Vytvorenie plánu obsahu pre Instagram: sprievodca pre figuríny

Plán obsahu spoločnosti Instagram je pripravený na nasledujúci týždeň a vopred určuje názvy príspevkov s dátumami uverejnenia. Ak nemáte profil v tejto sociálnej sieti, mali by ste sa rozhodnúť pre typ účtu.

PerformanceTextra od spoločnosti TexTerra - podpora podnikania s platením za vedenie. Platíte len za výsledok. Kontaktujte nás!

3 možnosti usporiadania obsahu

1. Tréningový účet

Zvyčajne sa používa na podporu vzdelávacích kurzov, ale nielen. Napríklad @prostoremont účet úspešne zhromažďuje objednávky na Instagram pre renováciu a dizajn priestorov, zdieľanie s ľuďmi jednoduché život hacking domy. Čistý zisk mesačne od Instagrama od dvoch autorov-dizajnérov je 350 000 rubľov. Všetko vďaka obsahu, pretože na rozdiel od iných verejnosti odmietli demonštrovať svoju prácu.

Môžete tiež vytvoriť tréningový účet a ukázať, že kupujúci nemôžu nájsť lepšieho predajcu, pretože len vy tak dobre viete o svojich produktoch / službách.

Základom stratégie v tomto prípade bude vytvorenie jasného obsahu, ktorý z hľadiska užitočnosti bude ďaleko pred konkurenciou.

2. Trh na predaj

Inými slovami, otvorte obchod na Instagrame. Rovnako ako v každom inom internetovom obchode, musíte rozriediť predajné texty s zábavným a informačným obsahom a tiež zdieľať osobné informácie.

3. Osobný blog

Môžete predávať prostredníctvom osobných blogov. V tomto prípade hovoríte o svojom živote a súčasne odhaľujete jednu alebo viac tém. Odkaz na služby umiestnené v profile hlavičky. Táto stratégia má svoju výhodu - nikomu nič neukladáte a obklopujete sa ľuďmi, ktorí majú radi. Blog Natálie Sakadovej je venovaný presunu zo svojho rodného Petrohradu do Ghany (Afriky). V hlavičke profilu môžete vidieť odkaz na sklad africkej kozmetiky. Blog spomína obchod je vzácny.

Ako vytvoriť obsahovú stratégiu

1. Vyberte typ konta. V tomto prípade by ste mali začať z vašich vnútorných pocitov. Čo je vám bližšie: učiť ľudí, hovoriť o sebe alebo predávať? Stojí za to premýšľať, čo robíte najlepšie.

Vezmite si kus papiera a označte svoju voľbu ako nadpis.

2. Vytvorte obsahovú štruktúru. Spoľahnite sa na typ účtu - vyberte si stránku na predaj, podľa toho rozdeľte profil a napíšte predajné texty, ale nebuďte príliš dotieraví. Ak svoje publikum premôžete predajom príspevkov a nehovoríte príbehy, nebudete sa odlišovať od iných účtov. Ak trochu predávate, budete mať pocit, že naozaj nespaľujete so svojím podnikaním. V tréningovom účte je dôraz kladený na super-užitočnosť, ale ak pridáte trochu osobné / predajné, nebude to bolieť. Pre osobný blog, musíte mať charizma, a navyše musíte urobiť to tematické: jedna alebo dve témy, ktoré pôjdu cez celý blog. Keď analyzujete obsahový plán, zistite, ktoré príspevky boli odovzdané a zbavte sa ich.

Pod nadpisom popíšte približnú štruktúru: 20% predaj / 50% informačných / 30% zábavných miest.

3. Sme odhodlaní s akcentmi. Vieme, že značka nie je len farby a symboly. To je tiež to, čo zákazníci očakávajú od nás. Staráte sa? Vždy sa snažím jasne oznámiť informácie? Ukážte ho vo svojich príspevkoch. Vedia vaši kupujúci, že máte k podniku neštandardný prístup? Vytvorte obsah mimo poľa.

Zapíšte si niekoľko akcentov vo vašej štruktúre.

4. Vytvorte plán obsahu pre nasledujúci týždeň.s využitím myšlienok pre články opísané nižšie.

Vlastnosti textov pre Instagram

Pamätajte na technické obmedzenia. Nápis k fotografii na Instagrame je obmedzený na 2000 znakov s medzerami, ale účastníci budú musieť „zachytiť“ pozornosť od prvej frázy, pretože budú vidieť iba prvé tri riadky pod fotografiou. Okrem toho, keď účet zhromažďuje veľké aktívne publikum, bude nepohodlné prechádzať komentáre pri hľadaní pokračovania post.

Splnenie tohto rámca je dosť realistické, aj keď poviete skutočný príbeh. Ukrajinský učiteľ, žijúci v USA, @ alena_amerika sa s tým ľahko vyrovná. Žena vedie webináre o online datovaniach a hovorí veľa o živote v Spojených štátoch. Existuje mnoho zaujímavých príbehov v jej blogu.

Druhý bod súvisí so štýlom písania. Bolo mnohokrát povedané, že hlavným publikom sociálnej siete je generácia tisícročí (narodená v časovom rozpätí od roku 1980 do roku 2000), takže napíšte jednoduché texty bez akýchkoľvek zoumi. Vyberte jednoduchý formát prezentácie a zmeňte množstvo informácií v závislosti od predmetu blogu.

Tretím dôležitým bodom je gramotnosť. Všetky príspevky by sa mali usilovať o ideál. Môžete kontrolovať gramotnosť v špeciálnych službách, napríklad text.ru alebo "Orthogram".

Nápady na predaj príspevkov

1. Opis produktu, Píšeme krátko, ľahko, ako keby sme sa rozprávali s priateľom, ale nezabudnite na háčikov zákazníkov:

  • Identifikujte kľúčové výhody produktu. Musia byť zmysluplné. Prvých pár riadkov by malo zaháknúť. S „krátkym“ formátom Instagram to platí obzvlášť.
  • Zadajte cieľové publikum. Malo by byť rozpoznateľné. Účelom textu nie je len predávať, ale predávať konkrétnej kategórii spotrebiteľov.
  • Nastavte časový rámec, počas ktorého bude výrobok v predaji (ak existuje).
  • Zadajte cenu. Pohodlný nákup. Čím je pre účastníka jednoduchšie nájsť analóg, tým menej času strávi hľadaním cien vo vašom účte.

Ak si želáte, môžete si ponechať v rámci jedného odseku. IKEA to zvládne majstrovsky.

Toto by sa však nemalo robiť:

2. Oznámenia o nových produktoch. Umožnite účastníkom vedieť, či plánujete pridať produkty alebo služby do rozsahu. Požiadajte o názor publika, pretože pracujete pre nich. Upravte návrh na základe rád a komentárov.

3. Recenzie. Pred pridaním recenzie môžete požiadať kupujúceho o ďalšie otázky. Čo sa ti páčilo? Ako ste ohodnotili farbu, kvalitu, dodávku, chuť, materiál? Aké vedomosti ste získali? Čo by ste chceli zmeniť? Publikovaním prehľadu podľa všetkých pravidiel získate dôveru a ďalší záujem o vaše produkty. Okrem toho je to jeden z nástrojov na boj proti námietkam. Pravidelne uverejňujte recenzie.

Uverejnite recenzný text a komentujte ho. Čo môžem napísať? Povedzte nám niečo o produkte a zákazníkovi. Čo chce zákazník? Bolo to ťažké? Dokončili ste to rýchlo? Čo je na tomto výrobku zvláštne?

Problém je v tom, že nie každý chce stráviť čas na preskúmanie, najmä zaneprázdnených ľudí. V tomto prípade môžete použiť taktiku "interview". Opýtajte sa rovnaké otázky a požiadajte o povolenie zverejniť fotografiu klienta.

4. Porovnanie rôznych výrobkov. Popíšte rozdiely v cieľovom publiku. Aké produkty budú najlepšie vyhovovať rôznym kategóriám spotrebiteľov?

5. Negatívna skúsenosť. Ako ste urobili chybu a ako ste ju napravili? Čo pomohlo, aby sa spojili, priznali chybu a prijali správne opatrenia?

Nápady na zábavné / informačné príspevky

1. Jej názov. Nadpisy vytvárajú zmysel pre online publikovanie. Rozlišujú účet od desiatok ďalších podobných tém. Ako prísť s rubrikou? Premýšľajte o tom, o čom by ste mohli hovoriť pravidelne. To je to, o čom ste silní a čo je základnou potrebou ľudí. Nemusí to byť originál. V ideálnom prípade, keď autorom rubriky môže byť len vy a nikto iný.

Stylista Helene O'Dor žije v Paríži a vedie stĺpec helene_parisienne. Na uliciach hlavného mesta bagiet, ona špehuje štýlové Parížania a ponúka predplatiteľom zhodnotiť ich štýl. Rubrika je teda interaktívna.

2. Diskusia o trendoch. Keď sa televízna moderátorka Olga Buzová rozviedla, všetky zábavné médiá o nej písali. Psychológ a spisovateľ Nika Naboková sa tejto situácii venoval a vysvetľoval, že dievčenské správanie zapadá do rámca psychologického masochizmu. Post spôsobil rezonanciu a vlnu rád. Je dôležité pochopiť, že hranie na horúcej téme, bolo by dobré, aby ste sa nepekli. Je potrebné písať tak správne, ako je to len možné, so zameraním pozornosti na "profesionálny" pohľad autora. Udalosť môže byť ľubovoľná. Hlavná vec je, že koreluje s predmetom vášho účtu a má konflikt napätie okolo neho.

3. Firemné správy. Je potrebné vytvoriť samostatnú sekciu a priradiť hashtag autora. Popíšte správy pozitívnym spôsobom. Uveďte výhody inovácií pre zákazníkov.

Tu je príklad z kaviarne, ktorá sa umiestňuje ako miesto, kde môžete piť vynikajúcu kávu.

4. Workflow. Otvorte dvere svojim dielňam, ukážte, ako obchod funguje zvnútra. Ľudia majú vždy záujem pozrieť sa do zákulisia. Nechajte svoj komentár povedať ľuďom, prečo je všetko vo vašej spoločnosti takým spôsobom a nie inak. Druhá možnosť: dať ľuďom zmysel pre túto chvíľu - povedzte nám presne, ako sa veci nachádzajú vo vašej spoločnosti.

5. Obchodný proces. Podeľte sa o organizáciu obchodných procesov vo vašej spoločnosti.

6. Príbeh o tom, ako sa vaša spoločnosť objavila. Aká situácia alebo reťaz udalostí určili vaše rozhodnutie vytvoriť tento podnik? Prečo pre vás neexistuje iná cesta?

7. Príspevky, ktoré vás a tím motivujú k práci. Zamestnanci prichádzajú pracovať za kávu zadarmo alebo riešiť zložité problémy? A možno pre oboch?

8. Podmienky, za ktorých sa váš výrobok objavil. Aká bola situácia v krajine? Aká bola vaša osobná situácia? Aké boli prvé kroky?

9. Ktorí zákazníci ocenili hodnotu vašej značky. Povedzte nám o tom, kto vás v prvých rokoch práce podporil a čo vo vás videli.

10. Filozofia a poslanie spoločnosti. Podiel úprimne a úprimne.

11. Legrační prípady, Každý sa rád smeje. Zdieľajte zábavné pracovné príležitosti. Negatívne body môžete poraziť pozitívnym spôsobom.

Nápady na osobné príspevky

1. Filozofické uvažovanie. Zdôvodnenie o živote, globálne a životne dôležité vo vzťahu k vášmu podnikaniu. Ak vediete "technickú verejnosť", môžete hovoriť o tom, ako rôzne techniky ovplyvňujú náladu adolescentov. Premýšľajte o tom, čo by bolo zaujímavé poznať vaše publikum, vnútorne cítiť tému banality. Myslíte si, že naozaj máte čo povedať? Zmeškal si tento post prostredníctvom prizmu profesionálnej alebo životnej skúsenosti? Ak áno, môžete publikovať - ​​text bude obľúbený u čitateľov.

2. Zdieľajte svoj postoj k produktu., Povedzte nám, ako vo svojej práci alebo živote osobne používate svoje vlastné produkty. Čo sa stalo vo vašom živote vďaka vašim produktom?

3. Povedzte o intrapersonálnych zmenách, Nie je nutné otvárať dvere duši a pozývať účastníkov tam, aby sa na nich razili, ale je možné znížiť vzdialenosť medzi vami a kupujúcimi prostredníctvom osobného príbehu. Prečo sú slávne prejavy celebrít pre absolventov Harvardu tak populárne? Študenti počujú, že JK Rowlingová, predtým, ako sa stala slávnou, pošliapala na dne a Steven Spielberg po celé desaťročia nemohol urobiť úspešný film, a vidieť žijúcich ľudí, ktorí boli testovaní ťažkosťami a neporušili. Tí ľudia, ktorí prešli ťažkosťami, chcú byť dôveryhodní.

4. Odkazy, Podeľte sa o obchodnú literatúru, ktorá vás formovala ako špecialistu. Popíšte presne to, čo vás kniha chytila ​​a čo vám priniesla životná skúsenosť. Vytvorte zoznam kníh, ktoré pomôžu vašim čitateľom zlepšiť sa. Priblížiť sa k vytváraniu zoznamov originálnym spôsobom: použiť rôzne časové obdobia pre katalogizáciu, vytvoriť zoznam "osobných" asistentov a "profesionálnych".

5. Plány a sny zamestnancov spoločnosti. Povedzte nám, o čom ľudia snívajú a ako ste pomohli realizovať ich sny.

6. Vaše osobné poslanie, Čo nosíte so svojou prítomnosťou v tomto svete? Aké sú vaše hlavné ciele a sny?

7. Postoj k vareniu. Mimochodom, Instagram je o jedle.

8. Cestovanie. Povedzte nám, kde cestujete a na aký účel. Zdieľať užitočné hacking život. Povedzte nám o svojich cestách s kreatívnym alebo profesionálnym účelom.

9. Vaše pravidlá a zásady života.

10. Informácie o vnútorných komponentoch značky, ktoré vo vás nájdu osobnú odpoveď.

Ak nie je napísané: kde získať text?

1. Príspevky hostí. Vymieňajte si texty s partnerským účtom, ktoré budú potenciálne zaujímavé pre vaše publikum. Umožní tiež výmenu divákov.

2. Výber kotácií. Vezmite tému a nájdite citácie. Snažte sa vyhnúť hackneyovským výrazom. Vytvorte špeciálnu rubriku. Urobte výbery, ktoré budú inšpirovať a pomôžu vašim čitateľom. Je lepšie, ak všetci budú zdobení v rovnakom štýle.

3. Návrhy na diskusiu o novinkách / postoch partnerov, Urobte si repost, napíšte zmysluplný komentár a opýtajte sa na názor publika.

4. Interview. Porozprávajte sa s odborníkom, ktorý je blízko vašej oblasti. Oznámte rozhovor vopred a opýtajte sa účastníkov, na ktoré otázky majú záujem počuť.

5. Výber užitočných zdrojov. Tu môžete zahrnúť stránky, skupiny v sociálnych sieťach a ďalšie účty na Instagram.

6. Mediálne publikácie, Ak bola publikácia vydaná už dávno, povedzte nám, ako ste sa odvtedy zmenili. Aké pocity ste mali počas rozhovoru a čo ste chceli oznámiť čitateľom?

Analýza obsahu

V rámci analýzy odporúčame vykonať krátkodobú a dlhodobú analýzu obsahu.

Napríklad predávate pletené predmety na Instagram. Rozhodli ste sa pre obsahovú stratégiu, napísali cool príspevky a zverejnili ich celý týždeň. Vybrali ste si typ účtu - predaj obchodu.

V priebehu týždňa ste uverejnili 3 predajné miesta: 2 príspevky - prezentácie nových produktov a 1 príspevok - oznámenie nového produktu; 4 informačné miesta; 2 osobné príspevky.

Týždeň je za nami a je čas na krátkodobú analýzu obsahového plánu. V rámci príspevkov sledujeme príspevky a komentáre.

Krátkodobá analýza

1. Vyberte obľúbené príspevky. Dva najobľúbenejšie a dva najmenej populárne.

2. Analýza - čo je spoločné v dvoch najobľúbenejších postoch? Ak je niečo spoločné - trend opakujeme. Ak nie, vezmite na vedomie a zopakujte obe príspevky v budúcnosti.

3. Analýza - čo je spoločné v dvoch najmenej populárnych postoch? Myslíme si - prečo nie sú populárne? Ak vylúčime neúspešný poštový čas a neatraktívnu fotografiu, tak prečo obsah nebol ocenený rádami alebo komentármi? Uzatvoríme a vylúčime situáciu v budúcnosti.

4. Analyzujeme, do akej miery sa do konca týždňa znížila aktivita rád na predajných miestach? Ak sa zníži, potom budúci týždeň rozdelíme predajné príspevky podľa času alebo znížime ich počet.

Obsahový plán napíšeme na druhý týždeň na základe výsledkov prvého. Po skončení týždňa analyzujeme obsahový plán analogicky s prvým týždňom.

Po ďalších dvoch týždňoch je čas na dlhodobú analýzu.

Dlhodobá analýza

1. Výber najpopulárnejších príspevkov. Opakujeme ich štýl / tému. Používame najobľúbenejší príspevok mesiaca na inzerciu hosťom (za predpokladu, že informácie nestratili význam).

2. Určite, aký typ článkov je najžiadanejší. Predaj / osobné / informačné / zábavné články? Ak píšete len v jednom štýle, aký druh článkov je najžiadanejší? Kedy niečo vysvetlíte? Kedy sa bavíte s publikom? Prečo? Premýšľajte o tom. Zdokonaľujte svoje zručnosti pri písaní iných druhov článkov. Premýšľajte o tom, prečo vás ľudia vnímajú len v jednej / dvoch perspektívach? Ak vaše osobné príspevky nie sú populárne, potom vám možno chýbala úprimnosť? Možno ste hovorili o niečom, čo je len pre vás, ale nie pre vaše publikum? Nenašli ste priesečník vašich záujmov?

3. Napíšte najneobľúbenejší obsah. Tu môžete robiť dvoma spôsobmi - natrvalo ho odstrániť z plánu obsahu alebo sa naučiť písať. Všetko závisí od typu účtu, ktorý ste si vybrali. V ideálnom prípade by každý typ obsahu mal vo vašom profile vyzerať ako čerešňa na torte.

4. Porovnajte, ktorá „týždenná“ štruktúra obsahu bola najobľúbenejšia v tomto mesiaci? Možno je to vaša zlatá sekcia?

5. Pozrime sa, ako sa tento mesiac konali konkurenti. Čo bolo publikované? Čo je s nimi najobľúbenejší? Všimnite si nápady, na ktoré ste odpovedali. Realizujeme ich v blogu, prechádzajúc osobným štýlom.

Takže, čo by mali byť príspevky na Instagram

Instagram je živý chat. Príspevky by mali byť s vysoko kvalitným obrazom, ľahko a emocionálne napísané. Je žiaduce, aby sa do 600-700 znakov, takže text sa zmestí na obrazovke telefónu.

Pri plánovaní nových pracovných miest, zostať v rámci účtu a vziať do úvahy preferencie účastníkov, na základe rád a komentárov.

V poslednej dobe, najpopulárnejšie krátke videá a gifs s niektorými užitočnými informáciami.

Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár