Registrácia komunity "VKontakte": najpodrobnejší sprievodca v RuNet pre skupinu alebo verejnú stránku

Krásny dizajn komunity "VKontakte" nie je rozmar, ale dôležitý prvok, ktorý tvorí dôveru užívateľov k vám a vašej spoločnosti. Ak je verejná stránka alebo skupina zarámovaná neprofesionálne, potenciálni zákazníci môžu celkom logicky dospieť k záveru, že k svojej práci pristupujete rovnako nedbanlivo. Aby sa tomu zabránilo, uistite sa, že vaša stránka VKontakte je krásna, elegantná a ľahko použiteľná. Ako to urobiť? Prečítajte si nižšie.

Tu vidíte, ako navrhujeme naše. Chcete ešte užitočnejšie materiály? Pridajte sa k našej skupine "VKontakte".

Zapájame sa do propagácie skupín od nuly. SMM v "VKontakte" od TexTerra bez lacného humbuku a podvádzania.

Obsah:

Skutočná veľkosť obrázka „VKontakte“

Pred nejakým časom, vývojári sociálnej siete "VKontakte" začala nový dizajn. To viedlo k tomu, že veľkosť a princípy zobrazovania obrázkov sa zmenili. Poznámka, ktorá bude uvedená nižšie, zodpovedá všetkým inováciám a obsahuje rozmery, ktoré sú relevantné v danom čase.

A teraz sa pozrieme bližšie na každú položku.

Veľkosť VK avatara

Minimálna veľkosť Avataru je 200 x 200 pixelov. Ak sa pokúsite nahrať obrázok dlhší ako 200 pixlov, zobrazí sa táto chyba:

Maximálna veľkosť avataru je 200 x 500 pixelov. Ale v zásade môžete nahrať obrázky a väčšie - až 7000 pixelov na každej strane. Hlavná vec je, že pomer ich strán nepresahuje 2 až 5.

Ukážem príklad.

Mám obrázok. Jeho veľkosť je 200 x 800 pixelov (pomer 2: 8). Pri načítaní sa nevyskytujú žiadne chyby. Tento obrázok však stále nemôžem použiť, pretože „kontakt“ mi neumožňuje úplne ho vybrať.

veko

Veľkosť krytu pre plnú verziu stránky je 1590 x 400 pixelov.

Upozornenie: v mobilnej verzii a aplikáciách nie je zobrazená plná verzia krytu, ale iba časť s veľkosťou 1196 x 400 pixelov. Pozrite si, ako je to v aplikácii na mobil:

Aby ste tomu zabránili, umiestnite hlavné prvky krytu do 1196 x 400 pixlov.

Priložené obrázky

V aktualizovanom dizajne „Kontakt“ sa pevne nastavila šírka spravodajského kanálu. To znamená, že obrazy pripojené k postu, už sa nerozťahujú a zostávajú tak, ako sú. Preto, ak chcete, aby váš obrázok v plnej miere obsadzoval svoje miesto v informačnom kanáli, jeho šírka by mala byť najmenej 510 pixlov. Najlepšie je mať štvorec alebo obdĺžnik v orientácii na šírku.

Znie to trochu zmätene :) Preto vám ukážem príklad.

Predpokladajme, že máme štvorcový obraz so stranami 510 pixelov. Ak ho pripojíme k nášmu záznamu, bude vyzerať veľmi dobre v spravodajskom kanáli na všetkých zariadeniach:

Takto vyzerá horizontálny obrázok v orientácii na šírku (šírka 510 pixelov):

Ako môžete vidieť, čím užší obrázok (na výšku), tým menší je v páse smartfónov. Ak to chcete vidieť, pozrite si nasledujúci obrázok:

Je jasné, že rozdiel tu nie je obzvlášť kritický a používatelia smartfónov budú stále uvažovať o vašom obraze, len v druhom prípade budú o niečo pohodlnejšie.

Obrázky pre príspevky s odkazom

Obrázky pre príspevky s odkazom sú obrázky, ktoré sa automaticky vložia do príspevku, keď do neho vložíte odkaz. Ako to vyzerá:

Všetky tieto údaje sú prevzaté z značkovacieho kódu Open Graph:

Ak nie je zaregistrovaný Open Graph, názov sa prevezme z metaznačky Title a obrázok sa prevezme z článku. Súčasne sa dá ľahko zmeniť - alebo vybrať iný obrázok z článku pomocou špeciálnych šípok:

Alebo nahrajte vlastné:

Minimálna veľkosť obrázka, ktorú môžete použiť ako oznámenie pre svoj článok, je 537 x 240 pixelov. Väčšie obrázky však môžete odovzdať, ak sú proporcionálne.

Obrázok pre článok vytvorený v editore

Veľkosť obrázka pre obal článku vytvoreného v editore je 510 x 286 pixelov. Je lepšie, ak má tmavú farbu a viac či menej monotónnu, pretože názov článku a komunita sa stráca na svetlom pozadí.

Dobrý príklad:

Nie je to veľmi dobrý príklad:

Veľkosť fotografie a videa pre príbehy

Veľkosť fotografií je 1080 x 1920 pixelov. Veľkosť videa je 720 x 1280 pixelov.

Technické špecifikácie pre videozáznamy:

 • až 15 sekúnd;
 • najviac 5 MB;
 • h.264 kodek;
 • Zvuk AAC.

V príbehoch je potrebné použiť fotografie a videá vo vertikálnom formáte.

Upozorňujeme, že príbehy v mene komunít v súčasnosti môžu byť pridané iba veľkými komunitami, pre ktoré vývojári VKontakte otvorili túto funkciu. A to sa vykonáva pomocou oficiálnej aplikácie. Z počítača sa nedá vykonať.

Veľkosť obalu fotoalbumu

Odporúčaná veľkosť obrázka pre obal albumu je 1200 x 800 pixelov. Majte na pamäti, že v mobilnej verzii sa spodná časť krytu zobrazí menej ako 200 pixelov.

Veľkosť obrázka pre video

1280 x 720 pixelov.

Wiki stránka

Šírka oblasti obsahu wiki stránky je 607 pixelov. Ak nahráte väčší obrázok, automaticky sa načíta 400 pixlov. Príklad: Mám 1366 x 768 obrázkov. Ak ho pridám na stránku wiki, dostanem toto:

Ak chcete zmeniť veľkosť obrázka, kliknite naň a nastavte potrebné hodnoty:

O tom, ako pracovať s wiki stránkami, podrobne vysvetlím nižšie. Preto tu v tomto momente nezastavíme.

Ako urobiť tak, že obraz "VKontakte" nie je komprimovaný? Vplyv pozadia a veľkosti na kvalitu obrazu.

Ak ste sa niekedy pokúsili nahrať obrázky „VKontakte“ (bez ohľadu na to, či to bol obrázok na avatare alebo len fotografia z vašej cesty), potom už pravdepodobne viete, že majú tendenciu zmenšovať sa. Toto je obzvlášť zreteľné na tmavom (a najmä na červenom) pozadí a keď obraz nie je príliš veľký. príklad:

Ako urobiť kvalitu obrázkov nie je pokaziť?

Aby obraz nebol stláčaný (presnejšie, stlačený, ale v oveľa menšom rozsahu), je potrebné, aby bol 2-3 krát väčší ako požadovaná veľkosť. Ak napríklad potrebujeme vytvoriť avatar s veľkosťou 200 x 500 pixelov, odfotografujte obrázok s veľkosťou 400 x 1000 pixelov. Ak chcete, aby veľkosť ponuky bola 510 x 400 pixlov, urobte - 1020 o 800.

Obraz na tmavomodrom pozadí, ktorý som priniesol o niečo vyššie, má veľkosť 510 o 350. Urobil som ho dvakrát tak veľký (1020 x 700) a uložil ho. Tu je to, čo z toho vyplýva:

Ako to opraviť? Odpoveď je veľmi jednoduchá - musíte si vybrať iné pozadie. Faktom je, že na tmavom pozadí sú pixely viditeľné lepšie ako na svetlom. Preto, ak chcete dosiahnuť dokonalú kvalitu (aj keď obrázok hore už vyzerá celkom normálne), potom musíte mierne zmeniť farebnú schému. Napríklad, aby pozadie bolo biele a text modrý.

Ako vytvoriť hlavičku stránky

Uzávierka vašej verejnej stránky alebo skupiny je prvá vec, ktorú používatelia uvidia, keď vás navštívia. Vo väčšine prípadov je na tomto mieste umiestnené navigačné menu založené na verejných materiáloch, niektoré zaujímavé príspevky alebo dôležité oznámenia. Pozrime sa na príklady, ako rôzne spoločnosti využívajú tento priestor.

veko

Nie je to tak dávno, VKontakte predstavil aktualizáciu - teraz si môžete stiahnuť veľké a krásne kryty na stránkach (1590 x 400 pixelov). Ak chcete tak urobiť, prejdite na nastavenia a kliknite na tlačidlo "Download".

Na obálke môžete umiestniť čokoľvek chcete: počnúc menom a mottom vašej spoločnosti, končiac všetkými druhmi propagačných akcií, ponúk a dokonca aj súťaží.

Obal v komunite "Vegetariánske recepty": krásna fotografia, meno verejnosti a jej motto
Pokrytie v komunite Sberbank: oznámenie dôležitej udalosti a jej dátum

Odporúčam venovať osobitnú pozornosť možnostiam dynamického krytia. Ako to funguje, na aké účely sa dá použiť a pomocou ktorých služieb sa dá nainštalovať, prečítajte si náš článok.

Príklady dynamických krytov:

Na obálke v komunite "StopHam" sa zobrazuje najnovšie video z kanála YouTube
Obálka komunity „Support Team“ zobrazuje počet odpovedí technickej podpory.
Na obálke komunity Gazgolder je časovač aktualizovaný, počítajúc čas pred začiatkom koncertu rappera Busta
Na titulnej strane komunity Cerebro Target sú zobrazené avatary a počet bodov pre najaktívnejších účastníkov týždňa, ako aj avatar, meno a počet bodov najaktívnejšieho účastníka posledného týždňa.

Cover + popis komunity + odkaz na stránku

Niektoré spoločnosti v hlavičke konkrétne neupravujú žiadne príspevky, takže používatelia majú možnosť prečítať si základné informácie o stránke a prejsť priamo na lokalitu.

Servisná stránka spoločnosti Aviasales
Servisná stránka pre výučbu angličtiny - Lingualeo.com

Popis s hashtags

Niektoré spoločnosti dopĺňajú štandardný popis stránky hashtags, ktorá ju charakterizuje. Toto sa robí preto, aby sa zabezpečilo, že stránka má jasnejšiu relevanciu, a preto je pri hľadaní zodpovedajúcich dopytov vyššia. Úprimne, neviem, či táto metóda funguje alebo nie. Na tejto téme som sa nestretol so žiadnymi prípadmi, takže ak niekto vie, budem vďačný, ak budete zdieľať odkaz.

Stránka časopisu WebDesignMagazine

Ukotvený príspevok, ktorý hovorí, o čom je stránka

Ak chcete o svojej stránke povedať podrobnejšie (s fotografiami, odkazmi a krásnym rozložením), potom môžete do záhlavia pripojiť wiki príspevok alebo článok v editore s jasným obrázkom o oznámení, ktoré povzbudí používateľov, aby naň klikli. Príklad takéhoto príspevku:

Stránka Dmitrija Rumyantseva "Internetový marketing od A po Z"

Čo však vidí používateľ po kliknutí na odkaz:

Otvorí sa ponuka Skupina

Otvorte menu, volám toto menu, ktoré je okamžite jasné z akých položiek sa skladá. To znamená, že obrazové oznámenie wiki-post úplne kopíruje jeho obsah. Užívatelia tak okamžite uvidia, čo ich čaká vo vnútri. Ukážem príklad.

Ako vyzerá stĺpikový odkaz v hlavičke stránky Flatro:

Stránka venovaná plochému dizajnu.

Čo však vidíme, keď naň klikneme:

Skupina sa zatvorila

Uzavreté menu je rovnaký wiki príspevok ako v predchádzajúcom odseku, iba oznámenie s položkami menu nie je na oznámení. Zvyčajne na to píšu: "Menu", "Navigačné menu" alebo "Navigácia na verejných materiáloch".

Stránka „Lady's Club“ internetového obchodu

Čo však vidíme, keď naň klikneme:

Mimochodom, stojí za zmienku, že to nie sú jediné možnosti. V skutočnosti na tomto obrázku môžete napísať čokoľvek. Hlavnou vecou je, že užívateľ na ňu chce kliknúť a chápe, čo na neho čaká. príklad:

VKontakte pre stránku obchodnej komunity

Menu Slip pre skupinu

Zlúčené menu je vtedy, keď obrázok v oznámení menu tvorí jeden obrázok s avatarom. Nižšie podrobne vysvetlím, ako urobiť takéto menu, ale teraz sa pozrite na to, ako krásne to vyzerá.

Oficiálna stránka komunitnej wiki značky

Gifka a avatar jeden obrázok

Ale táto verzia dizajnu čiapky ma veľmi ohromila. Automaticky prehrávaný gif sa zlučuje s avatarom v jednej skladbe a priťahuje pozornosť používateľov, aj keď na ňom nie sú žiadne informácie.

Špecialisti Total vytvorili veľmi kreatívny klobúk pre svoju stránku VK.

Mimochodom, tento príklad som si všimol v skupine SMM-marketéra Sergeja Šmakova. Takže mu ďakujem za nájdenie :)

Skryté menu

Skryté menu je dostupné len pre skupiny (stránky nemajú žiadnu takúto funkciu). Ak ju chcete vidieť, musíte kliknúť na príslušný odkaz. Výhodou tejto metódy je, že hlavné informácie o komunite sú pre užívateľov viditeľné, a ak chcú používať menu, stačí len jedno kliknutie. Je tu však aj malý mínus - nie všetci používatelia vedia o existencii tejto funkcie, takže vaša ponuka môže dostať menej pozornosti, než keby bola stanovená v hornej časti stránky.

Otvorené menu v skupine "Sportmaster"

Automaticky prehrávateľné video

Koncom novembra 2015 sa v sociálnej sieti VKontakte objavila zaujímavá inovácia - akonáhle používateľ navštívi vašu stránku, automaticky sa začne prehrávať video pripojené k hlavičke. S touto technikou môžete prilákať ešte viac pozornosti používateľov (najmä tých, ktorí prišli na vašu stránku) a zároveň neobťažovať tých, ktorí nemajú radi, keď im ukladajú obsah, pretože video sa prehráva bez zvuku a sotva ruší. ,

Ako pridať toto video do záhlavia stránky?

Na to musíte splniť tri podmienky:

 • Pripojte video k príspevku a pripojte tento príspevok na začiatok komunity.
 • Okrem videozáznamu by k záznamu nemali byť pripojené žiadne ďalšie položky. Voliteľné je iba video a text.
 • Video musí byť nahrané "VKontakte" - tretie strany nie sú podporované.
„Yury Dud“ opravuje každý nový rozhovor v hlavičke. Pri zadávaní stránky sa automaticky prehrá.

Záznam, ktorý dostane veľa repost

Ďalším spôsobom, ako produktívne využiť priestor v hlavičke vašej stránky, je opraviť jeden z jeho najúspešnejších príspevkov v ňom - ​​ten, ktorý už získal a naďalej získava veľké množstvo rád a akcií. Prečo to, myslím, že každý chápe - čím viac repostov, tým väčšie je pokrytie, tým viac sa dostane na stránku.

Stránka Recepty. Venujte pozornosť počtu repost fix post. Pôsobivé, však?
Stránka "Myšlienky interiéru". Čiapka je pevná typická sila: 9 albumov s veľkým množstvom nápadov na opravy v byte. Tento post hriech nie je zdieľať!

Oznámenia o nových klipoch, albumoch, udalostiach

Hudobný label Black Star oznamuje premiéru speváka Mot
A stránka populárnej skupiny "Pilot" publikuje v hlavičke nové albumové oznámenie.

Prezentácia nových produktov / služieb

Stránka komunity "Alfa-Bank"

Скидки и акции

Группа интернет-магазина Wildberries

Кейсы, отзывы клиентов

Фото формата "до и после" на странице проекта "Бешеная сушка"
Аудиоотзывы на странице сообщества LPgenerator

Реклама приложения

Comedy Radio информирует своих подписчиков о том, что у них есть приложение для смартфонов

Розыгрыши

Страница магазина "Детский мир"

Правила сообщества

Stránka komunity "SMMS"

Odkazy na iné sociálne siete

Stránka "PSD | Design Space"

Uviedol som ďaleko od všetkých možností dizajnu pre čiapky. V skutočnosti, na obálke av pevnom príspevku môžete uverejniť akékoľvek informácie: voľné miesta, oznámenia, odkazy na najpredávanejšie produkty atď. Neobmedzujte sa na príklady uvedené vyššie. Zahrňte predstavivosť a využite dizajn svojej komunity na dosiahnutie svojich cieľov.

Výkon Marketing z TexTerra - podporujeme pay-per-lead biznis. Garantujeme výsledky aj v náročnom výklenku. Kontaktujte nás!

Aký by mal byť avatar

Avatar je nielen krásny obraz s logom vašej spoločnosti, ale aj pracovným nástrojom pre obchodníka, s ktorým dosahuje svoje ciele. Pozrime sa podrobne na to, čo by malo byť, aby sme prilákali pozornosť používateľov a povzbudili ich, aby vykonali cieľovú akciu. Začnime s miniatúrou.

Miniatúra avatar

 1. Text na miniatúre avatara musí byť dostatočne veľký na to, aby sa dal čítať.
 2. Text by nemal presahovať miniatúru.
 3. Užívatelia by mali mať jasno, čo je na avatare zobrazené.
 4. Ak je to možné, je lepšie nepoužívať obrázky, pretože často znižujú dôveryhodnosť spoločnosti.
 5. Nie je žiaduce, aby miniatúra avatara bola príliš vyblednutá a nudná, inak sa stratí na pozadí jasnejších avatarov konkurentov.
 6. Ak chcete, aby váš avatar vyzeral moderne, urobte ho minimalistickým: menej textu, tieňov, prechodov a žiadnych prvkov nesúcich akýkoľvek význam. Váš avatar by mal byť čo najjednoduchší a najpresnejší. Tento štýl je teraz v trende.
 7. Ak máte za cieľ pritiahnuť pozornosť používateľov a vyniknúť na pozadí iných avatarov na páse, budete musieť zapnúť fantáziu. Premýšľajte o tom, čo si dávate pozor pri hľadaní zaujímavej komunity? Tu som napríklad opakovane priťahoval avatary s horiacim svetlom, čo zvyčajne naznačuje, že prišla nová správa. Je to veľmi starý trik, ale z nejakého dôvodu ma stále ovplyvňuje - keď vidím také svetlo, určite sa na to pozerám.

Netvrdím, že táto technika bude fungovať s vašou stránkou. Myšlienka, ktorú chcem vyjadriť, je, že existuje veľa spôsobov, ako vyniknúť, stačí sa opýtať na túto otázku a ukázať trochu kreativity. Tu je napríklad ďalší zaujímavý nápad, na ktorý by som si sotva myslel:

Avatar je čierny kruh: veľký a malý. Zdá sa, prečo to vôbec robí? Ale keď prechádzate zoznamom komunít, takéto avatary priťahujú pozornosť na seba, pretože sú veľmi odlišné od všetkých ostatných.

Aké informácie možno umiestniť na miniatúrny avatar

Napriek tomu, že miniatúra avatara má veľmi malú veľkosť, môže byť (a mala by) byť použitá na prilákanie účastníkov do vašej komunity. Ako to urobiť? Uvažujme o niekoľkých možnostiach:

Oznámenie nového produktu / služby / udalosti

Výhody spoločnosti / služby / stránky

Telefónne číslo spoločnosti

Výhodné ceny

Doprava zadarmo

Mimochodom, veľmi často sa informácie, ktoré spoločnosť poskytuje bezplatne, pridávajú do samotného názvu skupiny tak, aby používatelia presne venovali pozornosť.

akcie

súťaže

jobs

No a potom sami :) Premýšľajte o tom, aký cieľ chcete dosiahnuť pomocou avatara, a konať. Inšpirácia, už som ťa hodil.

Aký by mal byť samotný avatar?

Uvažoval som, čo by malo byť miniatúrou avatara a aký text naňho možno umiestniť. A teraz prejdime k samotnému avatárovi. Plná verzia avatara sa zobrazí iba v komunite, v ktorej nie je kryt nainštalovaný. Práve na tieto prípady som napísal túto časť. Čo by teda mal byť avatar vašej komunity, aby používatelia okamžite pochopili, že vaša spoločnosť pristupovala k tvorbe stránky zodpovedne a profesionálne.

 1. Avatar musí mať vysokú kvalitu. Ako to dosiahnuť, napísal som o niečo vyššie. Pre tých, ktorí vynechali túto časť, poviem stručne - veľkosť avatara by mala byť 2-3 krát väčšia ako to, čo ste plánovali.
 2. Je žiaduce, aby bol avatar kombinovaný s menu: bola to rovnaká farebná schéma, mali rovnaké fonty, prvky, atď. Vďaka tomu bude hlavička vašej stránky vyzerať elegantnejšie a profesionálnejšie. príklad:
 3. Stránka "Komora №6 Obchod"
 4. Samotný avatar a miniatúra avatara sa môže líšiť. Môžete napríklad nakresliť kruh na avatare, usporiadať ho podľa vlastného výberu, vybrať túto oblasť ako miniatúru a vykonať zvyšok avatara v inom štýle.
 5. Ďalšou možnosťou je rozdeliť avatara na dve časti. Jeden je pre miniatúru a druhý pre zvyšok avatara.

 6. S cieľom povzbudiť používateľov, aby sa prihlásili na odber vašej stránky alebo napísali správu zástupcovi spoločnosti, môžete umiestniť zodpovedajúce volanie do akcie na samom konci avataru a sprevádzať ju šípkou smerujúcou na tlačidlo.
 7. Snažte sa o príliš veľa informácií o avatar, inak to bude vyzerať preťažené a neupravené. Pridajte k tomu len tie najdôležitejšie body a uistite sa, že medzi nimi je „vzduch“.

Aké informácie možno umiestniť na avatara?

V skutočnosti môžete na avatar umiestniť čokoľvek. Na rozdiel od miniatúr, tam je naozaj tam, kde sa túlať. Hlavná vec nie je zneužívať ho :)

Doména domény

Telefón / adresa / pracovný čas

Súťaže / Promo akcie

Top produkty / nové položky

Informácie o preprave

Reklama pre mobilné aplikácie

Hlavné výhody spoločnosti / stránky / produktu atď.

Aktualizuje sa rozsah / nová kreativita atď.

Informácie, ktoré je vaša komunita oficiálna

Informácie o pripravovaných podujatiach

Adresy účtov v iných sociálnych sieťach

Rozšírený popis stránky

predvádzanie

Všeobecne platí, že na avatar môžete post absolútne akékoľvek informácie. Priniesol som len niekoľko nápadov, aby ste videli, čo robia iní a inšpirovali ich príkladmi. No, majte na pamäti hlavné odporúčania: avatar by mal byť vysoko kvalitný, písmo by malo byť veľké a medzi prvkami bude viac „vzduchu“.

Ako vytvoriť bezšvové avatar a menu

Ak chcete vytvoriť konzistentný avatar a menu, potrebujete program Adobe Photoshop alebo jeho ekvivalent. Budem vysvetľovať celý proces na príklade "Photoshop". Tak poďme.

 1. Stiahnite si šablónu Photoshopu, ktorú som špeciálne pripravila pre tento článok. V normálnej veľkosti (menu - 510 pixelov široký, avatar - 200) alebo vo zväčšenom (menu - 1020 pixelov široký, avatar - 400).
 2. Otvorte obrázok, ktorý chcete použiť ako základňu.
 3. Skopírujte ho, prilepte do šablóny a umiestnite ho tak, ako by ste ho chceli odstrániť.
 1. Pridať efekty, text, grafiku atď.
 1. Ak nechcete stratiť časť obrázka (v priestore, ktorý je 50 pixelov), posuňte ho doprava, ako je zobrazené v nasledujúcom gif:
 1. Vyberte nástroj Vystrihnúť a kliknite na tlačidlo Fragmenty pozdĺž vodidiel.
 1. Vymažte nepotrebné fragmenty (kliknite pravým tlačidlom myši - "Odstrániť fragment") a upravte existujúce (kliknutie pravým tlačidlom myši - kliknite na prázdne miesto - vyberte požadovanú oblasť a natiahnite ju na požadovanú veľkosť).
 1. Prejdite do sekcie "Súbor" a vyberte príkaz "Uložiť pre web".
 1. Prejdite na miesto, kde ste obrázky uložili (na pracovnej ploche alebo na konkrétny adresár) a nájdite priečinok s názvom „Obrázky“. Toto je miesto, kde budú vaše obrázky. Zostáva len nahrať ich na stránku.

PS: Výška avatara môže byť zmenená podľa vášho uváženia. Zobrala som maximálnu veľkosť - 500 pixelov, ale táto hodnota môže byť nižšia. Napríklad, ako na značkovacej stránke wiki:

Výška Avatar na značkovacej stránke VKontakte je 400 x 680 pixelov

Ako používať miniaplikácie

Widgety sú tiež súčasťou dizajnu komunity VK. Pomocou nich môže používateľ: zadať objednávku, prihlásiť sa k odberu newsletteru, zúčastniť sa súťaže, prečítať si a nechať recenzie, otvoriť vyhľadávanie v komunite, získať darček, zľavový kupón atď.

Uvádzame niekoľko príkladov, ako sa widgety zobrazujú na stránke VK:

Pre viac informácií o tom, ako nainštalovať a pre aké účely používať widgety "VKontakte", si prečítajte náš podrobný sprievodca.

Ako vytvoriť obrázky pre príspevky

Ak robíte web design alebo máte umelecký vkus a zmysel pre krásu, potom nebude ťažké prísť s firemnou identitou pre vaše obrázky. Zdá sa mi však, že v tomto článku bude menšina takýchto ľudí (mimochodom nepatria ani k nim). Pozrime sa teda bližšie na to, ako sa to robí na základe príkladov úspešných spoločností.

A tu je niekoľko príkladov inšpirácie:

Štýl stránky Internet University "Netology"
Štýl dizajnu značky stránky "Knorr"
Štýl stránky "fakt dňa"
Stránka dizajnu štýlu "Internetový marketing od A po Z"

Krásne, nie? Ako ste už pochopili z vyššie uvedených obrazoviek, každá z týchto stránok má vo svojom arzenáne niekoľko hotových šablón, v ktorých iba mení text av prípade potreby aj farby. Tieto šablóny môžete vytvoriť aj pre seba. To sa robí celkom jednoducho, pretože celý návrh obrázkov pre oznámenia je založený na rovnakých technikách.

Číslo príjmu 1. Dim alebo zosvetliť obrázok tak, aby váš text dobre čítal.

Obrázok je prevzatý zo stránky "Prečo som to nevedel?"
Obrázok prevzatý zo stránky "Adme"

Číslo príjmu 2. Vytvorte kontrastnú farbu a vytvorte na nej nápis

Obrázok prevzatý zo stránky "Brain Academy"

Číslo príjmu 3. Zvýraznite každý riadok textu farbou

Obrázok prevzatý zo stránky "Adme"
Obrázok prevzatý zo stránky "Obchodné citácie"

Číslo príjmu 4. Rozdeľte obrázok na dve časti.

Obrázok prevzatý zo stránky "správne vzdelávanie"

Číslo príjmu 5. Vytvorte obrázok zakalený

Obrázok prevzatý z fishki.net

Číslo príjmu 6. Vyberte si také obrázky, kde je miesto pre nápis

Snímka z „Pinterestu“ Mila Kornienko
Obrázok prevzatý zo stránky "Dobre povedané"

Číslo príjmu 7. Pridajte do textu tieň, žiaru alebo ťah.

Obrázok prevzatý zo stránky "Jednoduchá múdrosť"
Obrázok prevzatý zo stránky "1001 meme"

Mimochodom, prosím, na vedomie, že takmer všetky známe spoločnosti VKontakte značky svoje obrázky, to znamená, že pridať malé logo, adresu ich stránky alebo vodoznak. To zvyšuje povedomie o značke a chráni vaše obrázky pred kopírovaním. Stojí to za to robiť, každý sa rozhodne pre seba. Jediná vec, ktorú by som rád poradil, je: ak sa rozhodnete urobiť, snažte sa, aby vaše logo nebolo príliš svetlé a nezaberalo príliš veľa miesta, inak bude celý dôraz naňho a obraz stratí svoju príťažlivosť.

Kde získať dobré obrázky?

Na túto tému máme dobrý blogový príspevok - „40 zdrojov bezplatných fotografií pre váš blog“. Všetky sú zadarmo, ale niektoré vyžadujú registráciu. Ak nenájdete nič vhodné pre seba, skúste vyhľadávanie podľa kľúčového slova + tapety (alebo, ak je v angličtine, tapety). Zvyčajne pri takejto požiadavke vyjdú vysoko kvalitné obrázky. Ale tu musíte byť opatrní a skontrolovať typ licencie, inak, ak máte vážny obchod, môžete naraziť na problémy.

A čo tí, ktorí nevedia, ako pracovať v "Photoshope"?

Ak ste nikdy nepracovali v aplikácii Photoshop (alebo v iných grafických editoroch) a ešte nie ste pripravení na to, aby ste to zvládli, môžete využiť služby, ktoré už majú pripravené šablóny obrázkov pre rôzne sociálne siete:

1. Fotor.com

Postupujte podľa odkazu a vyberte časť Návrh.

Ďalej, posúva stránku tesne pod a kliknite buď na Facebook Post (ak potrebujeme obdĺžnikový obrázok) alebo na post Instagram (ak je štvorcový).

Potom na ľavej strane obrazovky vyberte šablónu, ktorá nás zaujíma. Upozorňujeme, že k dispozícii sú len tie šablóny, ktoré nemajú ikonu diamantu.

Ak je to potrebné, odovzdajte obrázok.

Vložte ju do šablóny, vyberte ju ľavým tlačidlom myši, vyberte príkaz Vrstva (ikona sendviča) a kliknite na tlačidlo Presunúť dolu. Tak, náš obraz pôjde v pozadí, a všetky nápisy budú superponované na vrchole toho.

Potom zmeníme text, písmo, veľkosť písma, pozíciu štítka atď.

Potom kliknite na ikonu vo forme diskety, vyberte názov, formát obrázku, kvalitu a kliknite na tlačidlo Prihlásiť sa na prevzatie.

Hotovo!

2. Canva.com

Ďalšia služba, ktorá vám pomôže krásne nakresliť obrázok. Pracuje na rovnakom princípe ako ten predchádzajúci. Zaregistrujte sa v službe (môžete použiť svoj účet Google+ alebo e-mail).

Vyberáme si našu oblasť činnosti. Krok, v ktorom ste vyzvaní pozvať priateľov, sa preskočí. Pôjdeme do hlavného menu, kde vyberieme príspevok na Facebooku, ak potrebujeme obdĺžnikovú fotografiu alebo post Instagram - ak je to námestie.

Vyberte šablónu (ak je šablóna označená ako "ZADARMO", potom je voľná), zmeňte text.

Ak je to potrebné, načítajte obrázok, upravte veľkosť, zmeňte text, písmo a polohu štítka. Potom kliknite na tlačidlo Prevziať, vyberte formát obrázka a uložte ho do počítača alebo iného zariadenia.

Hotovo!

Ako robiť články v editore

V poslednej dobe, "VKontakte" môžete vysádzať články v špeciálnom editore. Ak chcete vytvoriť článok, musíte kliknúť na písmeno „T“:

Editor je veľmi ľahko ovládateľný, takže na ňom nebudem dlho žiť. Je lepšie dať odkaz na oficiálny sprievodca VK. Keep - "Ako používať editor článkov."

Ako používať wiki markup

No, tu prichádzame k najzaujímavejšej a zároveň najťažšej sekcii. Pravdepodobne sú medzi čitateľmi ľudia, ktorí nevedia, čo je to wiki markup, a vo všeobecnosti počujú tento termín prvýkrát. Preto, najmä pre vás, dám definíciu, ktorá dáva "Kontakt".

Wiki markup je značkovací jazyk, ktorý sa používa na formátovanie textu na webových stránkach (zvyčajne súvisí s triedou wiki projektov) a umožňuje zjednodušiť prístup k funkciám jazyka HTML. Na našich stránkach sú wiki vhodnou alternatívou k bežným príspevkom a textovej navigácii. Ak potrebujete vytvoriť veľký článok s rôznym formátovaním textu (tučné, podčiarknuté, titulky a pod.) Alebo pridať do neho grafiku, alebo jednoducho vytvoriť farebnú navigačnú ponuku pre vašu komunitu - wiki je nenahraditeľná.

Rovnako ako Wordpress (alebo akýkoľvek iný CMS) má HTML editor, s ktorým vytvárate články, takže „Contact“ má svoj vlastný editor pre vytváranie a editovanie wiki stránok. Vyzerá to takto:

Pomocou tohto editora vytvorte navigačné menu, ako aj články s obrázkami, videozáznamami a zvukovými nahrávkami. Nižšie budem podrobne diskutovať o tom, ako pracovať v tomto editore, ale najprv vás žiadam o pridanie dvoch odkazov na vaše záložky. Pomôžu vám veľa pri učení wiki markup.

 1. Wiki markup VKontakte. Oficiálna komunita značiek wiki. Má všetko, čo potrebujete na zvládnutie tohto jazyka: užitočné príručky, príklady, diskusie, kde môžete položiť otázku a zistiť, s akými problémami sa stretli ostatní používatelia.
 2. Vicki Doc. Je to stále malá, ale veľmi nádejná komunita, ktorá publikuje videá a články, ktoré dopĺňajú oficiálnu dokumentáciu o wiki značke. Projekt je určený hlavne pre skúsených používateľov, ale zdá sa mi, že to bude užitočné pre začiatočníkov.

Ako vytvoriť wiki stránku

Ak chcete vytvoriť novú stránku wiki, musíte:

 1. Skopírujte nasledujúci odkaz do panela s adresou prehliadača: //vk.com/pages?oid=-XXX&p=Name_page
 2. Namiesto XXX zadajte ID vašej stránky a namiesto frázy "Title_page", názov článku (v ruštine alebo v angličtine, oddeľte slová podčiarknutím). V dôsledku toho by ste mali získať tento odkaz:

Ako nájsť ID stránky

Existujú dva spôsoby.

Prvý. Prejdite na svoju stránku a kliknite na frázu „Community Records“.

Čísla, ktoré idú do otvoreného odkazu na otáznik, budú vaše ID.

Druhý spôsob. Použite aplikáciu "Learn ID". Pridajte ho do ľavého menu svojho účtu a postup na nájdenie ID bude oveľa kratší a príjemnejší.

Ako zatvoriť prístup na úpravu stránky

Každá wiki stránka má nastavenia prístupu. Sú umiestnené v ľavom dolnom rohu editora:

Štandardne sú k dispozícii nasledujúce parametre:

Niekedy sa však vyskytnú chyby: niekto omylom stlačil nesprávne tlačidlo, zabudol stlačiť tlačidlo „Uložiť“ atď. Najmä ak máte veľkú komunitu s aktívnymi účastníkmi, ako napríklad MTS. Len nedávno sa s touto spoločnosťou objavil zvláštny prípad: niektorí používatelia mali náhodne prístup k úpravám pre všetkých používateľov a neunikli im šancu použiť ju.

Môžete si o tom prečítať podrobnejšie na stránke vc.ru, tu je odkaz - "Používatelia usporiadali flash mob na wiki značke komunity MTS vo VKontakte vďaka prístupu k úpravám." Prístup bol rýchlo zavretý, ale niektorým dôvtipom sa stále podarilo zanechať svoju stopu na histórii. Čítať! Článok je krátky.

Ako prepnúť do režimu kódovania

Potom budem často hovoriť o potrebe ísť do režimu kódovania. Dovoľte mi, aby som vám hneď ukázal, ako sa to robí, aby sa to neskôr nevrátilo.

Ako formátovať text

Текст вики-страницы, в основном, форматируется с помощью редактора. Интерфейс практически такой же, как в ворде, поэтому, думаю, объяснять здесь почти нечего. Единственное, что стоит сказать, - на вики-странице нельзя изменить размер шрифта. Вместо этого необходимо использовать теги H1, H2, H3, выделение жирным или курсивом.

Ну а если такого форматирования вам не хватает, вы можете перейти в режим кода и вручную отформатировать нужный вам текст с помощью следующих тегов:

Более подробное руководство по этому разделу смотрите в официальном руководстве.

Как вставить ссылку в текст

Ak chcete vložiť odkaz do textu, musíte prejsť do režimu wiki-markup a použiť nasledujúcu šablónu: [link to article | link text].

Podrobnejšie informácie o tejto časti nájdete v oficiálnej príručke.

Ak odkaz vedie na externú stránku, automaticky sa otvorí v novom okne. Ale ak to vedie k jednej z stránok VKontakte, otvorí sa v rovnakom okne, aj keď sa často ukáže ako veľmi nepohodlné.

Ako vytvoriť odkaz v novom okne?

Existuje veľmi jednoduchý spôsob - "Vkontakt Link Reducer". Získajte krátku verziu odkazu a vložte ho do wiki príspevku. Potom sa vždy otvorí v novom okne.

Ako pridať obrázok

Ak chcete pridať obrázok, musíte použiť ikonu vo forme fotoaparátu. Odporúčam, aby ste to urobili hneď v kódovom režime, pretože pri načítavaní obrázkov je "kontakt" z nejakého dôvodu vždy zarovnaný v strede a robí 400 pixelov široký (aj keď originál môže byť väčší) a v každom prípade musíte ísť do kódu a predpísať požadovanú veľkosť. A tak môžete ušetriť čas.

Podrobnejšie informácie o tejto časti nájdete v oficiálnej príručke.

Ako pridať video

Ak chcete pridať video, musíte ho najprv nahrať do videa a potom ho pridať na stránku wiki.

Značky wiki bohužiaľ neumožňujú zväčšiť veľkosť videa. Neviem z akého dôvodu, ale táto funkcia nie je v ňom uvedená. Preto, ak chcete zvýšiť jeho veľkosť, budete musieť ísť na malý trik - urobiť pseudo-náhľad. Čo to znamená? Vezmete snímku obrazovky svojho videa (veľkosť, ktorú potrebujete), pridáte do neho tlačidlo Prehrať a na tento obrázok umiestnite odkaz na svoje video.

Tu si môžete stiahnuť hotovú šablónu s takýmto obrázkom.

Hneď nad, sme už rozobrali, ako pridať obrázok do príspevku wiki, a teraz uvažujme, ako naň vložiť odkaz. To sa robí veľmi jednoducho. Po prepnutí do režimu kódovania a odovzdaní fotografie musíte:

 1. Vložiť za druhý znak odkaz na vaše video: buď na lokalite YouTube alebo na inom poskytovateľovi videa tretej strany, alebo na video zo služby Contact. Je však lepšie, aby užívateľ neopustil sociálnu sieť. Takže to bude pohodlnejšie.
 2. Vykonajte zarovnanie (stredné, ľavé alebo pravé).
 3. Zadajte skutočnú veľkosť obrázka (pamätajte: jeho šírka by nemala presiahnuť 610 pixelov).
Podrobnejšie informácie o tejto časti nájdete v oficiálnej príručke.

Ako vytvoriť navigačné menu

Ak si myslíte, že len ľudia, ktorí sa dobre orientujú v dizajne a rozložení, môžu vytvoriť krásne navigačné menu, mýlite sa. Z vlastnej skúsenosti som bol presvedčený, že človek nemusí mať žiadne špeciálne zručnosti. Postačí mať záujem o túto tému, túžbu porozumieť a nejaký voľný čas. Zvyšok vám pomôže mnoho sprievodcov, ktoré možno nájsť v sieti.

Ako zobraziť wiki kód ktorejkoľvek stránky

Predtým, ako pristúpim k opisu procesu vytvárania menu, by som vám chcel odporučiť aplikáciu, ktorá vám veľmi pomôže pri výučbe wiki značiek. Nazýva sa "Zdroj stránky". S ním si môžete prezerať wiki kód absolútne akejkoľvek komunity (pokiaľ, samozrejme, tieto údaje nie sú konkrétne skryté pred vami, ale to sa stáva veľmi zriedka). Ak chcete získať kód, musíte vykonať nasledujúce kroky:

 • Otvorte aplikáciu
 • Vyberte typ komunity, ktorá vás zaujíma (stránka, skupina alebo stretnutie)
 • Vložte odkaz komunity a kliknite na tlačidlo "Zobraziť"
 • Zoznam stránok wiki stránok "Kinomaniya"
 • Nájdite potrebnú stránku v zozname a kliknite na frázu "Zobraziť kód".

Ako sa vytvárajú ponuky

Ak je menu jednoduché (skladá sa z formátovaného textu s odkazmi a pár obrázkov), potom ho vytvoríte na rovnakom princípe ako akýkoľvek článok wiki. Často na to nie je potrebné prepínať do režimu kódovania - všetko sa vykonáva vo vizuálnom editore.

Príklad takejto ponuky:

A tu je kód tejto stránky:

Ako vidíte, všetko je veľmi jednoduché. Toto menu môže vytvoriť úplne každého.

Ale o niečo zložitejšia možnosť:

Menu Motion Hub

Tieto menu sa robia podľa nasledujúceho princípu: vytvoríte obrázok vo Photoshope, rozdelíte ho na časti pomocou nástroja Layout a potom vyplníte výsledné obrázky vo wiki príspevku a pridáte k nim odkazy.

V kóde to vyzerá takto:

Ako opraviť ponuku v hlavičke stránky

Postup je nasledovný:

 • Vytvorte menu pomocou wiki markupu. Uložte odkaz, podľa ktorého je dostupný.
 • Vložte odkaz do nového príspevku.
 • Pripravte si obrázok pre svoju ponuku.
 • Pridajte obrázok do príspevku, odstráňte odkaz z textového poľa a kliknite na tlačidlo Odoslať.
 • Zabezpečte stĺpik.

Ako? Stále nie som unavený z mojich vysvetlení? :) Potom pokračujeme ďalej. S princípmi vytvorenia menu sme zistili. Teraz sa pozrieme bližšie na to, ako vytvoriť rôzne typy ponúk.

Jednoduché jedno-stĺpcové menu

Tento typ menu je vhodný pre spoločnosti, ktoré neplánujú umiestniť veľa informácií: len jeden stĺpec a niekoľko riadkov, medzi ktorými nie je odsadenie. Takéto ponuky vyzerajú úhľadne na všetkých zariadeniach, zatiaľ čo ich usporiadanie je veľmi jednoduché.

Menu Danone a Lady's Club komunity: pohľad na PC

A tu je kód týchto stránok:

Ako vidíte, kód je veľmi jednoduchý. Skladá sa iba z niekoľkých komponentov: obrázok, veľkosť obrázka, tag nopadding (takže medzi obrázkami nie sú žiadne zarážky) a prepojenie. Stredová značka v prvom príklade zarovná obrázok v strede a voliteľná značka v druhom príklade je vo všeobecnosti voliteľná.

záver: Ak chcete vytvoriť jednoduché jedno-stĺpcové menu, musíte poznať jednu vec - ako vyplniť obrázok na wiki článku a odkaz naň. A tento moment sme už podrobne rozobrali v jednom z vyššie uvedených odsekov.

Jednoduché menu dvoch stĺpcov

Tento typ menu je veľmi podobný predchádzajúcemu menu, nie je tam len jeden stĺpec, ale dva a medzi obrázkami sú aj zarážky. Na desktopoch to vyzerá veľmi dobre:

Navigačné menu komunity Knihy

Ako napr.

Pozrime sa teraz na kód tejto stránky. Nepozerajte sa na hornú časť, je tu použité tabuľkové usporiadanie, budeme ju analyzovať o niečo nižšie. Pre túto chvíľu preskúmajte iba kód, ktorý je pod sivou čiarou.

Vzhľadom k tomu, že v kóde je veľa nezrozumiteľných znakov (takto sa zobrazujú odkazy napísané v cyrilike), zdá sa, že je to príliš komplikované, ale nie je. V skutočnosti, tu je rovnaký obraz ako v predchádzajúcich odsekoch: obrázky idú jeden po druhom, ich veľkosť je označená a existuje odkaz. Medzi nimi je vytvorená zarážka, pretože tag nopadding nie je na obrázkoch zaregistrovaný. Ak by bola táto značka predpísaná, „navzájom by sa držali“.

záver: Jednoduché menu s dvoma stĺpcami je takmer rovnaké ako menu s jedným stĺpcom. Jediná vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je šírka obrázkov. Musíte si vybrať veľkosť tak, aby vyzerali dobre na počítačoch aj na mobilných telefónoch.

Rozloženie pre mobilné zariadenia

Možnosti ponuky, ktoré som uviedol vyššie, sú dobre zobrazené na desktopoch aj na mobilných zariadeniach. To je vysvetlené tým, že sa skladajú z 1 alebo 2 stĺpcov. V prvom prípade sa obraz jednoducho zmenší na šírku obrazovky smartfónu. A v druhom je prenos obrazu na nový riadok. A čo ak potrebujete urobiť viac stĺpcov? Napríklad, ako je to v menu "Empire Cinema" stránku:

Čo sa však deje s rovnakým menu na mobilnom telefóne, je rozlíšenie obrazovky 320 x 240:

Tu je ďalší príklad. Neuveriteľne krásne menu komunity Fingers Yummy:

Prsty Yummy menu

Čo však zapne mobil:

Tu je príklad dokonalého rozloženia na príklade ponuky oficiálnej komunity na značke wiki:

Všetko je krásne a hladké, z akéhokoľvek zariadenia, ktoré ste otvorili toto menu.

Ako to dosiahnuť?

Aby sa vaša ponuka mohla prispôsobiť veľkosti vášho mobilného zariadenia, musíte splniť dve podmienky:

 1. Použite rozloženie tabuľky s pevnou šírkou buniek.
 2. Strihajte menu na rovnaké štvorce alebo obdĺžniky maximálne 190 pixelov (ak sú 3 stĺpce), 150 pixelov (ak sú 4 stĺpce) a 110 pixelov (ak 5 stĺpcov). Zdá sa mi, že neexistujú žiadne ďalšie stĺpce, pretože na mobiloch budú vyzerať veľmi malé.

Čo je rozloženie tabuľky

Rozloženie tabuľky je, keď sú všetky položky ponuky nastavené ako tabuľka. Veľmi podrobný popis ako vytvoriť tabuľky pomocou wiki markupu je napísaný v oficiálnom manuáli. Nebudem duplikovať tieto informácie, len vysvetliť podstatu a ísť priamo k príkladom.

Ak chcete dokončiť tabuľku, musíte použiť nasledujúce značky:

Tu je príklad najjednoduchšej tabuľky a jej kódu:

Adaptívne menu je zostavené presne rovnakým spôsobom, ale namiesto slov „cell“ pridáme obrázok s odkazom a tagmi.

Kód, ktorý som vytvoril na vytvorenie tejto ponuky:

{| pevná nopadding noborder

~ 190px 190px 190px

|-

| [[photo258316413_430862279 | 190px; nopadding | ]]

[[photo258316413_430862290 | 190px; nopadding | ]]

[[photo258316413_430862307 | 190px; nopadding | ]]

|-

| [[photo258316413_430862332 | 190px; nopadding | ]]

| [[photo258316413_430862349 | 190px; nopadding | ]]

| [[photo258316413_430862372 | 190px; nopadding | ]]

|}

Všimnite si prosím, že kód obsahuje šírku každého stĺpca tabuľky a iba tri z nich (po 190 pixeloch). Ak máte 4 stĺpce, budete musieť zaregistrovať pevnú šírku 4 krát, atď Tiež, prosím, pozrite sa na prítomnosť nopadding a noborder tagy. Sú potrebné, aby okolo obrázkov nebol žiadny rám (noborder) a medzi nimi sú medzery (nopadding). Všeobecne platí, že ak je vaše menu približne rovnaké ako moje, môžete ho jednoducho skopírovať a vložiť do neho obrázky a odkazy :)

Ďalší príklad: citlivé 4-stĺpcové menu.

Tu je algoritmus akcií presne rovnaký ako v predchádzajúcom odseku. Ale stále odporúčam, aby ste si ho preštudovali s cieľom konsolidovať materiál, na ktorý sa vzťahuje :)

 1. Zrezali sme obraz aj na štvorce so stranami 150 pixelov (je to možné a nie na štvorce, ale je to pre mňa výhodnejšie, pokiaľ šírka nie je väčšia ako 150 px).
 2. Pridáme text, urobíme návrh a stlačíme "Save for Web".
 3. Načítame obrázky "Vkontakt", zaregistrujeme potrebné značky.
 4. Hotovo! Tešíme sa na krásne menu, ktoré vyzerá rovnako krásne na oboch počítačoch a mobilných telefónoch.

Niekoľko dodatkov k tejto časti

Dodatok 1: keď premýšľate nad dizajnom, uistite sa, že váš text je ľahko čitateľný na smartfónoch, a tlačidlá sú prístupné bez problémov. Urobte nejaké testy. Možno budú pre vás veľa buniek v rade. Potom vezmite tri, dve a možno aj jednu.

Dodatok 2Napriek tomu, že som obaja testovacie menu rozrezal na štvorce, nie je potrebné použiť tento konkrétny tvar. Hlavná vec je, že tieto obrázky sú rovnaké a neprekračujú veľkosť uvedenú vyššie. Príklad takejto ponuky:

Menu zo stránky "Startup Academy"

Dodatok 3: menu pozostávajúce z identických, ideálne zladených čísiel, niekedy vyzerá nudne. Preto, ak chcete diverzifikovať, použite rôzne tvary.

Ako rýchlo skontrolovať chyby v mobilnom usporiadaní?

Keď vytvárate wiki stránky, musíte neustále kontrolovať, ako vyzerajú na rôznych zariadeniach. To možno vykonať ručne zberom najrôznejších gadgets od svojich priateľov a kolegov, a nemôžete obťažovať nikoho a to pomocou špeciálnych aplikácií a služieb.

Číslo metódy 1:

 1. Nainštalujte a spustite prehliadač Google Chrome.
 2. Prejdite na stránku wiki a na jej adresu vložte písmeno m c dot.
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši kdekoľvek na stránke a vyberte možnosť Zobraziť kód.
 4. Kliknite na ikonu označenú žltou šípkou.
 5. Vyberte zariadenie, ktoré vás zaujíma.
 6. Len v prípade, obnovte stránku tak, aby sa všetky položky načítali bez chýb.

Číslo metódy 2:

 1. Nainštalujte doplnok pre test rozlíšenia Google Chrome.
 2. Prejdite na mobilnú verziu „Kontakt“.
 3. Kliknite na ikonu a vyberte veľkosť, ktorá vás zaujíma (alebo pridajte vlastné veľkosti).

záver

Materiál sa ukázal byť objemný a myslím si, že je veľmi užitočný. Možno niektoré z mojich bodov, ktoré súvisia s wiki značkami zostali nezhodnotené, pretože táto téma je mimoriadne rozsiahla a nemôžete sa dostať len s jedným článkom. Ale ja som sa s vami podelil o všetky základné princípy, myšlienky a životné hacky a bol by som veľmi rád, keby ste hodnotili moju prácu s komentárom alebo repostom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár