbor robots.txt

Robots.txt je súbor, ktorý obsahuje parametre pre indexovanie lokality. Je potrebné, aby bol súbor robots.txt skompilovaný správne. Môžete to skontrolovať pomocou špeciálnej služby od spoločnosti Yandex. Súbor musí obsahovať niekoľko povinných smerníc, správne zostavených a nahraných do koreňového adresára lokality. Prečítajte si viac o súbore robots.txt v našom sprievodcovi.

6. XML sitemap

S pomocou sitemap.xml informujeme vyhľadávač o tom, ktoré stránky vášho zdroja by mali byť indexované a ako často sa aktualizujú. Podrobnosti o tom, ako vytvoriť súbor Sitemap a aké požiadavky by mal spĺňať, sú uvedené v našom sprievodcovi.

7. Určenie zrkadla hlavnej lokality

Pre vyhľadávače sú doména s www a bez www dve úplne odlišné stránky. Aby sme im ukázali, že je to jedna stránka, takže indexujú a hodnotia ju ako celok, musíte dať 301 presmerovaní zo sekundárnej domény na primárny (SEO optimalizátori to nazývajú hlavným zrkadlom).

Pokyny na nastavenie hlavného zrkadla nájdete v našom podrobnom návode.

8. Dvojhra hlavnej stránky

Vyhľadávacie nástroje nevedú k duplikácii odkazov na tú istú stránku stránky. Preto, ak má vaša domovská stránka niekoľko duplikátov (napríklad http://www.site.ru/, //www.site.ru/index.html a //www.site.ru/index.php), musíte naliehavé, aby sa zbavili. Problém je vyriešený nastavením CMS alebo zadaním presmerovania. Tu nájdete návod na nastavenie presmerovaní.

9. Duplicitný obsah

Ak chcete nájsť duplicitný obsah, použite bezplatný program Xenu. Stiahnite si odkaz, nainštalujte a spustite. Potom kliknite na File - Check URL, zadajte doménu vašej stránky a kliknite na OK. Potom, čo aplikácia prehľadá vašu stránku, vyberte zoradenie podľa názvu a zistite, ktoré tituly sa opakujú.

Problém duplicitného obsahu môžete vyriešiť zadaním kanonických adries URL. Problém je riešený štandardnými nástrojmi motora alebo ďalšími nastaveniami, napríklad na stránkach, na ktorých beží CMS WordPress, atribút rel = “canonical” možno pridať pomocou pluginu All In One SEO Pack.

10. Blokovanie obsahu blokovania

Toto je kontroverzná taktika, ktorá sa musí používať opatrne. Projekty obsahu môžu napríklad profitovať z vylúčenia značiek a kategórií zo stránok indexu. V tomto prípade vyhľadávače nasmerujú používateľov priamo na stránky publikácií. Na stránkach, kde beží WordPress kategórie a značky sú uzavreté z indexovania pomocou All in One SEO Pack.

11. CNC (URL-zrozumiteľné pre človeka)

Dobrá adresa URL (nie príliš dlhá a pozostávajúca z jasných a ľahko čitateľných slov) je ďalším faktorom v dôvere vyhľadávačov v lokalitu. Pokyny pre nastavenie CNC na stránkach, kde beží WordPress, Joomla !, Drupal a OpenCart, si prečítajte našu knihu "Ako vytvoriť webovú stránku sami."

Ak chcete nastaviť CNC na Bitrix, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 1. Povoliť režim úprav.
 1. Ukážte na požadovanú zložku a kliknite na "Upraviť parametre komponentov".
 1. Zaškrtnite pred položku "Povoliť podporu CNC".
 1. Vyplňte reťazec "Kód znaku".

12. Rýchlosť nakladania na stavenisku

Rýchlosť načítania stránky zlepšuje užívateľský komfort, zvyšuje mieru konverzie a prispieva k zlepšeniu pozície stránky v probléme. Jedna z najlepších služieb, s ktorými môžete zistiť rýchlosť sťahovania stránky a získať odporúčania pre jej zvýšenie - Google PageSpeed ​​insights.

13. Škodlivý kód

Ak sa vaša stránka zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania označených ako „Táto stránka môže ohroziť bezpečnosť vášho počítača“, znamená to, že obsahuje škodlivý kód. Ak ho chcete odstrániť, musíte postupovať podľa pokynov spoločnosti Yandex.

14. Odstránenie filtrov

Ak chcete zistiť, či na vašej webovej stránke existujú sankcie Yandex, prejdite do časti Webmaster v časti Diagnostika - Bezpečnosť a porušenia. Ak chcete zistiť, či sú sankcie webových stránok spoločnosti Google na vašej stránke, budete musieť prejsť do Nástrojov Google pre správcov webu - „Manuálne vykonané opatrenia“ (automatické filtre budú musieť vypočítať sami).

Ale môžete sa dozvedieť o sankciách a bez kancelárií pre webmasterov. Prvým znakom sankcií je prudký a nevysvetliteľný pokles dopravy. Druhým znakom je, že porušujete pravidlá vyhľadávačov, napríklad nákup odkazov hromadne, spamovanie a tak ďalej. Tretí znak - vaša stránka je jednoducho zlá kvalita.

Pred niekoľkými rokmi, filtre trestne miesto jasne. Z tohto dôvodu sa prevádzka zrútila a webmasteri si strhli vlasy. Dnes filtre fungujú hladko a takmer nepostrehnuteľne. Porušujúce stránky sú point-for-loss. Prečítajte si viac o tomto v našom článku.

Odstránenie filtrov je samostatná a veľmi veľká téma na diskusiu. V tomto článku sa o tom nebudeme starať. Tu je niekoľko dobrých článkov na túto tému:

Odstraňovanie chýb pri optimalizácii obsahu

15. Relevantnosť textu a „užitočnosť“ obsahu.

Preč sú dni, kedy počet kľúčových slov v texte ovplyvnil pozíciu stránky a tým aj nárast návštevnosti. Tento faktor má teraz negatívny vplyv a nazýva sa „spamovanie“ alebo „seo-kaša“ a hlavným ukazovateľom úspechu stránky je užitočnosť obsahu. Všetky informácie zverejnené na stránke by mali byť užitočné pre návštevníkov. Ak má stránka „hárok“ neformátovaného textu bez titulkov a odsadení, na ktorom sú vypracované všetky možné kľúčové slová, ale návštevník tento text nečíta, potom hodnotenie takejto stránky, ako aj celej stránky ako celku sa zníži. Uistite sa, že na vašej stránke nie je takýto obsah.

Opäť si všimnite: vyhľadávače nemajú radi texty, ktoré nikto nečíta. Pre užitočné texty veľkého objemu sú dobré. Preto sa neobmedzujte, napíšte toľko, koľko potrebujete na požiadanie poskytnúť odborné informácie, ktoré prišli návštevníkovi. V niektorých prípadoch nemusí byť text na stránke vôbec, ale mal by byť vizuálne orámovaný tak, aby návštevník nasledoval odkaz ďalej, vykonal akciu (odoslanie objednávky), ale v žiadnom prípade kartu nezatvára.

16. Názov, popis, kľúčové slová

Každá stránka by mala mať názov relevantný pre obsah samotnej stránky. Tento názov sa zobrazuje na karte prehliadača, v úryvku výstupu vyhľadávania, v názve karty prehliadača. Je žiaduce, aby tieto meta tagy boli na každej stránke jedinečné, neopakovali sa. Základné požiadavky na používanie názvu a popisu na stránkach:

 • Text by mal byť informatívny, mal by obsahovať niekoľko slov opisujúcich, o čom je stránka, relevantný;
 • Počet znakov je malý: názov 50-80 znakov, opis 150-200 znakov. Táto požiadavka nie je striktná, jednoduchšie písať nedáva zmysel, nebudú vyhľadávané robotmi vyhľadávania.

Pomocou stránok Seo-spider môžete určiť, ktoré stránky vašej stránky chýbajú. Tento program prehľadáva vašu webovú stránku alebo jej konkrétnu časť a poskytuje vám všetky pracovné a nepracovné stránky s podrobnými údajmi o každej z nich. Okrem údajov o zdravotnom stave stránky ich tiež získate:

 • nadpis
 • popis
 • H1, H2
 • kľúčové slová
 • Počet znakov na stránku
 • Počet slov

Program je podmienečne slobodný - vo voľnej verzii je funkčnosť znížená a počet analyzovaných stránok je 500. Ak máte veľkú webovú stránku, alebo chcete maximálne pohodlie a jednoduchosť používania, budete musieť rozbaliť 99 eur. Zvyšok bude musieť byť spokojný s tým, čo je.

Ako ho používať:

 • Stiahnite si, nainštalujte a spustite program.
 • V najvyššom riadku zadajte doménu stránky (alebo požadovanú časť) a kliknite na tlačidlo Štart.
 • V sekcii Filter nastavte hodnotu HTML (je to potrebné na triedenie externých odkazov, adries obrázkov a iných súborov).
 • Kliknite na karty a vychutnajte si najpodrobnejšie informácie.
 • Voliteľne exportujte prehľad do súboru .csv.

17. Atribút alt obrázkov

Každý obrázok musí mať atribút alt = "", ktorý obsahuje popis obrázka s kľúčovými slovami. V niektorých CMS sa to robí veľmi jednoducho - stačí vyplniť príslušné pole, ktoré sa zvyčajne nazýva "alternatívny text" alebo jednoducho ALT. Zvyšok bude musieť predpísať tento atribút v samotnom kóde. Bude to vyzerať takto:

Ak chcete rýchlo nájsť všetky obrázky, v ktorých chýba atribút alt, znova použijeme program Seo-spider. Naskenujeme stránku, prejdeme do hromadného exportu - obrázky chýbajúce Alt text a uložíme prehľad vo formáte .csv. Veľmi pohodlné a čo je najdôležitejšie, rýchle.

18. Záhlavia H1-H6

Prevzaté záhlavia textu

, ako aj názov, sú najdôležitejšie faktory vnútornej optimalizácie stránok. Obsah záhlavia viac ovplyvňuje sémantickú relevanciu stránky ako obyčajný text. Výskyt pristávacích kľúčov (presných aj nepresných) v hlavičke H1 značne ovplyvňuje poradie dokumentov v prirodzených výsledkoch vyhľadávania. Je potrebné poznamenať, že vplyv je pozorovaný u Yandex aj Google. Všeobecný princíp správneho (z hľadiska optimalizácie pre vyhľadávače) textových značiek je možné vidieť na nasledujúcom obrázku:

19. Vnútorné prepojenie

Vnútorné prepojenie je mimoriadne dôležité pre lepšie hodnotenie stránok vo vyhľadávačoch. Prečo? Je vhodný pre používateľov a vyhľadávacie roboty. Chcete podrobnosti? Tu sú tri dôvody na opätovné prepojenie stránok stránok.

Po prvé: prepojenie rôznych stránok stránky pomáha vyhľadávačom indexovať stránku naplno. Vyhľadávací robot, ktorý začína indexovať stránku, sleduje odkazy a indexuje nové stránky lokality.

Po druhé, kotviace spojenia (odkazy, ktoré používajú kľúčové frázy) ovplyvňujú poradie a prenášajú hmotnosť kotvy z darcovskej stránky na stránku akceptora. Inými slovami, ak dôležitá a dôveryhodná stránka vo vyhľadávačoch odkazuje na inú stránku s textom: „Tu sa môžete dozvedieť viac o vzdelávacích inštitúciách,“ potom relevantnosť stránky, na ktorú sa odvolávame, sa zvyšuje s dotazom „vzdelávacie inštitúcie“. Bez kompetentného prepojenia nie je možné dosiahnuť vážne výsledky vo výsledkoch vyhľadávania.

Po tretie: odkazy sú vhodné len pre používateľov, ak sú relevantné a relevantné. Správne umiestnenie odkazov na rôzne stránky stránky zvyšuje dĺžku relácie, priemerný počet zobrazených stránok a znižuje percento zlyhaní. A už prostredníctvom týchto faktorov je ovplyvnený faktor správania v rebríčku. Užívateľská skúsenosť tiež ovplyvňuje poradie stránok vo vyhľadávačoch.

20. Micromarking schema.org

Schema.org je značkovací slovník sémantických údajov, ktorý spravujú všetky hlavné vyhľadávacie nástroje. Jeho cieľom je pomôcť vyhľadávačom lepšie porozumieť obsahu stránky a tým zlepšiť výsledky tohto problému. Dnes je jednoducho nemožné ignorovať tento typ sémantického značenia. Согласно последним исследованиям, сайты, использующие schema.org, в среднем ранжируются на 4 (!) позиции выше.

О том, как использовать микроразметку schema.org, мы подробно писали в руководстве.

Также обратите внимание на возможность реализовать микроразметку schema.org с помощью синтаксиса JSON-LD. Этот подход имеет важное преимущество: в отличие от классического формата, разметку JSON-LD видят только роботы. То есть она не отображается на странице.

Еще один полезный материал по теме: руководство по получению расширенных сниппетов в выдаче. Pomocou schema.org a JSON-LD môžete zvýšiť mieru prekliknutia odkazov na lokalitu v SERP.

21. Twitter karty

Twitter karty je bezplatné API od Twitter, ktorý umožňuje užívateľom riadiť väčšiu návštevnosť na svojich stránkach. Pomocou tejto služby môžete svoj tweet zmeniť na:

 • Karta s rozšíreným popisom a malým obrázkom.
 • Karta s rozšíreným popisom a veľkým obrázkom.
 • Galéria fotografií s popisom.
 • Video prehrávač s popisom.
 • Karta položky.

Podrobnosti o používaní služby Twitter Cards sme napísali v jednom z našich bulletinov.

22. Jedinečnosť textu

Pri umiestňovaní nových textov musí byť chránená ich jedinečnosť. Podrobnosti nájdete v našej príručke o ochrane proti krádeži.

Eliminácia hlavných chýb použiteľnosti

23. Bežné umiestnenie hlavných blokov

Najlepší dizajn je ten, v ktorom môžete ľahko navigovať na webe. Uistite sa, že všetky hlavné komponenty sú v obvyklom mieste pre používateľa: telefón je v hlavičke, logo s možnosťou kliknutia je v ľavom hornom rohu stránky, menu so službami / kategóriami tovaru je v ľavom stĺpci a pod.

Ako zdroj inšpirácie použite článok o dizajne lokality podľa kánonov lesklých časopisov.

24. Jednoduché čítanie písma

Užívateľ by nemal pociťovať nepohodlie pri čítaní vašej stránky. Použite jednoduché fonty, bez pätky, kurzívy a nadmerného tuku. Ak chcete skontrolovať, aké dobré je vybrané písmo, skúste si prečítať celý článok s dĺžkou najmenej 5 000 znakov. Zabite svoje oči? Chcel som sa odvrátiť? Takže ste si vybrali zlé písmo.

Serif fonty sú vhodné pre hlavičky a rámy. Viac informácií o fontoch nájdete v zázname webinára Svyatoslava Grosheva.

25. "Strúhanka z chleba"

"Strouhaný chlieb" by sa mal zobrazovať celú cestu od hlavnej stránky k aktuálnej.

26. Stránka s chybou 404

Stránka s chybou 404 by mala byť nasledovná: „Stránka, ktorú ste požadovali, neexistuje, ale môžete začať z hlavnej stránky alebo prejsť na niektorú z našich stránok.“ Ako prispôsobiť stránku 404 je podrobne opísaná v našom návode.

Prečítajte si tento bod? Áno, ste hrdina :) Chcete získať zľavu na integrovanú propagáciu? Nechajte aplikáciu a my vám ponúkneme najziskovejšiu schému práce pre váš projekt.

27. Zlomené odkazy

Zistite a odstráňte všetky nefunkčné odkazy pomôžu vyššie uvedený program viac ako raz Xenu. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku Súbor - Skontrolovať adresu URL a vo veľmi hornom riadku zadajte doménu vašej stránky. Potom, čo program naskenuje všetky stránky a opýta sa vás, či potrebujete správu, odpovedzte Áno. V prehľade nájdete všetky nefunkčné odkazy a stránky, na ktorých sú pripojené.

28. Tlačidlá Call / Service Order

Musí byť umiestnený v hlavičke, formulár by sa mal objaviť na tej istej stránke bez opätovného načítania a obsahovať minimálne polia na vyplnenie: celé meno *, telefón *, vhodný čas na volanie, komentár. Polia označené hviezdičkou sú povinné.

Máme príručku použiteľnosti tlačidla.

29. Telefón v hlavičke a suteréne stránky

Musí byť veľký, dobre kontrastovať s pozadím, musí obsahovať medzimestskú predvoľbu.

30. INN / KPP / OGRN

Ak chcete zvýšiť dôveru užívateľov a vyhľadávačov, v suteréne stránky, okrem telefónu, by mala byť umiestnená TIN / KPP / OGRN.

31. Blok "Najdiskutovanejšie"

Ak chcete predĺžiť trvanie relácie a pohodlie používateľov, pridajte do svojho blogu zoznam najviac komentovaných článkov. K tomu na webových stránkach Wordpress, použite WordPress Popular Posts plugin, pre Joomla - JComments, pre Bitrix - budete musieť napísať sami. Môžete tiež použiť externé systémy komentovania, napríklad Disqus.

32. Blok "Súvisiace materiály"

Túto jednotku je možné realizovať pomocou odporúčacích služieb Google AdSense, Relap a Mail.ru, o ktorých sme písali. Veľké množstvo ďalších zaujímavých riešení nájdete v nasledujúcich článkoch:

 • 11 free Wordpress pluginy, ktoré urýchlia vašu online propagáciu.
 • 33 rozšírení pre prehliadač Google Chrome, vyžadovaných v práci internetového obchodníka.
 • 100 + pluginy pre obchodné stránky na WordPress.

A ja vrelo odporúčam čítať tento článok - "Ako vytvoriť WordPress stránky: kompletný sprievodca pre začiatočníkov." Dnes je to najkomplexnejší materiál na vytváranie a optimalizáciu stránok na Wordpress.

33. Zdieľajte tlačidlá na zdieľanie obsahu

Najlepšie služby, podľa nášho názoru, sú tieto tri: Podiel z Yandex, Share42 a Po.st. Odporúčame tiež používať službu ImageSharer od spoločnosti SumoMe.

34. Online konzultant

Ak chcete zvýšiť konverziu, skúste pridať na svoj web online konzultanta (napríklad JivoSite). V našom podnikaní tento nástroj funguje v poriadku, v niektorých iných nefunguje vôbec a len obťažuje používateľov. Preto je potrebné otestovať tu, najmä preto, že mnohé online chatové miestnosti poskytujú takúto príležitosť zadarmo.

Nezabudnite, že efektívnosť používania online chatu na 99% závisí od skúseností a zručností operátorov. Potvrdenia na ilustrácii, to je jeden z prípadov z našej praxe.

35. Užitočné články

Vyššie uvádzame len niekoľko tipov na zlepšenie použiteľnosti. V skutočnosti je ich toľko, že aby ste ich mohli vymenovať, musíte napísať celú knihu. Veľký počet ďalších užitočných tipov nájdete v nasledujúcich článkoch:

 • Kontrolný zoznam použiteľnosti: 200+ bodov na kontrolu.
 • Aké chyby robia najväčší online nákupný Runet.
 • Ako zariadiť hlavnú stránku webu.
 • 20 príkladov návrhu domovskej stránky.
 • 10 príkladov úspešných riešení rozhrania.
 • Prehľad 22 nástrojov na prototypovanie.

Vytvorenie širokého sémantického jadra

36. Zhromažďujte dotazy týkajúce sa vašej stránky.

V prvom rade zbierame požiadavky priamo súvisiace s vaším podnikaním / predmetom. Ideme na "Wordstat Yandex", ideme v žiadosti, kopírujeme všetky frázy z ľavého stĺpca do tabuľky programu Excel. My riadime nasledujúcu požiadavku, kopírujeme. A tak na každú žiadosť.

Ak je stránka veľká alebo veľmi široká, tento proces môže trvať veľmi veľa času. Na automatizáciu tohto procesu použite bezplatný program Slovoeb. Podrobnosti o tom, ako to funguje, si prečítajte náš článok o kompilácii sémantického jadra.

37. Izolácia necieľových požiadaviek

Po zbere sémantického jadra pre všetky možné požiadavky je potrebné z neho odstrániť všetky necieľové - tie, ktoré nesúvisia s predmetom alebo činnosťou stránky. Robí sa to výlučne ručne a zaberie veľa času - niekedy sa počet žiadostí dostane na desiatky a niekedy aj stovky tisíc.

38. Členenie podľa tried a článkov.

Po vyčistení sú požiadavky rozdelené na časti a články. Je vytvorená mapa relevancie:

Prečo potrebujete vytvoriť široké sémantické jadro?

Široké sémantické jadro vám umožňuje vytvoriť užitočný a populárny obsah, ktorý spĺňa veľký počet špecifických otázok. Kvalitný obsah zase zlepšuje behaviorálne faktory na mieste a získava prirodzené väzby. Ako výsledok, vyhľadávače "pochopiť", že miesto je "expert" vo svojom odbore a začať ho hodnotiť vyššie. Ak sa chcete vážne ponoriť do štúdia tejto témy, odporúčam tu prečítať tento článok (ignorovať rok - princípy práce s sémantickým jadrom sú stále rovnaké):

 • Ako pracovať so sémantickým jadrom v roku 2017.
 • Ako urobiť sémantické jadro, ak nie ste SEO a nechcete byť jeden.
 • Dlhý chvost: ako zvýšiť návštevnosť pomocou wooferov.

Vytvorenie plánu obsahu

39. Plánovanie

Pravidelnosť výstupu, nadpisy, typy obsahu: text, video, infografika, videografika, biela kniha atď.

40. Brainstorming

Prihláste sa k odberu zaujímavých spravodajcov na túto tému, prečítajte si čo najviac o trhu, buďte si vedomí všetkých udalostí. Preskúmajte stránky konkurentov. O čom píšu? Koľko materiálov je publikovaných? Ktoré články majú najviac pripomienok? Chatujte s odborníkmi, ktorí komunikujú s cieľovou skupinou. Oddelenia služieb zákazníkom sú najlepším zdrojom nápadov. Prečítajte si fóra a všetky druhy faqs. Použiť hotové nápady:

 • Čo napísať na blog, kedy písať o ničom: 99 obsahových nápadov.
 • 30 nápadov na vytvorenie chladného predajného obsahu (infografiky).
 • 43 rokov starý blog titulky: ready-made články pre rôzne obchodné témy.
 • 20 typov obsahu odsúdených na úspech (infografika).
 • Príbehy na Instagrame: 100+ nápadov na uverejnenie.

41. Filtrovanie nápadov

Premýšľajte o tom, ako bude tento materiál užitočný pre cieľovú skupinu. Všetko zbytočne odvážne odhodené.

42. Distribúcia podľa dátumu

Premýšľajte nad harmonogramom publikácií materiálov. Vytvorte redakčný kalendár a označte dátumy pre každý z nich.

43. Užitočné materiály:

 • Čo je plán obsahu pre komerčné stránky a ako je vytvorený.
 • 20 vecí, ktoré je potrebné mať na pamäti pri vytváraní obsahu.
 • Tvorba obsahu

O vytvorení obsahu na našich stránkach povedal toľko, že prepisovanie materiálov jednoducho nedáva zmysel. Preto v tejto časti uvádzame len tie najinteligentnejšie a najužitočnejšie články, ktoré vás naučia vytvárať správny obsah:

44. Vytvorenie správneho obsahu.

 • Aký obsah vnímajú ľudia ako užitočné?
 • Známky pracovného a nepracovného obsahu textu.
 • Čo je hustota textu a prečo je dôležitá?
 • 17 neštandardných copywriterov.
 • Conversion killers: 7 fráz, po ktorých používatelia opustia vaše stránky.
 • Písanie textov je lepšie a lepšie: tucet nápadov na poznámku pre autorov.
 • 50 z najhorších chýb web copywriter.
 • 30 dôvodov, prečo váš obsahový marketing nie je 100% funkčný.
 • Obsah jedinečnosť: debunking hlavný mýtus SEO.

45. Návrh

Váš článok by mal mať jasný nadpis (najlepšie s číslom a jedným silným prídavným menom), zaujímavý úvod (s citlivými otázkami alebo výhodami, ktoré diváci dostanú po prečítaní článku), vysoko kvalitné obrázky s titulkami (kde ich nájsť, kvalitných ilustrácií) a postranných panelov s najzaujímavejšími momentmi materiálu. Musí existovať názov, popis, h1-h6, atribút alt pre obrázky, kompetentné prepojenie (pre ľudí, nie pre vyhľadávače).

Užitočný materiál na tému: Ako vydať článok na jeho prečítanie

46. ​​Čas zverejnenia

Súčasne publikujte obsah blogu. Ak je obsah, ktorý vytvoríte, zaujímavý pre vašu cieľovú skupinu, potom bude počas týchto hodín vidieť vážne dopravné záblesky.

Zvážte aj vrcholy publika v závislosti od dňa v týždni. Experimentujte s časom publikovania a nájdite najlepší prístup.

47. Vytvorenie infografiky

 • 10 dôvodov, prečo zahrnúť infografiky do stratégie marketingu obsahu.
 • 15 chýb, ktoré spôsobujú, že vaše infografiky zostanú bez povšimnutia.
 • Ako vytvoriť interaktívny infographic: 9 dôležitých tipov.
 • Ako vytvoriť dokonalý infographic (webinár).

Propagácia obsahu

48. Sociálne siete

Propagujte svoj materiál na všetkých možných sociálnych platformách. Nezabudnite na "Yandex. Dzen", "Spark" a podobné stránky.

49. Distribúcia e-mailov

Ak máte aspoň nejakú účastnícku základňu, odporúčajte svoj príspevok v jednom z vašich vydaní bulletinu. Ak nie je žiadna pošta, zbierajte ju pomocou bezplatných služieb Hello Bar alebo List Builder.

Tu je inteligentný výber publikácií e-mailového marketingu:

 • Čo je lidomagnet alebo ako zvýšiť e-mailovú bázu.
 • E-mailová marketingová stratégia.
 • Email marketing pre firmy: ako vytvoriť pracovné predajné auto-vedro.
 • Výber najlepšej e-mailovej služby: prehľad a porovnanie 25 najobľúbenejších spoločností na trhu.
 • Ako vytvoriť mailing list v MailChimp: Príručka pre začiatočníkov.

50. Komentovanie stránok tretích strán

Odporučiť svoj príspevok v komentároch k podobným článkom o zdrojoch tretích strán. Snažte sa byť zdvorilý a nenápadný. Použite frázy ako: "Ak moderátor nevadí ...", "S povolením administrátora ...", "Som si istý, že tento odkaz bude užitočný pre mnoho ...".

51. Interakcia s odborníkmi

Obráťte sa na svojich špecializovaných odborníkov a pozvite ich, aby umiestnili svoj príspevok na vaše stránky. Vysvetlite im, aký užitočný a relevantný je váš materiál, ako aj to, aké výhody z neho získajú (rád, zdieľanie atď.).

Máme užitočné články o práci s odborníkmi na našom blogu:

 • Kde hľadať odborníkov a ako s nimi pracovať.
 • Ako viesť odbornú otázku.

Iné propagačné metódy

52. Externý obsahový marketing

Odídete od autorov zdrojov, ktoré sú vám blízke, a dohodnite sa na umiestnení kvalitných materiálov. Urob to nie kvôli spojeniu, ale kvôli brandingu. Publikujte svoje materiály v karanténe Cossa Sandbox. V našej vlastnej praxi sme videli, že externý marketing obsahu môže priniesť naozaj dobré výsledky.

Užitočné informácie v publikáciách:

 • Externý marketing obsahu: kde a prečo písať.
 • Ako propagovať obchodné využitie obsahu na platformách tretích strán (webinár).

53. Vytvorte ebook alebo biely papier

Áno, je to dlhá a tvrdá práca, ale ak sa vám podarí vytvoriť kvalitný a užitočný materiál, vaša práca sa vyplatí so záujmom. Po vydaní nášho prvého e-knihy (ktorého vytvorenie nám trvalo 2 týždne) sme výrazne zvýšili návštevnosť a počet cielených zásahov.

Máme niekoľko bezplatných kníh, napríklad „100 hackov pre internetový marketing“ a „Ako vytvoriť webovú stránku sami.“

54. Správa obsahu

Najúčinnejšou metódou kurátorstva obsahu je vytváranie tematických zbierok, kreslenie paralel, sumarizácia a provokácia. Použite ich na zvýšenie návštevnosti vašich stránok.

55. Newsjacking

Prečítajte si náš praktický sprievodca, ktorý vám pomôže spravovať novinky a riadiť množstvo návštevnosti vašich stránok. Vážne. Použitie tejto techniky môže spôsobiť silný prílev návštevníkov. Presvedčili sme sa o tom vlastnými skúsenosťami, keď sme na internetovej stránke jedného z našich klientov zaoberajúcich sa registráciou offshore spoločností zverejnili článok o najživšej a najvýznamnejšej udalosti v tom čase - bankovej kríze na Cypre. Prevádzka z vyhľadávačov sa zvýšila trikrát.

Pozrite sa na náš úspešný príklad newsjackingu. Článok o reforme Facebooku doslova vyhodil do prevádzky a dostal takmer 20 tisíc repostov.

56. Rozhovory s odborníkmi vo vašej oblasti

Veľmi efektívny spôsob, ako prilákať Strednú Áziu z jedného jednoduchého dôvodu - odborník rozloží váš rozhovor do všetkých sociálnych sietí, na ktorých je prítomný, a jeho prevádzka sa stane vašou návštevnosťou. Ak ste sa nikdy nehovorili alebo vaše predchádzajúce skúsenosti neboli úplne úspešné, odporúčame prečítať dva články:

 • 17 tipov, ktoré vám pomôžu získať čo najviac informácií pri rozhovoroch so zdrojmi.
 • Ako napísať dobrý rozhovor na diaľku: osobné skúsenosti.

57. Komentovanie zdrojov tretích strán.

Ponechajte podrobné, premyslené komentáre, zapojte sa do diskusií, odpovedajte na všetky otázky, ktoré sú vám adresované, ďakujte ľuďom, ktorí vaše články uverejňujú. Čím viac fotografií bude blikať na tematické zdroje, tým lepšie.

58. Video Marketing

Video formát získava hybnosť. V posledných rokoch sa vytvorila celá vrstva divákov, ktorých zástupcovia radšej sledujú, než čítajú. Dajte im túto príležitosť. Video môže byť uverejnené na YouTube, Instagram, Facebook, VKontakte. Mimochodom, ak ste si ešte neprihlásili náš kanál, urobte to. Každý deň uverejňujeme užitočné videá.

59. Yandex.Dzen

Použite túto stránku na rozšírenie dosahu publika a zvýšenie povedomia spoločnosti. Na prácu s touto stránkou máme užitočnú príručku.

Výsledky sledovania

60. Externé odkazy

Tento indikátor môže byť sledovaný v "Webmaster".

61. Stránka a značka

Ďalšie informácie o sledovacích stránkach a referenciách spoločnosti nájdete v našom sprievodcovi.

62. Hľadať v "VKontakte"

Ak chcete nájsť odkazy na spoločnosť vo VKontakte, použite vyhľadávanie (pozri ilustráciu).

63. Vyhľadávanie na Twitteri

Zmienky o spoločnosti na tomto webe sa dajú ľahko nájsť (pozri ilustráciu).

64. Určite najpopulárnejšie články na svojom blogu.

Google Analytics - správanie - obsah stránky - všetky stránky. Zoradiť podľa jedinečných zobrazení stránky (pozri obrázok).

65. Metriky, ktoré je potrebné neustále monitorovať.

 • Celková návštevnosť.
 • Mobilná prevádzka.
 • Zdroje návštevnosti
 • Zlyhanie.
 • Hĺbka zobrazenia.
 • Čas strávený na stránke.
 • Náhrady.
 • Miera konverzie
 • Zdroje elektród.

PS: Ak sa vám tento príspevok páčil, zdieľajte ho s priateľmi. Budeme vďační!

Všetky vyššie uvedené práce sú vykonávané ako súčasť našej služby integrovaného internetového marketingu. Ak chcete, aby vaše stránky v rukách skúsených ľudí, kontaktujte, prosím.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár