Ako zarobiť 100.000 rubľov mesačne na kanáli v Yandex.Dzen: osobné skúsenosti

„Pasívny príjem viac ako 100.000 rubľov mesačne. Stačí sledovať odkaz a vytvoriť si účet“ - od konca roka 2009 to nie je veľmi úprimná reklama, však? Je možné niečo podobné v reálnom živote? Nech zárobky nie sú úplne pasívne, ale bez zákazníkov, termínov a sporov o výške vášho poplatku.

Áno. Napríklad pomocou služby Yandex.DZen. Už sme písali o autoroch, ktorí zarábajú 90, 100 alebo 170 tisíc rubľov každý mesiac na svojich kanáloch. A dnes jeden z nich povie o svojich skúsenostiach - ako prišiel k takémuto životu a čo je potrebné urobiť, aby sa úroveň príjmov udržala na niekoľkých mzdách priemerného Rusa.

Sám chcel zostať v anonymite. Prečo? Pretože skôr sa rád chválil svojimi úspechmi, ale keď začal písať 40 ľudí denne, náš tajomný cudzinec sa rozhodol stať sa skromnejším.

A nemali sme námietky, pretože nám boli poskytnuté všetky "dôkazy" so štatistikou a bilanciou.

Vychutnajte si čítanie.

Ktorý kanál môže zarobiť veľa peňazí?

Takže v prvom rade vytvárame kvalitný kanál, ktorý dokáže „uvoľniť“ a dosiahnuť požadovanú úroveň príjmov pre nás. Ak si myslíte, že "Karma", teraz viac ako 23.500 speňažených kanálov aktívne pracuje na platforme. Ale koľkí z nich priniesli svojim autorom svoje šesťmiestne sumy? Málo. A čo je so zvyškom? Pozrime sa.

Pravidlo číslo 1, Ak je naším cieľom zarobiť peniaze - vyberte si obľúbenú tému. Nie je potrebné okamžite vyhľadávať najnovšie správy o škandáloch rodín celebrít.

Budete musieť napísať veľa a často, takže je lepšie zamerať sa na vaše osobné skúsenosti. Ste elektrikár s 15 rokmi skúseností? Napíšte o tom, ako správne nainštalovať zásuvku a povedzte nám o nuansách elektroinštalácie. Poznáte rozdiel medzi pivnicou Iskander a Aeronautom, alebo hráte počítačové hry od roku 1994? Určite ste už pochopili, čo máte robiť.

Áno, v horných kanáloch je ľahké nájsť úspešné projekty o záhradníctve, autách, filmoch, obchodných alebo videohrách.

Ale nádej na stabilný a dobrý príjem s úzkou témou nestojí za to. Napríklad, ak sa rozhodnete zverejniť svoje umelecké príbehy na platforme, rozbiť ich na kusy, alebo písať len o kultivácii konkrétneho kvetu.

Pravidlo číslo 2, Viete, čo odlišuje najlepšie kanály v Yandex.DZen od všetkých ostatných? Kvalita. Ich páska môže byť zaujímavejšia ako hlavná stránka mnohých veľkých médií.

Zaujímavé titulky a atraktívny obrázok na pozadí. Dobrý autorský text, ilustrácie, všetko je jasné, vypracované a bod za bodom. Ale najdôležitejšie nie je ani toto.

V čele rohu je zaujímavá a jedinečná téma. To môže byť osobná skúsenosť, analytika, alebo len dôležitý detail, ktorý si nikto nevšimol predtým.

Ale prepísať články, "poď" od iných autorov, dôrazne odporúčame. Takýto prístup vám môže priniesť niekoľko drobností úspechu niekoho iného, ​​ale nemôžete urobiť dobrý kanál pri prepisovaní.

Pravidlo číslo 3, Musia písať pravidelne. A to nie je päť článkov týždenne, ale s najväčšou pravdepodobnosťou tri materiály za deň. V nasledujúcom odseku však poskytneme podrobné výpočty a údaje.

Možno je to hlavný problém. Čisto fyzicky, málokto bude schopný písať každý deň a niekoľko článkov alebo rozprávok. Jeden nie je dosť času, ďalšie nápady, tretí len spolu.

V zásade, ak každá z vašich publikácií získa aspoň 40 000 zobrazení, potom môžete publikovať nové materiály každých pár dní alebo dokonca menej. Ale potom musíte stráviť veľa času hľadaním najlepších tém, ktoré vaše publikum bude určite páčiť.

Zhrnutie: Vytvárame kanál v špecifickej, ale širokej, predmetovej oblasti - biznis, psychológia, kino, autá atď. Robíme a pracujeme na obsahovom pláne. Všetky témy, ktoré vidíme ako sivé a nudné, sú odhodené alebo odsunuté do budúcnosti, keď je čas pracovať s nimi.

Nenechajte sa odradiť, ak nový kanál vykazuje slabé štatistiky v prvom mesiaci. To je normálne. Časy, kedy bolo možné získať 7000 čítaní pre prvý článok a okamžite speňažiť, sú takmer minulosťou.

Ako udržať príjem a zarobiť viac

Na samom začiatku sme vám sľúbili dôkaz, že môžete zarobiť viac ako 100.000 rubľov mesačne v Yandex.Dzen. Je čas prejsť na čísla.

Tu je peňaženka kanála, ktorý prináša autorovi vyššie uvedenú sumu:

Inými slovami, musíte zarobiť trochu viac ako 3000 rubľov za deň. Aké sú štatistiky návštev týchto ukazovateľov? Niečo podobné:

V Yandex.DZen je hodnota zárobku dynamickou hodnotou. Je nepredvídateľný a môže skutočne prekvapiť. Napríklad včera mal váš kanál 82 000 návštevníkov a dnes 85 000. Teoreticky by ste mali získať ešte viac peňazí, ale aktualizáciou zostatku zistíte, že je to dokonca o 500 rubľov menej.

Vyzerá to nespravodlivo, ale toto sú skutočné prípady, a to sa stáva často.

Ak budete mať priemerné čísla, potom za 3000 rubľov za deň, budete potrebovať asi 90.000 návštevníkov.

Číslo vyzerá obrovsky, ale je to viac než reálne pre rozvinutý kanál, ktorý už má niekoľko tisíc predplatiteľov, a dobrý začiatok z minulých článkov, ktoré boli publikované pred mesiacom, ale naďalej prinášajú nových návštevníkov.

Pozorovacie číslo 1: články vytvárajú viac príjmov ako príbehy. Je to spôsobené dvoma faktormi. Po prvé, dve reklamné jednotky sú umiestnené v dlhom článku a možnosť pre čitateľa kontaktovať banner sa zvyšuje. Po druhé, niektoré reklamné formáty sa jednoducho nenachádzajú v príbehoch. Povedzme, že som si v nich nikdy nevšimol videá.

Pozorovacie číslo 2: Kedy publikovať materiály? Pri tejto príležitosti sa už vytvorilo mnoho mýtov. A napísal som v jednom z predchádzajúcich článkov, že je lepšie odložiť publikáciu na večer, aby sme získali veľké pokrytie.

To je logika. V noci „veľké“ médiá „spia“ a informačný hlad začína pre bdelých čitateľov. Tu prichádzajú na záchranu a prichádzajú so svojimi článkami alebo príbehmi.

Teraz je táto rada irelevantná, pretože algoritmus sa stal odlišným. Teraz článok môže získať len 2.000 zobrazení v prvý deň, a ďalšie je 5000 alebo 7000. Ale ak chcete opraviť len dnešné štatistiky, napíšte články deň pred a odloženie vysielania v 6 alebo 7 hodín ráno tak, aby publikácia "maximalizovať "v deň uverejnenia."

Pozorovacie číslo 3Najdôležitejšia vec, ktorú potrebujete pre stabilitu, je zaujímavý obsah. A to je najťažšie. „Ohnivé“ témy rýchlo končia a nové sa stále viac hľadajú.

Kde je východ? Vyskúšajte nové formáty. Predpokladajme, že máte v ZSSR kanál o technológii. A ak ste už napísali články o všetkých sovietskych autách, skúste prejsť na tanky alebo traktor s kombajnom. Sú tiež veľmi populárne.

A ak vôbec nie, napísali sme o 16 neobvyklých spôsoboch, ako prekonať písací blok.

Koľko kanálov potrebujete - jeden alebo niekoľko?

Ako ste už videli, je reálne prijímať požadovanú sumu z jedného kanála. Zvlášť, keď potrebujete rýchlo rozvíjať a písať niekoľko článkov denne. S takýmto rozvrhom bude jedna osoba schopná vykonávať najviac 1-2 kanály, aj keď venuje všetok svoj pracovný čas službe Yandex.Dzen.

Na druhej strane má zmysel „sprejovať“ na viacerých kanáloch. Nech sú 3, a každý prináša 1000 rubľov za deň. Príjem dostaneme rovnaký, ale máme viac priestoru na manévrovanie. Jeden kanál môže náhle „vyprchať“ a ďalšie dva naopak „strieľať“.

Je to na vás, či sa rozhodnete, ktorú stratégiu vybrať.

Prečo by "Yandex. Dzen" nemal byť považovaný za hlavný zdroj príjmu?

Každá medaila má dve strany. Služba Yandex.DZen zaujme svojou slobodou. Nemusíte hľadať zákazníkov, robiť nespočetné a niekedy absurdné zmeny, neporiadok s dokumentmi. Platforma robí všetko sám. Všetko, čo potrebujete, je kvalita a pravidelný obsah.

Ale sú tu úskalia:

  • Sila algoritmu, Áno, nemusíte „zdieľať“ svoje články, aby ste získali maximálne pokrytie. Systém nájde cieľovú skupinu. Urobí to však, ako uzná za vhodné.

Je to škoda, keď napíšete „chutný“ analytický článok na tri hodiny, vyzdvihnete ilustrácie a získate 10 000 zobrazení so stovkami zobrazení. A nikdy sa nedozvieme, komu algoritmus ukázal náš materiál, odkiaľ pochádza taká nízka CTR a prečo to nezastavilo v páske.

Niekedy to jednoducho zabíja túžbu usilovať sa o najvyššiu kvalitu. Okrem toho sa robot často mení a aktualizuje. Koncom marca oznámila správa služby nový algoritmus Alfa Centauri a jeho práca sa okamžite prejavila.

Články sa začali prijímať oveľa pomalšie ako rozprávanie. A to nie je izolovaný prípad, ale už zavedená prax. príklad:

  • blokovanie, Už niekoľko rokov svojej existencie sa v Yandex.DZen neobjavil varovný systém o porušovaní pravidiel platformy. Váš kanál je jednoducho obmedzený a nikto vám o tom nehovorí, ak priamo nepíšete podporu.

Okrem toho vám nepovedia, v ktorom názve bol spätný odkaz a prečo bol váš kanál natrvalo blokovaný pre obsahový spam, ak ste napísali rôzne články a autorské články.

  • negatívny, Ak ste citlivá povaha, ktorá sa bojí kritiky, práca tu nebude pre vás fungovať. Pripomienky vždy prichádzajú "trollovia" a len nie veľmi vzdelaní ľudia, ktorí nemusia "zakrývať" vás zlým jazykom.

Čiastočne je to kvôli anonymite. Nemôžete vidieť profil komentátora a je pre neho ľahké schovať sa za neosobnú prezývku z hromady znakov.

Áno, tento problém sa dá ľahko vyriešiť vypnutím komentárov, ale stupeň diskusie o tomto článku je jedným z faktorov jeho hodnotenia.

Poďme zhrnúť

Platforma Yandex.Dzen môže priniesť hmatateľné zisky a môže byť dokonca hlavným zdrojom príjmov. Na to potrebujete:

  1. Vytvorte jeden alebo niekoľko kanálov na obľúbené témy (varenie, autá, filmy, celebrity).
  2. Ak chcete napísať jedinečné autorské články (je lepšie hľadať témy, ktoré ešte neboli "otvorené" v otvorených priestoroch služby).
  3. Urobte to pravidelne (asi 3 materiály denne).
  4. Analyzujte záujmy cieľovej skupiny.

Čakáme na vaše skúsenosti a otázky v komentároch.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár