Čo je to CPA marketing a prečo bude dominovať

V roku 2010 americká marketingová agentúra Fluent slávnostne oznámila, že propagácia v sociálnych sieťach bude vďaka marketingu výkonnosti efektívnejšia. Spoločnosť tento predpoklad potvrdila v praxi, keď v priebehu roka 2011 zvýšila svoje tržby o 850% na viac ako 40 miliónov dolárov.

Výkon marketing (affiliate, affiliate, CPA marketing) je propagačný model, ktorý znamená platbu za konverziu činnosti. V rámci tohto modelu využívajú obchodníci rôzne typy reklamy, propagáciu, SMM a iné prístupy.

Stojí za zmienku, že pojmy "výkon marketingu", "pridružené" a "affiliate marketing" sú bežne používané členmi affiliate sietí, ktoré umožňujú stránky a majitelia blogov zarobiť príjem reklamy reklamného výrobku. Pojem „CPA marketing“ je širší - znamená to akékoľvek marketingové metódy, ktoré využívajú model platby pre vedenie.

Ako dosiahla agentúra Fluent taký impozantný výsledok? Propagácia projektov v sociálnych sieťach nahradila štandardné prístupy typu pay-per-click alebo tisíc zobrazení s modelom CPL alebo CPA - plat za vedenie alebo akciu. Spoločnosť Fluent poskytla inzerentom možnosť platiť za požadované akcie potenciálnych zákazníkov, napríklad predplatné newsletteru, výtlačok propagačných kupónov, "rád" a zdieľanie služieb, objednávanie. Inými slovami, Fluent používa CPA marketing.

Aká je podstata tejto disciplíny a ako sa určuje jej účinnosť? Toto bude diskutované nižšie.

Anatómia CPA

CPA (eng. Náklady na akciu - pay per action) - marketingový model, ktorý zahŕňa platbu za konverznú akciu. Napríklad značka "ABC" platí za predplatné elektronického spravodajcu, ktorý chce zbierať základňu elektronických adries potenciálnych zákazníkov. Značka "EYUYA" predáva cestovné poukážky, takže platí za žiadosti o prehliadku, plnené návštevníkmi stránok. Inzerenti sú tak prví účastníci modelu CPA.

Druhým účastníkom modelu CPA je marketingová agentúra a / alebo online zdroj, ktorý zverejňuje príslušnú reklamu. Obchodníci sú odmeňovaní vždy, keď generujú vedúce pozície. Odtiaľ šiel druhý názov diskutovaného modelu - CPL (cena za elektródu). Tretia strana modelu je spotrebiteľ.

CPA-marketing zabezpečuje záujem obchodníkov o efektivitu propagácie projektu. To vysvetľuje vysokú účinnosť tohto prístupu.

Existujú rôzne spôsoby implementácie kampaní CZA. Najobľúbenejšie a najúčinnejšie z nich sú:

  • Propagácia produktov prostredníctvom prieskumných lokalít. Typicky takéto zdroje obsahujú informácie o inzerovaných produktoch, recenzie používateľov, nezávislé hodnotenia a recenzie. Každá kontrola vedie na samostatnú vstupnú stránku produktu na webovej stránke dodávateľa, ktorá je zvyčajne veľkým internetovým obchodom. Vlastník lokality dostane odmenu vždy, keď návštevník prejde na stránku inzerenta a produkt kúpi. Prehľad stránky kávovary - príklad zdroja v tejto kategórii.
  • Použitie predajných stránok alebo stránok. Hovoríme o jednotlivých zdrojoch na jednostránkových stránkach a o vstupných stránkach vytvorených na veľkých zdrojoch. Predajné stránky hovoria divákom o produkte a povzbudzujú ho k nákupu. Okrem toho sa tvorcovia týchto stránok snažia získať e-mailovú adresu kupujúceho. V súvislosti s marketingom CPA zvyčajne jednotlivé stránky presmerujú návštevníka na webovú stránku predávajúceho, kde môže zadať objednávku.
  • Podpora vyhľadávačov s platbou za akciu. V tomto prípade agentúry využívajú marketing obsahu, tvorbu a publikovanie užitočného obsahu v mene značky. V modeli CPA však nie je to prevádzka a poloha stránky, za ktorú sa platí, ale vedie sa k konverzným činnostiam používateľa.
  • Reklama s platbou za vedenie (CPL). Tento prístup k uverejneniu reklám sa líši od tradičného prístupu k platbám. Ako bolo uvedené vyššie, inzerent platí len za elektródy, nie za zobrazovanie reklám (bannery, odkazy) alebo prechody používateľov.

Výhody marketingu CPA

CPA marketingový model sa stal populárnym kvôli jednoduchosti merania jeho účinnosti. Vo väčšine prípadov môžu inzerenti a obchodníci ľahko nahrávať online vedie, napríklad predplatné newsletteru. Problémy môžu vzniknúť pri práci s offline obchodom, ale nevylučujú použitie modelu CPL.

Hlavné výhody marketingu CPA sú:

  • Výhodné pre model platby inzerenta. Trávite peniaze len na želané akcie potenciálnych spotrebiteľov. To vám umožní efektívne plánovať svoje marketingové kampane.
  • Propagácia s vysokým výkonom. Obchodníci sú odmeňovaní len za skutočné vedenie. Preto sa budú plaziť z kože, aby vám požadovaný výsledok. Porovnajte tento prístup s platbou za zobrazenie, kliknutiami, riadkovými položkami alebo návštevnosťou. Tieto prístupy nezaručujú konverzie, zatiaľ čo CPA marketing je zameraný na ne.
  • Obchodníci majú záujem o neustály rozvoj vášho zdroja. S cieľom zvýšiť počet potenciálnych zákazníkov a konverzií musia zabezpečiť technickú zhodu stránky s požiadavkami vyhľadávačov, pravidelne publikovať vysokokvalitný informačný obsah, hľadať odpovede zo sociálnych sietí a bloggerov, publikovať materiály pre návštevníkov na vysoko kvalitných stránkach priemyslu, vytvárať konverzné vstupné stránky, vykonávať rozdelené testovanie a iné udalosti. , V tomto prípade platíte len poplatky.
  • Nedostatok finančného rizika. Investovaním do SEO, kontextovej reklamy alebo iných metód internetového marketingu riskujete, že nedosiahnete plánovaný výsledok a nebudete strácať finančné prostriedky. Výber CPA-model, nemusíte riskovať stratu peňazí, pretože platíte iba výsledok práce obchodníkov.

Kedy je výhodné použiť model CPA

CPA-marketing demonštruje najvyššiu efektívnosť, ak projekt predáva divákovi pomerne jednoduchý a dobre známy produkt. Tento model je napríklad vhodný pre internetové obchody predávajúce značkové výrobky alebo spoločnosti pôsobiace v sektore služieb.

Model CPL nie vždy funguje pri podpore exotických alebo ťažko pochopiteľných produktov. Okrem toho model hlavného platu nefunguje, ak návrh inzerenta nezodpovedá trhu. Napríklad, ak predávate mobilný telefón X za 5 000 rubľov a vaši konkurenti ho predávajú za 3 500 rubľov, potom získajú všetky elektródy a konverzie.

Prečo bude dominovať marketing CPA

Zakladateľ agentúry Fluent, Ryan Schulke, poznamenáva, že model CPA je účinnejší v porovnaní s platením za zobrazenia, kliknutia, pozície a návštevnosť. Spoločnosť Fluent dosiahla vďaka svojmu modelu „lead-pay“ výrazný nárast návratnosti marketingových investícií pre svojich klientov. To umožnilo samotnej agentúre zvýšiť príjmy o stovky percent za jeden rok.

Samozrejme, CPA nie je nový marketingový model. Dnes sa však pre značky stáva najrelevantnejšou. Prečo sa to deje? Počas posledných niekoľkých rokov, vyhľadávače výrazne zlepšili svoje algoritmy. Užívatelia internetu sa už dlho snažia vyhnúť reklame, ktorú sme opakovane napísali.

To uzatvára pre podniky mnoho trhových medzier spojených s používaním rozsiahlych modelov vývoja a propagácie, medzi ktoré patrí najmä SEO, kontextová reklama, pay-per-view reklama. Podnikanie potrebuje intenzívne prístupy na zlepšenie kvality marketingu. Na takéto prístupy sa vzťahuje model CPA.

Hľadáte garantovaný predaj a kvalitný obchodný rast? Vykonávame úlohy akejkoľvek zložitosti. Výkon-marketing je propagácia firmy TexTerra. chto-tako-CPA-marketing-i-pochemu-on-budet-dominirovat
#
Search marketing

Pozrite si video: CPA Marketing Bangla Tutorial Part-1. How to Start CPA Marketing (Január 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár