Ako som načrtol 111 článkov na Yandex.DZen, ale nemohol som zapôsobiť na prekliaty algoritmus

Myslíte si, že vytvárate obsah s hodnotou, ktorá nie je ilúziou, a to potvrdzujú aj nálady zo samostatnej stránky. Ale Yandex.Den si to nemyslí. A všetko horí a vy vo vojne.

Počúvaj, pýtam sa veľa?

Pár tisíc unikátnych návštevníkov webu za deň, skromný preklad Google raz mesačne. 7 000 čítaní v „zen“ a v dôsledku toho dve ošetrovateľské reklamné jednotky v každom príspevku. V piatok jesť peniaze. Staré sériové "Jeeves a Worcester" pre dve fľaše s označením "El manufaktúra". Pocit úspechu a lenivosť v mysli nových tém s okom na budúci týždeň ...

Tak som argumentoval, keď som zdvihol blog na WordPress a snažil sa duplikovať články o Yandex.Dzen. Keby som vedel, čo ma autor poníženie čaká ...

A áno, nemám v úmysle uložiť "Zen" priame spojenie s webom (jo, potrebujeme tam s našimi patetickými mikro-edíciami). Platforma umožňuje kopírovať texty za predpokladu, že sú publikované v mene blogu takýchto a takých, a ak existuje dobre viditeľný odkaz na autonómny zdroj, ktorý vedie k kanálu zen.

Plán, ktorý bol dobrý pre nič

20 rokov skúseností v oblasti žurnalistiky a strihania v provinčnom polmiliónovom meste: noviny, časopisy, televízia a rádio, potom miestne blogy priemyslu, malé firmy, priamy inzerenti na webových stránkach - s tým, čo sa teraz nazýva "nativkoy" ...

Vedel som, že svet čitateľov je ľahostajná bažina, ktorú by mohli vzbudiť iba dlažobné kocky zlej správy a kamene zabalené v horúcom sexi oblečení a bankovkách. Naivne som však veril, že tí 1-2% ľudí, ktorí niekedy sledujú kanál Kultura, čítajú Coltu alebo tam prechádza časopis Knife pozdĺž Yandex.Dzenu.

Určite, ak napíšem príspevok „Kto je Dynoro, ktorého trať In My Mind z každého železa v roku 2018 znie“, ktorá bude spájať izolované informácie zo zdrojov v troch jazykoch - odpoveď nebude nájsť?

Určite, keby som bol prvým, kto by preložil správu o Runete, že "LEGO sety boli uznané ako investičný objekt ziskovejší ako zlato," nedostane trochu pozornosti zo strany nudnej verejnosti? Keby to boli len show, keby tam boli len výstavy ...

Študoval som, čo „prichádza“ na „Zen“? Samozrejme Pozrite si napríklad, aký je pomer zobrazení na čítanie:

Môj priateľ, ktorý vedie blog o vytváraní softvéru pre offline a on-line obchody na Zen oznámil, že dostal tisíce prevádzky z Yandex na jeden úplne nevinný článok na žiadosť "ako zaseknúť online pokladnicu." A že tento príspevok sa živí, a "Zen" jeho sila.

Som upozornený? Nie. Povedala mi moja novinárska skúsenosť niečo? Nie. Koniec koncov, z nejakého dôvodu, ako dievča, som veril v prísne a drsné pravidlá platformy. Čo o tom, že clickbate a úprimný obsah sú zakázané.

„Hej,“ pomyslel som si: „Urobím ľudí zaujímavými, vytrhávajúcimi zo všeobecného toku normálnych dospelých, ktorí ... ktorí ...“ „Čo“, že „naozaj som nezastupoval.

V skutočnosti som nemal plán. Bol to všetko, čo som bol tak chytrý, skúsený - môžem, môžem, môžem cez lapserdak. "Dostaneme sa do boja a uvidíme," pomyslel som si.

Brawl: 3 prístupy na 30+ pracovných miestach, nepredvídateľnosť, zúfalstvo

Začnem v júli 2018. Mal som na stránke dlhú stránku "Prečo ľudia dostávajú fyzickú radosť z hudby - dobrá a dokonca zlá." Jeden z najviac čitateľných a zdieľaných blogov.

Bežím na Zen. V očakávaní trením si ruky. A ... 3 760 hitov, 28 čítaní, nízka CTR - algoritmus prestane rotovať.

"Dobre," myslím, že som rýchlo vymenila topánky a na vzostupe vydala text "Tantrický sex je to, čo to je a ako o ňom všetko spočíva." Vyberiem z dôveryhodných kníh a článkov budhológov peklo, koľko pravdivých informácií, ako aj informácií, je celkom zábavných. Mám 2 113 zásahov a 104 prečítaní. Zobrazenia sa zastavia.

Potom, nevediac hanbu, píšem text "7 výhod byť sociálnou fóbiou v ére rozvinutého internetu." Pridávam správy, ktoré majú (na môj naivný pohľad) dobré titulky, ja strčím praktické príspevky v tej istej páske, zaostrené vyhľadávačmi. Vzdávam sa všetkého svojho úsilia, aby som prišiel s takmer kliknuteľnými titulmi, ale aby som poskytol overený obsah, obsah, v ktorom je hodnota - či už je to informatívna, zábavná, ale existuje. Nič nefunguje:

Doslova sa pohybujem v rôznych sémantických a tematických sektoroch. Robím to tak, že môj blozhik má podtitul "Ľudia, ich mozgy a peniaze." Široká cesta - prejdite v tomto prípade takmer všetko, čo chcete.

Zmením štýl - potom som "folk", potom ja (mysliac si, že som šikovný) píšem pre tých, ktorí si myslia, že sú šikovní. I scribble, potom dôrazne zdržanlivý. To rýchlo vyrezal z 2-3 anglických zdrojov (plus factchikeking) čerstvé správy. Potom som sedel 6 hodín cez kilometer historického a kultúrneho článku. Dlhý rubeľ na hlave. Rozložte mozog na titulky.

Svätý pokrm je princíp - obrazy iba pod licenciou CC0 a bez požiadaviek na pripisovanie (a stále sa ich pokúšate priradiť k textu asociatívne, a že miniatúra v "Zen" nie je pokrivená).

Všetko za nič. Algoritmus vidí v prvej hodine nízku MP a znižuje dojmy.

Začnite fajčiť fóra. Čítal som viac ako 400 strán diskusií, preosiaty tony hnoja a nájsť dobré kúsky.

Dostávam sa k vydaniu super-čerstvé novinky pre runet typu "čínsky self-učil vytvoril platný lietanie" motocykel. "Prekladám nejakým spôsobom už z Mandarin.A čo? Tento príspevok má 13,448 hitov, 404 zobrazení, 322 čítanie.

Na fórach stále viac vidím náznak zjavnej myšlienky: „Nehľadajte logiku na neurónovej sieti Yandex.Dzena. Pozrite sa na logiku podnikania Yandex.Dzen“. Ale pre mňa to stále nie je zrejmé. Len som prestal klopať na zatvorené dvere.

Druhý prístup urobím za mesiac a pol po prečítaní fór. Po prečítaní samotného časopisu "Zen". Nútiť sa k motivácii a tresku. Výsledok je horší. Hodím.

Nakoniec, myslím, že požiadam o technickú podporu Zen a ku ktorému je v skutočnosti algoritmus priradený môjmu kanálu? Prepne na sekciu „vzťah“. Samozrejme, Yokaemene! Nagging, umývanie a podvodník, snažím sa, aby algoritmus, ako je Distribúcia Hat, byť vyzvaný, aby prehodnotila svoje rozhodnutie.

Po určitom čase sa ukáže, že kanál uviazol v technológii a na internete. Nerozumiteľné rozhodnutie. Tu som osobne nepochopiteľný. Ale viac podpory nevadí žiadne riziko. Nie najviac lichotivé recenzie na fórach. Stručne povedané, skúsený "Zenshchiki" varuje: "Ak sa dostanete príliš veľa, môžete byť pesimizovaný, potrebujete to?"

Robím tretí prístup. Myslím, že v decembri až januári prídem s novými článkami. Obsah na platforme bude menší, ale neurónové siete potrebujú niečo, čo treba odskrutkovať. A tu som.

Snažím sa viac či menej spĺňať časť „Technológie a internet“:

Výsledok je horší, oveľa horší. Len prináša a prináša čítanie postu "Ohromujúca mongolská rocková kapela The Hu sa stala senzáciou Youtube." Ale nie toľko sa dostať bližšie k požadovanej známke 7000, pre ktoré speňaženie.

Pri pohľade bližšie vidím, že odskrutkovanie stĺpika sa už dlho zastavilo. Čitateľ pochádza z vyhľadávania (1 202 relácií a 1 353 čítaní). Vo februári 2019 som prestala trhnutím.

Je mi ľúto mojej práce. Som rozzúrený algoritmom Yandex.Dzen. Nemyslím si, že platformu čítajú výhradne obdivovatelia výhod Buzovej, ale neurónová sieť sa v skutočnosti NEMUSÍ pre mňa nájsť.

Som ponížený, zničený. Vďaka, Yandex.DZen

Zdá sa mi, že je to vlastne vojna autorov a obchodný model Zen, a nie „platforma, ktorá pomáha textom nájsť svojich čitateľov“.

Nemôžem s istotou povedať, že som neskončila so sviečkou nad kódom, ale osobné skúsenosti dávajú pocit, že jediným kritériom pre neurónovú sieť je vysoká miera prekliknutia príspevku v prvej hodine alebo po dvoch hodinách od začiatku relácií. A táto priorita je daná algoritmu ľuďmi a zámerne.

Nič osobné, len biznis. Publikum pre váš kanál "Zen" nevyberie. Má prúd vysoko kliknuteľných hlavičiek dobre známej analýzy a nemá čas sa hádať so svojím „hodnotným obsahom“. Nízka MP? Dovidenia.

Skutočnosť, že autori „odpojených“ kanálov zostávajú na zlomenom žľabe s pocitom vlastného neprofesionalizmu a bujným rozkvitajúcim komplexom šarlatána, sú ich problémy.

Je to trochu nepríjemné, že platforma pokračuje všade tam, kde je možné vysielať o tom, ako kvalitatívne mení algoritmus, ako všetko rastie a hrotuje a vo všeobecnosti čoskoro preberie kozmický rozsah ...

Skúsenosti zo šialenej žurnalistiky v žánri „Autonómna stránka + kanál na Yandex.Dzene“ mi však neočakávane priniesli zákazníkov na texty s dobrou cenou, zo sociálnych sietí, samozrejme - kde som robil oznamy o postoch, a to z väčšiny autonómnych stránok.

Mám dosť na „El manufaktúru“ a večer na mňa čakajú „Jeeves a Worcester“, ako aj osobne pečené mäso „s polievaním“ - pod marinádou horčice a tymiánu.

Len občas snívam, že príspevok o úžasnom synovi rockovej kapely Johnovi Lennonovi Seanovi a jeho priateľke Kempovi Mülovi "nešiel." Ale čoskoro to prejde ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár