Ako písať od 7 000 údajov za týždeň v Yandex.Dzen

Je chválený alebo zneužívaný, ale nie je ľahostajný. Oh, veľký Yandex.DZen, koľko talentov si zničil? Koľko inteligentných spisovateľov vás viedlo k pochybnostiam o vašej slabike a schopnostiach? Koľko nuggetov neukázalo svet?

Ale išiel som do Zen, aby som si uvedomil sám seba, ale ukázalo sa, že ... zarobiť peniaze! A viete, uvedomil som si, že platforma by mala byť považovaná za nezbednú dievčinu, ktorá môže kedykoľvek chvieť chvostom a ísť k jej najlepšej kamarátke. Nehľadajte logiku v tomto, lepšie chytiť život hacking - pomôžu rýchlo dostať na speňaženie, je ľahké zbierať 7 až 10 tisíc čítanie týždenne.

Je zvláštne, že ju ešte nepoužívate!

Ako som začal v "Zen" a okamžite dostal "psa"

Dozvedel som sa o Yandex.DZen z jedného telegramového kanála. Autor, dvadsaťročný chlapec, uistil, že zarobí od 1,5 do 5 tisíc rubľov denne v službe a píše asi 1-2 články za deň.

Samozrejme, neveril som tomu. Takéto boas plný internetu. Ale z kanálu sa neodhlásili. Čítal som to a zatriasol som si niečo na môj fúzy.

Môj prvý kanál som zaregistroval vo februári 2019 v Yandex.Dzen. Samozrejme, chcela som ľuďom prinášať úžitok a písať to, čo chápem. To je dôvod, prečo som začal tento la mama blog. Každý deň som napísal jeden článok, strelil 10 hitov denne a uistil som sa, že som zrejme taká matka ...

Kanál opustil, aby za pár dní začal nový. Tentokrát som sa rozhodol vyskúšať si humor - napísal som príbehy v mene svojej mačky vo formáte denníka. Vyšlo to, zdá sa, že nie je zlé, ale ...

Témy boli vyčerpané príliš rýchlo, bolo ťažké napísať aspoň jeden článok v mene mačky každý deň. A potom som bol úplne zablokovaný.

Práve som upustil ruky. Zažil som to isté ako autor 111 článkov - sklamanie v zene a úplnú neochotu niečo napísať.

Mal som dosť na týždeň. A rozhodol som sa to skúsiť znova. Áno, tu som tak tvrdohlavý. Ale tentoraz sa rozhodol konať inak, múdrejší.

Práca na chybách - nový kanál a výber úspešnej témy.

Inteligentnejšie, potom najprv preskúmať "nepriateľa", a potom s ním "bojovať". Môžete ma súdiť, ale išiel som do kurzov Zen. Áno, tým istým chlapcom, s ktorým bola pred mesiacom veľmi skeptická.

Nechcem ani diskutovať o tejto téme: Myslím, že som zachránil veľa času. Hoci som nepoznal nič nadprirodzené, toto všetko je voľne dostupné. Práve tu som bol nesený na striebornom tanieri s notoricky známou hranicou.

Osobne sa mi zdalo, že po príchode do Zenu sa musíte okamžite rozhodnúť sami: chcete si zarobiť alebo mať prospech čitateľov. Pretože, žiaľ, jeden takmer vždy vylučuje druhého.

Je tiež možné dosiahnuť úžitok z ložiska, ale s mysľou, a preto potrebujete špeciálne vedomosti. Možno ich získať napríklad na autorskom kurze Glavred TexTerra.

Každý deň som presvedčený viac a viac: Zenové publikum s veľkým potešením číta o hviezdach, rodinných bojoch a spôsoboch, ako zachrániť. A o politike (ale musíte byť veľmi opatrní na túto tému, tam sú zákazy na každom kroku).

Ukazuje sa, že máte vždy na výber: ísť po jednoduchej ceste a začať písať na popové témy alebo zostať verný sebe - písanie je užitočné a vysoko kvalitné, ale na speňaženie trvá dlhšie.

Tak som sa stal šťastným majiteľom kanála v oblasti rodinných vzťahov a ... za 3 dni som išiel na speňaženie (získal som 7000 čítaní).

Jednoduché tipy na speňaženie za 2-3 dni

Zoznámte sa s "Zen" na oblečenie, pretože dizajn kanála - prvá vec.

Pomôže to jednoduchým a bezplatným službám:

 1. Flatonika. Tu si môžete urobiť kolo, štvorec a akýkoľvek iný avatar, krásne ho ozdobiť a uložiť do počítača.
 2. Imgonline. Preloží na farebný filter obrázkov a vytvorí jedinečné fotografie.

Popis kanála nech je jednoduchý, ale chytľavý. Môžete zaujať zaujímavú citáciu - to je bežná technika.

Avatar musí spĺňať nasledujúce kritériá:

 • existuje spojenie s predmetom kanála;
 • žiadne malé detaily, ktoré musia nahliadnuť;
 • žiadne nápisy;
 • všetko je viditeľné a zrozumiteľné.

Skôr ako zadáte názov kanála, skontrolujte ho prostredníctvom vyhľadávania. Neberte mená iných ľudí - to výrazne znižuje šance na úspech. Áno, s vysokou pravdepodobnosťou bude kanál spadať do zákazu obsahu, ak je v názve plagiátorstvo.

Teraz sa pripravte stráviť aspoň pár hodín za počítačom (alebo možno všetkých päť hodín). Musíte napísať 10 článkov naraz a vytvoriť 10 príbehov pre váš kanál. To je nevyhnutné, aby sa "karma" a aby algoritmus pochopiť, čo váš kanál je o tom, komu ukázať. Toto je prvý krok smerom k speňaženiu.

Nezabudnite na dizajn samotného výrobku. Zvýraznite položky a podpoložky, vložte obrázky, urobte citácie a odkazy. Čitateľské oko by sa malo držať "háčikov" vášho textu. "Plátno" je nepríjemné pre oko a redukuje pohľady.

Druhým krokom je vybrať si z desiatich článkov tie 2-3, ktoré boli lepšie ako ostatné, a napísať desať ďalších článkov a rozprávok už na tieto témy. Jednoduchý príklad: na inom kanáli (budem o tom hovoriť o niečo neskôr), mal som skvelý článok o spôsoboch ukladania. Hádajte, koľko podobných článkov som napísal neskôr? A všetci, mimochodom, išli s ranou. Celkový počet názorov na ne - asi milión!

Tretím krokom je opätovné analyzovanie a opätovné vybratie 2-3 tém, ktoré sa opäť vynásobia 10 článkami a príbehmi. S týmto prístupom (a za predpokladu, že predmet je vybraný správne), je speňaženie spojené za 2-3 dni.

Poznámka: ak druhý deň uvidíte zníženie počtu zobrazení a zobrazení, spustite nový kanál. S najväčšou pravdepodobnosťou to nebude fungovať. Všetko je samozrejme možné, ale je lepšie nestrácať čas.

A nakoniec, štvrtá položka - tagy. Pridajte len tie, ktoré skutočne existujú na Zen, a nie tie, ktoré vznikli vo vašej hlave. Ak chcete skontrolovať, či značka existuje, pridajte ju po adrese //zen.yandex.ru/t/ a postupujte podľa odkazu. Ak existuje, zobrazí sa stránka s požadovanými a súvisiacimi značkami.

Dôležitý bod: neočakávajte obrovské zisky hneď po speňažení. Výnosy z reklamy predstavujú 40-120 rubľov za každých tisíc zobrazení. V najlepšom scenári, získať 1000-2000 rubľov za deň, musíte mať aspoň 8-10.000 zobrazení denne.

Layfkhak, ktorý pomohol priviesť kanál na 10-20 tisíc čítaní a 500-1000 rubľov denne

Každý deň, písanie 10 originálnych článkov a rozprávok je príliš únavné - s takým rytmom budete „odfúknuť“ za týždeň. Zdieľam s vami hack, ktorý pomôže zvýšiť počet zobrazení v článkoch:

 1. Vytvorte nový článok.
 2. Krásne ju rozoznajte.
 3. Zadajte správne značky.
 4. Teraz post odkaz na niektorý z vašich starých článku.

Toto je mocný nástroj na zvyšovanie názorov. Keď algoritmus Zen vidí, že čitatelia prichádzajú do článku „zvonku“ (a nie z dojmov, ktoré si sám dáva), zvýši ho na úroveň skutočných a pridá viac názorov.

Neočakávajte, že sa výsledok objaví na chvíľu. Niekedy algoritmus trvá približne 1-2 týždne. Napríklad môj článok o tom, ako som zachránil 100.000 rubľov, spočiatku získal asi 200 názorov, ale po týždni - viac ako 78.000.

A pamätajte: "Zen" vyzerá ako neposlušné dievča. Nevhadzujte servis dlhšie ako 1-2 dni. V ideálnom prípade publikujte 1-2 články a rozprávanie denne.

Kto by nemal ani začať v „zen“

Úmyselne som túto tému vykreslila oddelene. Chcem okamžite varovať tých, ktorí hľadajú zadarmo alebo ľahké peniaze za "Zen" - bohužiaľ, tu nie sú. Toto je orba. A ten skutočný. Najmä na samom začiatku kanála, aspoň do prvých tisíc účastníkov.

Ale potom nikto nedáva záruku, že to bude jednoduchšie.

Ak sa vám zdá, že píšete 20 článkov o banálnej téme "rodinných vzťahov" - jednoducho si sadnite a urobte to. Vaše články by však mali byť:

 • originál,
 • nezaezzhennoy,
 • žiadna hlavička kliknutia
 • neporušujú pravidlá "Zen" (z toho - auto).

Z výhod, podľa môjho názoru, nedostatok akejkoľvek kontroly. Nikto nepožaduje nič: ak chcete, napíšte, ak nechcete, nepíšte. Ale aby ste mali stabilný príjem, musíte súčasne vykonávať 3-5 kanálov. A toto je čas. Bez odpočinku, cez víkendy a nemocnice.

Prečo nepovažujem "Zen" za stabilný zdroj príjmov, aj keď teraz prináša normálne peniaze

Dôvody, pre ktoré nepovažujem „Zen“ za stabilný zdroj príjmu:

 1. Neočakávané zákazy.
 2. Konštantné zmeny v algoritme.

V prvom prípade nepomôže ani korešpondencia kilometrov s technickou podporou, ani dôkaz, že váš obsah je originálny alebo originálny. Budete poslaný len na 2 týždne.

Dostať sa zo zákazu je veľký problém. Je potrebné odstrániť všetky články z kanála, napísať 3 nové a čakať na kontrolu nových článkov. Potom len postupne začnú dávať názory.

Nemal som trpezlivosť. Nevyťahoval som kanály zo zákazov - práve som vytvoril nové a rýchlo ich priviedol k speňaženiu. Cením si môj čas.

Druhým prípadom je bolesť každého autora v Yandex.DZen. Je nemožné pochopiť, ako algoritmus funguje a čo robiť, aby bol článok presne populárny. Téma, ktorá bola skvelá včera nemusí dostať dojmy dnes. To, samozrejme, priamo ovplyvňuje zárobky, je nestabilné a nepredvídateľné.

Takže na záver: neberte Yandex.DZen príliš vážne. Hlboký výskum a analytické materiály nepomôžu za 2-7 dní ísť na speňaženie. Vyberte si tému pop, ak chcete zarobiť peniaze rýchlo.

A nezačínajte kanál, ak je vaša duša príliš zraniteľná na to, aby prežila zákazy, obmedzenia na výstavách a komunikáciu s odborníkmi technickej podpory, ktorí reagujú s bezduchými vzormi.

Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár