Ako skrátiť odkaz: prehľad 11 služieb

Skratky URL sú služby, ktoré vám umožňujú konvertovať dlhé adresy URL na kratšie a výhodnejšie. 30. marca 2019 Google konečne zavrel jeden z najpopulárnejších - Google URL Shortener (goo.gl). Stále však existuje 11 nástrojov, s ktorými môžete odkaz skrátiť. Analyzujeme ich funkčnosť a tarify.

1. is.gd

Is.gd je anglická bezplatná referenčná skratka od spoločnosti Memset.

Dlhý odkaz formulára //texterra.ru/blog/pochemu-kopirayteram-pora-perestat-slushat-marketologov-i-poyti-uchitsya-pisatelskomu-masterstvu.html ho ľahko redukuje na //is.gd/NH3ywp. Ak chcete sledovať štatistiky, pri vytváraní odkazu kliknite na položku „Ďalšie možnosti“ a začiarknite políčko „Štatistiky protokolu pre tento odkaz“.

V štatistikách môžete vidieť počet kliknutí na odkaz a zoradiť ich podľa dátumu, krajiny, prehliadača atď. Ak chcete zobraziť štatistiky po vytvorení odkazu, kliknite na odkaz „Chcem zobraziť štatistiky pre túto adresu URL“.

História predtým vytvorených odkazov je dostupná bez registrácie a je zachovaná vďaka cookies. Služba funguje stabilne, poskytuje štatistiky, ale rusky hovoriaci používatelia nemusia byť veľmi pohodlní.

2. Bit.do

Služba bit.do bola vytvorená brazílskou internetovou spoločnosťou Insite. Vývojári sami majú nasledujúce výhody:

  • Možnosť zaregistrovať vašu vlastnú doménu, napríklad yourshortna.me. Základná sadzba bude stáť $ 85 za mesiac a Enterprise bude stáť $ 250.
  • Štatistiky o popularite a kliknutí na vaše odkazy, vrátane jednotlivých krajín a miest.
  • Možnosť nastavenia názvu krátkeho odkazu.
  • Vytvorené prepojenia zostanú večne fungujúce.

Poďme otestovať službu: vložte odkaz, ktorý chceme rozdeliť do riadku - //texterra.ru/blog/kak-proanalizirovat-dostizhenie-tseley-v-google-analytics-pri-nepravilnykh-nastroykakh.html, dajte mu skrátený názov, kliknite na tlačidlo Skrátiť “.

Získame dva odkazy a QR kód:

Prvý odkaz je skrátená verzia originálu: //bit.do/GoogleAnalytics. Ďalšie analýzy:

Služba je pomerne jednoduchá a pohodlná, hlavnými výhodami sú podrobné analýzy a možnosť nastaviť si vlastný názov odkazu.

3. Bitly.com

Bitly je jednou z najpopulárnejších služieb skracovania adries URL.

Bitovo skracuje nielen odkazy, ale poskytuje aj štatistiky konverzií. Ak ju chcete získať, musíte sa zaregistrovať alebo prihlásiť prostredníctvom služby Twitter alebo Facebook. Alebo jednoducho pridajte znamienko plus na skrátenú adresu URL, vložte ho do panela s adresou prehliadača a prejdite na stránku.

Pri vytváraní odkazu mu môžeme zadať krátke meno, preto ho zadáme do sekcie "Prispôsobiť". Služba hovorí: vlastné odkazy dávajú o 34% viac kliknutí.

K dispozícii je aj platená verzia - jeho cena začína od 29 dolárov mesačne a závisí od počtu pravidelných a vlastných odkazov, trvania ich platnosti a uchovávania správ.

Podľa môjho názoru ide o vynikajúcu, stabilnú pracovnú aplikáciu s mnohými funkciami.

4. Tiny URL.com

Tiny URL bola zahájená v roku 2002, je to jedna z najstarších a najobľúbenejších služieb skracovania odkazov. Twitter s ním na chvíľu pracoval, až kým som najprv neprešiel na bit.ly a potom vyvinul vlastný t.co.

Najprv zadáme adresu odkazu. V poli Vlastný alias môžete zmeniť adresu URL na jedinečnú. Na to je potrebné zadať názov, ktorý chcete prepojiť.

Služba je veľmi pohodlná a jednoduchá, dobre zvláda svoju úlohu.

5. U.to

U.to - služba ruského jazyka na redukciu odkazov.

Ak chcete získať podrobné štatistiky o lokalite, musíte sa zaregistrovať, ale registrácia nie je potrebná na skrátenie odkazu.

Z odkazu //texterra.ru/blog/obraz-geroya-kak-izobrazheniya-uvelichat-vashu-konversiyu-12-primerov.html do //u.to/YgdIDw kliknutím na tlačidlo "Zmenšiť".

Ak chcete zobraziť štatistiky na prepojení, musíte kliknúť na príslušné tlačidlo.

Všeobecne platí, že služba je pomerne jednoduchá, aj keď zastarané. Zvlášť rozzúrený registračný formulár, je to jeho najdlhší v porovnaní s ostatnými.

6. Cutt.us

Služba Cutt.us má dve verzie.

Prvá je štandardná referenčná skratka. Vložíme //texterra.ru/blog/rekruting-kak-marketing-ili-konvertiruem-soiskateley-v-pokupateley.html → do riadku "Suffix" → kliknite na "Vystrihnúť".

Dostaneme krátky odkaz //cutt.us/recruit a QR kód.

Druhá verzia služby Smart Multi URL Shortener je určená na spracovanie viacerých dlhých odkazov naraz. Zadajte tri adresy URL a nastavte jedinečný názov „helloblog“. Výsledkom je:

Kliknite na položku Gooo ...! a získajte niekoľko skratiek.

Hlavnou črtou služby je možnosť vytvoriť niekoľko odkazov naraz, čo je celkom pohodlné, hoci služba sa zdala pomalšia ako ostatné v prehľade.

7. Vk.com/cc

Vk.cc - oficiálne VK aplikácie na zníženie počtu odkazov. K dispozícii sú len registrovaní užívatelia "VKontakte", ale odkazy vytvorené v ňom môžu byť použité mimo tejto sociálnej siete.

Okrem počtu konverzií, ktoré sú viditeľné pred každou skrátenou a zdrojovou adresou URL, je k dispozícii rozšírená štatistika. Ukazuje dynamiku názorov, rozdelenie podľa pohlavia, veku a geografickej polohy publika.

Mimochodom, táto štatistika môže byť uzavretá od outsiderov, ak dáte zodpovedajúce zaškrtnutie pred redukciou odkazu. Potom bude adresa URL v zozname označená zámkom.

Aplikácia je ako jeho jednoduchosť a stabilita práce.

8. Clck.ru

V roku 2010, Yandex spustil svoju vlastnú službu na zníženie odkazov - "Clicker."

Služba je ruská a pomerne jednoduchá.

"Pre skutočných geekov" stránka ponúka:

Okrem odkazu, služba tiež vytvára QR kód, rovnako ako tajomné inštrukcie. Každý symbol odkazu je uvedený v ruskom prepise, zrejme pre uľahčenie diktovania telefonicky, hoci funkcia vyzerá dosť divne. Výsledný odkaz je možné okamžite zdieľať v sociálnych sieťach pomocou tlačidla "Zdieľať".

Služba funguje dobre a stabilne, nepríjemnosti sú len v neprítomnosti analytov.

9. Lnnkin

Lnnkin je ďalšia zahraničná referenčná skratka. Môžete nastaviť vlastnú adresu URL formulára lnnk.in/@shlink, a dokonca chrániť odkaz pomocou hesla.

Ak chcete sledovať údaje kliknutiami, ako aj geografiou, prehliadačmi a užívateľskými operačnými systémami, nie je potrebné sa ani registrovať. Môžete jednoducho pridať štatistickú stránku do záložiek alebo uložiť ID sledovania. Registrácia je však stále potrebná, ak chcete spravovať už vytvorené odkazy: upraviť ich alebo odstrániť.

Platí sa predplatné pre tých, ktorí potrebujú napríklad upraviť viac ako 5 odkazov alebo rýchlo vytvoriť viac ako 5 000 odkazov mesačne prostredníctvom rozhrania API. Ale všeobecne, dosť voľných funkcií, pretože neexistujú žiadne obmedzenia na počet bežných krátkych a vlastných adries URL, všetky odkazy na celý život.

Mimochodom, Lnnkin má ďalšie rozšírenie pre Chrome, ktoré vám umožní skrátiť odkazy priamo z prehliadača kartu.

Ukazuje sa, že ide o jednoduchý, prakticky voľný a zároveň multifunkčný nástroj. Určite 10 z 10.

10. Rebrandly

Rebrandly pomáha premeniť "dlhé, škaredé a nevýslovné" adresy URL na vlastné značkové odkazy.

Ak chcete odkaz skrátiť, potrebujete:

  1. Zaregistrujte sa.
  2. Vložte adresu URL do hlavného okna a kliknite na položku Rebrand. Alebo kliknite na odkaz Nový odkaz v časti Odkazy a potom zadajte prepojenie.
  3. Vyberte si metódu skrátenia: vygenerujte najkratšiu adresu, SEO priateľský (berúc do úvahy slová v URL) alebo napríklad absolútne náhodný.
  4. Zadajte doménu - ponechajte rebrand.ly alebo pripojte svoje vlastné.
  5. V prípade potreby pridajte značky UTM k pôvodnému odkazu.

Bezplatné štatistiky sú obmedzené počtom kliknutí. Ak chcete vykonať podrobné analýzy (nasledovať geografia, zariadenia, jazyky), a tiež pripojiť niekoľko doménových mien, posielať skrátené odkazy v tisícoch, stavať správy - musíte zaplatiť. Minimálne cestovné je 29 dolárov za mesiac.

Čo môžem povedať: cool profesionálny nástroj, ktorý je užitočný najmä pre hlavné značky a médiá. Je veľmi výhodné, aby vám služba umožňovala generovať UTM tagy, registrovať domény a dokonca zbierať publikum na presmerovanie bez odchodu z pokladnice.

11. Kliknúť

To.click je mocný nástroj na vytváranie troch typov odkazov: jednoduché skratky, zacielené (s pixelom, napríklad z Facebooku) a diplinks (prejsť na konkrétnu stránku v rámci aplikácie). V predvolenom nastavení sa adresa URL začína reťazcom clc.to, ale môžete tiež pripojiť svoju doménu.

Navyše je tu API a telegram-bot, čoskoro sľubujú integráciu so Slackom. V ovládacom paneli môžete sledovať kliknutia, zdroje odkazov, geografiu používateľov, ich platformy a jazyky.

Prekvapivo, s touto funkciou, služba je zadarmo. Aspoň nie sú žiadne informácie o tarifách.

V prehľade sú uvedené skrátené služby, ktoré som našiel zaujímavý, ale je ich oveľa viac. Čo používate? Podeľte sa o pripomienky.

Mimochodom, tu je ďalší. Ak používate Zapier, tam je vstavaný URL Shortener. V Hootsuite, tiež, jeho vlastné, volal Ow.ly. A ak ste dobrý v programovaní, môžete spustiť svoj vlastný nástroj pomocou Polr a Yourls.

Zanechajte Svoj Komentár