Ako urobiť skvelú prezentáciu, ak nie ste dizajnér

Dnešný článok bude venovaný tomu, ako vytvoriť krásne a nezvyčajné prezentácie v programe Power Point, aj keď nemáte zručnosti projektanta. Tak poďme.

Ako urobiť krásnu prezentáciu

Pred obrátením sa na konkrétne rady by som rád urobil malý odklon. Nie som dizajnér, neviem ako vôbec kresliť a všetky moje zručnosti vo Photoshope sú obmedzené na vykonávanie banálnych základných akcií. Ale napriek tomu milujem a som schopný vytvoriť jednoduché, ale celkom pekné prezentácie.

Preto ak sú medzi čitateľmi ľudia, ktorí si myslia, že nebudú schopní vytvoriť dobrú prezentáciu, pretože nemajú talent na kreslenie a správne dizajnérske zručnosti, pozorne si prečítajte nasledujúce riadky:

Každý sa môže naučiť moderný web design. Okrem toho nemusíte študovať veľa odbornej literatúry ani navštevovať drahé kurzy. Stačí si zapamätať základné pravidlá a zoznámiť sa s veľkým množstvom úspešných príkladov, pri pohľade na ktoré budete čerpať inšpiráciu. Áno, vďaka týmto činnostiam sa profesionálny dizajnér nemusí stať, ale môžete ľahko vytvárať štýlové obrázky a prezentácie.

Garantujeme výsledok integrovanej propagácie s výkonnostným marketingom. Podporujeme obchod s platmi za vedenie.

Aké pravidlá sa musia dodržiavať, aby bola vaša prezentácia módna a efektívna:

Zlikvidujte preddefinované šablóny

Sú bezduchí, nudní a už sú divoko unavení zo všetkého. Lepšie vytvoriť niečo vlastné. Navyše teraz nie je potrebné mať dizajnérske zručnosti. Existuje veľké množstvo programov a služieb, ktoré urobia všetku prácu za vás (jedna z týchto služieb bude diskutovaná na konci článku).

zle:

opraviť:

Použite dobrý mix farieb.

Jednou z najčastejších chýb ľudí, ktorí nie sú oboznámení s modernými trendmi vo web dizajne, je to, že si vyberajú veľmi nešťastnú kombináciu farieb: hnedej, tmavomodrej, bordovej, horčičnej. Ak použijete tieto farby spolu, aj keď je zle zvolené písmo, zdá sa, že k nám prišiel obraz z 90. rokov. Teraz tieto farby nie sú používané vo web dizajne. Presnejšie sa používajú, ale v kombinácii s inými, príjemnejšími a „čisto“ odtieňmi (tzv. Ploché farby).

zle:

opraviť:

Ak vám to, čo som povedal, nie je celkom jasné a stále neviete, ktoré farby si vybrať, použite zdroj flatuicolorpicker.com. To je miesto s veľmi módne a šťavnaté kombinácie. Ak chcete skopírovať kód farby, ktorý sa vám páči, vyberte požadovaný formát (RGBA, RGB, HEX alebo CMYK) a kliknite naň ľavým tlačidlom myši.

Ďalším spôsobom, ako nájsť dobrú paletu, je nájsť obrázok, ktorý sa vám páči, a rozložiť ho do farieb pomocou služby Adobe Kuler. Ak to chcete urobiť, kliknite na odkaz označený mnou, kliknite na ikonu s fotoaparátom a nahrajte obrázok, ktorý sa vám páči.

Zdá sa mi, že táto metóda je najvhodnejšia pre rozloženia na pristávacích farbách alebo niektoré jednoduché obrázky od dizajnérskych komunít (napr. Behance.net), pretože zvyčajne používajú niekoľko farieb a všetky dobre zapadajú do seba. Ale vo všeobecnosti môže byť použitý na rozloženie obrázkov.

Akonáhle služba vydala hotovú paletu, musíte skopírovať kód pre každú z farieb. K tomu použite bezplatný plugin Colorzilla. To sa robí nasledovne:

 • Nainštalujte doplnok Colorzilla do prehliadača Google Chrome alebo Mozilla Firefox.
 • Kliknite na kapátko v pravom hornom rohu prehliadača.
 • Vyberte položku Výber farby stránky.
 • Kliknutím na požadovanú farbu skopírujete kód vo formáte HEX do schránky (formátový kód # ed3434 je mriežka a 6 znakov).
 • Ak potrebujete kód vo formáte RGB alebo HSL, kliknite na pipetu, kliknite na položku Kopírovať do schránky a vyberte požadovaný formát.
 • Vložte kód do programu, v ktorom pracujete.
 • Hotovo!

Počas prezentácie nepoužívajte viac ako 5 farieb.

Nepremieňajte svoju prezentáciu na dúhu, aj keď je vaša správa o téme detí. Veľký počet farieb ruší čítanie a vnímanie významu diapozitívov. Na jednej snímke je najlepšie použiť najviac 2-3 farby, berúc do úvahy hlavnú farbu pozadia. V celej prezentácii - nie viac ako päť.

zle:

opraviť:

Sledujte kontrast textu a pozadia.

Všetko je tu jednoduché: ak je pozadie tmavé, použite svetlé písmo. Ak je svetlo, potom tmavé. Text by mal byť na vašej snímke jasne prečítaný, inak bude vaše publikum nepohodlné a namiesto toho, aby vás počúvalo, bude venovať pozornosť demontáži toho, čo je tam napísané.

zle:

opraviť:

Odstráňte tiene, prechody a iné staromódne efekty.

Snažte sa držať krok s časom a usporiadať svoje snímky tak, aby neboli vnímané ako pamiatka minulosti. Koniec koncov, ako dobre sa vaša prezentácia, bude závisieť na úrovni dôvery publika vo vás ako špecialista. Dobrý špecialista sa neustále vyvíja a sleduje nové trendy. Zlá - nechce prijať nič nové a verí, že sa už úplne podarilo. Súhlasíte? Potom sa snažte o minimalizmus.

zle:

opraviť:

Zaujímavý článok na tému: "Päť základných princípov plochého dizajnu."

Zlikvidujte obrázky s nízkou kvalitou

Zlá kvalita obrázkov bude pokaziť dojem z vašej prezentácie, aj keď sú šikovné myšlienky napísané na diapozitívoch. Nepoužívajte ich. Je lepšie tráviť viac času, ale nájsť obrazy, ktoré budú príjemné sledovať. Ako to urobiť? Prečítajte si o tom podrobne v našom článku: "40 zdrojov bezplatných fotografií pre váš blog."

zle:

opraviť:

Ako odlíšiť nekvalitný obraz od kvalitného?

Štandardné obrázky majú určité vlastnosti. Sú to:

 • používa na každom druhom mieste;
 • obsahujú nekvalitnú grafiku (zvyčajne na bielom pozadí);
 • zobrazujú umelé situácie a umelo usmievajúcich sa ľudí.

No, pre dezert - niektoré nádherné obrázky, robia si srandu zo všetkých absurdností inscenovaných fotografií fotografií, aby ste konečne pochopili, ako ich rozpoznať:

Foto zdroj: pikabu.ru

Použite moderné fonty

Calibri, Comic Sans, Times New Roman - môžete použiť tieto fonty, ale neodporúčal by som to robiť, pretože sú dosť nudné a nevytvárajú želaný efekt na publikum. Lepšie zvoliť modernejšie fonty. Napríklad Helvetica, Open Sans alebo Roboto. Tieto fonty sú pomerne jednoduché, ale vhodné pre takmer každý projekt.

zle:

opraviť:

Kde nájsť dobré fonty?

Moje obľúbené miesto na vyhľadávanie a sťahovanie fontov, ktoré potrebujem, je "Vkontakte" skupina "Free Fonts". K dispozícii je vyhľadávanie a pomerne pohodlné menu. Vedľa každého písma je informácia o tom, či môže byť použitá na komerčné účely alebo nie. Napríklad písmo na obrázku nižšie je úplne zadarmo, ako je uvedené v zátvorkách - free font.

Taktiež odporúčam venovať pozornosť mesačným zbierkam časopisu Infographics „Free cyrillic fonts“. Je to len sklad chladných cyrilických fontov! Každé písmo je možné stiahnuť jedným kliknutím priamo z článku. Je pravda, že typ licencie bude musieť byť objasnený nezávisle, nie je uvedený v článku.

Písmo by malo byť čitateľné.

Pri výbere písma nezabudnite venovať pozornosť tomu, ako dobre sa číta. Neobvyklé ozdobené serif fonty vyzerajú zaujímavo, ale niekedy sú tak ťažké čítať, že je lepšie ich úplne odmietnuť.

zle:

opraviť:

Na jeden snímok nepoužívajte viac ako 3 písma.

Počas prezentácie by nemali byť viac ako tri fonty: font názvu, font hlavného textu a font pre rámy (ak je to potrebné). Ak použijete viac fontov, vaša snímka bude vyzerať nedbanlivo a frivolne.

zle:

opraviť:

Ako si vybrať fonty, ktoré budú navzájom kombinované

Prečítajte si „Sprievodca párovaním fontov“. Tento článok popisuje všetky možné kombinácie vo veľmi jednoduchom jazyku. V skutočnosti je jednoduché vybrať dobre zladené fonty. Ako som povedal na samom začiatku článku, nemusíte mať dizajnérske zručnosti a víziu umelca. Stačí len pochopiť základné princípy a nasledovať ich v práci.

Dodržujte základné pravidlá usporiadania.

Nekladajte text na šírku. Z tohto dôvodu sa medzi slovami vytvárajú veľké priestory, text sa stáva neupraveným a čítanie spôsobuje ťažkosti.

Nerobte riadky príliš široké, pretože pre používateľov bude ťažké udržať si na ne pozornosť. Ideálna šírka riadku je približne 70-100 znakov.

Vytvorte normálny interval medzi riadkami: nie príliš dlhý, ale nie príliš malý. Vzdialenosť medzi odsekmi je o niečo väčšia ako vzdialenosť medzi riadkami.

Na uľahčenie vnímania informácií použite rôzne formátovanie: zoznamy s odrážkami a očíslované zoznamy, tučné písmo atď.

zle:

opraviť:

Urobte svoj text dostatočne veľký.

Text na snímke by nemal byť príliš veľký alebo príliš malý. Pokúste sa nájsť strednú zem. A v prípade, že sa zobrazí vaša prezentácia v režime offline, uistite sa, že text je viditeľný aj pre tých ľudí, ktorí sedia na posledných riadkoch.

zle:

opraviť:

Text a obrázky musia byť zarovnané.

Čím presnejšia je vaša prezentácia, tým väčšia dôvera používateľov je vo vás ako dobrého špecialistu.

zle:

opraviť:

Na snímke by nemalo byť veľa textu

Niektorí rečníci sa snažia zapájať takmer všetok ich prejav do prezentácie a namiesto toho, aby hovorili od seba a improvizovali, prečítajte si text na snímkach pre účastníkov. Divákovi sa to nepáči, začína sa nudiť a stráca citové spojenie s rečníkom. Aby ste tomu zabránili, pridajte do snímky minimum textu a nezabudnite: cieľom vašich snímok nie je pomôcť rečníkovi zapamätať si text, ale posilniť emócie toho, čo hovoríte publiku.

zle:

opraviť:

Každú položku odložte na samostatnú snímku.

Ak vaša prezentácia obsahuje zoznamy s odrážkami alebo číslované zoznamy, je najlepšie ich rozdeliť na samostatné snímky. Takže informácie sú lepšie pochopené, pretože každá položka bude podporovaná relevantným obrázkom a samostatným príbehom.

zle:

opraviť:

Zvýraznite dôležitý text v inej farbe.

Ak chcete sústrediť pozornosť publika na konkrétnu frázu, vyberte ju inou farbou, kurzívou, tukom alebo podčiarknutím.

zle:

opraviť:

Na snímke by malo byť veľa "vzduchu".

Nepresekávajte ikony a text blízko seba. Vaša prezentácia by mala „dýchať“. Potom bude vnímaná oveľa rýchlejšie a efektívnejšie.

zle:

opraviť:

Použite ikony na urýchlenie vnímania informácií.

Ikony a všetky druhy grafiky urýchľujú pochopenie vašej správy. Použite ich vo vašej prezentácii, ale uistite sa, že sú vyrobené v rovnakom štýle, inak budú snímky vyzerať chaoticky. Ak budete mať ikony, ktoré sú naplnené farbou, mali by byť všetci tak. Ak je kontúra, potom všetko musí byť obrys. Veľkosť, samozrejme, musia byť tiež rovnaké.

zle:

opraviť:

Kde nájsť vhodné ikony?

Pozrite sa na tento článok - "Voľný Ikony: Desať najlepších zdrojov." Obsahuje viac ako 10 zdrojov kvalitných a bezplatných ikon pre každý vkus. Ale keďže v mojej práci často používam thenounproject.com, poviem vám o ňom viac.

Ak chcete prevziať ikony z tejto stránky, musíte sa do nej zaregistrovať (alebo sa prihlásiť pomocou účtu na sociálnych sieťach) a do vyhľadávacieho poľa zadajte svoj dopyt v angličtine.

Potom vyberte svoju obľúbenú ikonu, kliknite na tlačidlo Prevziať a potom na položku PNG.

Potom sa budeme musieť rozhodnúť, či túto ikonu chceme kúpiť a používať ju bezplatne na komerčné účely bez toho, aby sme to pripísali (náklady na pár dolárov), alebo si ju zdarma stiahli, ale s náznakom autorstva. Ak máte záujem o druhú možnosť, kliknite na tlačidlo Free $ Give Credit a uložte ikonu do počítača.

Jedna snímka - jeden obrázok

Na jednej snímke by mala byť jedna myšlienka a jeden obraz vhodný pre jej význam a posilnenie jeho emocionálneho posolstva. Ak existuje viac obrázkov, dôjde k efektu preťaženia.

zle:

opraviť:

Neprikladajte nepotrebné polia a logá do snímok.

K prezentácii sa pridávajú veľmi často päty s logom, názvom spoločnosti, telefónom, adresou, skupinami v sociálnych sieťach a ďalšími obchodnými informáciami. Domnievam sa, že vo väčšine prípadov je to neodôvodnené. Tieto prvky "jesť" priestor a pridať zbytočné hluk na snímku. Okrem toho, všetky tieto informácie môžu byť umiestnené na záverečnej snímke, a ak sa publiku páči prezentácia, môžete si byť istí, že si budú pamätať názov vašej firmy a logo a nie sú ani príliš leniví, aby vás našli na sociálnych sieťach.

zle:

opraviť:

Každá šmýkačka by mala priťahovať pozornosť

Aby vaše publikum emocionálne reagovalo, používajte príslušné obrázky a krátke frázy.

zle:

opraviť:

Príklady krásnych prezentácií

Ako som povedal na začiatku článku, vytvoriť originálnu a farebnú prezentáciu, potrebujete len dve veci - pochopiť základné princípy web dizajnu a zásobiť zdroje pre inšpiráciu. S prvým bodom si myslím, že sme na to prišli. Teraz sa obraciame na druhú. Kde nájdem vysoko kvalitné prezentácie, z ktorých by som mohol ísť príkladom?

Po prvé, na Slideshare, najväčšom a najobľúbenejšom zdroji s prezentáciami. Bohužiaľ, tento zdroj je v Rusku zablokovaný, ale pre zahraničných čitateľov tento odkaz stále zanechávam. Slideshare má pekné vyhľadávanie kľúčových slov, tém a jazyka. Výsledok nie je vždy šťastný:

Odporúčam preto, aby ste sa inšpirovali zahraničnými expertmi. Navyše, nie len ktokoľvek, ale aj pre tých, ktorí sa vážne venujú tvorbe prezentácií. Tu je niekoľko účtov takýchto ľudí a spoločností:

 • Posilnené prezentácie
 • Ethos3
 • Skĺzne, že rock
 • HighSpark
 • esPrezo
 • Poznámka $ Point (to nie je slideshow, ale aj veľmi cool zdroj s krásnymi a štýlovými prezentáciami)

Venujte pozornosť skutočnosti, že ich prezentácie sú v angličtine. Nemusíte pochopiť presný význam snímok. Stačí sa pozrieť na to, ako sú zdobené, a pochopiť celkové posolstvo. Koniec koncov, nebudeme ich kopírovať úplne. Naším cieľom je inšpirovať sa technikami a technikami, ktoré používajú profesionálni dizajnéri a rečníci, a aplikovať ich vo svojej prezentácii.

Aký by mal byť text vo vašej prezentácii

Povedal som vám podrobne o tom, čo by mal byť váš návrh prezentácie, teraz sa obráťte na obsah. Bude tu menej tipov, ale napriek tomu odporúčam, aby ste sa s nimi zoznámili, ak chcete, aby vaša prezentácia bola nielen krásna, ale aj zaujímavá, a spôsobila dobrú odozvu od publika.

Vyberte si tému, ktorá vás inšpiruje

Možno, že táto rada sa môže zdať triviálna pre niekoho, ale podľa môjho názoru je to z tohto dôvodu, že väčšina prezentácií prechádza. Ak sa nezaujímate o tému, o ktorej chcete povedať svojim poslucháčom, prečo sa s ňou vôbec obťažovať? Prezentácie, ktoré robia "pre show" sú odsúdené na neúspech, pretože v nich nie je žiadna duša. Chcete vytvoriť skvelý produkt? Vyberte si tému, ktorá vás skutočne vzrušuje alebo kde sa považujete za skvelého experta.

Doplňte príbeh

Prezentácie, ktoré obsahujú príbeh, sú často efektívnejšie. Zapájajú používateľov do príbehu a zachovávajú si pozornosť počas reči rečníka.

Použite krátke frázy

Jasné obrázky a krátke, ale presné frázy - kľúč k úspešnej prezentácii. Užívatelia nechcú čítať dlhé texty na snímkach. Chcú šou: jednoducho im poviete zaujímavé fakty a príbehy v jednoduchom jazyku a snímky doplnia vašu reč a dodajú jej extra emócie.

Vyvolajte emócie

Ak je to možné, vtip, ohromenie, šok. Nedovoľte, aby sa používatelia nudili, aj keď je vaša prezentácia venovaná nudnej téme.Čím aktívnejšia je vaša interakcia s publikom, tým efektívnejšia bude vaša prezentácia a lepšie výsledky dosiahnete z prezentácie (bude viac nákupov, predplatného, ​​sympatie pre vás ako špecialistu atď.).

Odčítajte svoju prezentáciu

Pred zobrazením prezentácie potenciálnym klientom si ju prečítajte niekoľkokrát a uistite sa, že v nej nie sú žiadne chyby (alebo ju zverte editorovi alebo korektorovi). Samozrejme, ak sa do vašej prezentácie vkradne jeden preklep, nestane sa nič hrozné. S najväčšou pravdepodobnosťou to užívatelia nebudú venovať pozornosť. Ak je však vo vašej prezentácii veľa chýb, môžete mať dojem, že s vašou prácou zaobchádzate zľahka alebo máte nedostatočnú starostlivosť, čo môže byť pre niektorých špecialistov (napríklad copywriterov a redaktorov) katastrofálne.

Pridajte výzvu na akciu

Cieľom každej prezentácie je povzbudiť používateľa, aby vykonal konkrétnu cieľovú akciu: zaregistrujte sa v službe, kúpte si produkt, prihláste sa k odberu newsletteru, zúčastnite sa ďalšieho webinára atď. Ak chcete, aby používatelia vykonali túto akciu, musíte sa na ne opýtať. Na tento účel použite finálny sklíčko. Napíšte svoju výzvu a vyzvite divákov, aby ho splnili.

Služby pre tvorbu prezentácií

V súčasnosti existuje množstvo rôznych služieb a programov na vytváranie prezentácií. Najobľúbenejším z nich je samozrejme Microsoft Powerpoint. S týmto programom môže pracovať takmer každý. Je to naozaj veľmi pohodlné a ľahko použiteľné a osobne radšej pracujem v ňom. Ale okrem Powerpointu existuje množstvo ďalších skvelých alternatív. Nebudem teraz prebývať na každom z nich (ak je to potrebné, Google to sami "služby pre vytváranie prezentácií"), ale budem popisovať len ten, ktorý sa mi zdá najvhodnejší pre tých, ktorí nevedia, ako pracovať vo Photoshope vôbec.

Služba Canva

Canva je jedna z mojich obľúbených obrazových služieb. S ním môžete rýchlo vytvárať a upravovať obrázky pre sociálne siete, plagáty, brožúry a iný vizuálny obsah. Pomocou tejto služby môžete vytvoriť aj štýlové a štýlové prezentácie. To sa robí nasledovne:

 • Zaregistrujte sa na stránke.
 • Vyberte sekciu Prezentácia.
 • Prejdite do časti Rozloženie a vyberte šablónu, ktorá sa vám páči. Upozornenie: ak má šablóna slovo ZADARMO, môže sa použiť bezplatne.
 • Upravte šablónu podľa vlastného uváženia. Odstráňte napríklad pozadie a umiestnite vlastné. Vyberte ho ľavým tlačidlom myši a kliknite na tlačidlo vo forme koša.
 • Potom prejdite do sekcie Odovzdania a nahrajte svoj vlastný obrázok.
 • Ak vylezie cez okraje, zmeňte veľkosť. Potom zadajte text.
 • Ak chcete pridať nejaké prvky na snímku, prejdite do časti Prvky. Existujú rôzne tvary.
 • Chart.
 • A ďalšie grafické prvky.

Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať šablónu a upraviť ju tak, aby sa zmestila do snímky. Akonáhle dokončíte svoju prezentáciu, môžete ju uložiť vo formáte pdf a stiahnuť ju do počítača.

Servisné chyby

 • Väčšina fontov je len v latinčine (ale nebojte sa, v ruštine je Open Sans a Roboto, a to je vo väčšine prípadov dosť).
 • Táto služba má veľkú zbierku vysoko kvalitných obrázkov s pohodlným vyhľadávaním, ale všetky sú platené (náklady na jeden dolár každý). Pravda, nemyslím si, že je to taká veľká nevýhoda, pretože akýkoľvek obrázok je možné stiahnuť zvonku pomocou tlačidla Nahrať.

Všeobecne platí, že sa mi páči táto služba, pretože má veľký počet ready-made štýlové šablóny, ktoré možno ľahko upravovať. Tieto šablóny nie sú navštevované (v „Canvas“ runete, niekoľko z nich sa stále používa), takže ich môžete bezpečne vziať. Najmä preto, že vám ušetrí veľa času.

Na záver

Článok bol veľmi veľký a, dúfam, užitočný. Ak sa vám to páči, budem vám vďačný, ak ho budete zdieľať v sociálnych sieťach. Ak nie, napíšte svoje komentáre, otázky a dodatky do komentárov. Bol by som rád, keby som mal spätnú väzbu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár