Reklama "Vkontakte": 100+ príkladov inšpirácie

Niekedy, prechádzaním cez spravodajstvo Vkontakte, narazím na takúto kreatívnu reklamu, že jednoducho nemôžem odolať kliknutím na odkaz. V takýchto chvíľach mám vždy jednu otázku v hlave: „No, ako si to ľudia myslia? Toto je skvelé!“. Obdivujem predstavivosť SMM, ktorí s ňou prišli a, samozrejme, robia snímky svojich reklamných príspevkov, aby sa na ne mohli zamerať vo svojej budúcej praxi. V poslednej dobe, moja zbierka kreatívnej reklamy "Vkontakte" vyrástla dobre, a ja som sa rozhodol napísať článok na túto tému. Ale nie sú obmedzené len na kreatívne príklady, ale aby ste vykonali úplnú revíziu techník, pomocou ktorých môžete prilákať účastníkov do vašej skupiny, propagovať akciu alebo predávať produkty / služby.

Poznámka 1: V tomto článku zvážim iba tie reklamné príspevky, ktoré sú uverejnené v komunitách (nebudem sa dotknúť cielených reklám, pretože ide o samostatnú tému pre článok).

Poznámka 2: Napriek tomu, že všetky ďalšie príklady budú prevzaté zo sociálnej siete "Vkontakte", môžu byť bezpečne použité pre iné sociálne siete: Facebook, Odnoklassniki, Google+, Instagram a dokonca aj Twitter, ak vaša reklama má dĺžku 140 znakov.

Poznámka 3: Niektoré metódy reklamy prezentované v tomto príspevku sú v rozpore s oficiálnymi pravidlami Vkontakte, ale napriek tomu som ich ešte pridal k preskúmaniu, takže čitatelia mali úplnú predstavu o tom, ako sa pohybovať v tejto sociálnej sieti. Tu si môžete prečítať celý text pravidiel a diskusia o treste za porušenie pravidiel je tu. Zvyčajne, aj keď ste poslali príspevok, ktorý porušuje pravidlá, trest sa neuskutočňuje okamžite. Po prvé, je vám dané varovanie a ak ho ignorujete, opatrenia sa už prijímajú. V každom prípade, pred odoslaním akéhokoľvek príspevku, odporúčam, aby ste sa zoznámili s pravidlami a všetkými možnými prípadmi blokovania. Tak, že by nebolo ľutovania.

Obsah:

Registrácia pracovných miest

Pri pohľade cez spravodajský informačný kanál "Vkontakte" používatelia v prvom rade venujú pozornosť vizuálnemu obsahu a ak ho zaujíma, začnú čítať text. Túto funkciu je potrebné zohľadniť pri plánovaní reklamy v tejto sociálnej sieti. Ako to urobiť? Použite nasledujúce triky:

1. Obrazy, ktoré vyvolávajú emócie

Vyzdvihnúť tie obrázky, ktoré budú vyčnievať zo zvyšku novinky v páske a nýtovať vašu pozornosť. Dúfam, že niekoho šokujem nasledujúcimi fotografiami, ale nemôžem si pomôcť, ale citujem ich ako príklad! Tieto obrázky sú naozaj zarážajúce. Nezáleží na tom, či ste žena alebo muž. Prechádzaním informačným kanálom budete v každom prípade držať oči na nich a aspoň si prečítajte titulok novín, ktoré sa na ne vzťahujú.

Zároveň nie je potrebné vyberať snímky s nahými ženami. Dal som im to napríklad. Všetky obrázky, ktoré vyčnievajú zo zvyšku noviniek v informačnom kanáli a spôsobiť emócie: smiech, hnev, zvedavosť, škoda, obdiv atď. Pokúste sa otvoriť svoje správy a sledovať, na ktorých obrázkoch zastavíte svoj názor. Som si istý, že čoskoro nájdete určitú pravidelnosť.

2. Obrazy s obrazom toho, čo chce Stredná Ázia

Túto techniku ​​často využívajú rôzne kasína, bookmakeri a infobusinessmeni. O čom sníva Stredná Ázia? Zarobiť ľahké peniaze a zabezpečiť pohodlnejší život. To je dôvod, prečo obrazy ich reklamných príspevkov v 99% prípadov zobrazujú peniaze, drahé autá, oblečenie a krásne ženy. Premýšľajte o tom, čo chce vaša cieľová skupina, a urobte tento rám hlavným "háčikom" vašej reklamy. Nepoužívajte obrázky! Lepšie si vytvorte vlastnú fotku (aj na telefóne), pretože bude dôveryhodnejšia.

3. Živé obrázky s veľkým textom.

Väčšina obrázkov "Vkontakte" sú buď malé alebo stredné nápis. Farby však nie sú vždy dobre zvolené: nápis sa často spája s pozadím a preto nevytvára požadovaný efekt. Ak chcete, aby váš obrázok pritiahol pozornosť čo najviac ľudí, používajte veľké písmená a dobrý kontrast s pozadím. Vďaka týmto dvom zložkám sa Vaša reklama nezmení.

4. Obrázky s frázami

Predstavte si, že ste ticho listovali spravodajským kanálom a potom ste ranu, povedzte priamo do čela: "Vaše vedomie nebude rovnaké!". Aká je vaša reakcia? Myslím si, že sa určite pozriete na záznam, aby ste pochopili, aká je jeho podstata a či stojí za vašu pozornosť. Skúste použiť túto techniku ​​vo svojej reklame. Myslite na frázu, ktorá donúti vašu cieľovú skupinu, aby prestala otáčať kolieskom myši aspoň na pár sekúnd. V tomto prípade budete mať aspoň šancu dostať svoje hlavné posolstvo.

5. Šesť obrázkov s nápismi

Niekedy jeden obraz nestačí na to, aby publiku oznámil správnu správu. V tomto prípade môžete použiť niekoľko. Napríklad šesť, ako je znázornené na obrázku nižšie. Podľa môjho názoru je toto číslo optimálne: v páske, taký príspevok vyzerá svetlý, čistý, plus k tomu, šesť obrázkov stačí dať nejaké atraktívne frázu na ne (ako v prvom príklade) alebo slová (ako v druhom). Na prvom obrázku autori položili inšpirujúci citát, pretože inzerujú meditačné kurzy, a na druhej - hlavné výhody produktu, plus informácie, že klient dostane darček pri objednávke. V obidvoch prípadoch sa miesto na obrázkoch používa správne.

Mimochodom, počet obrázkov, ak je to žiaduce, môže byť zvýšený alebo znížený. Na to je potrebné vytvoriť jeden obraz a vizuálne ho rozdeliť na požadovaný počet buniek. Tu by napríklad vyzeralo ako reklamné slúchadlá, ak by fotografie mala 9 buniek:

6. Šípka, ktorá priťahuje pozornosť.

Ďalším cool trik, ktorý Vkontakte SMM obchodníci používajú obrázky so šípkami, ktoré označujú hlavné reklamné miesto. Zakaždým, keď vidím takéto reklamy, nedobrovoľne sa pozerám na miesto, na ktoré poukazujú. Preto môžem s istotou povedať, že je to veľmi účinná metóda na prilákanie pozornosti!

7. Niekoľko odkazov v rade

Keď som prvýkrát videl reklamu s niekoľkými identickými väzbami, nechápal som, prečo sa to stalo. Klopýtla som nad každým z nich, uistila sa, že vedú na tú istú stránku, a potom ma zasiahla! Po prvé, niekoľko odkazov je zarážajúcich v rade (to je dôvod, prečo som im venoval pozornosť), a po druhé, vyvolávajú zvedavosť, a preto dostávajú viac prechodov. Mysleli by ste si na takýto príjem sami? Rozhodne nie som :)

8. Smajlíky a symboly

S pomocou emotikony a symbolov, môžete nasmerovať pozornosť užívateľov na najdôležitejšie časti vašej reklamnej správy a urobiť váš príspevok vyzerať krajšie a profesionálne. Výkričníky, šípky, ukazováky - to všetko priťahuje pozornosť. Smiley "darček" okamžite povie užívateľom, že čakajú na niečo pekné. Keď vidíme "palmu" a "slnko", okamžite pochopíme, že to bude otázka odpočinku a niečoho príjemného. Použite smajlíky a symboly v reklame, ale nepreháňajte to. Ak je príliš veľa úsmevov a nezodpovedajú vášmu posolstvu, dosiahnete presne opačný efekt.

Kde získať úsmevy a symboly pre sociálne siete "Vkontakte"?

Mám tri obľúbené miesta, ktoré v mojej práci neustále používam. Tu sú:

  • Piliapp, Hlavnou výhodou tejto služby je, že v nej sú všetky emotikony skombinované do skupín a veľmi ľahko sa kopírujú. Ale to, čo sa mi páči najviac nie je ani toto, ale skutočnosť, že služba si pamätá vaše posledné použité smajlíky. A to, ako sa ukázalo, je veľmi, veľmi pohodlná funkcia.
  • Emoji vk, Ďalší katalóg s emotikony pre "Vkontakte". Tam je sekcia "Popular" a "Current" (aby som bol úprimný, neviem, čo je rozdiel), ale symbol, ktorý označuje, že je napísaný proti každému úsmevu.

Ak chcete použiť smajlík, musíte skopírovať kód, odstrániť podčiarkovník a vložiť ho do príspevku.

  • Katalóg symbolov, A tu sa zbierajú len postavy (ak niekto vie, sú odlišné od úsmevov v tom, že sú čiernobiele). Katalóg je dobrý, je tu vhodný rozpis podľa tém. Na toto možno všetko.

9. GIFy

V poslednom čase sa všetky gify v spravodajstve Vkontakte hrajú automaticky (pokiaľ, samozrejme, používateľ neodstránil zodpovedajúce zaškrtnutie v nastaveniach), a to dáva obchodníkom ďalšiu možnosť efektívne spolupracovať s publikom. Čo je v podstate gif? Toto je časť videa preloženého do iného formátu. Video bolo vždy efektívnejšie ako text. Zvlášť ak sa začne prehrávať automaticky.

10. Video

Video "Vkontakte" sa neprehráva automaticky, ale to neznamená, že by ste mali vždy dávať prednosť gifom. Video má množstvo výhod oproti gifu: pomocou videa môžete prezentovať informácie v lepšej a podrobnejšej podobe - môže obsahovať slová a hudbu, má dlhšie trvanie a vyššiu kvalitu obrazu. S pomocou neho môžete tiež ukázať charizmu rečníka alebo vysvetliť nejakú komplikovanú koncepciu. Je nepravdepodobné, že by s pomocou animovaného obrázka fungovala.

Pozrite sa na vyššie uvedené príklady. Na ľavej strane je inzerovaná realitná show, takže obchodníci jednoducho pripojili jedno zo svojich vydaní na post, pretože To je dosť dosť na to, aby zaujalo cieľové publikum. A na obrázku vpravo - autorský program na chudnutie a tvorca kurzu, samozrejme, pôsobí na videu. Mimochodom, táto reklama sa mi veľmi páčila. Po kliknutí na odkaz som sa dostal na stránku tejto dievčatá a prvá vec, ktorú som videl, bol návrh na prečítanie spätnej väzby od účastníkov jej programu (všetky recenzie boli pozitívne a, ako sa mi zdalo, celkom reálne).

11. Obrázok „pred - po“

Ukážte používateľom, ako sa ich životy zlepšia po dokončení cielenej akcie (prihláste sa na odber noviniek, kúpte si produkt, objednajte si službu atď.). Použite obraz "pred - po", ako to často robí verejnosť, venovaný chudnutie alebo kulturistike.

Mimochodom, táto metóda je vhodná nielen pre stránky súvisiace s prácou na tele, ale aj pre mnoho ďalších tém. Môžete ukázať, ako sa zlepší život používateľa po tom, čo sa zaregistruje pre vašu verejnosť, prejde na magisterskú triedu, využije váš produkt alebo službu. Vo všeobecnosti môžete s niečím prísť. Prial by si to :)

Reklama na prilákanie účastníkov do skupiny

Táto časť článku bude obzvlášť relevantná pre tých, ktorí práve začali rozvíjať svoju skupinu Vkontakte a chcú k nej prilákať kvalitné cieľové skupiny. Ako zaujať používateľov k odberu vašej verejnosti? Existuje mnoho zaujímavých spôsobov:

12. O čom je skupina?

Najjednoduchšia možnosť prilákať účastníkov na vašu stránku - stačí povedať, o čo ide. Ak si vyberiete tú správnu skupinu pre reklamu, ktorá bude vašou cieľovou skupinou, a poskytnete svoj príspevok atraktívnym obrázkom, potom je táto metóda väčšia pravdepodobnosť, že vám poskytne dobrý nárast odberateľov.

Mimochodom, táto reklama funguje aj bez textu. Všetky potrebné informácie môžu byť poskytnuté užívateľom pomocou jediného obrázka. Hlavná vec, opakujem, je umiestniť reklamu do skupiny, kde je živé a aktívne cieľové publikum.

13. Páči sa vám niečo? Potom sa zaregistrujte

Ale táto technika je všeobecne hotová šablóna. Stačí vložiť svoju frázu (čo robí vaša cieľová skupina?) A vybrať správny obrázok. Zdá sa, že všetko je veľmi jednoduché, ale niekedy je to jednoduchosť, ktorá prináša najlepšie výsledky. Okrem toho, táto reklama vám veľmi dobré a vysoko kvalitné predplatiteľov, pretože Úprimne poviete, o čom je vaša stránka a pozývajte len tých používateľov, ktorí majú o váš obsah záujem.

14. Neprihlasujte, ak ...

V skutočnosti je to ten istý vzor, ​​ktorý bol v predchádzajúcom odseku, to znie len o niečo zaujímavejšie. Namiesto toho, aby sme povzbudzovali používateľov, aby sa prihlásili k odberu na našu verejnosť, hovoríme presný opak: "Nepodpisujte, ak nemáte kvality, ktoré potrebujeme." Znie to neslušne, nie? V skutočnosti však táto metóda môže priniesť ešte lepšie výsledky, ako keby ste práve uviedli svoje výhody. Prečo? Zoberme si príklad. Napríklad je napísaný vo verejnej reklame: "Verejnosť nie je pre hlúpy. Nevstupujte, ak si nie ste istí." Čo si používateľ myslí, keď vidí túto frázu? "Som šikovný. V tejto verejnosti nebudú hlúpe príspevky. Takže, bude to pre mňa zaujímavé." Trik je v tom, že len málo ľudí sa považuje za hlúpe :) Preto táto reklama s najväčšou pravdepodobnosťou priniesla veľa predplatiteľov tvorcovi. Rovnakým spôsobom môžete rozoznať všetky ostatné príklady, ale myslím si, že to môžete urobiť sami.

15. [Niečo sa stalo], ale stále ste sa nepodpísali ...

Ďalšia dobrá šablóna, pomocou ktorej môžete inzerovať svoju verejnosť. V prvej časti fráza zvyčajne prichádza so zámenou „I“ (napríklad „naučil som sa, ako urobiť vstupné stránky za jeden deň,“ „poznám najlacnejšie spôsoby cestovania“ alebo „môžem urobiť oheň s jedným zápasom v zime“), ale to nie je nevyhnutné. Ak sa pozriete na príklad na pravej strane, všimnete si, že sa používa zmienka o tom, že nová hra bude čoskoro vydaná a že jej komunita je špeciálne venovaná.

Mimochodom, táto technika vám môže priniesť ešte lepšie výsledky, ak ju používate spolu s automatickým reprodukovateľným gif. Ako to robí, napríklad, komunita Phythacher.

16. Predplatené - zistené

Zvyčajne sa takáto reklama skladá z dvoch častí: prvá fráza je „predplatená - naučená“ a druhá obsahuje najzaujímavejšie fakty, ktoré sa používateľ dozvie po prihlásení na odber. Keď pripravíte takýto príspevok, uistite sa, že užívatelia nebudú mať problémy s čítaním textu a pochopením toho, čo je zobrazené na obrázkoch nižšie.

17. Odvolanie sa na Strednú Áziu

Chcete pritiahnuť pozornosť svojich cieľových skupín? Existuje jeden veľmi účinný spôsob, ako vám to pomôcť. Spustite správu so správou. Ak napríklad propagujete rybársku komunitu, začnite text s frázou: „Pozor všetkým rybárom!“. Ak chcete inzerovať stránku o cestovaní, môžete použiť frázu: "Traveler? Potom príďte k nám." Táto taktika je veľmi jednoduchá, ale dáva naozaj skvelé výsledky. Zároveň môže byť použitý nielen na propagáciu vašej skupiny, ale aj na predaj tovaru / služieb (pozri príklad na ľavej strane).

18. Odporúčanie v mene správcu

Osobné odporúčania ľudí, ktorým už dôverujeme, boli a budú jednou z najúčinnejších metód reklamy. Preto SMM-boxy ho aktívne používajú vo svojich reklamách. Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť dva príklady takýchto príspevkov, ale zdá sa mi, že by mohli byť ešte efektívnejšie, ak by boli odporúčania podrobnejšie a osobnejšie. Napríklad by sa dalo napísať niečo takéto: „Túto skupinu som čítal už pol roka. Som absolútne potešený! Existuje veľa skvelých nápadov v každej komunite, ktorú som si objednal. pro-it-yourself projektor, Všeobecne odporúčam! Veľká kapela!

19. Otázky týkajúce sa obrázkov

Этот тип рекламы хорош тем, что пользователи сразу понимают, какой контент публикуется в группе, и решают, стоит ли им подписываться или нет. Как и в предыдущих пунктах, желательно, чтобы вопросы вызывали большое любопытство, а сама рекламная запись размещалась в тех группах, где есть ваша целевая аудитория.

20. 99 из 100 людей пропустят это

Neviem, ako účinná je takáto reklama teraz, ale keď som prvýkrát videl obrázok s takýmto nápisom, okamžite som si prečítal text príspevku. To je veľmi jednoduchý trik z psychológie: keď vám povie, že väčšina ľudí nebude robiť niečo (s negatívnym podtextom), nebudú venovať pozornosť niečomu, nebudú schopní vyriešiť problém, nebudú rozumieť triku atď. - okamžite si pomyslíte: "No, ja nie som ako všetci ostatní!" a robiť to, čo obchodníci očakávajú od vás.

21. Téma Palim

Výraz "strieľať tému" znamená zdieľať niečo naozaj užitočné a jedinečné, nejaký druh hackingu života, o ktorom vie len veľmi málo ľudí a ktoré málo ľudí používa. Preto, keď používateľ vidí túto frázu v príspevku, okamžite si uvedomí, že v nej bude niečo zaujímavé, užitočné a exkluzívne a začne čítať tento príspevok. Tento výraz môžete použiť aj vo svojej reklame, ale v tomto prípade naozaj potrebujete zdieľať niektoré vzácne informácie so svojím publikom, inak je pravdepodobné, že váš príspevok nebude mať účinok.

22. Intrigy

Niekedy s jednou frázou, môžete spôsobiť také silné zvedavosť, že užívateľ jednoducho nemôže zdržať kliknutím na odkaz. Ak sa vám podarí prísť s takouto frázou a doplniť ju vhodným obrazom, je veľmi pravdepodobné, že získate veľa prechodov. No, ak fráza nie je dosť zaujímavá alebo nepochopiteľná, plytvajte reklamnými peniazmi. Preto je veľmi dôležité pozorovať čiaru.

23. Chat na telefóne

Pred nejakým časom mal Vkontakte veľmi obľúbené príspevky s chatami z mobilných telefónov (môžu byť aj teraz populárne, ale takmer nikdy sa nevyskytujú v mojom spravodajskom kanáli): zábavné dialógy medzi rodičmi a deťmi, priateľom a priateľkou atď d. A potom táto technika bola požičaná obchodníkmi. Zamaskujú svoju reklamnú správu pod obrázkom s chatom a užívatelia si ju prečítajú, pretože myslím, že je to ďalší vtip alebo zábavný dialóg. Teraz takáto reklama vôbec nepriťahuje moju pozornosť, ale stále sa používa. Možno to funguje. Každý spôsob, ktorý som opísal, by sa mal v každom prípade vyskúšať osobitne v mojej praxi rôzne taktiky budú fungovať pre rôzne stránky a skupiny.

24. Kliknite na smajlík

Ďalší populárny reklamný formát pre Vkontakte je nasledovný: užívateľ je vyzvaný, aby klikol na smajlík a prihlásil sa na odber skupiny alebo sa dostal na zaujímavý príspevok. Úprimne povedané, stále nemôžem s istotou povedať, aký je čip tejto reklamy. Jediný predpoklad, že mám, je, že užívatelia sú unavení z obvyklých odkazov, a emotikony odkazy dostať ich pozornosť a získať viac odporúčaní. Ale v mojej praxi som túto metódu nevyužil, takže bohužiaľ nemôžem posudzovať jej účinnosť.

25. Len repost

Ak máte veľmi zaujímavý a vysoko kvalitný obsah, nemôžete strácať čas vynachádzaním reklám, ale jednoducho použite repost svojho záznamu. Používatelia, ktorí majú radi vašu publikáciu, sa obrátia na vašu verejnosť a prihlásia sa na ňu, ak majú záujem. Neočakávajte však, že táto metóda vám prinesie veľký počet nových účastníkov - ak nechcete, aby používatelia vykonávali činnosť, ktorú potrebujete, mnohí z nich si to ani neuvedomia.

26. Čestný príbeh o vašej verejnosti

Užívatelia "Kontakt" vidieť veľa reklamy vo svojich páskach a sú už zvyknutí na skutočnosť, že SMM obchodníci sa snažia lákať ich hák alebo podvodník. Preto, ak chcete vystupovať proti všetkým týmto kreatívam, len povedzte publiku, o čom je vaša verejnosť a ako to bude pre neho užitočné. Urobte to len vo vašom mene a s čo najväčším počtom detailov a osobných údajov, aby ste vzbudili dôveru vo svoje publikum. PS: Nanešťastie, v tomto bode som nemohol nájsť druhý príklad, ale myslím si, že stačí, ak pochopíme, ako sa to robí.

Prefíkané spôsoby, ako prilákať účastníkov

No, tak sme sa dostali k najzaujímavejšej časti tohto článku. Metódy, ktoré tu budú podľa môjho názoru opísané, sú veľmi nezvyčajné a originálne. Úprimne povedané, neviem, aké sú efektívne, ale je to fakt, že priťahujú pozornosť a robia z vás odkaz. Nechajte sa inšpirovať a otestovať vo vašej praxi.

27. Pokračovanie pri zdroji

Jeden z mojich najobľúbenejších trikov! V reklamnom príspevku je uvedená malá časť informácií a zvyšok je k dispozícii odkazom. Užívateľ sa stáva zvedavým, ide k vašej verejnosti a ak sa mu páči váš obsah, pravdepodobne sa k vám prihlási. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že táto technika je veľmi účinná, pretože Sám som sa opakovane prihlásil na stránky, na ktoré som dostal takéto oznámenie.

Je pravda, že ak použijete túto metódu, musíte sa riadiť dôležitým pravidlom - po kliknutí na odkaz by skutočne mal byť pokračovaním príbehu. Ak nie je pokračovanie (a pomerne málo verejných listov to urobiť), alebo to nie je to isté, ako navrhol používateľ, potom to spôsobí záporné, a nebude sa prihlásiť k vašej stránke, aj keď máte super obsah.

28. Pokračovanie na zdroji (škandalózne príbehy)

Pravdepodobne najbežnejším typom reklám, ktoré vidím na páske, sú škandalózne príspevky s odkazom „Pokračovanie na zdroji“. Takáto reklama spôsobuje strašný záujem obrovského počtu používateľov a klikne na odkaz, aby uspokojila svoju zvedavosť. Od posledného bodu sa líši tým, že je založený na túžbe človeka po škandalóznych príbehoch, zatiaľ čo v minulosti sú používatelia priťahovaní užitočnými informáciami.

29. Pokračovanie v zdrojovom + vtipnom obrázku

Ďalší druh škandalóznych príspevkov s pokračovaním pri zdroji. Iba tu je k nim pridaný vtipný obrázok s výzvou, aby sa im páčilo alebo urobilo repost. Ak chcete pochopiť, o čo ide, pozrite sa na nižšie uvedené príklady.

Prvá časť príspevku nás vyzýva, aby sme išli k verejnosti a naučili sa pokračovať v príbehu, ale nikto nemá rád tieto príspevky a repost, pretože Koniec príbehu nie je známy. SMM však prišli so spôsobmi, ako tento problém vyriešiť - pridali k tomuto príspevku druhú časť, viac cool a zábavnú, a požiadali používateľov, aby na ňu nejako reagovali. Ako výsledok, nielen Vanya Urgant a roztomilý malý pes dostal rád a reposts, ale aj Lenin s hrozným mučením. To znamená, že celé reklamné miesto získalo viac pokrytia.

30. Pokračovanie pri zdroji (hádanky)

Pokračujeme v rade príspevkov s odkazom na zdroj. Ale tentoraz, nie škandalózne príbehy, ale neškodné hádanky a hádanky, sú používané ako "hack". Veľa ľudí rád rieši hádanky, najmä ak sú ťažké a málo ich dokáže vyriešiť. Užívatelia okamžite zapnú vzrušenie a začnú hrať pocit vlastnej jedinečnosti („nikto nemôže, ale môžem!“), Takže tieto príspevky sa tiež ukázali ako veľmi účinné.

31. ID enumerácia

Na obrázkoch nižšie sú reklamné stránky uvedené v reklamnom texte a používatelia majú dojem, že ak kliknú na tieto odkazy, prejdú na najhoršiu stránku vo Vkontakte alebo na stránku, ktorá porušuje logiku dievčat. Ale v skutočnosti sa to nedeje. Všetky tieto id vedú k jednej skupine.

Je tu nejaký prvok podvodu? Čiastočne. Stanú sa ľudia, ktorí nasledujú odkaz, predplatiteľmi vašej skupiny? Možno. V každom prípade je recepcia veľmi nezvyčajná a stojí za to venovať pozornosť.

32. Prieskum

Ďalším zložitým spôsobom, ako získať prechody do skupiny. Na prvý pohľad je reklamný príspevok prieskumom. Ale akonáhle kliknete na niektorú z možností odpovede, uvedomíte si, že ste boli jednoducho nalákaní na verejnú stránku. Samotný prieskum sa skladá z emotikónov (kódov) a odkazov. Všetky odkazy samozrejme vedú k tej istej skupine.

33. Vyberte rok narodenia / veku

Podľa rovnakého princípu táto reklama funguje. Iba títo používatelia si môžu vybrať rok narodenia alebo vek. Keď osoba klikne na odkaz, prejde na verejnú stránku.

Rovnako ako v jednom zo svojich predchádzajúcich bodov, táto technika sa často používa spolu so zaujímavým alebo zábavným obrázkom a výzvou na to, aby sa vám páčila alebo urobila repost. Dva príklady takýchto pracovných miest:

34. Kliknite na odkaz a budete spokojní

Ja by som však túto techniku ​​nikdy nepoužil, pretože podľa môjho názoru to vo vzťahu k používateľom nie je úplne spravodlivé a krásne. Nemohol som ho však zahrnúť do tohto prehľadu, pretože je to naozaj originálne a s najväčšou pravdepodobnosťou prináša celkom dobré výsledky. Jej podstatou je: prepojiť sa s verejnosťou a povedať používateľom, že ak na ňu kliknú (alebo sa prihlásia na verejnosť), stane sa im niečo veľmi dobré alebo zlé. A keďže mnohí ľudia majú kujnú psychiku a veria v takéto "predpovede", radšej robia to, čo sú od nich žiadané, aby boli v bezpečí.

35. Strana slávnej osoby

Muž, ktorý to vymyslel, je len génius! Som si istý, že tento príspevok dostal veľmi veľký počet prechodov, pretože každý si kladie otázku, čo vytvoril syn Pavla Durova. A aj tí, ktorí vedia, že Pavol nemá syna, pravdepodobne klikli na odkaz, aby uspokojili svoju zvedavosť. Neviem, ako takéto myšlienky prichádzajú k ľuďom v hlave, ale je to veľmi múdre a kreatívne. Aj keď je tu podvod.

36. Šok! Sensation! Super unikátna metóda!

Jediná skupina "Vkontakte", úžasné tajomstvo stráca váhu, super-unikátny spôsob zvyšovania IQ, atď. Všetky tieto frázy sú nechutné pre obchodníkov s obsahom, pretože Znie to príliš nahlas a vzdorne, ale napriek tomu majú nepochybne vplyv na určitý počet ľudí. Preto táto technika má svoje správne miesto v našom preskúmaní, a vy sa rozhodnete, či ju použiť alebo nie.

Reklama na predaj tovarov / služieb

Posledná časť tohto článku bude venovaná reklamným produktom a službám. Bude len veľmi málo tvorivosti, pretože Účelom týchto pracovných miest je predaj a tu je veľmi dôležité, aby užívateľ okamžite pochopil, čo mu je ponúkané, a že má aspoň istotu v spoločnosti, ktorá mu inzeruje svoje tovary alebo služby. Ale napriek tomu dôrazne odporúčam, aby ste si tento článok prečítali až do konca, pretože v poslednom odseku nájdete veľmi cool a neobvyklý reklamný príspevok. A okrem toho, všetky techniky opísané v tomto materiáli môžu byť navzájom kombinované a na predaj služieb, napríklad, využiť myšlienky z predchádzajúcich častí.

37. Najdôležitejšie informácie na obrázku

Ponúkate svoj produkt alebo službu zadarmo? Nezabudnite uviesť túto skutočnosť na obrázku vo svojom reklamnom príspevku. Ako som opakovane povedal v tomto článku, väčšina užívateľov "Kontakt" nečíta text, ale jednoducho zobraziť obrázky. Preto fráza, že môžu dostať niečo zadarmo, napísaná na obrázku, môže pritiahnuť svoju pozornosť a spôsobiť túžbu naučiť sa podrobnosti.

To isté platí pre rôzne druhy podujatí. Užívatelia by mali okamžite vidieť najdôležitejšie informácie na obrázku: meno, predmet, miesto a čas. To im poskytne možnosť posúdiť, či majú záujem o túto akciu, a ak áno, či sa jej môžu zúčastniť.

38. Dobré fotky

Keďže užívateľ na internete nemá možnosť vidieť váš produkt naživo, robí rozhodnutie o kúpe na základe fotografií. Ukážte svoj produkt zo všetkých uhlov tak, aby ho potenciálni zákazníci mohli vyhodnotiť a zistiť, či za to stojí. Používajte iba vysoko kvalitné fotografie vyrobené v rovnakom štýle, inak nebude váš produkt dôveryhodný.

39. Popis služby

Inzerovať nejakú službu? Povedzte nám, čo to je a ak je to možné, ukážte, ako funguje. Ak napríklad inzerujete obchod s mikinou, ktorý má návrhára na vytvorenie vlastného dizajnu, vytvorte snímku obrazovky rozhrania, aby používatelia ocenili jeho pohodlie a rozhodli sa to vyskúšať, ak majú záujem.

40. Výsledky práce

Ak ponúkate službu, dobrým spôsobom reklamy bude ukázať, aké výsledky dosahujú ľudia, ktorí sa už stali vašimi zákazníkmi. Tu môžete použiť metódu „pred - po“, ktorá je nám už známa, alebo môžete jednoducho fotografovať s výsledkami svojej práce.

41. Recenzia videa produktu

Video vám umožňuje oznámiť užívateľovi oveľa väčšie množstvo informácií a v oveľa kratšom čase ako text. Už som o tom hovoril na samom začiatku článku, ale teraz dodám len to, že tento formát obsahu je obzvlášť dôležitý pre predaj tovaru. Pomocou videa môžete zobraziť svoj produkt z rôznych uhlov pohľadu, vysvetliť, ako to funguje a čo prináša výsledky. Samozrejme, toto všetko môže byť sprostredkované prostredníctvom textu, ale kto bude čítať tento "hárok"? Ale mnohí budú sledovať video.

42. Priaznivé ceny

Má vaša spoločnosť nízke ceny? Alebo ponúkame zľavy na konkrétny typ produktu? V oboch prípadoch by ste o tom mali určite informovať cieľovú skupinu, pretože Pre mnohých užívateľov sú hlavnými stimulmi na nákup nákupné ceny.

43. Osobný príbeh

Osobný príbeh napísaný anonymným používateľom môže mať väčší vplyv na publikum ako priama reklama. Ak inzerujete v tomto štýle, uistite sa, že váš príbeh je napísaný v jednoduchom jazyku, s niekoľkými chybami a preklepmi, všeobecne, ako keby bol napísaný skutočnou osobou, ktorá váš produkt vyskúšala. Neobmedzujte sa na počet znakov: váš príbeh môže byť veľmi dlhý, pretože musí obsahovať mnoho detailov a detailov. Pozrite si príklady uvedené nižšie. Je tu veľa textu, ale tí, ktorí sa zaujímajú o váš produkt alebo službu, ho s najväčšou pravdepodobnosťou prečítajú do konca. Koniec koncov, ide o skutočnú recenziu toho istého používateľa ako oni a môžete mu dôverovať.

44. Celebrity s vaším produktom

Slávny človek na fotografii s vaším produktom je silný sociálny dôkaz. Preto, ak máte taký obsah, zvážte, že ste v polovici úspechu. Koniec koncov, ak celebrity používa váš produkt, potom je to určite vysoko kvalitné, módne, efektívne, atď. Aspoň to si väčšina používateľov myslí.

45. Anketa

Už ste niekedy videli reklamné príspevky s anketou? Viete, prečo sú potrebné? Koniec koncov, účelom reklamy je získať odkaz, a nie zbierať štatistiky, že jo? Odpoveď je veľmi jednoduchá: tvorcovia reklamy navštevujú výsledky prieskumu, takže užívatelia majú dojem, že ich produkt je naozaj užitočný a zaujímavý. Urobiť to veľmi jednoduché, a účinok môže prekročiť všetky vaše očakávania.

46. ​​Test

Konkrétne som tento príklad opustil, pretože Podľa môjho názoru je to veľmi zaujímavé a originálne. Používatelia sú vyzvaní, aby vykonali test a zistili, kde je najlepšie cestovať.

Po kliknutí na obrázok sú otázky s možnosťami odpovede:

Stránky s otázkami sa vytvárajú pomocou wiki značiek. Každá odpoveď je klikať. Po odpovedaní na všetky 4 otázky sa dostanete na stránku s výsledkami.

Po kliknutí na tlačidlo "Spustiť cestu" sa užívateľ presunie na stránku, kde si môže vybrať a kúpiť letenky alebo lístky na vlak (podľa svojich odpovedí).

Veľmi kvalitná a zaujímavá reklama! Neviem, aké výsledky priniesli jej tvorcom, ale s radosťou som zložil test a ako obchodník som ocenil originalitu a kvalitu realizácie tejto myšlienky.

záver

V tomto článku som uviedol viac ako 100 príkladov reklamných príspevkov zo sociálnej siete "Vkontakte". Pomocou týchto informácií môžete vytvoriť účinnú reklamu, aj keď ste sa doteraz nezaoberali marketingom alebo SMM. Všetky techniky môžu byť navzájom kombinované, aby sa dosiahla ešte vyššia účinnosť. Premýšľajte, čo chce vaša cieľová skupina, čo je pre ňu dôležité a čo by venovalo pozornosť a ísť! Vyskúšajte, experimentujte a nezabudnite zdieľať tento článok so svojimi priateľmi;)

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár