Ako vytvoriť GIF zadarmo a bez registrácie: 10 online služieb

Ten, kto prišiel s gifmi, by mal ísť do raja bez frontu. V téme vybrané animované obrázky oživia akýkoľvek obsah. A tá najlepšia vec je, že si ich môžete ľahko vyrobiť sami z ľubovoľných obrázkov alebo videí.

Tu je zozbieraných 10 online služieb na vytvorenie obrázkov gif. V skutočnosti existuje oveľa viac, ale ja som si vybral tie najvhodnejšie. S intuitívnym rozhraním, žiadne hromadenie automaticky otváraných okien. Uložiť tento výber pre seba, aby nedošlo k strate.

Ako vytvoriť gif z videa YouTube

YouTube do formátu GIF

Veľmi jednoduchý a elegantný spôsob. Nemusíte ani ísť do služby z vyhľadávania alebo kariet. Ak chcete pridať video adresu, pridajte tu adresu: gif:

Budete previesť do zahraničnej služby YouTube do formátu GIF. Požadované video sa okamžite otvorí v rozhraní.

Vyberte požadovaný segment. Ak chcete, pridajte efekty z panela doľava. Pridal som text (titulok). Menu je v angličtine, ale všetko je rýchlo zvládnuté náhodne.

Kliknite na položku Vytvoriť GIF. Objaví sa okno s nastaveniami, kde môžete zmeniť názov, pridať značky, zvuk, vodotlač a urobiť gif súkromným. To znamená, že ostatní používatelia služby ho nebudú vidieť.

Služba vám umožní kúpiť prémiovú verziu pre plný prístup k funkčnosti. Môžete zdvorilo odmietnuť alebo oceniť úsilie vývojárov a utrácať 10 dolárov.

Hotovo! Stiahnuť gif a použitie.

Výsledky svojej práce si môžu stiahnuť iba registrovaní užívatelia. Ak ste príliš leniví na registráciu v službe, môžete otvoriť odkaz v poli „Priame prepojenie“ na novej karte a prevziať súbor gif z prehliadača.

Namiesto "gif" vo video adrese môžete pridať "conv". Budete prenesený do služby Conv. A potom, keď kliknete na odkaz „Convert Gif“ - na YouTube na GIF. To isté, ale v profile.

Nevýhody služby:

 • Vo všetkých súboroch gif sa automaticky zobrazí vodoznak služieb (v prémiovej verzii ho môžete odstrániť). Inak je všetko ideálne pre bezplatnú online službu.

Imgur: Video do Gif

Veľmi stručná služba, kde môžete rýchlo niťovať gif služby YouTube:

 1. Vložte video adresu do riadku a chvíľu počkajte, kým sa načíta do služby.
 2. Vyberte požadovaný segment.
 1. Kliknite na položku Vytvoriť GIF.
 2. Prejdite nad vytvoreným súborom GIF av rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť „Stiahnuť obrázok“ (toto tlačidlo by bolo skryté ďalej, čestné slovo).

Všetko!

Nevýhody služby:

 • Obmedzené funkcie (len text a značky).
 • Na stránke preberania sa zobrazia reklamy.

Giphy gif výrobca

Veľmi jednoduchá a pohodlná služba pre vytváranie gifov z videa prevzatého z YouTube. Ak ho chcete použiť, skopírujte odkaz na video, vložte ho do vyhľadávacieho panela na hlavnej stránke lokality a služba automaticky začne preberať video:

Po načítaní videa vyberte požadovaný segment videa. Giphy vám ukáže, ako bude vyzerať váš budúci gif:

Ak chcete, aby publikum našlo váš gif v katalógu Giphy, prejdite nižšie a pridajte štítky do obrázka gif, ako aj predpísať značky.

Ak ho nepotrebujete, kliknite na tlačidlo Vytvoriť GIF. V novom okne dostanete kód HTML na vloženie súboru gif a na karte Rozšírené dostanete priamy odkaz na jeho prevzatie. GIF vytvorený pomocou tejto služby:

Nevýhody služby:

 • Je možné pridať iba jeden podpis.
 • Nie je možné vybrať veľkosť obrázka

Ako vytvoriť gif prevzatých videí

Convertio

Pohodlný konvertor súborov v rôznych formátoch. K dispozícii aj ako rozšírenie v prehliadači Google Chrome.

Práca s ním je jednoduchá:

 • Prevezmite video a kliknite na položku Konvertovať. Môžete previesť viac súborov naraz.
 • Kliknite na položku Prevziať.

Nevýhody služby:

 • Gif nemôžete upravovať a pridávať k nim nové položky. Služba prevádza iba jeden formát na iný.

photoshop

Ak nechcete, aby video obsahovalo logá služieb tretích strán, môžete použiť Photoshop. Dokonca aj keď nemáte skúsenosti s týmto programom, budete úspešní - postupujte podľa nižšie uvedených pokynov.

 • Nájdite správne video na Youtube a stiahnite si ho do svojho počítača., To možno vykonať pomocou služby Savedeo alebo akéhokoľvek iného podobného.
 • Vystrihnúť z videa fragment, ktorý potrebujete, To možno vykonať pomocou akéhokoľvek rozdeľovača videa alebo štandardného programu Windows Movie Maker alebo Film Studio. Uistite sa, že dĺžka videa nepresahuje 2 - 3 sekundy, inak bude súbor príliš veľký a ťažký. V tých istých programoch môžete pridať potrebné štítky.
 • Otvorte ho vo Photoshope, Kliknite na File - Import - Video snímky vo vrstvách (alebo ak je Photoshop v angličtine, File - Import - Video snímky do vrstiev).
 • Prehrajte si nastavenia, Kliknite na položku Súbor - Uložiť pre web a pokúste sa zmeniť nastavenia tak, aby hmotnosť obrázka nepresiahla niekoľko megabajtov. Pôvodne moje tri sekundové video vážilo 11,02 megabajtov.

Po zmene veľkosti gifov a znížení rozsahu farieb sa hmotnosť znížila na 2,425 megabajtov. Táto hmotnosť sa už považuje za normálnu.

 • Uložiť gif. A vychutnajte si krásny obraz bez akýchkoľvek vodoznakov a servisných log.

Vytváranie skvelého obsahu pre Instagram. Propagácia stránky objednávky a budovanie obchodných snov.

Ako vytvoriť gif zo záznamu na obrazovke

Licecap

Aplikácia Licecap umožňuje vybrať ktorúkoľvek časť obrazovky a urobiť z nej gif. Veľkým plusom tohto programu je, že dokáže nahrávať nielen v prehliadači, ale aj v akomkoľvek inom programe. Tu, napríklad, gif, ktoré som zaznamenal v Slove.

Gifcam

Pracuje na rovnakom princípe ako Licecap, ale má modernejšie rozhranie. V zásade je to jediný rozdiel.

Ako vytvoriť gifku z obrázkov

Štetec ninja

Štýlová a pohodlná služba pre vytváranie gifov z vašich vlastných výkresov. Minimalizmus je teraz v móde, takže táto služba bude relevantná.

Nakreslite niečo. 1 obrázok = 1 obrazovka.

Pridajte novú obrazovku (možnosť Nový rám) a znova nakreslite. A tak ďalej. Zdá sa, že počet obrazoviek nie je obmedzený - dosiahol som 50 ks. Pre gifki je to viac ako dosť. V nastaveniach si môžete zvoliť farbu obrazovky, zvoliť rýchlosť zmeny snímky, ako aj použiť obrázky z galérie Brush Ninja.

Ak chcete použiť svoje obrázky, musíte sponzorovať vývojára. Služba bola pôvodne vytvorená na nekomerčné účely ako koníček, ale plná funkčnosť je k dispozícii len pre sponzorov projektu. Môžete sa stať sponzorom zaslaním donat cez službu Patreon alebo zakúpením značkového trička od Brush Ninja.

Ak chcete gif uložiť, použite voľbu Export. Zobrazí sa okno, kde môžete vybrať formát uloženia. S Animovaným Gifom sme spokojní.

Ako to vyzerá:

Nevýhody služby:

Funguje len s osobne nakreslenými alebo stiahnutými z obrázkov galérie (vo voľnej verzii).

Ezgif

Ďalšia služba pre vytváranie gifov, ale už nie z videa, ale z obrázkov. Napriek tomu, že je v angličtine, pochopenie je celkom jednoduché. Ezgif vám umožňuje pridať text do formátu gif, plus rôzne vizuálne efekty. Vaše logo sa k obrázku nepridáva.

Gifovina

Analógové predchádzajúce služby, ale s malými vizuálnymi "buchty" - môžete pridať vtipné dialógové bubliny a video efekty na obrazy, ako sú k dispozícii v štúdiu a Windows Movie Maker.

Príklad gifu vytvoreného pomocou tejto služby:

Aké služby používate?

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár