Čo je to Vkontakte Targeting a ako ho nakonfigurovať: Príručka pre začiatočníkov

Povedzme, reklama "VKontakte" nefunguje dobre: ​​niektorí študenti prejsť reklamy, celý rozpočet je strávený za noc, ale nie je výsledok? To je to, čo sa stane, ak si vyberiete nesprávneho publika. V tomto článku sa dozviete, ako správne zacieliť Vkontakte na zobrazenie reklám správnym ľuďom.

Performance Marketing od TexTerra - sme zodpovední za našu prácu a prinášame nových zákazníkov. Platíte len za výsledok. Kontaktujte nás!

Ako funguje zacielenie VKontakte?

Predstavte si, že inzerujete autoopravárenské služby v Smolensku. Môžete zobraziť reklamy v najobľúbenejších komunitách VKontakte a čakať na odpoveď. Ak reklama hovorí: "Autoservis v Smolensku," zákazníci sa pravdepodobne obrátia na vás. Problém je, že platíte za zobrazenia reklamy obyvateľom Penzy, Irkutska a Vladivostoku. Okrem toho budete míňať peniaze na reklamné relácie pre užívateľov zo Smolensku a ďalších miest, ktoré nemajú auto. Okrem toho investujete peniaze do reklamných služieb pre ľudí, ktorí cestujú na drahé nemotorované zahraničné autá. Špecializujete sa na opravy domácich automobilov a máte priame dodávky náhradných dielov od spoločnosti AvtoVAZ.

Ak chcete minúť peniaze efektívne a obchodovať, musíte ukázať reklamy len obyvateľom Smolenska, ktorí majú autá. Je žiaduce, aby reklamy videli ľudia s nie príliš novými automobilmi, ktoré sú vhodné pre náhradné diely od spoločnosti AvtoVAZ. Tento problém možno vyriešiť zacielením na cieľové publikum.

Zacielenie alebo zacielenie je súbor marketingových technológií, pomocou ktorých môžete zobrazovať reklamu iba cieľovej skupine.

Pomocou zacielenia prakticky vylučujete necielené zobrazenia reklám. Napríklad, nestrácajte peniaze na reklamu dovolenku v Pattaya pre študentov, ktorí majú stále záujem o futbal a bábiky, a nie chôdza na Walking Street. Zacielenie reklamy prináša tieto výhody:

 • Zvýšená reakcia: konverzie a obchody.
 • Znížené náklady.
 • Zníženie nákladov na prilákanie zákazníkov.
 • Prevencia negatívnej reakcie užívateľov na necielenú reklamu.
 • Zobrazenia reklamy pre cieľové publikum.

S pomocou tejto príručky sa naučíte, ako zacieliť publikum v "VKontakte".

Ako nastaviť zacielenie "Vkontakte"

Ak chcete vybrať publikum pre zobrazenia reklám, vytvorte na svojom účte na reklamnej burze Vkontakte novú reklamu.

Vyberte formát reklamy. Na páske sú k dispozícii reklamy: karusel, univerzálny záznam a nahrávanie na pásku. Môžete tiež inzerovať aplikáciu, komunitu alebo externý zdroj.

Predstavte si inzerciu komunity. Vyberte vhodný typ reklamy. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte požadovanú stránku.

Vyberte formát reklamy: „Obrázok a text“, „Veľký obrázok“, „Propagácia komunít“.

Zadajte názov a text, nahrajte obrázok, vyberte predmet. V prípade potreby môžete nastaviť vekovú hranicu zobrazení. V tejto fáze nestrávte veľa času na tieto akcie. Úlohou je prejsť na cieľové publikum.

Ak chcete efektívne využívať zacielenie, musíte poznať svoje publikum. Na zhromažďovanie údajov o užívateľoch, prieskum trhu, spochybňovanie skutočných zákazníkov, používanie metódy nákupu osôb. O ňom si môžete prečítať tu a tu.

Pre experiment si predstavte, že spoločnosť pôsobí v Krasnojarskom území. Slúžite klientom vo všetkých mestách regiónu, okrem Zheleznogorsk. Je známe, že k vám najčastejšie pristupujú ženy vo veku 20 až 50 rokov. Ďalšia skupina klientov - IT profesionáli veľkých firiem, z ktorých 70% tvoria muži. Ich vek sa tiež pohybuje od 20 do 50 rokov.

Ako nastaviť geografické zacielenie

Zacieliť na vyššie uvedené skupiny cieľových skupín. Ak chcete začať, vyberte geografiu svojich reklám. Zadajte cieľ Krasnojarsk ako cieľ a vylúčte Zheleznogorsk.

Ako nastaviť demografické zacielenie

Ako už bolo uvedené, medzi Vašich potenciálnych klientov patria ženy pracujúce ako manažéri kancelárií, ako aj muži a ženy pracujúce v oddeleniach IT. Preto v časti Pohlavie ponechajte predvolenú hodnotu. Vyberte mužský alebo ženský rod iba vtedy, ak predávate jasne mužský alebo ženský produkt, napríklad pradiarenské prúty alebo dekoratívnu kozmetiku. Majte na pamäti, že v tomto prípade ste odrezať potenciálnych zákazníkov, napríklad ženy, ktoré majú radi rybolov.

Uveďte vek publika. V súlade s podmienkami experimentu sme sa dohodli, že sa zameriame na zákazníkov vo veku od 20 do 50 rokov. Toto je široký vekový rozsah, takže v nastaveniach ho zadajte bez zmeny. Ak je vek väčšiny zákazníkov v úzkom pásme, napríklad vo veku 25-30 rokov, skúste rozšíriť cieľovú skupinu. Uveďte vek od 22 do 33 rokov a vyhodnotte výsledky kampane.

V prípade potreby obmedziť publikum ukazuje narodeniny.

Preskočte menu „Rodinný stav“. Používajte ho len vo výnimočných prípadoch, napríklad ak predávate dary na dovolenku milencov.

Kedy a ako používať zacielenie podľa záujmov a kategórií záujmov

Pri zacielení podľa záujmu môžete vybrať segmenty publika. Toto sú používatelia, ktorí sa momentálne zaujímajú o jeden alebo iný produkt a sú pripravení ho kúpiť. Inzerent môže napríklad zobrazovať reklamy ľuďom, ktorí často nakupujú z internetových obchodov, starajú sa o autá a zaujímajú sa o finančné služby. VKontakte odkazuje používateľov na segmenty publika svojou činnosťou na sociálnej sieti a na externých stránkach.

Ako zacieliť členov komunity

Táto myšlienka je veľmi jednoduchá: ak zobrazujete reklamy členom tematických komunít, odpoveď bude vyššia. Môžete napríklad zobraziť oznámenia o dopĺňaní kaziet členom všetkých komunít o relevantných témach súvisiacich s vybratým regiónom.

Ak chcete nájsť vhodné komunity, použite vyhľadávanie „VKontakte“. Pomocou filtra môžete zmeniť kritériá vyhľadávania.

Použite aj službu allsocial.ru, s ktorou môžete vyhľadávať a hodnotiť komunitu. Nezabudnite vylúčiť členov vašej komunity z publika. S najväčšou pravdepodobnosťou uvidia publikácie rovnako.

Ako zobraziť reklamy používateľom konkrétnych aplikácií a lokalít

Táto úloha sa rieši pomocou filtra "Aplikácie a lokality". Zadajte názov stránky záujmu a uložte možnosti navrhnuté systémom. V tomto štádiu môžete posúdiť potenciálny dosah a vhodnosť zacielenia publika na základe zvoleného atribútu.

V prípade potreby odpojte všetky lokality alebo aplikácie od používateľov pomocou filtra „okrem“. Začiarknite políčko „Cestovatelia“, ak chcete zobrazovať reklamy používateľom, ktorí počas cesty do zahraničia navštívia stránku „VKontakte“.

Čo robiť so zacielením podľa vzdelania a pozície

Vyhľadajte cieľovú skupinu pre vzdelávanie len vtedy, ak máte záujem o absolventov špecifických vzdelávacích inštitúcií. Môžete sa tiež zamerať na používateľov, ktorí nedávno absolvovali vzdelávaciu inštitúciu.

Použite zacielenie ako poslednú možnosť a veľmi opatrne. Tento spôsob zacielenia môže značne zúžiť publikum alebo pridať k nemu necielených ľudí. Po prvé, nie všetci používatelia označujú pozíciu. Po druhé, cieľová skupina môže dostať ľudí, ktorí na stránke uvedú všetky pracoviská.

Ak chcete zobraziť reklamy konkrétnym špecialistom, napríklad filtrujte publikum podľa príspevkov. Ak napríklad predávate stomatologické zariadenia, použite tento typ zacielenia. Všimnite si, že zubní lekári, ktorí vo svojom profile neuviedli profesiu, reklamu neuvidia.

Ako používať presmerovanie

Používatelia, ktorí sú oboznámení s vašou firmou, produktom, webovou stránkou alebo verejnosťou VKontakte reagujú na reklamy viackrát častejšie ako chladné publikum. To je veľký dôvod na použitie presmerovania.

Precielenie je zobrazenie reklamy pre teplé publikum. Tento nástroj pomáha prekonávať hluchotu reklamy, znižuje náklady na prilákanie zákazníkov a stimuluje transakcie.

Funkčnosť reklamnej platformy VKontakte vám umožňuje zobrazovať reklamy používateľom, ktorí vám poslali e-mailové adresy, telefónne čísla, navštívili vaše stránky.

Ak chcete použiť presmerovanie, prejdite do príslušného menu v reklamnej miestnosti "VKontakte". Kliknite na tlačidlo Vytvoriť publikum.

Môžete vytvoriť publikum pomocou presmerovania pixlov alebo údajov zo súboru.

Nahrajte súbor s databázou e-mailových adries, telefónnych čísel alebo ID profilu používateľa. Pozrite si požiadavky na informácie o prevzatí alebo použite pokyny:

 • Použite súbor CSV alebo TXT.
 • Napíšte na rovnakú adresu, id alebo telefónne číslo v riadku. Môžete tiež zapisovať údaje do reťazca oddeleného čiarkou alebo bodkočiarkou. Identifikáciu používateľa môžete zistiť pomocou aplikácie.
 • Zadajte telefónne číslo v týchto formátoch: +71111111111, 71111111111, 8-111-111-11-11.

Kód pre zacielenie môžete nastaviť aj na stránke. V menu "Pixely" vygenerujte pixel.

Skopírujte kód a prilepte ho na stránku.

Ak je stránka poháňaná programom WordPress, je vhodné vložiť kód pomocou doplnku Head, Footer a Post Injections.

Ak chcete pridať alebo odstrániť publikum alebo získať kód opätovného zacielenia, použite ponuku Upraviť.

Po vyplnení publika presmerovanie vytvorí reklamy a spustí reklamnú kampaň.

Aké služby zvyšujú efektívnosť zacielenia "Vkontakte"

Pomocou externých služieb môžete zlepšiť presnosť zacielenia cieľovej skupiny a zefektívniť reklamu. Pozrite si nasledujúce stránky:

 • Cerebro. Toto je jedna z najpopulárnejších a najúčinnejších externých služieb správy reklamy pre VKontakte. Zacielenie na Cerebro poskytuje také príležitosti: hľadanie publika a podobného publika, zvýraznenie aktívnych používateľov skupín a verejnosti, zacielenie na potenciálnych zákazníkov, ktorí komunikovali s jednotlivými príspevkami na VKontakte, vyhľadávanie tematických komunít, zacielenie priateľov a iných používateľov.
 • Pepper. Prečítajte si informácie o funkciách služby v našom prehľade.
 • Allsocial. Pomocou tejto služby môžete vyhľadávať tematické komunity. Allsocial tiež rýchlo vyhľadáva správcov skupín a sleduje zmeny v skupinách, napríklad zmeny názvov.
 • Bodové svetlo (zadarmo). Zhromažďuje údaje o členoch skupiny, zameriava sa na používateľov rôznymi typmi činností, napríklad značky „Páči sa mi“ pre určité pracovné miesta alebo v určitých skupinách. Tiež nájde správcov skupiny kontaktov. Ak chcete používať službu, musíte sa prihlásiť pomocou svojho účtu VKontakte.
 • Cieľový segment (zaplatený). Pomocou tejto služby môžete zacieliť komunitu VKontakte. Systém funguje aj s Facebook, Odnoklassniki a Instagram.
 • Iba Push (free). S pomocou tejto stránky môžete spravovať reklamné kampane "Vkontakte", vrátane určenia cieľovej skupiny.

Na zlepšenie efektívnosti reklamy je potrebné zbierať údaje o rôznych segmentoch cieľovej skupiny pomocou jednej alebo viacerých služieb. Uložte údaje vo formáte CSV alebo TXT a potom vytvorte príslušné skupiny zacielenia.

Zacielenie na publikum je dostupné v službách automatizácie reklamy, napríklad Aori, Plarin, Sociate.Targeting. Schopnosti zacielenia sú tu štandardom, ale automatizačné systémy poskytujú inzerentom možnosť súčasne spravovať reklamné kampane na viacerých stránkach.

Ako zacielenie zvyšuje efektivitu reklamy „Vkontakte“

V tejto sekcii nájdete úspešné a neúspešné príklady zacielenia na cieľovú skupinu "VKontakte". Prípady sú prezentované vo forme zoznamu so stručným oznámením a odkazom na zdroj, v ktorom môžete študovať podrobnosti. Pozrite si nasledujúce lekcie zacielenia:

 • Autor extravagantného blogu o spoločnosti SMM píše, že vďaka službe Cerebro Target sa mu podarilo výrazne zvýšiť mieru prekliknutia reklám, ako aj dosiahnuť vyššiu konverziu konverzií na aplikácie ako reklama v komunitách Vkontakte.
 • Autor skupiny Efektívne zameranie, Anel Radiant, hovorí o skúsenostiach s prilákaním 10 tisíc účastníkov do skupiny za 10 tisíc rubľov. Tajomstvo úspechu reklamnej kampane v záhradkárskej komunite spočíva v nastavení jemného zacielenia. Publikum zobrazení reklamy bolo určené podľa pohlavia, veku a regiónu bydliska.
 • Autor blogu "teoretik Divan", Michail Bursin, získal veľmi cenné skúsenosti s používaním Vkontakteho zacielenia. Systém ukázal reklamu tým istým ľuďom, kvôli čomu bola účinnosť reklamy nízka. Tento mini-prípad pripomína potrebu použiť možnosť obmedziť zobrazovanie reklám na jedného používateľa.
 • Kolegovia z Magwai hovoria, že cielená reklama Vkontakte ukázala vyššiu efektívnosť pri hľadaní zamestnancov v porovnaní s platenou publikáciou na HeadHunter. Niekto si myslí, že VKontakte je sieť pre školákov?
 • Ďalší prípad z Magwai ukazuje relatívnu účinnosť cielenej reklamy na VKontakte, Yandex.Direct reklame vo vyhľadávaní a YAN. Podľa autora reklamy v službe YAN prinášajú viac kliknutí a náklady pre inzerenta sú lacnejšie.
 • Kolegovia z Icontext píšu, že retargeting robí reklamu VKontakte porovnateľnú s Google AdWords a Yandex.Direct.
 • Maxim Lukyanov hovorí, že pomocou Cerebra sa mu podarilo zacieliť záujemcov a získať komerčnú prevádzku za smiešnu cenu.

Môžete sa tiež zoznámiť s veľkým výberom prípadov z Cerebro Target a skupiny Effective Targeting. Praktické skúsenosti potvrdzujú možnosť tenkej reklamy. Úspech reklamnej kampane však závisí nielen od úspešného alebo neúspešného zacielenia. V prípade reklám, ktoré prinášajú ponuky, si návštevníci musia všimnúť vašu reklamu a prejsť ju. Toto bude diskutované nižšie. Okrem toho musí byť vaša ponuka relevantná a konkurencieschopná.

Mimochodom, ak si chcete byť vedomí všetkých našich nových publikácií (a zverejňujeme naozaj užitočné veci), odporúčame, aby ste sa prihlásili na našu stránku VKontakte.

Ako zvýšiť efektivitu reklám

Výber formátu reklamy, dizajnu nadpisov a obrázkov priamo nesúvisí so zacielením publika. Reklamy so zlou kvalitou zároveň znižujú efektivitu reklamy aj pri dobrom výbere publika. Pred prípravou reklamnej kampane si preto prečítajte odporúčania pre návrh reklám.

Aký formát reklamy si vybrať

V reklamnej kancelárii "VKontakte" reklamy sú k dispozícii na páske: karusel, nahrávanie pomocou tlačidla a univerzálne nahrávanie. Vyberte záznam pomocou tlačidla, keď potrebujete získať cielené akcie používateľa, napríklad prechody na lokality, nákupy, odbery atď.

Vyberte formát "Carousel", ak potrebujete ponúknuť užívateľovi niekoľko produktov naraz. Tento formát reklamy funguje dobre pre internetové obchody.

Formát "Universal post" je vhodný, ak potrebujete upozorniť na publikáciu na blogu alebo na verejnosti.

Reklamy na externej stránke sa zobrazujú v bočnom paneli. Podľa známeho experta SMM Dmitryho Rumyantseva, účinnosť tohto formátu klesá, pretože reklamy nevidia mobilní používatelia. Pozrite sa na podrobnosti v rozhovore s Dmitry Rumyantsev pre náš blog.

Formát "Community" je vhodný pre reklamné skupiny, stránky a stretnutia a formát "Application" je potrebný pre reklamné aplikácie.

Viac informácií o reklamných formátoch nájdete v referenčnej knihe reklamnej kancelárie Vkontakte.

Ako zvýšiť možnosť kliknutia na reklamu

Reklamy MP sú závislé od viacerých faktorov. Medzi hlavné patrí správna voľba cieľovej skupiny, relevantnosť a konkurencieschopnosť návrhu, vizuálna príťažlivosť a výzva a text. Po presnom nastavení zacielenia sa postarajte o návrh reklamy. Použite nasledujúce pokyny:

Použite atraktívne obrázky

Pri výbere fotografie zvážte vlastnosti produktu a záujmy cieľovej skupiny. Možno budete potrebovať zdroje bezplatných fotografií a nástrojov na spracovanie obrázkov. Nezabudnite, že fotografie musia spĺňať požiadavky na registráciu a pravidlá zverejňovania reklám. Протестируйте несколько изображений, чтобы определить предпочтения аудитории. С рекомендациями по тестированию рекламы "Вконтакте" можно ознакомиться здесь.

Prispôsobiť mená komunít a aplikácií reklame

V reklamách Spoločenstva je dĺžka hlavičky obmedzená. Tlačidlo „Reduce“ (Redukcia) nepracuje vždy správne. Ak sa napríklad pokúsite automaticky skrátiť názov „Univerzita internetových profesií nie“, získa sa možnosť „Univerzita internetových profesií“. Manuálna zmena názvu nemôže byť.

Venujte pozornosť názvu a popisu textu.

Ak obrázok rieši problém pritiahnutia pozornosti, potom názov a text stimulujú používateľa, aby konal. Nájdete tu článok o vytváraní jatočných hlavičiek a kompilácii CTA pre všetky príležitosti.

Pripravte si pristávaciu plochu

Efektívnosť reklamnej kampane ako celku a najmä zacielenia nemôžu byť vysoké, ak používateľ nenájde potrebné informácie alebo je po prechode na reklamu sklamaný z produktu. Venujte pozornosť pravidlám pre vytváranie vstupných stránok.

Vyberte vhodný spôsob platby na riešenie konkrétnych úloh.

Ak sú potrebné prechody a ponuky, uprednostnite reklamné kampane s platbou za kliknutie. Ak je dôležité zvýšiť svoj dosah, vyberte možnosť Platba za zobrazenie.

Sledovanie výkonnosti reklamy

Sledujte mieru prekliknutia, počet a cenu zobrazení a konverzií, počet konverzií.

Kombinovať reklamné a informačné oznámenia

To pomôže bojovať proti reklame hluchota publika.

Zacielenie nie je všeliekom, ale dôležitým prvkom úspechu reklamy.

Správna voľba cieľovej skupiny je jedným z hlavných faktorov úspechu reklamných kampaní VKontakte. Najobľúbenejšia sociálna sieť ruského internetu poskytuje obchodníkom prístup k presným nástrojom na zacielenie. Môžete tiež použiť služby tretích strán, ktoré poskytujú pokročilejšie nastavenia. Upozorňujeme, že samotné zacielenie nestačí na efektívnu inzerciu. Musíte ponúknuť užívateľovi relevantný a konkurenčný produkt, ako aj správne inzerovať.

V komentároch môžete k článku napísať dodatky a komentáre, ako aj zdieľať svoje vlastné skúsenosti s používaním zacielenia.

Nie je čas sa zamerať na seba? Zverte to našej spoločnosti.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár