Podrobný sprievodca pre Google AdWords (Reklamy Google) pre začiatočníkov: ako nastaviť kontextovú reklamu

Prilákať prirodzenú cielenú dopravu je ťažké. Prilákanie cielenej prevádzky na komerčne konkurenčné požiadavky sa stáva pre mnohé malé a stredné podniky nemožné. Snažte sa vyrovnať s online heavyweights, denným publikovaním komplexných manuálov a spotrebiteľských recenzií, ak vaša autoopravovňa zamestnáva päť ľudí. A tu je to šťastie: personál dokonale opraví stĺpiky riadenia a nastaví odpruženie, ale nemajú čas písať články o ňom.

PerformanceTextra od spoločnosti TexTerra - podpora podnikania s platením za vedenie. Garantujeme výsledky aj v náročnom výklenku. Kontaktujte nás!

Z tejto situácie existuje niekoľko spôsobov. Jedným z nich je prilákať cielenú návštevnosť pomocou kontextovej reklamy. Tento tutoriál vám ukáže, ako pracovať so systémom Google AdWords: najväčšou reklamnou službou pre vyhľadávače na svete.

Dňa 27. júna 2018 spoločnosť Google oznámila premenovanie služby AdWords na službu Reklamy Google. Spoločnosť Google bude tiež implementovať inteligentné kampane (inteligentné kampane), ktoré sa stanú predvolenou voľbou pre nastavenie reklamy. Inzerent si bude môcť vybrať požadovaný výsledok reklamy: telefonické hovory, návštevy obchodu v režime offline alebo objednávky online. Reklamy Google pomocou umelej inteligencie zabezpečia dosiahnutie výsledkov za najlepšiu cenu.

Tieto inovácie len oznámili, takže ich nemožno otestovať. Spoločnosť Google sľubuje, že 10. júla oficiálne predstaví nové typy kampaní.

Prečo je zaujímavý kontextový reklamný systém Google AdWords?

Kontextový reklamný systém Google AdWords patrí k najväčším vyhľadávačom na svete. Spoločnosť Google aktívne bojuje za vedenie na ruskom trhu vyhľadávania na internete a od októbra 2017 obsluhuje takmer polovicu vyhľadávacích dopytov používateľov. Zákazníci služby AdWords majú prístup k funkčnej a technologickej platforme s jemným dolaďovaním, rozpočtovaním, spôsobmi zobrazovania reklám a ďalšími parametrami reklamných kampaní.

Kontextová reklama je ukážkou publika reklamných správ zodpovedajúcich ich záujmom. Napríklad, keď používateľ zadá do vyhľadávacieho poľa dotaz „buy bitcoin“, na stránke problému vidí výsledky prirodzeného poradia stránok a reklám Google AdWords. Tiež tematické reklamy sa zobrazujú na stránkach v rámci reklamnej siete Google. V tomto prípade je predmet reklamy určený s prihliadnutím na záujmy používateľa a obsah webovej stránky.

Inzerenti by mali venovať pozornosť službe AdWords z dôvodu nasledujúcich funkcií:

 • Jednoduchá správa kampaní. Vďaka pohodlnému a intuitívnemu rozhraniu nepotrebujete špeciálne znalosti pre prácu so systémom kontextovej reklamy Google.
 • Schopnosť rýchlo prilákať na stránky prvý cieľových návštevníkov. Zriadenie prvej reklamnej kampane zvyčajne trvá maximálne hodinu.
 • Flexibilné nastavenia rozpočtu. Inzerenti majú možnosť nastaviť denný rozpočet a upraviť ho v závislosti od výsledkov kampane.
 • Vplyv kvality reklamy na pozíciu a cenu za kliknutie. Z dôvodu vysokej možnosti kliknutia môžu byť vaše reklamné správy zobrazené na výhodnejších pozíciách ako reklamy konkurentov s vyššou cenou za kliknutie.
 • Možnosť vybrať stránky, na ktorých sa zobrazujú reklamy. V Reklamnej sieti Google si môžete vybrať vhodné stránky.
 • Nižšia cena za kliknutie v porovnaní s Yandex.Direct. Súťaž v systéme kontextovej reklamy "Yandex" v runete je vyššia, preto je drahšie prilákať prevádzku v nej. Upozorňujeme, že tento vzor nefunguje vo všetkých výklenkoch podniku.

Kedy by som mal používať službu Google AdWords? Kontextová reklama môže byť užitočná v ktorejkoľvek fáze vývoja projektu. Pomáha rýchlo prilákať cieľových návštevníkov na novo vytvorené webové stránky, upozorniť divákov na konkrétny produkt, akciu alebo obsah. Reklamy Google AdWords môžete používať ako jednu zo zložiek integrovaného online marketingu. Kontextová reklama môže tiež slúžiť ako jediný spôsob, ako prilákať nových zákazníkov na internete.

Nižšie nájdete podrobný návod na používanie služby Google AdWords. Pre pohodlie vnímania sa informácie skombinujú do nasledujúcich častí:

Ako vytvoriť účet Google AdWords a nastaviť prvú kampaň

Prejdite na webovú stránku služby Google AdWords a prihláste sa. Ak ste to ešte neurobili, zaregistrujte si účet Google. Zadajte e-mailovú adresu a adresu webovej stránky. Súhlasíte so zasielaním správ o zlepšení efektívnosti kampaní. Kliknite na tlačidlo Pokračovať.

V ďalšej fáze systém ponúkne vytvorenie prvej kampane. Určite približnú dennú úroveň výdavkov na kontextovú reklamu. Zadajte umiestnenie cieľovej skupiny. Ak chcete zmeniť predvolenú hodnotu navrhnutú systémom, začiarknite políčko „Vyberiem si sám seba“ a použijete vyhľadávanie “.

V časti Siete zrušte začiarknutie políčka vedľa možnosti „Reklamná sieť“. Začiatočníci lepšie zdieľajú kampane vo vyhľadávaní a sieťach. Toto nie je dogma, ale praktické odporúčanie. Po nastavení viacerých kampaní pre vyhľadávanie a CCM môžete skontrolovať účinnosť kombinovanej kampane. Pri oboznámení sa so systémom je však ešte pohodlnejšie pracovať s vyhľadávaním a CCM samostatne.

Skontrolujte kľúče navrhnuté systémom podľa výsledkov analýzy lokality. Odstráňte zbytočné, pridajte vhodné.

V sekcii Ponuky môžete zmeniť princíp ponúkania cien. Služba Google AdWords štandardne používa automatickú stratégiu Maximálne kliknutia. Algoritmus sa snaží získať čo najviac prechodov na stránku v rámci určeného rozpočtu. Táto stratégia je vhodná pre začínajúcich inzerentov.

Vytvorte textovú reklamu. Skladá sa z dvoch kapitol a opisov. Všimnite si, že nadpisy sa môžu objaviť vo vyhľadávaní v jednom alebo dvoch riadkoch. Dĺžka titulkov - do 30 znakov, dĺžka popisu - 80 znakov.

Nasledujúce odporúčania vám pomôžu napísať efektívnu reklamu:

 • Do hlavičky vložte kľúčovú frázu. To poskytuje vizuálnu odozvu a zvyšuje mieru prekliknutia reklamy.
 • Na začiatku popisu použite kľúčovú frázu.
 • Vo svojej reklame zahrňte výzvu na akciu. Povedzte užívateľovi, čo má urobiť. Možno šikovný zoznam šablón CTA.
 • V oznámení zdôraznite výhodu vašej ponuky: zľavu, možnosť získať niečo zadarmo, popis produktu atď.
 • Každé slovo napíšte do opisu s výnimkou oficiálnych častí reči veľkým písmenom. Tým sa zvyšuje možnosť kliknutí reklám.

Uložte zmeny a pokračujte v nastavovaní kampane.

Poskytnite fakturačné informácie a informácie o účte. Vyberte typ účtu a spôsob platby. Prostriedky možno previesť bankovou platbou, prostredníctvom platobných služieb Assist, Qiwi a Yandex.Money. Uložte údaje a pokračujte.

Vytvorili ste prvú kampaň. Zobrazenia reklám sa začnú po pripísaní finančných prostriedkov na účet. Teraz pracujte s rôznymi typmi kampaní a zaoberajte sa nastaveniami. Ale pred začatím práce venujte pozornosť plánovaniu.

Vytvorte plán pre reklamné kampane. Opravte ju v akejkoľvek forme. Výstupom by mal byť dokument, ktorý definuje štruktúru účtu.

Kampane v pláne hrajú úlohu základnej štrukturálnej jednotky. Reklamné skupiny sú konštrukčné prvky druhej úrovne. Toto môže byť ilustrované príkladom.

Predstavte si predaj príslušenstva a kozmetiky na holenie. Vytvorte samostatné kampane pre klasické holiace strojčeky, moderné holiace systémy, elektrické holiace strojčeky, čepele, kozmetiku.

Pridajte reklamné skupiny do kampane Elektrické holiace strojčeky. Zoskupujte ich podľa dôležitých charakteristík, napríklad podľa typu zariadenia alebo výrobcu. Pridajte napríklad skupiny "Rotary" a "Mesh elektrické holiace strojčeky". V kampani "Kozmetika" môžu byť skupiny "krémy na holenie" a "vody po holení".

Pomenujte svoje kampane a reklamné skupiny, aby ste mohli definovať ich obsah.

Ako vytvoriť a prispôsobiť reklamné kampane v novom rozhraní služby AdWords

Inzerenti majú prístup k beta verzii nového rozhrania služby Google AdWords. Môžete prepínať medzi rozhraniami v menu "Nástroje, platby, nastavenia" v pravom hornom rohu obrazovky.

Ak chcete vytvoriť kampaň v novom rozhraní služby AdWords, vo vertikálnej ponuke vľavo vyberte časť Kampane a kliknite na tlačidlo „+“.

Systém ponúkne vytvorenie novej kampane alebo načítanie nastavení z existujúcej. Vyberte prvú možnosť.

V novom rozhraní služby AdWords má inzerent k dispozícii päť typov kampaní: „Vyhľadávacia sieť“, „Reklamná sieť“, „Obchodná kampaň“, „Video“ a „Univerzálna kampaň pre aplikácie“.

Vyberte typ kampane v sieti vyhľadávania. Použite predvolenú funkciu „Použiť ciele“. Vyberte kontextovú reklamu, ktorú chcete vyriešiť. V prípade reklám vo vyhľadávacej sieti existujú možnosti „Návšteva stránky“, „Zobrazenie záujmu na stránke“, „Nakupovanie na stránke“ a „Volanie do vašej kancelárie“. Systém ponúkne možnosti nastavenia a optimalizácie podľa zvoleného cieľa.

Vyberte cieľ „Navštíviť lokalitu“ a zadajte adresu URL. Systém automaticky analyzuje zdroj a navrhne kľúčové slová pre reklamné skupiny.

V ďalšom kroku zadajte názov kampane a pridajte zobrazenia v Reklamnej sieti. Preukazovanie reklám na partnerských stránkach zodpovedá zvolenému cieľu. Typ kampane sa transformuje na „vyhľadávaciu sieť a optimalizovanú Reklamnú sieť“ dostupnú v starom rozhraní služby AdWords.

Zacieliť na publikum podľa umiestnenia. Predstavte si, že služby poskytujete výlučne obyvateľom Petrohradu a niektorých miest v Leningradskej oblasti. V sekcii Umiestnenie začiarknite políčko vedľa položky „Zadať iné umiestnenie“. Začnite zadávať názov mesta. Po zobrazení vhodnej výzvy použite možnosť „Pridať“.

V prípade potreby použite rozšírené vyhľadávanie. Pridajte cieľové umiestnenia a uložte zmeny.

Zadajte jazyky, ktoré zákazníci používajú. Pre Rusko odporúča systém pridať do ruštiny angličtinu. To vám umožní osloviť používateľov z Ruskej federácie, ktorí si v nastaveniach prehliadača vybrali angličtinu.

Prejdite na menovanie sadzieb. Inzerenti majú prístup k automatickým stratégiám alebo manuálnej tvorbe cien. Začiatočníci by mali lepšie spravovať cenovú ponuku manuálne alebo použiť stratégiu Maximálne kliknutia.

Po výbere stratégie „Maximálny počet kliknutí“ môžete zadať maximálne náklady na prechod. Táto funkcia chráni inzerenta pred kliknutiami, ktoré sú príliš drahé, ale môžu obmedziť účinnosť reklamy počas období vysokej konkurencie. Zadajte maximálnu cenu za kliknutie na základe úrovne konkurencie a sadzieb vo vašom odvetví.

Zadajte svoj denný rozpočet a nastavte dátumy začiatku a konca kampane. Nemeňte spôsob zobrazenia. Štandardná štandardná metóda umožňuje jednotné zobrazovanie reklám počas dňa.

Nezabudnite pridať ďalšie odkazy na sekcie stránky. Systém zobrazuje používateľov z dvoch až ôsmich odkazov v závislosti od typu zariadenia a polohy reklamy.

Kliknite na tlačidlo „Nový dodatočný odkaz“. V okne, ktoré sa otvorí, pridajte text, adresu URL a popis odkazu. V časti Ďalšie nastavenia adresy URL URL nakonfigurujte sledovanie kliknutí. V rozšírených nastaveniach, ak je to potrebné, uveďte, či sú prepojenia vytvorené na zobrazenie vlastníkov mobilných zariadení.

Po pridaní ďalších odkazov môžete vidieť, ako sa zobrazujú v reklame. Za týmto účelom označte potrebné položky a kliknite na tlačidlo "Zobraziť".

Pridajte vysvetlenia. Toto sú ďalšie informácie o produktoch alebo podmienkach služieb zákazníkom. Aktualizácie sa pridávajú rovnakým spôsobom ako dodatočné odkazy.

Pridajte telefónne číslo. V prípade potreby uveďte, že reklama je určená pre vlastníkov mobilných zariadení. Ponechajte funkciu Správy hovorov povolenú. Služba AdWords zobrazuje čísla reklám v reklamách, ktoré systém používa na zhromažďovanie údajov o hovoroch. V rozšírených nastaveniach môžete určiť plán zobrazenia rozšírenia.

V rozšírených nastaveniach pridajte rozšírenia reklamy.

Začnite so štruktúrovanými opismi. Tieto informácie sa zobrazujú pod reklamou. Štruktúrované popisy navyše informujú zákazníkov o vašom podnikaní a produktoch.

Ak napríklad predávate poisťovacie služby, môžete hovoriť o špecifických poistných produktoch pomocou štruktúrovaných opisov. Na tento účel vyberte popis typu poistnej ochrany a pridajte typy poistenia.

Pridať recenzie. Zadajte presný alebo opakovaný text, zdrojovú a revíznu adresu URL. Uložte zmeny. V prípade potreby upravte plán zobrazenia rozšírenia. Recenzie sa zobrazujú pod reklamami.

Ak je jedným z cieľov reklamnej kampane stimulovať inštalácie aplikácií, pridajte odkazy na aplikáciu na úrovni kampane. Toto rozšírenie nasmeruje potenciálnych zákazníkov na stránku inštalácie programu.

Použite rozšírenie pre správy. To vám umožní informovať potenciálnych zákazníkov prostredníctvom SMS. V nastaveniach zadajte text rozšírenia a správy, názov spoločnosti a telefónne číslo. Uložte nastavenia a oceníte vzhľad rozšírenia.

Ak predávate produkty za zvláštnych podmienok, použite rozšírenie „Promo akcie“. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte príslušnú udalosť. Ak propagácia nie je spojená s dovolenkou, vyberte v ponuke možnosť „Žiadne“.

Opatrne si vyberte typ propagácie. Od októbra 2017 si nemôžete vybrať ruský rubľ pre zľavy v hotovosti, takže inzerenti v runete majú nárok len na percentuálne zľavy.

Do poľa "Element" zadajte produkt, ktorý sa zúčastňuje promo akcie. V poli "Informácie o promoakcii" môžete určiť podmienky pre získanie zliav. Uložte zmeny a oceníte vzhľad rozšírenia.

V júni 2018 sa v službe Google AdWords objavil nástroj Adresy partnerov. Nástroj funguje takto:

 • Používateľ hľadá nejaký produkt v službe Google.
 • Služba AdWords zobrazuje reklamy s adresami partnerov.
 • Používateľ vidí na mape najbližší obchod a prejde k nemu.

Ak chcete pridať adresy partnerov na úrovni účtu, vyberte ponuku „Reklamy a rozšírenia - rozšírenia“. Kliknite na položku Vytvoriť rozšírenie a vyberte príslušný typ. V súčasnosti môžete pomocou rozšírenia pridávať partnerské siete v ôsmich krajinách. Rusko a ostatné krajiny bývalého Sovietskeho zväzu nie sú zaradené do zoznamu.

V časti „Rotácia reklám“ ponechajte predvolenú možnosť „Kliknite na položku Optimalizácia“. V tomto prípade systém často zobrazuje najúčinnejšie reklamy, ktoré generujú najviac kliknutí.

Možnosť „Neoptimalizovať reklamu, striedanie bez časového obmedzenia“ je vhodná, ak chcete skontrolovať účinnosť reklám sami. Pre začiatočníkov je lepšie zveriť túto funkciu systému.

Nastavte vhodný rozvrh reklamy. Ak užívatelia môžu obchodovať a platiť za produkty bez vašej účasti, reklamy sa môžu zobrazovať nepretržite. Táto možnosť je vhodná pre online nakupovanie. Ak pred transakciou zákazníci zavolajú na obchodné oddelenie, nastavia zobrazenia v pracovných dňoch. Ak je to potrebné, uveďte hodiny.

Vyberte si možnosti umiestnenia, ktoré vyhovujú vášmu podnikaniu. Možnosť „Ľudia z cieľových lokalít“ je vhodná, ak pracujete len s obyvateľmi konkrétnych regiónov a lokalít. Ak napríklad doručujete pizzu vo Vyborgu, vaša reklama sa bude zobrazovať iba ľuďom z mesta Vyborg. Reklama neuvidí obyvateľov Smolenska, ktorí vstúpia do požiadavky "rozvoz pizze vo Vyborgu".

Ak organizujete exkurzie, vyberte možnosť "Ľudia, ktorí sú v cieľových lokalitách a zaujímajú sa o ne." Vašu reklamu uvidia používatelia z Minsku a Vladivostoku, ktorí plánujú cestu do Petrohradu a hľadajú „výlety do Petrohradu“. Ponechajte predvolené možnosti nastavení výnimiek.

V časti „Parametre adresy URL kampane“ zadajte šablóny a špeciálne parametre, pomocou ktorých môžete sledovať účinnosť kontextovej reklamy. Značky UTM je možné pridať do šablón.

Создать метки можно с помощью компоновщика. На сайте сервиса выберите вкладку Google AdWords, укажите целевой URL, данные о кампании, ключевом слове и содержании объявления.

Vytvorte odkaz a vložte ho do poľa „Sledovacia šablóna“.

V prípade potreby použite dynamické reklamy vo vyhľadávacej sieti. To je príležitosť ušetriť čas pre veľké internetové obchody. Ak túto funkciu povolíte, systém automaticky vygeneruje titulky a cieľové adresy URL reklám. Algoritmus používa údaje prehľadávania stránok alebo informačný kanál stránky navrhnutý inzerentom.

Uložte nastavenia a prejdite na správu reklamných skupín.

Ako nastaviť reklamné skupiny služby Google AdWords

Reklamy v systéme s obsahom Google sú zoskupené. To uľahčuje správu kampaní. V skupine môžete zahrnúť reklamy s podobnými kľúčovými slovami. Ak chcete vytvoriť skupinu a oznámenia, postupujte podľa nižšie uvedeného postupu.

Pomenujte reklamnú skupinu. Pridajte kľúčové slová. Použite systémové výzvy z bloku „Získať variácie kľúčových slov“.

Na vyhľadanie ďalších kľúčov použite plánovač kľúčových slov alebo alternatívne nástroje. Informácie o práci s plánovačom nižšie.

V prípade potreby použite rôzne typy zhody kľúčových slov.

Predvolené nastavenia sú široké zodpovedajúce kľúče. Reklamy sa zobrazujú pre dotazy, ktoré obsahujú frázu kľúčového slova alebo súvisiace slová. Napríklad, ak je kľúčový „elektrický holiaci strojček“ vo všeobecnosti konzistentný, reklama sa zobrazí na žiadosť „kúpiť elektrický holiaci strojček“, „elektrický holiaci strojček Philips“, „elektrický holiaci strojček so zastrihávačom“.

Kľúče voľnej zhody možno zadať pomocou modifikátora. Ak chcete napríklad zobraziť reklamu autorom autorov dotazu „spoľahlivé holiace strojčeky“, použite modifikátor „+ spoľahlivý“.

Frázové prispôsobenie vám umožňuje zobrazovať reklamy pre požiadavky, ktoré obsahujú presnú frázu a veľmi blízke možnosti. Dotaz môže obsahovať aj slová pred a za frázou.

Ak je napríklad výraz „elektrický holiaci strojček so zastrihávačom“ nastavený tak, aby zodpovedal výrazu, reklama sa zobrazí na žiadosť „kúpiť elektrický holiaci strojček so zastrihávačom“, „elektrický holiaci strojček so zastrihávačom hnedý“. Reklama sa nezobrazí pre „elektrický holiaci strojček so zastrihávačom“ alebo „elektrický holiaci strojček na odstraňovanie chĺpkov zastrihávačom“. Porovnanie fráz je označené úvodzovkami.

Presná zhoda poskytuje zobrazenia reklamy pre dopyty, ktoré obsahujú slová z kľúčovej frázy a veľmi blízke slová. Ak je kľúčový "elektrický holiaci strojček so zastrihávačom" presne zhodný, pre "elektrický holiaci strojček so zastrihávačom", "elektrický holiaci strojček so zastrihávačom" nebudú žiadne hity. Dojmy budú na vyžiadanie "elektrický holiaci strojček". Presná zhoda je označená hranatými zátvorkami.

Odstráňte nežiaduce zobrazenia reklám pomocou negatívnych fráz. Vezmite do úvahy špecifiká biznisu, aby sme odstránili požiadavky špecifické pre daný sektor.

Uložte zmeny a vytvorte reklamy.

Ako používať plánovač kľúčových slov

Plánovač kľúčových slov je bezplatná služba Google, s ktorou môžete vybrať kľúče pre reklamné kampane a prirodzený pokrok vo vyhľadávaní, skupinové dotazy, predpovedať návštevnosť a rozpočty kampaní. Ak chcete použiť plánovač, postupujte podľa nižšie uvedených pokynov.

V ponuke „Hľadať nové kľúčové slová podľa frázy, lokality alebo kategórie“ zadajte názov produktu alebo predmet obsahu, ktorý chcete inzerovať. Označte adresu URL vstupnej stránky a vyberte kategóriu produktu.

V nastaveniach zacielenia zadajte cieľové umiestnenie a jazyk publika. Ak chcete zohľadniť preferencie maximálneho počtu používateľov, vyberte v poli výberu siete možnosť „Google a partneri vyhľadávania“. V prípade potreby zadajte mínusové slovo, pre ktoré sa vaša reklama nezobrazí.

V možnostiach vyhľadávania môžete nakonfigurovať filtre kľúčových slov. Systém vám umožňuje filtrovať kľúče podľa počtu zobrazení, odporúčanej rýchlosti za kliknutie, podielu zobrazení a úrovne konkurencie. Nepoužívajte filtre, ak chcete získať všetky možné možnosti.

V poli „Varianty kľúčových slov“ môžete prispôsobiť zobrazenie blízkych alebo vzdialených variantov kľúčov, zahrnúť vyhľadávacie frázy z účtu a plánu a pridať kľúčové slová z kategórie „pre dospelých“. Ak plánovač používate prvýkrát, ponechajte predvolené hodnoty.

V poli „Uvažované kľúčové slová“ môžete zahrnúť slová a frázy, ktoré musia byť prítomné v požiadavkách používateľov. Ak vyplníte toto pole, výrazne znížite počet prijatých možností.

V poli "Rozsah dátumov" v prípade potreby zadajte príslušnú hodnotu. Kliknite na tlačidlo „Získať možnosti“.

Posúďte navrhované možnosti skupiny na príslušnej karte. Do plánu pridajte vhodné skupiny.

Na karte „Varianty kľúčových slov“ môžete vyhodnotiť a pridať vhodné kľúče k plánu. Ak chcete pridať kľúčové slovo, označte príslušnú reklamnú skupinu v pláne a použite tlačidlo Pridať.

Nezabudnite ohodnotiť kľúčové slová v skupinách a odstrániť nepotrebné. Zoznam klávesov otvoríte dvojitým kliknutím na vybranú skupinu zo zoznamu. Prevezmite alebo skopírujte kľúčové frázy pre reklamnú skupinu. Potom vyhodnoťte účinnosť kľúčov v plánovači alebo ich okamžite preneste do ponuky na úpravu reklamnej skupiny.

Funkcie „Získavanie štatistík a trendov“ a „Výber kľúčových slov na základe existujúcich zoznamov“ pomôžu vyhodnotiť štatistiku dotazov, návštevnosť, skupiny kľúčov a kombinovať zoznamy.

Ak chcete vyhodnotiť účinnosť kľúčov, vyberte skupinu a kliknite na tlačidlo "Zobraziť plán". Nastavte maximálnu cenu pre kontrolu cenovej úrovne v predmete. V prípade potreby vyhodnoťte účinnosť kľúčov s rôznymi typmi zhody.

Po vyhodnotení uložte plán na svoj účet alebo ho stiahnite do tabuľky.

Ako vytvoriť rôzne typy reklám v službe Google AdWords

Po nastavení skupiny prejde inzerent na stránku vytvorenia reklamy.

Vytvorte textové reklamy na základe vyššie uvedených odporúčaní. Stránka úpravy reklám v novom rozhraní služby AdWords vyzerá takto.

Ako vytvoriť citlivú reklamu služby AdWords

Adaptívne reklamy predstavujú jednorazové riešenie pre obsah v Reklamnej sieti. Reklamy v tomto formáte sa automaticky prispôsobia veľkosti blokov na partnerských stránkach spoločnosti Google. Odpovedajúce reklamy sa zobrazujú aj ako natívne reklamy. V tomto prípade sa automaticky prispôsobia vzhľadu stránky, na ktorej sú zobrazené.

Adaptívne reklamy možno vytvoriť v kampaniach v Reklamnej sieti. V nastaveniach kampane vyberte cieľový cieľ publika.

Venujte pozornosť stratégii stávok. Pre kampane v CCM je k dispozícii možnosť platby pre 1000 zobrazení. Je vhodný na prilákanie pozornosti na nový produkt alebo značku. Môžete tiež vybrať automatické stratégie „Maximálne kliknutia“ a „Zacielené CZA“ alebo upraviť cenové ponuky manuálne.

V prípade potreby obmedzte frekvenciu zobrazovania reklamy jedinému používateľovi. Nastavte výnimky podľa veku, typov obsahu a citlivých informácií. Zakážte napríklad zobrazovanie reklám na stránkach s obsahom pre dospelých.

Nastavte demografické zacielenie tak, aby zodpovedalo vašej firme. Zacielenie je dostupné podľa pohlavia, veku, prítomnosti detí. Zacielenie príjmu domácností zatiaľ nie je k dispozícii vo všetkých krajinách.

V prípade potreby obmedzte svoje zobrazenia na ne tematické zdroje. Ak to chcete urobiť, nastavte príslušné kľúčové slová, motívy alebo typy lokalít. Ak je kampaň zameraná na zvýšenie pokrytia publika, obmedzenia nie sú potrebné.

Nastavte automatické zacielenie. Štandardne je povolená konzervatívna automatizácia. Táto stratégia je vhodná pre kampane zamerané na zvýšenie dosahu a prilákanie nových zákazníkov. Vďaka automatickému zacieleniu sú reklamy umiestnené na platformách relevantných pre vašu firmu, ako aj tém, ktoré sa im približujú.

Agresívne zacielenie umožňuje prilákať viac návštevníkov a získať viac konverzií. Zároveň rastú náklady na prilákanie návštevníkov a konverzií.

Kliknite na tlačidlo Nová reklama a vyberte typ Adaptívna reklama. Pridajte obrázky do reklám. Systém vás vyzve, aby ste vybrali fotografie z vašej stránky, nahrali vlastné súbory alebo použili foto banku. Nahrané fotografie by nemali vážiť viac ako 1 MB a mali by mať nasledujúce rozmery:

 • Od 600 do 314 do 1200 až 628 pre horizontálne fotografie.
 • Od 300 do 300 až 1200 až 1200 pre štvorcové fotografie.
 • Od 128 do 128 do 1200 od 1200 pre štvorcové logo.
 • Od 512 o 128 do 1200 o 300 pre horizontálne logo.

Ak obrázok nespĺňa požiadavky, systém ho ponúkne.

Zadajte krátke a dlhé reklamné titulky. Dĺžka - 25 a 90 znakov. Systém vyberie titul v závislosti od veľkosti reklamnej jednotky na stránke. Pridať text reklamy do 90 znakov. Konfigurácia nastavení adresy URL. V časti Rozšírené možnosti pridajte výzvu na akciu. Zobrazí sa v niektorých formátoch reklamy. Pomocou funkcie náhľadu vyhodnoťte vzhľad reklamy v blokoch rôznych veľkostí.

Uložte zmeny do reklamnej skupiny a spustite kampaň.

Ako vytvoriť grafické reklamy v službe Google AdWords

Grafické reklamy sú k dispozícii pre kampane CCM. Používajte ich len v rovnakom čase ako citlivé reklamy. Tieto sú potrebné na zobrazovanie reklám v blokoch tých veľkostí, ktoré ste nebrali do úvahy pri vytváraní grafických reklám.

Vytvorte a nastavte reklamnú skupinu. Kliknite na tlačidlo Nová reklama a vyberte možnosť Zobraziť grafické reklamy.

Zadajte konečnú adresu URL a pridajte šablónu sledovania. Odovzdajte súbory potrebné na vytvorenie reklám. Oboznámte sa s prijateľnými formátmi a veľkosťami. Pridajte reklamu do skupiny a pokračujte.

Staré rozhranie služby AdWords poskytuje pohodlný spôsob vytvárania reklám na základe obsahu stránky stránky. Vo vybratej skupine vytvorte novú obrázkovú reklamu. Pridajte adresu URL vstupnej stránky a kliknite na tlačidlo Vytvoriť reklamu.

Pridajte názvy a popisy, zadajte názov spoločnosti a nastavte šablóny sledovania. Ohodnoťte reklamy navrhnuté systémom. Upozorňujeme, že namiesto rôznych variantov grafických reklám systém automaticky generuje citlivé reklamy.

Ako pracovať s galériou formátov reklám

Formáty galérie sú dostupné v starom rozhraní služby AdWords. Pomocou tohto nástroja môžete vytvárať vysoko kvalitné grafické reklamy bez pomoci projektanta.

Použite ponuku „+ Formáty reklamy v službe Galéria“.

Pomocou služby Galéria služby AdWords môžete v službe Gmail vytvárať dynamické reklamy, svetelné reklamy, videoreklamy, reklamy na všeobecné účely a reklamy. Vyberte požadovaný typ.

Ak chcete vytvoriť dynamickú reklamu, vyberte príslušný typ šablóny.

Pomocou funkcie Dynamická adaptívna inzercia môžete vytvárať citlivé reklamy.

Funkcia Grafická reklama vám pomáha vytvárať dynamické reklamy pre stránky cestovného ruchu, zamestnávateľov a zdroje vyhľadávania práce. Môžete tiež vytvoriť dynamické dynamické reklamy založené na informačných kanáloch pre miestne propagačné akcie. V nastaveniach kampane musíte zadať ID zdroja a vybrať rozloženie reklamy.

Lightbox je interaktívny formát pre grafické reklamy, ktoré sa zobrazujú v blokoch ľubovoľnej veľkosti. Keď kliknete alebo prejdete kurzorom na lightbox, otvorí sa na celú obrazovku. Inzerent platí za kliknutia alebo zobrazenia.

Ak chcete vytvoriť lightbox, pridajte fotografie a logo. V nastaveniach zadajte adresu URL, text reklamy, vyberte štýl. Vyhodnoťte vzhľad lightboxu na rôznych zariadeniach a uložte zmeny.

Typ videoreklám umožňuje vytvárať videoreklamy s prúdom videa až 20 sekúnd na uverejnenie v CCM. Video môže byť nahrané do systému z počítača alebo vybraté v službe YouTube. Nastavenia označujú konečnú a zobrazenú adresu URL. Môžete tiež prevziať sprievodný banner, ktorý sa zobrazí spolu s videom.

Formát všeobecných reklám zahŕňa niekoľko typov šablón. Na vytvorenie grafickej reklamy od nuly použite typ prázdnej šablóny. Na vytvorenie reklám z obsahu stránky je potrebný typ „možností reklamy“. Použite "Formát adresy" na vytvorenie reklamy s uvedením fyzickej adresy a webovej stránky spoločnosti.

Formát s adresami sa primárne zaujíma o obchod s offline predajňami, napríklad o reštaurácie alebo obchodné reťazce. Ak chcete vytvoriť reklamu, pridajte fotografiu a logo, zadajte text názvu a popisu. Pridajte adresu lokality. Aby mal užívateľ prístup na adresu a trasu do miesta predaja, musí byť účet AdWords prepojený so stránkou spoločnosti v službe Moje podnikanie.

Pomocou formátu Reklamy pre službu Gmail môžete vytvoriť niekoľko typov reklám. S ich pomocou môžete zobrazovať reklamy používateľom e-mailovej služby Google.

Ako vytvoriť reklamnú aplikáciu

V Reklamnej sieti je možné inzerovať aplikácie pomocou dvoch formátov reklamy: textu a obrázka.

Ak chcete vytvoriť textovú reklamu, vyberte príslušný formát. Pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte ukladací priestor aplikácií (App Store alebo Google Play). Pridajte názov balíka. Za týmto účelom vložte ID aplikácie do vyhľadávacieho formulára. Nachádza sa v adrese URL programu v službe Google Play.

Vyberte požadovaný balík zo zoznamu poskytnutého systémom.

Pridajte názov a popis. V prípade potreby pridajte obrázok. Vyberte typ zariadení, ktorých používatelia by mali vidieť vašu reklamu. Zadajte šablónu sledovania. Vyhodnoťte vzhľad reklamy a uložte zmeny.

Ak chcete vytvoriť obrázkovú reklamu aplikácie, vyberte vhodný formát, vyberte obchod a pomocou programu id nájdite názov balíka. Pridajte obrázok alebo gif animáciu vhodného formátu. Požiadavky na súbor sú k dispozícii odkazom v editore reklám. Pridajte šablónu sledovania, v prípade potreby vylúčte zobrazenia na tabletoch.

Pre reklamné aplikácie je vhodnejšie použiť samostatnú kampaň "Univerzálna kampaň pre aplikácie".

Pomocou id aplikácie vyhľadajte a vyberte požadovaný program.

Pridajte niekoľko možností reklamy. Nemali by byť vo vzájomnom vzťahu. Tieto možnosti možno zobraziť súčasne alebo samostatne v závislosti od formátu reklamy.

Ak máte aplikáciu pre videoreklamy, prevezmite ju. V prípade potreby tiež pridajte vlastné obrázky. Ak obrázky a videá nepridáte, systém automaticky vygeneruje reklamu pomocou obsahu na stránke aplikácie v službe Google Play. Ohodnoťte vzhľad reklamy v rôznych sieťach. V prípade potreby vykonajte zmeny a pokračujte v nastavovaní kampane.

Ako pracovať s videoreklamami a produktovými reklamami

Ak chcete pracovať s videoreklamami, použite typ kampane „Video“. To vám umožní zobraziť promo videá na YouTube a ďalšie zdroje. V rámci typu kampane „Video“ je k dispozícii podtyp „Trading“. Nástroj je navrhnutý tak, aby zobrazoval produkty s videom.

Ak chcete vytvoriť videoreklamu, spustite a nastavte kampaň príslušného typu. Odovzdajte video súbor do systému alebo nájdite požadovanú úlohu v službe YouTube. Vyberte formát reklamy.

 • Na zobrazenie reklám na začiatku, v strede alebo na konci videa použite formát TrueView in-stream. Musíte zaplatiť, ak divák sleduje reklamu dlhšie ako 30 sekúnd.
 • Formát Video Discovery je vhodný na prilákanie pozornosti používateľov, ktorí hľadajú videá na YouTube alebo si prezerajú časť podobných videí. Inzerent platí za prechody na video.
 • Použite krátke úvodné reklamy na predstavenie svojho produktu alebo značky svojmu publiku. Musíte zaplatiť za 1000 zobrazení.

Zadajte zobrazovaciu a cieľovú adresu URL. V prípade potreby nahrajte vlastný sprievodný banner. Reklama sa bude zobrazovať publiku po overení spoločnosťou Google.

Typ kampane „Obchodovanie“ je navrhnutý tak, aby propagoval produkty pomocou produktových reklám. Nástroj je vhodný pre internetové obchody. Ak chcete vytvoriť produktové reklamy, prepojte svoj účet AdWords s obchodným centrom. Po tom, začať a nastaviť obchodnú kampaň.

Nepokúšajte sa ihneď použiť všetky dostupné typy reklám. Začiatočníci môžu vyriešiť hlavné úlohy kontextovej reklamy pomocou textových a citlivých reklám, ako aj pomocou univerzálnych reklamných aplikácií. Online predajcovia by mali venovať pozornosť produktovým reklamám. Ak máte možnosť vytvárať vysoko kvalitné video, použite videoreklamy.

Ako používať remarketing služby Google AdWords

Pomocou remarketingu môžete zobrazovať reklamy používateľom, ktorí už navštívili vašu stránku. Účinnosť tejto funkcie sa vysvetľuje jednoducho: ľudia sú ochotnejší dôverovať predajcom, ktorých poznajú. Remarketing vám navyše umožňuje zobrazovať reklamy používateľov, ktoré zodpovedajú ich záujmom.

Môžete napríklad hovoriť o nových smartfónoch potenciálnym zákazníkom, ktorí aspoň raz navštívili stránky kategórie "Smartphones" vášho internetového obchodu. A používatelia, ktorí si prečítali recenziu nového tabletového modelu, môžu zobrazovať reklamy na tabletoch.

Máme remarketingový sprievodca, kde nájdete užitočné informácie o tomto nástroji. Príručka bola napísaná v roku 2014, niektoré informácie v nej mohli byť zastarané. Поэтому краткую актуальную информацию о настройках ремаркетинга включаем в публикацию об AdWords.

Чтобы настроить списки ремаркетинга, в меню AdWords выберите раздел "Общая библиотека - Менеджер аудиторий". Найдите раздел "Источники аудиторий". В нем выберите подходящий вариант.

 • Тег ремаркетинга. Фрагмент кода отслеживания, который добавляется на сайт.
 • Google Analytics. Позволяет импортировать аудитории ремаркетинга из связанного аккаунта службы аналитики.
 • Сервис аналитики приложений и Google Play. Инструменты для создания списков ремаркетинга, которые подойдут для рекламы приложений.
 • YouTube. Nástroj na interakciu s používateľmi, ktorí si pozreli vaše videá.
 • Údaje o zákazníkovi. Pomocou tohto nástroja môžete zobrazovať reklamy konkrétnym používateľom, ktorých údaje máte.

Nastavte remarketingovú značku na stránku. V ponuke AdWords Tag kliknite na tlačidlo „Change Source“.

Na stránke, ktorá sa otvorí, vyberte možnosť „Zozbierať štandardné štatistiky zdrojov údajov“. Uložte zmeny.

Pridajte na svoju stránku značku pre remarketing. Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je používanie aplikácie Správca značiek Google.

Remarketingové zoznamy môžete spravovať v časti „Správca publika - zoznamy publika“. V menu "Vytvoriť remarketingový zoznam" si môžete vybrať zdroj a nastaviť podmienky pre pridávanie používateľov do zoznamu.

Prispôsobiť remarketingový zoznam

Ak chcete nastaviť remarketing, vyberte typ kampane „Reklamná sieť“. Ak chcete vybrať hodnotu „Propagovať akciu - Nakupovanie online“.

V nastaveniach kampane v časti Používatelia vyberte možnosť Remarketing.

Vyberte svojho remarketingového publika a pokračujte v nastaveniach kampane.

Čo robiť v súvislosti s nadobudnutím účinnosti GDRP

Koncom mája 2018 nadobudlo účinnosť nariadenie o všeobecnej ochrane údajov (GDRP). Prečítajte si viac v našom článku.

V tejto súvislosti spoločnosť Google oznámila, že služba AdWords bola zosúladená s požiadavkami služby GDRP. Najmä sa v službe AdWords zobrazí nástroj na zobrazovanie neosobnených reklám používateľom, ktorí nedali svoj súhlas na zobrazenie prispôsobených reklám. Podobný nástroj je už v službe Google AdSense.

V príspevku o prispôsobení služby AdWords požiadavkám služby GDRP spoločnosť Google hovorí, že inzerenti musia nezávisle získavať súhlas používateľa na zhromažďovanie a používanie osobných informácií. Platí to, ak inzerent používa nástroje na personalizáciu reklamy, napríklad remarketing.

Spoločnosť Google neponúkla používateľom alebo nástrojom služby AdWords na získanie súhlasu od inzerentov. Inzerenti majú preto stále viac otázok ako odpovedí. Komunity AdWords majú odporúčania pre tých, ktorí používajú remarketingové a iné nástroje na personalizáciu reklamy:

 • Uverejnite odkaz na zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Google a spracovanie informácií na stránke.
 • Upozorniť používateľov na používanie remarketingu a získať súhlas.
 • Na požiadanie vymažte osobné údaje.

Upozorňujeme, že toto nie sú odporúčania spoločnosti Google, ale iniciatíva inzerentov, ktorí používajú službu AdWords v EÚ.

Služba Google AdWords vyžaduje, aby ste vo svojom účte uviedli kontaktné údaje osôb zodpovedných za dodržiavanie GDRP. Tieto kontakty slúžia na informovanie inzerentov o nových nástrojoch. Kontaktné údaje môžete vyplniť v menu "Nástroje - Nastavenia - Kontakty pre otázky ochrany dát".

Čo potrebujete vedieť o vstupných stránkach

Vstupné stránky zvyšujú efektivitu reklamných kampaní pri riadení konverzie. Každému používateľovi však nebudete môcť priradiť kliknutie na odkaz v kontextovej reklame na vstupnej stránke vytvorenej špeciálne pre reklamnú kampaň. To by sa malo objasniť príkladom.

Predstavte si, že propagujete priemyselnú konferenciu alebo letný predaj. V týchto prípadoch môžete prilákať používateľov na vstupnú stránku vytvorenú pre konkrétnu reklamnú kampaň.

Teraz si predstavte, že propagujete letné pneumatiky alebo notebooky. V tomto prípade je vstupná stránka bežnou stránkou stránky. Môže to byť kategória katalógu produktov alebo dokonca karta konkrétneho produktu.

Aký záver možno vyvodiť z týchto príkladov? Vstupné stránky môžete použiť špeciálne pre konkrétnu kampaň. Ako vstupné stránky však budete musieť používať aj bežné časti stránky. Preto venujte pozornosť použiteľnosti zdroja ako celku.

Nasledujúci výber materiálov pomôže vytvoriť efektívne vstupné stránky:

 • Ako vytvoriť vstupnú stránku konverzie.
 • 20 pravidiel, ktoré vám pomôžu vytvoriť vstupné stránky.
 • Odstránenie mýtov vstupnej stránky.
 • Ako optimalizovať vstupné stránky pre dospelých.
 • Tipy na testovanie vstupných stránok.
 • Ako zvýšiť pristátie konverzie.
 • Typické problémy vstupnej stránky.
 • Príklady chladných pristátí.
 • Čo potrebujete vedieť o dizajne vstupných stránok.
 • Ako urobiť vírusové pristátie.

Ako vstupnú stránku v službe Google AdWords môžete použiť službu AMP

Na jeseň roku 2017, po beta testovaní, služba Google AdWords otvorila možnosť, aby všetci používali zrýchlené mobilné stránky ako vstupné stránky. Podstata inovácie: inzerent stránky zobrazenej po kliknutí môže určiť odkaz na AMP.

Služba Google ukladá zrýchlené stránky do pamäte cache vždy, keď je to možné a návštevníkom poskytuje verzie uložené v pamäti cache. Vďaka tomu sú AMP načítané rádovo rýchlejšie ako bežné stránky. Spoločnosť Google uverejnila animáciu, aby bolo možné jasne preukázať výhody zrýchlených stránok. Na ľavej strane sa AMP používa ako vstupná stránka a na pravej strane je pravidelná stránka.

Pred použitím zrýchlených stránok ako vstupnej stránky si prečítajte oficiálnu dokumentáciu. Tu sú hlavné body:

 • AMP musí byť platný.
 • Zrýchlené stránky podporujú formuláre, karusely a ďalšie interaktívne prvky.
 • Nepoužívajte AMP, ak vykonávate testy A / B pomocou servisných skriptov tretích strán. Pre túto chvíľu podporuje AMP len svoj testovací nástroj A / B.

V júni 2018 spoločnosť Google začala testovať odznaky AMP v reklamách. To znamená, že reklamy, ktoré používajú zrýchlenú stránku ako vstupnú stránku, sú označené symbolom. Teoreticky to dáva inzerentom výhody, pretože mobilní používatelia uprednostňujú zrýchlené stránky.

V ruskej jazykovej verzii spoločnosti Google sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť značku AMP v blízkosti reklamy. Možno je to kvôli nízkej popularite zrýchlených stránok medzi inzerentmi runet.

Ako zlepšiť účinnosť reklamných kampaní služby Google AdWords pomocou rozdelených testov

Pomocou testov A / B môžete zlepšiť výkonnosť reklamy. Ak chcete otestovať hypotézu, postupujte podľa nižšie popísaného akčného algoritmu.

V nastaveniach kampane vyberte sekciu Projekty a Experimenty. Kliknutím na tlačidlo „+“ pridáte nový experiment.

Uveďte názov testu. Vyberte pomer zobrazení kontrol a testovacích variácií reklamy. Zadajte dátumy začiatku a konca experimentu. Kliknite na tlačidlo "Použiť".

V okne, ktoré sa otvorí, vyberte možnosť "Vykonať experiment."

Vykonajte zmeny testov reklám, reklamných skupín alebo kľúčových slov. Ak chcete napríklad vyskúšať rôzne variácie testovacích hlavičiek, použite možnosť Kopírovať a upraviť. Vykonajte zmeny a uložte novú možnosť reklamy.

Na stránke experimentu budú údaje, pomocou ktorých môžete hypotézu vyhodnotiť.

Čo môžete vyskúšať na zlepšenie výkonnosti reklám služby AdWords? Tu je niekoľko nápadov:

 • Varianty názvu textu, ako aj krátky a dlhý názov.
 • Popisy. Porovnajte efektívnosť informovania a "predaja" opisov, opisov s cenou a bez ceny, možnosti určovania zliav, prítomnosti / neprítomnosti slova "zadarmo" atď.
 • Zobraziť adresu URL.
 • Text a farba tlačidla obrázkovej reklamy.
 • Obrázkové reklamy a obrázkové reklamy na pozadí.
 • Veľkosť a umiestnenie reklám.
 • Stratégie riadenia sadzieb.
 • Kľúčové frázy.
 • Rozšírenie.

V praxi sú možnosti rozdelených testov obmedzené len vašou predstavivosťou. Ak chcete zlepšiť účinnosť kampaní, môžete otestovať takmer ľubovoľný prvok reklamy.

Ako sledovať účinnosť kampaní služby Google AdWords

Ako sledujete efektívnosť inzercie služby Google AdWords závisí od cieľov marketingových kampaní. Kontextové reklamy môžete zobraziť tak, aby ste na stránke získali cielené akcie používateľa, napríklad prevzatie obsahu, registráciu, nákup, kontaktovanie operátora, objednávky hovorov atď. Aj pomocou reklamy môžete stimulovať výzvy potenciálnym zákazníkom. Reklamy môžu byť použité na získanie cielených akcií offline.

Štandardné kvantitatívne a kvalitatívne metriky sú vhodné na monitorovanie výkonnosti kampane v službe Google AdWords. Prvým sú tieto ukazovatele:

 • Počet prechodov na stránky pre reklamné odkazy.
 • Cielené akcie: predplatné, registrácie, volania, návštevy vstupných stránok, dokončené objednávky atď.
 • Finančné a ekonomické ukazovatele: príjem, počet transakcií, priemerná suma objednávky.

Pomocou týchto metrík je možné hodnotiť kvalitu reklamných kampaní:

 • Reklamy skóre kvality: Skóre kvality, MP.
 • Ukazovatele výkonnosti reklamy: miera konverzie, hodnota cieľa.
 • Finančné a ekonomické ukazovatele: ROI, zisk, obstarávacia cena zákazníka (CAC), celoživotná hodnota zákazníka (CLV), pomer CLV a CAC.

Ako sledovať cielené webové stránky akcie

Tento problém možno vyriešiť dvoma spôsobmi. Najprv môžete nastaviť ciele a sledovať ich v rozhraní Google Analytics. Po druhé, stanovené ciele možno importovať do účtu Google AdWords.

Skôr ako začnete, prepojte svoje účty Google Analytics a Google AdWords. Na tento účel použite podrobné pokyny spoločnosti Google.

Ak chcete sledovať výkonnosť nástroja Google Analytics, nastavte si ciele. Ak to chcete urobiť, prejdite do menu "Administrátor - Ciele - Pridať cieľ". Postupujte podľa nižšie uvedených krokov.

Vyberte cieľovú šablónu. Ak nie sú k dispozícii žiadne vhodné šablóny, začiarknite políčko vedľa možnosti „Natívne“ a kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Zadajte názov a vyberte typ cieľa. Môžete napríklad zadať cieľ, ktorý chcete navštíviť na stránke, ktorá sa otvorí, keď sa úspešne prihlásite na odber bulletinu alebo zadáte objednávku.

Zadajte adresu URL vstupnej stránky. Ak je to potrebné, priraďte k cieľu hodnotu konverzie a cestu. Vytvorte si cieľ.

Ak chcete sledovať ciele, použite ponuku Konverzie - Ciele v službe Google Analytics. Tu nájdete informácie o dosiahnutom počte cieľov, konverznom kurze, hodnote cieľov v peňažnom vyjadrení. V menu "Mapa cieľov" nájdete vizualizované dáta.

V sekcii „Zdroje návštevnosti - AdWords“ môžete sledovať účinnosť reklamy z hľadiska kampaní, reklamných skupín, kľúčových slov, vyhľadávacích dopytov. Najmä môžete sledovať počet kliknutí a ich cenu, správanie používateľa na stránke (odmietnutie a hĺbku zobrazenia) dosiahnuté konverziami.

Ak chcete sledovať ukazovatele výkonnosti reklamy vo svojom účte služby Google AdWords, importujte ciele zo služby Google Analytics. Prihláste sa do svojho účtu a použite ponuku Nástroje - Konverzie.

Vo vertikálnej ponuke vyberte možnosť Google Analytics.

Začiarknite políčko vedľa cieľov, ktoré chcete sledovať. Kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Nastavenie konverzií: v prípade potreby zadajte hodnotu, spôsob a účtovné obdobie, vyberte kategóriu konverzií. V poli „Optimalizácia“ ponechajte predvolenú hodnotu a kliknite na tlačidlo „Importovať ciele“.

Teraz môžete sledovať výkonnosť kampane pomocou ponuky Nástroje - Konverzie.

Ako sledovať hovory

Užívateľské hovory môžete počítať manuálne. Ak to chcete urobiť, zvýraznite samostatné telefónne číslo a zadajte ho do reklám Google AdWords. Môžete zobrať do úvahy počet a efektívnosť hovorov. Výhody tejto metódy nezahŕňajú žiadne náklady. Hlavnú nevýhodu možno považovať za nedostatočný informačný obsah: nebudete môcť sledovať zdroje návštevnosti, reklamné skupiny a kľúčové slová ani vyhľadávacie dotazy používateľov.

Ak chcete automaticky sledovať hovory z reklám modulov gadget pre mobilné zariadenia, použite nástroj na sledovanie konverzie služby Google AdWords. Vo svojom účte služby Google AdWords vyberte položku Nástroje - Konverzie. Kliknite na tlačidlo „+ Konverzia“.

Vyberte zdroj konverzie "Telefonické hovory".

Vyberte príslušný zdroj hovorov. Ak chcete napríklad sledovať hovory z mobilných zariadení, vyberte možnosť „Kliknutia podľa telefónneho čísla na mobilnej stránke“.

Prispôsobte konverziu. Uveďte názov, v prípade potreby pridajte hodnotu, určte metódu a obdobie na zaznamenanie konverzie. Vyberte kategóriu a uložte zmeny.

Pridajte vygenerovanú značku do kódu lokality. Uložte zmeny.

Teraz môžete sledovať hovory používateľov mobilných modulov gadgets, ktorí videli reklamu a rozhodli sa zavolať.

Môžete tiež sledovať hovory pomocou služieb plateného sledovania hovorov. Táto funkcia je dostupná na niektorých systémoch spätného volania. Služby sledovania hovorov vám umožňujú nahrávať a počúvať hovory, sledovať hovory podľa zdroja, reklamy, kľúčových slov a vyhľadávacích dopytov.

Na generovanie prehľadov použite rozšírenie služby AdWords pre tabuľky Google.

Začiatkom júna 2018 spoločnosť Google spustila beta test rozšírenia Google AdWords pre tabuľky Google. Doplnok je k dispozícii v obchode s aplikáciami Chrome.

Po nainštalovaní na karte Tabuľky Google sa na karte Doplnky zobrazí ponuka služby Google AdWords.

Ak chcete vytvoriť prehľad, kliknite na možnosť Vytvoriť prehľad. Vyberte účet a zadajte údaje, ktoré chcete zahrnúť do prehľadu. Správy je možné editovať a aktualizovať stlačením tlačidla. Tabuľka so správami je vhodná na zdieľanie s kolegami alebo klientmi.

Služba Google AdWords je jedným z mála marketingových pracovníkov s garantovanými rýchlymi výsledkami.

Áno, je to pravda: záruka sa vzťahuje na skutočnosť, že vaše reklamy budú vidieť používatelia a takmer iste pôjdu na vaše webové stránky. Ak to chcete urobiť, musíte sa zaregistrovať v účte Google AdWords, nastaviť kampane, vybrať kľúčové slová, vytvoriť reklamné skupiny a reklamy. Na zlepšenie efektivity kontextovej reklamy je použitie rozdelených testov. Prechody na stránky nezaručujú komerčnú účinnosť reklamy. S monitorovaním však môžete identifikovať príčiny nízkych konverzií a kampaní NI a zlepšiť stránky a produkty.

Podeľte sa o svoje vlastné skúsenosti s používaním služby AdWords v komentároch. Aké problémy vznikli pri zoznámení sa s týmto systémom a ako ste ich riešili?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár