Propagácia "VKontakte": 90 tipov a veľa užitočných služieb

Miesto sociálnej siete "VKontakte" - najnavštevovanejšie v RuNet. S pomocou platformy, ktorá je najobľúbenejšia medzi rusky hovoriacimi užívateľmi, ľudia riešia rôzne úlohy: od osobnej komunikácie a hľadania priateľov až po vybudovanie siete obchodných kontaktov a nájdenie zamestnancov, od sebavyjadrenia a zábavy až po podporu podnikania a online obchodovania.

Táto príručka je venovaná podpore podnikania "VKontakte". V ňom nájdete krok-za-krokom plán: od vytvorenia komunity alebo stránky k životu hacking a nástroje pre pokročilých užívateľov.

Obsah:

1. Začnite s plánovaním.

Určite účel a ciele projektovej činnosti v sociálnej sieti "VKontakte". Pamätajte si, že cieľ je plánovaný výsledok. Úlohy sú kroky, ktoré vám pomôžu dosiahnuť váš cieľ.

Rozhodnite sa, ako budete komunikovať s publikom, aké informácie ponúkate potenciálnym a existujúcim zákazníkom, aké problémy môžu užívatelia vyriešiť. Ilya Rabchenok to nazýva konceptom spoločenstva.

Výsledky plánovania zaznamenajte vo vhodnej forme.

2. Určite typ komunity, ktorú potrebujete.

Ak chcete podporiť svoju firmu v sieti VKontakte, môžete vytvoriť skupinu alebo verejnú stránku. Použite túto skupinu, ak plánujete povzbudiť účastníkov, aby sa sami zúčastňovali a začali diskusie. Skupina je neformálna diskusná platforma, pomocou ktorej sa môžete zoznámiť s náladou publika, riadiť reputáciu značky.

Ak plánujete publikovať oficiálne informácie, značkový obsah a nezávisle riadiť diskusie, vyberte verejnú stránku. Vo väčšine prípadov je verejná stránka vhodnejšia na propagáciu podnikania.

Na podporu konferencií, školení, webinárov používajte komunitu typu udalosti.

3. Vyberte vhodný typ stránky.

Vyberte príslušný typ a kliknite na položku Vytvoriť stránku.

4. Vytvorte popis stránky

Verejné stránky sú indexované vyhľadávacími nástrojmi. Preto zverejnite informatívny popis, ktorý pomôže potenciálnym zákazníkom nájsť verejnosť.

V prípade potreby vyberte miestnosť Snapster a nakonfigurujte export na Twitter.

5. Vyberte optimálne nastavenia.

V ponuke Nastavenia sekcií skontrolujte požadované možnosti. V menu "Komentáre" aktivujte alebo deaktivujte komentovanie av prípade potreby povolte filter obscénnych výrazov a kľúčových slov. V bloku "Odkazy", odkazovať na zdroje užitočné pre publikum, av bloku "Práca s API", v prípade potreby povoliť API.

6. Vytvorte skupinu

Máme neuveriteľne užitočný a podrobný sprievodca dizajnom skupiny VKontakte na našom blogu. S ním vyberte a implementujte vhodný vzhľad a dojem komunity. Po registrácii môžete pokračovať v propagácii skupiny.

Ak momentálne nemôžete dať čas na vzhľad verejnosti, vráťte sa k nej neskôr. Nezabudnite, že vizuálne atraktívny dizajn pomáha užívateľovi vytvoriť prvé pozitívne dojmy o skupine alebo stránke. Takže neodkladajte prácu na dizajne komunity.

Pre túto chvíľu vyberte a odovzdajte príslušný avatar stránky. Pokúste sa nájsť alebo vytvoriť jedinečný obrázok. Musí spĺňať tieto požiadavky:

 • Veľkosť Avataru je 200 x 500 pixelov.
 • Veľkosť miniatúry je 200 x 200 pixelov.
 • Formát JPEG, maximálna kvalita, základná línia (štandardná).
 • Obrázok by mal pritiahnuť pozornosť používateľov a povzbudiť ich, aby sa presunuli na stránku.
 • Sémantický obsah avatara by mal zodpovedať téme stránky.
 • Obraz musí mať vysokú kvalitu.

Upozorňujeme, že pri nahrávaní na stránku "VKontakte" kvalita obrazu klesne. Aby ste tomu predišli, využite hacking života od tímu podpory VKontakte:

 • Otvorte obrázok vo Photoshope.
 • Zväčšiť veľkosť na 2560 do roku 2048.
 • Stlačte kombináciu klávesov Alt + Shift + Ctrl + S. V okne, ktoré sa otvorí, nakonfigurujte maximálnu kvalitu a konvertujte obrázok na formát sRGB.
 • Presuňte obrázok do oblasti preberania a nepoužívajte tlačidlo „Download“.

7. Povedzte svojim priateľom o stránke.

Ak chcete pozvať svojich sledovateľov, aby sa prihlásili na odber stránky, použite funkciu „Tell Friends“. Pri uverejňovaní viacerých príspevkov v skupine alebo na stránke postupujte podľa tohto odporúčania.

8. Pozvite priateľov, aby sa prihlásili na odber stránky.

Pozvite svojich priateľov, aby sa prihlásili na odber stránky pomocou súkromných správ (táto taktika naozaj funguje, overená v praxi). Tiež požiadajte svojich nasledovníkov, aby zdieľali stránku s priateľmi.

9. Zadajte adresu URL stránky do kontaktných údajov na osobnej stránke

To pomôže prilákať účastníkov, ktorí majú záujem o váš osobný profil.

Nie je čas realizovať všetky tieto položky? Kontaktujte nás!

10. Uveďte v osobnom profile pracovisko

Keď prejdete kurzorom na názov spoločnosti v sekcii Osobný profil „Miesto práce“, zobrazí sa náhľad skupiny alebo stránky. V sekcii Kariéra sa zobrazí avatar s možnosťou kliknutia.

Ak chcete pridať odkaz na skupinu spoločností v časti „Miesto práce“, vyberte v sekcii Osobná stránka sekciu „Kariéra“. V položke „Miesto práce“ pomocou rozbaľovacej ponuky vyberte požadovanú stránku.

11. Publikovať zaujímavý a užitočný obsah.

Uverejnenie užitočného a zaujímavého obsahu je kľúčovým faktorom úspešnej propagácie podnikania v sieti VKontakte. Preto sa musí dešifrovať.

Súťažte o názory a predplatné v podmienkach nadmerného obsahu. Pre užívateľov VKontakte venovať pozornosť svojim publikáciám, informácie musia byť naozaj cenné.

Nasledujúce nápady pomôžu zákazníkom ponúknuť skutočne užitočné informácie:

 • Nezabudnite začať s plánovaním. Vytvorte obsahový plán vo vhodnej forme. Plán dlhodobo. Naše články "SMM-plán do 30 minút" a "Ako vytvoriť redakčný plán pre publikovanie v sociálnych sieťach" pomôže.
 • Pri plánovaní obsahu zvážte vlastnosti "VKontakte" a preferencie publika tejto siete. Informácie nájdete v našom článku „Práca s obsahom v rôznych sociálnych sieťach“.
 • Aj keď vyrábate a predávate veľmi solídne a super-seriózne produkty, naučte sa získať emocionálnu odozvu od publika. Toto je podmienka pre prežitie v obsahovom prostredí naplnenom memami. Prečítajte si šialene užitočné články o emocionálnom obsahu a intelektualizácii sexuálnej túžby.
 • Napíšte špeciálne pre publikum "VKontakte". Publikovať jedinečné informácie, nie zoznam materiálov z blogu. Ak chcete navrhnúť publikáciu, použite editor článku.
 • Publikovanie videí s titulkami. Spravidla majú oveľa väčšie pokrytie ako bežné nahrávky. Ako urobiť takéto video zadarmo, sme povedali v nasledujúcom videu:
Ďalšie užitočné videá sa nachádzajú v našom kanáli YouTube. Predplatiť;)

Prirodzene, môžete publikovať publikácie z firemnej webovej stránky alebo blogu, ako aj dohliadať na obsah.

12. Navrhnite publikácie pomocou wiki značiek.

Je to užitočný nástroj, pomocou ktorého môžete krásne rozoznať poznámky v skupinách a verejnosti. Ak spravujete skupinu, na vytvorenie stránky wiki stačí otvoriť materiály v nastaveniach sekcií. Potom sa na karte "Najnovšie správy" objaví tlačidlo "Upraviť", ktoré aktivuje editor poznámok.

Ak chcete vytvoriť publikáciu na verejnej stránke, skopírujte nasledujúci odkaz do svojho prehliadača: //vk.com/pages?oid=-***&p=page_name. Nahraďte *** znaky verejným ID a namiesto page_name zadajte názov publikácie. Na otvorenej stránke kliknite na odkaz „Vyplniť obsah“.

ID komunity sa nachádza v adrese URL. Ak ste zmenili adresu URL stránky tak, aby bola užívateľsky príjemná, prejdite do sekcie Príspevky komunity. Nájdite čísla v odkaze. Toto je ID.

13. Navrhnúť publikácie pomocou editora článkov.

V roku 2018, VKontakte predstavil full-featured editor článku. Ak chcete prejsť do editora, kliknite na ikonu s písmenom "T" na paneli a vytvorte publikáciu.

Editor je intuitívny. On sám oddeľuje prvky a zosúlaďuje obsah. Kliknutím na znak „+“ môžete pridať vizuálny obsah alebo zvukovú stopu.

Hotová publikácia vyzerá atraktívne, je vhodné ju čítať na zariadeniach s rôznymi obrazovkami. Je tu režim nočného čítania. Pozrite si príklad publikácie, ktorá sa nachádza v editore.

14. Zdieľať príbehy s predplatiteľmi.

„Príbehy“ s väčšou pravdepodobnosťou podporujú osobné profily ako verejnosť. Na jar roku 2017 však správa VKontakte spustila testovacie funkcie pre komunity. A v roku 2018 sa "Príbehy" stali dostupnými pre všetky komunity s množstvom predplatiteľov od 10 tisíc ľudí.

Zdieľajte fotografie a krátke videá s odberateľmi, upozornite na svoj osobný profil. Ak ste v sekciách „Miesto práce“ alebo „Miesto“ zadali skupinu alebo stránku, komunita dostane ďalšie zobrazenia.

Funkciu "Príbehy" môžete použiť pomocou mobilnej aplikácie. Používateľ si môže prezerať publikácie z akéhokoľvek zariadenia.

15. (Un) použite Snapster

Aplikácia na vytváranie a zdieľanie fotografií môže byť použitá na propagáciu značky. V nastaveniach stránky jednoducho zadajte miestnosť Snapster, ktorá zobrazí zaujímavé fotografie.

Varovanie! Snapster už nie je oficiálne podporovaný, izby sú zatvorené. Aplikácia nie je dostupná v službe Google Play a iTunes, ale inštalačný súbor Snapster 2.0 je možné stiahnuť zo stránky Snapster. Vývojári navrhujú používať Snapster ako výkonný editor fotografií.

Vyhodnoťte vhodnosť použitia nepodporovaného editora fotografií, pretože je spochybnená jeho kompatibilita s aktuálnymi verziami operačných systémov. Prípadne si môžete vybrať podporované aplikácie z nášho výberu editorov fotografií.

16. Použite funkciu plánovanej publikácie.

Pomocou funkcie Časovač môžete vopred pripraviť obsah a publikovať ho vo zvolenom čase. V poli publikácie vyberte možnosť „Pripojiť - ostatné - časovač“. Vyberte čas publikácie a kliknite na položku Fronta.

Venujte pozornosť službám odloženého vysielania. S ich pomocou môžete publikovať obsah podľa plánu v rôznych sociálnych sieťach.

17. Staňte sa lovcom obsahu.

Zaznamenávajte nápady na publikácie, analyzujte stránky kolegov a konkurentov, brainstorming. To vás ochráni pred nedostatkom nápadov na obsah. Ako sanitka používajte naše články:

 • 96 obsahových nápadov pre sociálne siete.
 • 25 nápadov na obsah v téme fitness.
 • 137 univerzálnych nápadov pre firemný blog.
 • Čo písať, kedy písať.
 • Na boj proti nedostatku nápadov s pomocou noviniek.
 • 30 nápadov na vytvorenie chladného obsahu.

Nezabudnite aktualizovať a vylepšovať staré publikácie. Možno článok „100 najlepších programov pre riadenie času“ vytvorený pred rokom by mal byť nazývaný „100 500 najlepších programov“.

18. Zapojte profesionálov do tvorby obsahu.

Túto položku možno interpretovať rozdielne v závislosti od rozsahu podnikania, potrieb publika a úloh skupiny. Niekto si môže najať autora na plný úväzok alebo spolupracovať s nezávislými pracovníkmi. Niekto deleguje tvorbu obsahu na agentúru. Niekto musí rokovať s rozhovormi alebo hosťami s médiami a internetovými hviezdami, aby vyhovel potrebám publika.

19. Stimulovať používateľov, aby vytvárali obsah.

Upozorniť účastníkov, že môžu publikovať svoj vlastný obsah pomocou funkcie „Navrhnúť správy“. Vysvetlite, že na stránke publikácie akceptujete iba relevantné témy.

Táto položka je ľahko ponúknuteľná, ale veľmi ťažko realizovateľná. Preto žiadne špecifické odporúčania nemôžu urobiť. Sú navrhnuté ako samostatné kroky.

20. Podporovať používateľov, aby sa vyjadrili k publikáciám.

Poraďte sa s divákom, pýtajte sa, pýtajte sa na slovo. Uverejnite obsah, ku ktorému chcú používatelia komentovať. Môže to byť veľmi chladné, protichodné, trhavé vzory, provokatívne.

Tu je malý trik: mýlite sa. Nejde o preklepy a chýbajúce čiarky. A ani o špeciálne urobených faktických chybách. Stimulujú irelevantné pripomienky. Vytvorte niečo nové a podeľte sa o svoje skúsenosti. Nebojte sa urobiť chybu. Tam je vždy čitateľ, ktorý pozná tému lepšie. V komentároch vám povie, ako to urobiť lepšie.

Čo robiť, ak sú komentáre negatívne?

Negatívne komentáre majú svoje triky. Hovoríme, ktoré:

21. Odpovedzte na otázky

Len ponúknite svojim odberateľom bezplatné poradenstvo. Pozrite sa, koľko relevantného obsahu užívateľa získal dermato-onkológ Dmitrij Beynusov pomocou online konzultácií o VKontakte. Teraz lekár na sociálnej sieti neodporúča, ale užívateľský obsah pracuje pre skupinu.

22. Vytvorte komunitu geekov

Ak sa skupine podarí získať nadšených ľudí, sami si vytvoria prúdy kvalitného relevantného obsahu. Správca bude musieť iba sledovať objednávku a odstrániť zjavnú reklamu.

Spoľahlivý algoritmus na vytváranie živých komunít neexistuje. Поэтому раскручивать группу и привлекать в них пользователей, готовых создавать контент, придется самостоятельно. Для вдохновения посмотрите на несколько примеров:

 • Группа "Контент-маркетинг" с 16+ тыс. участников. Tento pozoruhodný príklad funguje na Facebooku, ale v podstate sa nemení. VelikaPlaza vytvoril túto skupinu pred mnohými rokmi, aby zoznámil RuNet s konceptom "content marketing". Odborníci rôznych odborov dnes v skupine aktívne zdieľajú obsah na tému a vedú diskusie.
 • "Počul Copywriting". V tejto komunite, písanie expertov komunikovať o odborných témach, a niekedy oftopyat.
 • "Klasické oholenie". Tu, znalci tradičných holiacich strojčekov písať recenzie podľa pravidiel stanovených správou.
 • Karbonátky. Členovia komunity vytvárajú krátke vtipné básne.

23. Kúpiť obsah

Platenie peňazí všetkým členom komunity nebude musieť. Tu je niekoľko nápadov, ktoré možno prispôsobiť takmer akémukoľvek predmetu:

 • Mnohé internetové obchody ponúkajú užívateľom rozbaliť tovar na kameru alebo písať a strieľať recenzie. Autori dostávajú ceny za najlepšie publikácie alebo zľavy.
 • Obchod "Liters" dáva čitateľom pre recenzie kníh virtuálne peniaze, s ktorými môžete platiť za knihy.
 • Výmena "Advego" pravidelne organizuje literárne súťaže, ktorých víťazi dostávajú peňažnú odmenu.

Podporovať autorov, zúčastňovať sa diskusií, podporovať aktivity komunity. V aktívnych skupinách bude vždy veľa užívateľského obsahu.

24. Inzerujte stránku: zacielenie

Môžete platiť za konverzie alebo zobrazenia reklamy. Na dosiahnutie cieľového publika použite optimálne nastavenia zacielenia. Prečítajte si pre inšpiráciu 10 chladných prípadov zamerania a náš článok "100 príkladov reklamy" VKontakte.

Namiesto oficiálnej reklamnej výmeny "VKontakte" môžete využiť službu "Cerebro Target". Tento nástroj umožňuje presne analyzovať a zacieliť cieľovú skupinu. Výsledkom sú desiatky percent úspor v rozpočte na reklamu (tu si môžete prečítať veľa prípadov, ktoré to dokazujú).

25. Publikovanie reklamy v komunitách

Inzerujte skupinu alebo stránku v obľúbených komunitách. V reklamnej kancelárii vyberte menu „Reklama v komunitách“. Otvorte sekciu Dostupné komunity. Tu nájdete vhodnú verejnosť.

26. Použite presmerovanie

Pomocou tohto nástroja môžete zobrazovať reklamy používateľom, ktorí navštívili vašu stránku. V reklamnej skrini vytvorte pixelové presmerovanie. Prilepte ho na kódovú stránku stránky. Systém pridá návštevníkov na stránku alebo jednotlivé sekcie.

Život hacking: pridať retargeting pixel na mieste práve teraz, aj keď nemáte v pláne inzerovať svoje podnikanie v sieti VKontakte. Toto neovplyvňuje efektívnosť zdrojov ani rýchlosť načítania stránky. Systém pridá divákom potenciálnych zákazníkov. Môžete im zobraziť reklamy za mesiac alebo rok.

27. Zlepšite presnosť zacielenia pomocou Pepper

Pepper je mocný nástroj na zber cieľovej skupiny "VKontakte". Podrobnosti nájdete v našej recenzii. Nástroj je platený, ale je tu výhodná príležitosť. Vyberte testovacie obdobie. Za nominálny poplatok získate prístup k funkčnosti služby po dobu 48 hodín. Počas tejto doby môžete zhromažďovať publikum pre reklamné kampane.

28. Hľadanie tematických skupín pomocou externých služieb.

Hľadajte skupiny a verejnosť vhodných subjektov, ktoré s vami nekonkurujú priamo. K tomu môžete použiť nielen výmenu "VKontakte". Venujte pozornosť službám a nástrojom:

 • Allsocial.
 • Pepper.
 • Vyhľadávanie v komunite (rozšírenie Chrome).
 • Cerebro.
 • SmmUp.

Inzerujte svoju stránku alebo skupinu v nájdenej publikácii. Vyberte príspevok s formátom reklamy prepojenia. Uistite sa, že propagačné miesto je zaujímavé pre divákov. Ako to urobiť? Prečítajte si v našom podrobnom materiáli: "VKontakte Reklama": 100+ príkladov inšpirácie. "

29. Publikovanie aktuálneho videa.

Upozorňujeme, že táto časť popisuje zakázaný príjem. Pred niekoľkými rokmi, s jeho pomocou, môj kolega a ja sme zvýšili počet členov skupiny z niekoľkých stoviek na 5 tisíc za pár týždňov. Môžete ho použiť na vlastné riziko. Premýšľajte o tom, ako sa video zaujíma o zástupcov vašej cieľovej skupiny. Napríklad predplatitelia kulinárskych skupín sledujú televízne relácie na túto tému.

Používatelia často vyhľadávajú najnovšie správy svojich obľúbených televíznych relácií na sociálnych sieťach. Môžete si stiahnuť pirátske nahrávky zo služieb zdieľania súborov alebo stránok hosťujúcich video a publikovať ich na stránke VKontakte. Zástupcovia publika nájdu video, o ktoré majú záujem, sledujú ho a prihlásia sa na odber vašej stránky. Táto taktika prináša v deň zverejnenia videa niekoľko desiatok predplatiteľov.

Nezabudnite odstrániť video niekoľko hodín po publikovaní. Po prvé, bude vás chrániť pred problémami spojenými s vydávaním obsahu iných ľudí. Po druhé, počas niekoľkých hodín vaši konkurenti tiež zverejnia populárne video, takže tok návštevníkov a účastníkov sa zastaví.

30. Analyzovať štatistiky

V sekcii Štatistická stránka sú verejné karty k dispozícii karty dochádzky, pokrytia a aktivity. Na karte "Účasť" venujte pozornosť údajom o názoroch a jedinečných návštevníkoch.

Sledujte vekovú charakteristiku publika a geografiu návštev. Zvážte typy zariadení, ktoré preferuje publikum.

Potrebujete tiež údaje o zdrojoch sprostredkovania a odberateľoch / odberateľoch. Údaje o počte užívateľov, ktorí vstúpili do skupiny a odišli zo skupiny, sú k dispozícii v štandardnej štatistickej správe (pozri obrázok nižšie). Zoznam mien tých, ktorí zadali a odhlásili, dostanete pomocou aplikácie "Deserter"

Prehliadka, na ktorej ukážeme, ako používať aplikáciu Deserter:

Karta "Pokrytie" vám pomáha odhadnúť, koľko používateľov zobrazuje vaše publikácie. Záložka "Aktivita" pomôže analyzovať správanie používateľa.

Ak nie ste spokojní so štandardnými štatistickými správami, použite bezplatnú službu SocialStats. Poskytuje prístup k pokročilým údajom o publiku, ako aj analýzu správania používateľov. Služba „Porovnanie skupín“ pomôže porovnať komunity divákov A aplikácia "Repost Tree" pomôže určiť užívateľov, ktorí zdieľajú vaše záznamy.

Ďalšie užitočné služby pre zber štatistických údajov a riešenie ďalších úloh sú opísané v našom článku "Prehľad 45 služieb a aplikácií pre administrátorov VKontakte".

31. Sledujte aktivity komunity pomocou aplikácie Moderátor.

Pomocou aplikácie Moderátor je vhodné sledovať aktivity komunity. O nastaveniach aplikácie, rovnako ako ďalšie užitočné služby, prečítajte si náš článok "10 aplikácií" VKontakte "pre podnikanie."

32. Inzerujte stránku na firemnej webovej stránke

Publikovať sociálny widget na webe, ktorý pomôže návštevníkom prihlásiť sa na stránku "VKontakte". Skontrolujte tvar a vzhľad prvku, ako aj jeho polohu na mieste. Zapamätajte si nízku možnosť kliknutia prvkov vrátane sociálnych widgetov na bočnom paneli.

33. Inzerujte svoju stránku ezine

Pozrite si stránku VKontakte v zozname adries. Zahrnúť aj odkaz na verejnosť v šablóne listu.

34. Publikovať v hlavičke stránky odkazy na vaše stránky a skupiny v sociálnych sieťach.

Ilustrácia ukazuje, ako vyzerá v praxi.

35. Uveďte odkaz na stránku v podpise v e-maile

Ak chcete zmeniť podpis v službe Gmail, použite ponuku Nastavenia - podpis. V poli Mail.ru použite ponuku Nastavenia - Názov a podpis. V poštovej službe Yandex použite menu "Nastavenia - Osobné údaje, meno a podpis - Pridať podpis".

36. Vykonajte prieskumy verejnej mienky

Ankety zvyšujú angažovanosť publika. Ak chcete vytvoriť anketu, v oblasti publikácie, vyberte menu "Add - poll". Použite anonymné prieskumy verejnej mienky na zvýšenie ochoty používateľov zúčastniť sa na nich.

V roku 2018, VKontakte predstavil "Surveys 2.0". Teraz môžete pridať pozadie do ankety, obmedziť čas, dať možnosť vybrať si niekoľko odpovedí.

Užitočné informácie nájdete v článku "Ankety: prečo sú potrebné a ako ich viesť."

37. Pridať na stránku užitočné odkazy.

Môže to byť odkaz na vaše firemné stránky, popisy konkrétnych tovarov a služieb, užitočné služby. V sekcii "Správa stránky" vyberte záložku "Odkazy".

Pridajte sa k našej skupine "VKontakte". V ňom uverejňujeme užitočné internetové marketingové materiály každý deň. Minimálna teória a "voda". Len to, čo môže skutočne pomôcť pri podpore vášho podnikania. No, plus malý humor, kde to bez neho?

38. Povzbudiť publikum k účasti na diskusiách.

Vytvorte niekoľko diskusií s témami, ktoré zaujímajú vaše publikum. Pokračujte v diskusii.

Propagácia v sociálnych sieťach - náročná každodenná práca. Ak na to nemáte čas, môžete si túto službu objednať v našej agentúre.

39. Umiestniť odkaz na stránku "VKontakte" na obálke kanála YouTube

Podrobné pokyny nájdete v našej superguide o propagácii kanála na YouTube.

40. Hrať ceny medzi účastníkmi

Budete prilákať nových účastníkov, ak budete hrať ceny a darovať. Problém s cenou? Z pohára s logom do nekonečna. Pomocou aplikácie Správca súťaže môžete efektívne spravovať stávky. Organizovať a viesť súťaž pomôže naše vedenie "Súťaže" VKontakte ": ako získať požadované výsledky a nie chytiť zákaz."

41. Ponúknite účastníkom zľavy

Nebudete veriť tomu, čo sú ľudia pripravení na zľavy. A predplatiť si stránku za zľavu budú všetci súhlasiť.

Layfkhak: v skupine "Classic Shave" predajcovia a výrobcovia tematických produktov môžu inzerovať zadarmo. Ak to chcete urobiť, stačí dať členom komunity zľavu. Toto je jedna z podnetov pre užívateľov, aby sa pripojili k skupine.

42. Umožnite účastníkom nahrať fotografie, uverejniť fotografie.

To je ďalší spôsob, ako získať vlastný obsah, stimulovať diskusiu. Myšlienka je dokonale implementovaná v skupine "Classic Shave". Členovia komunity nahrávajú fotografie holiaceho strojčeka do hlavného albumu. Takmer každá fotografia dostane veľa rád a komentárov. Album sa zobrazuje na domovskej stránke komunity. Toto je snáď najobľúbenejšia sekcia v skupine.

43. Nastavte príslušný stav stránky

Môžete oznámiť súťaž, oznámiť predaj alebo pozvať používateľov na vstup do komunity. Ako stav môžete použiť slogan.

44. Publikovanie zábavného obsahu.

Neobmedzujte sa na oficiálny obsah. Publikovať vtipné fotografie, demotivátory, memy, video žarty. Viac vizuálneho obsahu! Užívatelia VKontakte to milujú.

Život hacking: strieľať video. Neodmietajte, máme inteligentný sprievodca pre vytváranie video obsahu s nulovým rozpočtom, rovnako ako vynikajúci prehľad video editorov pre začiatočníkov.

45. Požiadajte divákov, aby zdieľali príspevky.

Môžete sa obmedziť na jednoduchý "repost je vítaný", aby ste odôvodnili potrebu zdieľať publikáciu z hľadiska vedy alebo použiť inú taktiku.

46. ​​Venujte pozornosť vizuálnej príťažlivosti publikácií.

V páskach vašich predplatiteľov sa denne objavujú stovky materiálov. Pre ľudí, aby si prečítali váš príspevok, musí pritiahnuť pozornosť. Túto úlohu riešia svetlé zaujímavé fotografie. Tesnenia, svetlá erotika, fotozhaby - v SMM sú všetky prostriedky dobré.

47. Použite provokatívne hlavičky

Titul by mal predať účastníkovi, ktorý si prezerá článok. Preto vytvorte titulok porážky.

48. Inzerovať offline stránku

Uveďte názov stránky a URL na tlačiarenských produktoch, vizitkách, na suveníroch.

49. Ukradnite nápady na obsah od konkurentov

Použite službu Popsters. S ním môžete určiť najlepšie príspevky podľa počtu rád, repostov a komentárov v akejkoľvek komunite VKontakte.

50. Blahoželám účastníkom k dovolenke, uverejňujte pracovné miesta na dovolenku

Vytvorte slávnostnú náladu. Príklad na obrázku.

51. Požiadajte renomovaných odborníkov, aby sa podelili o váš obsah.

Známi ľudia z priemyslu, odborníci, populárni používatelia sociálnych sietí môžu priniesť skupinu alebo stránku so stovkami návštev a desiatkami účastníkov. Nájdite kľúč k takýmto ľuďom.

52. Publikovať obsah vírusu

Pravda virality je takmer nemožné plánovať. Ale stojí to za to vyskúšať. Každý priemysel má svoje vlastné recepty na vytváranie vírusového obsahu. Experimentujte, používajte rôzne nástroje a formáty, sledujte reakciu publika. Užitočné informácie o virálnosti sú v našich publikáciách:

 • Čo je vírusový obsah.
 • Ako urobiť vírusové pristátie.
 • Prečo sa obsah stáva vírusovým.
 • 9 dôležitých poučení z génia vírusového obsahu.

53. Zabezpečte najlepšie pracovné miesta.

Ak chcete konsolidovať príspevok, prejdite do ponuky Správa záznamov a použite príslušnú možnosť.

54. Zúčastňujte sa diskusií na iných stránkach av skupinách.

Vašou úlohou je upozorniť na svoj osobný účet, potvrdiť povesť odborníka vo vybranom predmete. To priláka účastníkov na vaše osobné stránky a na verejnosti.

V roku 2017 bolo možné komentovať príspevky v mene komunity. Tento nástroj používajte opatrne. Ľudia sú ochotnejší komunikovať s inými ľuďmi, a nie s účtami ako Stroyremrybles.

Ak chcete komentovať v mene stránky alebo skupiny, použite rozbaľovaciu ponuku vo formulári na komentáre a vyberte požadovaný účet.

55. Pozrite si stránku v publikáciách na stránke.

Odkazy musia byť relevantné. Ak napríklad píšete o sociálnych sieťach, môžete uviesť svoju vlastnú verejnosť.

56. Vymeňte si predplatné za bezplatnú službu.

Držte bezplatné webové semináre, stránky auditu a stránky, spracujte fotografie, konzultujte s klientmi. Ako poplatok požiadajte používateľov, aby sa prihlásili na odber vašej stránky.

57. Použite hashtags

Označte publikácie s hashtags. Tým sa zvýši viditeľnosť vašich príspevkov. Užitočné informácie nájdete v našich článkoch „Ako používať hashtags“ a „Ako fungujú hashtags v rôznych sociálnych sieťach“.

58. Použite Hello Bar

Tento bezplatný plugin vám pomôže prilákať účastníkov do skupiny z vašich stránok. Návod na použitie Hello Bar sú v článku o konverzii pluginov pre WordPress.

59. Použite automatické vyhľadávanie

Pozrite si výber nástrojov na automatické vyhľadávanie.

60. (Nie) použite SmoFast alebo Forumok

Na burzách SmoFast alebo Forumok si môžete kúpiť mince, reposty a predplatiteľov mincí, ktoré vám boli vydané po splnení úloh iných účastníkov výmen. Je nepravdepodobné, že by sa tým zvýšil ich dosah, ale vytvorí sa tak vzhľad, ktorý používatelia majú radi. Na samom začiatku propagácie skupiny môže byť veľmi užitočná.

Tento nástroj som navrhol v roku 2015, kedy bol článok napísaný. Dnes neodporúčam používať nástroje podvádzať. Možno, že v počiatočnom štádiu komunitného postupu prinesú čiernošedé metódy nejaký výsledok. Ale ak potrebujete živých a verných používateľov, zamerajte sa na kvalitu publikácií, a nie na počet predplatiteľov, repostov a rád.

Súčasné odporúčanie je: "Nepoužívajte SmoFast a iné nástroje podvádzať." Užitočné informácie nájdete v našich článkoch "Prečo lacné SMM nefunguje, a efektívne SMM náklady toľko" a "Ako rozpoznať falošný SMM propagácie."

61. Napíšte článok "50 dôvodov, prečo sa pripojiť k našej skupine VKontakte"

Zoznam všetkých dôvodov, prečo by sa používatelia mali pripojiť k vašej stránke „VKontakte“. Propagujte ho na všetkých možných stránkach.

62. Strávte živé vysielanie.

Vysielacie vzdelávacie podujatia, vystúpenia na konferenciách, vysielania. Použite aplikáciu alebo vysielajte z pracovnej plochy. Ak to chcete urobiť, prejdite do komunity „Video“ a použite príslušnú funkciu.

63. Preskúmajte TOP-30 aplikácie pre "VKontakte"

Otestujte každú z 30 tu uvedených aplikácií. Iste, veľa z nich bude pre vás užitočných.

64. Prihlásiť sa k odberu najlepších publikácií SMM

Byť v trende udalostí prebiehajúcich v teréne a byť prvý, kto sa dozvie o nových spôsoboch podpory VKontakte. Zoznam takýchto komunít nájdete tu.

65. Vytvorte článok „Najlepšia verejnosť na vašom predmete“ a zahrňte do neho svoju skupinu

Myslite, prečo inzerovať konkurentov? Ver mi, že to dáva zmysel. Videli sme to v praxi. Do týždňa po vydaní takéhoto článku na našom blogu sa počet odberateľov v našej skupine VKontakte začal postupne zvyšovať. Rovnaký efekt sa pozoruje, keď je Texterra Public uvedená v podobných zoznamoch v iných tematických skupinách.

66. Informácie o voľných pracovných miestach.

To pomôže rýchlo nájsť kandidátov, ale to nie je ten pravý bod. Potenciálni zákazníci sa spoliehajú na podnik, ktorý aktívne zamestnáva zamestnancov.

67. Zorganizujte flashové davy, zúčastnite sa na nich

Zapája publikum, stimuluje aktivitu, zvyšuje pokrytie. Tu je niekoľko príkladov flash mobov, na ktorých sa VelikaPlaza zúčastnila:

 • Flash mob z Cerebro s hashtagom #LaikayVlave.
 • Manekýn výzva.
 • "VelikaPlaza kúpal v diere" (nie flash mob, ale zaujímavé).

68. Vytvorte humornú sekciu na verejnosti.

Je to vhodné aj v skupinách a na stránkach renomovaných spoločností, ktorých zamestnanci nesmú pracovať bez kravaty. Podeľte sa s publikom o dobrú náladu. Príkladom implementácie je verejný „počúvaný copywriting“.

69. Použite taktiku lepkavú na ryby

V burzhunet, táto taktika sa nazýva barnacle SEO. Суть заключается в использовании имени известного человека, названия крутой компании или продукта для продвижения своего бизнеса. Пример из музыкальной отрасли: молодые рок-группы часто записывают каверы на песни известных исполнителей, чтобы привлечь к себе внимание.Publikum s treskom berie vaše obľúbené hity a mladí hudobníci dostanú prvú časť slávy.

70. Použite newsjacking.

Aj keď staviate tehly, oceľové konštrukcie alebo filmy pre dospelých, neprechádzajte dôležitými novinkami a informačnými trendmi. Zdá sa, že absolútny majster newsjackingu v runete môže byť považovaný za Pornhub špecialistov. Nenechajte si ujsť jednu dôležitú udalosť.

Užitočné materiály o novinkách v našom blogu:

 • Praktický sprievodca novinkami.
 • Ako používať newsjacking.
 • Ako newsjacking rieši problémy s marketingom obsahu.

71. Označte publikácie populárnych používateľov alebo komunít.

Pripomienky sa zobrazujú priateľom a odberateľom používateľov, ktorých spomeniete. To zvyšuje pokrytie publikácií.

Zmeny v sieti VKontakte nefungujú tak ako na Facebooku. V najväčšej sieti na svete vidia priatelia a odberatelia odkazy používateľa v streame. Aby bola publikácia videná priateľmi Ivana Ivanova, musíte ju označiť a čakať na zaradenie známky do kroniky.

Ak chcete sledovať zmienku o komunite alebo osobe v najväčšej sieti v runete, užívateľ bude musieť vykonať manipulácie. Je jasné, že ľudia potrebujú presvedčivé dôvody na to, aby sa niekto zmienil. Preto v záujme zvýšenia pokrytia označte veľmi populárnych používateľov alebo verejnosť. Mimochodom, odkazy na našu komunitu možno sledovať odkazom.

72. Požiadajte zákazníkov, aby zanechali spätnú väzbu o vašej spoločnosti alebo produkte.

Vytvorte špeciálnu tému na verejnosti. Recenzie zvýšia dôveryhodnosť podnikania a poskytnú vám vlastný obsah.

73. Nainštalujte na web widgety "VKontakte"

Hovoríme o verejných widgetoch pre stránky, napríklad „Napíšte nám“, „Povoliť písanie do komunity“, „Komunitné správy“.

74. Použite funkciu „Produkty“.

Toto odporúčanie je vhodné pre verejné internetové obchody. Pripojiť "Produkty" v menu "Community Management - Sekcie." Používatelia budú môcť zadávať objednávky zo stránky alebo skupiny značky v sociálnej sieti.

75. Použite sociálny zámok

Otvorte prístup k najlepším publikáciám na stránke prihlásením sa na odber stránky alebo ku skupine. Nástroj používajte opatrne, pretože sa musíte prihlásiť na odber užívateľov skupiny. V blízkosti sociálneho zámku len tie najlepšie publikácie.

Na webovej stránke spravovanej programom WordPress pomôže zásuvný modul Easy Vkontakte Connect alebo podobné riešenia implementovať sociálny zámok.

76. Získajte "Prometheus"

Viem, že to nebude ľahké. VKontakte algoritmy postavené na strojovom učení sa rozhodujú, ktoré publikum si zaslúži značku Prometheus. Na zaručenie výsledku je nemožné. Máme však užitočné informácie:

 • Exkluzívne informácie o "Prometheus" z tímu "VKontakte".
 • Tajomstvo "Prometheus" od Alexander Postanovich.
 • Ako sa dostať na oheň "Prometheus": video inštrukcie.

Pomoc: "VKontakte" berie na vedomie znamenie ohňa "Prometheus" spoločenstva, ktoré vytvárajú chladný obsah. Spoločenstvá označené „božským“ ohňom dostávajú bonus: zvýšenie počtu pracovných miest. Spoločenstvá označené "Prometheus" v posledných štyroch týždňoch možno nájsť pomocou aplikácie "Pantheon of Authors".

Všeobecné odporúčania pre verejnosť, ktoré chcú získať značný zvuk:

 • Vytvorte kvalitný, jedinečný a zaujímavý obsah.
 • Sledujte návrh verejnosti a publikácií.

77. Používajte živé kryty.

V "živom" obale môžete ukázať krátke video alebo až päť fotografií, časovačov, najlepších komentátorov, narodencov a tak ďalej. Máme zaujímavý prípad, ktorý potvrdzuje účinnosť dynamických krytov.

V závislosti od zariadenia trvá kryt približne polovica prvej obrazovky. Dotykom sa dá zväčšiť na celú obrazovku. Obal upozorňuje a zapája používateľov do interakcie s verejnosťou ihneď po presune na stránku komunity.

V nastaveniach sú k dispozícii materiály na načítanie dynamického krytu. Video súbor by mal vážiť až 30 MB, trvanie videa - až 30 sekúnd. Formát je mp4. Fotografie by mali mať pomer strán 9 až 16.

Obal je možné vykonať aj pomocou služieb tretích strán, napríklad DyCover.

78. Pridajte adresu, otváracie hodiny a hlavné tlačidlo na obchodnú stránku.

Táto príležitosť sa objavila v polovici roku 2018.

Ak chcete pridať adresu, vyberte príslušnú časť v ponuke nastavení skupiny.

Pridajte adresu a uložte zmeny. V prípade potreby môžete po zadaní adresy označiť pracovnú dobu spoločnosti a pridať telefón. Štandardne sa mapa s adresou vašej organizácie zobrazí na verejnosti.

Ak chcete pridať hlavné tlačidlo, zapnite ho v ponuke verejných nastavení. Vyberte cieľovú akciu.

Uveďte názov tlačidla a zmeny uložte.

79. Použite tlačidlo akcie vo videoreklamách.

Akčné tlačidlo môže byť pridané do reklamy vo formáte "Record with Button".

Vyberte zadaný formát, kliknite na tlačidlo "Vytvoriť záznam", vyberte video a pridajte tlačidlo.

Podľa "VKontakte" video reklama s tlačidlom akcie zvyšuje možnosť kliknutia reklám o stovky percent v porovnaní s reklamami s fotografiou.

80. Publikovanie podcastov

Táto funkcia je k dispozícii vybraným používateľom. Pre zadanie ich čísla použite. Ak je schválený, môžete si stiahnuť podcasty, ktoré sa zobrazia v samostatnom bloku na verejnej stránke.

Podcasty nájdete v príslušnej časti pásky. Užívatelia majú možnosť pridať zaujímavý podcast do obľúbených, zdieľať audioblog s priateľmi.

Užívatelia môžu meniť rýchlosť podcastu. Táto funkcia umožňuje poslucháčom prijímať informácie pohodlným spôsobom.

81. Zvýšiť efektívnosť skupiny s komunitným manažmentom.

Bezprostredne je potrebné zdôrazniť, že komunitné riadenie ďaleko presahuje riadenie skupiny alebo stránky na sociálnych sieťach. Preto je správne hovoriť o využívaní nástrojov komunitného manažmentu pre rozvoj verejnosti.

Pojem „komunitný manažment“ označuje vznik a rozvoj komunít. Prečítajte si veľmi zaujímavý rozhovor so zakladateľom Ruskej asociácie komunitných manažérov Fyodora Skuratova.

Anna Pasichna, marketingová a komunitná manažérka spoločnosti Texterra, hovorí o špecifických nástrojoch, s ktorými môžete zvýšiť efektívnosť skupiny alebo stránky.

O komunitnom manažmente

Manažment Spoločenstva sa musí angažovať od vytvorenia stránky alebo skupiny. Úloha komunitného manažéra je obzvlášť dôležitá v raných etapách spoločenského života, pretože tento špecialista prispieva k rozvoju verejnosti.

Manažment Spoločenstva zahŕňa vytvorenie imidžu značky v očiach existujúcich a potenciálnych zákazníkov. Do skupiny tiež priťahuje nových účastníkov. Toto nie sú všetky funkcie komunitného manažéra. Odborník komunikuje s členmi skupiny, pracuje s negatívami, hľadá odkazy na značky v sociálnych sieťach a reaguje na ne.

Manažér komunity vytvára zásady obsahu pre komunitu:

 • Vytvára plán obsahu.
 • Podieľa sa na tvorbe obsahu.
 • Vyberá štýl komunikácie značky s publikom.
 • Sleduje účinnosť publikácií.

Ako vytvoriť skupinu alebo stránku naživo

O našom konkrétnom komunitnom revitalizačnom nástroji sa dočítate v našom článku. Aby sme sa neopakovali, zamerajme sa na podstatu. Aby bola skupina živá, manažér komunity musí hovoriť s účastníkmi. To znamená, že musíte iniciovať diskusiu, nenechať komentáre nezodpovedané.

Ľudia by mali vedieť, že ich otázky, príspevky a komentáre v skupine neostávajú bez povšimnutia. Komunitný manažér, iní zamestnanci spoločnosti, iní členovia komunity môžu odpovedať.

Nezabúdajte, že počet komentárov na verejnosti priamo ovplyvňuje pokrytie. Čím viac komentárov, tým viac používateľov vidí vašu skupinu.

O práci s negatívom

Negatív môže byť adekvátny a nedostatočný. S neprimeranými negatívnymi otázkami nevzniká. Napríklad, na verejnosti by nemali byť urážky účastníkov a administratívy, agresie a tak ďalej.

Ako pracovať s negatívnymi: 8 tipov a 5 typov komentátorov

Adekvátne negatívne pomáha komunite vyvíjať sa. Napríklad publikujete nejaký druh kompilácie a čitatelia nahlásia chybu. Toto je konštruktívna reakcia, za čo ju musíte poďakovať.

O súťažiach a pokazenom publiku

Niektorí odborníci čelia poklesu aktivity v skupinách medzi súťažami. Aby ste sa tomuto problému vyhli, musíte neustále meniť konkurenčnú mechaniku, vymýšľať nové unbanálne témy. Ceny v súťažiach musia byť exkluzívne. Napríklad náš obchod nie je možné kúpiť, dá sa vyhrať.

82. Vytvorte plnohodnotný internetový obchod v "VKontakte"

Toto odporúčanie nesúvisí priamo s propagáciou. Internetový obchod však môže byť užitočný pre vaše publikum, takže by ste mali venovať pozornosť tomuto problému.

Máme podrobné pokyny na vytvorenie internetového obchodu pomocou aplikácií „Store“ a „Ecwid“. K tomu môžu byť pridané len informácie o platobnej službe VK Pay, ktorá začala fungovať v polovici roku 2018.

Vďaka VK Pay môžete prijímať platby za tovar priamo v aplikácii internetového obchodu. Finančné prostriedky sa predávajúcemu pripisujú okamžite po prevode kupujúcim. Peniaze je možné previesť na bankovú kartu.

Pre pripojenie VK Pay do obchodu platí.

83. Chráňte svoj obsah pomocou Nemesis.

Od polovice roku 2018 má VKontakte algoritmus, ktorý chráni autorov pred krádežou obsahu. Program vyhľadáva samostatné publikácie, ktoré nie sú jedinečné. Taktiež reaguje na sťažnosti používateľov sociálnej siete.

Vykonali sme experiment, ktorý potvrdil účinnosť sťažností na krádež obsahu. Tiež sme zistili, že algoritmy bez sťažností užívateľov sú neefektívne. Tak sa sťažujte, ak niekto ukradne vaše publikácie.

Layfkhak: ak chcete používať publikácie iných ľudí bez rizika odplaty z "Nemesis", uveďte zdroj pôvodnej publikácie. V tomto prípade sa vás VKontakte algoritmy nedotýkajú.

Niektorí používatelia „VKontakte“ informujú o použití ich obsahu. Táto funkcia bude pravdepodobne dostupná všetkým. Preto publikujte materiály iných ľudí so súhlasom autora.

84. Sledujte webinár Eugena Kryukova o povýšení v "VKontakte"

Sú to 2 hodiny koncentrovaných benefitov a bonusov: prezentácia, súhrn odpovedí na otázky účastníkov a výber užitočných odkazov.

85. Zdieľanie odkazov vo vysielaní.

Táto príležitosť prišla len nedávno. Je k dispozícii na vysielanie v mene komunity alebo v mene používateľa. Môžete zdieľať odkazy na komunity, konkrétne záznamy, produkty, ankety. Výkonnosť prepojenia možno analyzovať pomocou štatistík konverzie.

86. Inzerujme v "Príbehoch"

Reklamy tohto formátu sú podobné obyčajným príbehom, len označené slovom „Reklama“. Ak chcete vytvoriť reklamu, musíte v reklamnej kancelárii vybrať vhodný formát, nahrať až tri fotografie alebo videá a pridať konverzné tlačidlá.

V nastaveniach zacielenia môžete vybrať typ zariadenia alebo konkrétne zariadenia, na ktorých sa bude reklama zobrazovať. Zobrazenia na desktopoch zatiaľ nie sú podporované.

87. Propagujte skupinu natívnymi integráciami.

Natívne začlenenie "VKontakte" považuje za užitočné značkové publikácie. Je tiež vhodné používať výrazy „natívna reklama“ alebo „reklama“. Máme podrobné pokyny o natívnych integráciách s príkladmi a nápadmi, takže môžete tento nástroj použiť práve teraz.

88. Zbierajte aplikácie z pásky

Stručný návod: v reklamnej kancelárii vyberte typ reklamy "Zbierka aplikácií", zadajte požadované údaje a spustite reklamu. Používatelia uvidia príspevok s formulárom žiadosti v informačnom kanáli.

Ak máte pochybnosti, prečítajte si náš podrobný návod na prácu s formulárom žiadosti.

89. Použite chatovacie roboty

Chat bot je veľkým pomocníkom pre skupiny návštevníkov. Reaguje na špecifikované udalosti, ako je predplatné alebo formálna odpoveď, odpovede na často kladené otázky, ankety návštevníkov. Vytvoriť a používať topánok pomôže naše podrobné pokyny.

90. Odporúčajte vašej skupine v pripomienkach k podobnému článku.

Pred vytvorením článku o najlepšej verejnosti, hľadať podobný materiál na internete. Odporučiť vašej skupine v komentároch k publikácii alebo osobnú správu hostiteľovi blogu alebo verejnosti.

Pridajte sa k našej skupine "VKontakte". Každý deň uverejňujeme super-užitočné materiály o internetovom marketingu. Minimálna teória a "voda". Len to, čo môže skutočne pomôcť pri podpore vášho podnikania. No, plus malý humor, kde to bez neho?

Kúzelná guľka existuje

Pokiaľ ide o propagáciu stránky VKontakte, toto je obsah. Pravidelne ponúka divákom zaujímavé a užitočné publikácie. Propagujte verejnosť pri každej vhodnej príležitosti. Vďaka akciám a nástrojom navrhnutým pri výbere sa počet účastníkov a aktivity v skupine bude postupne zvyšovať. Ak to urobíte správne, dostanete zvýšenie s akceleráciou.

PS: Ak potrebujete propagovať verejnosť "VKontakte", môžete si túto službu objednať v našej agentúre.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár