Plánovač konverzií programu Google Advertising vám pomáha zostať v pohode

- Ako sa vaša reklama zobrazuje na stránkach Google?

- Oh, všetko je zlé. Contextologist chytil Krivorukov, pustil dolu a nulový výfuk.

S príchodom nových žetónov z Google Ads by takéto situácie nemali byť. Od 14. mája je vo funkcii služby k dispozícii nástroj Performance Planner. Je to užitočné najmä pre tých, ktorí vedú niekoľko reklamných kampaní. Plánovač pomôže efektívne rozdeliť rozpočet medzi nich.

Obsah:

  Ako to funguje

  Nástroj ponúka dve možnosti optimalizácie nákladov na inzerciu:

  1. Automatické pridelenie rozpočtu. Plánovač ukazuje, kde a koľko investovať, aby sa dosiahla maximálna konverzia. Toto je možnosť pre lenivých alebo začínajúcich kontológov.
  1. Rozdelenie rozpočtu podľa účelu: počet kliknutí alebo priemerná cena za kliknutie. Zadáte požadovanú metriku (napríklad 3 centy za kliknutie) a služba vypočíta optimálny rozpočet na dosiahnutie tohto cieľa. Ciele sa zadávajú manuálne alebo sprísňujú z predchádzajúcich fakturačných období.

  Po zadaní všetkých hodnôt kampane služba vygeneruje návrh plánu prideľovania rozpočtu. Môže byť nastavený nastavením iných cieľových hodnôt. Šedá bodka na grafe zobrazuje výsledky reklamnej kampane s počiatočnými hodnotami, modrou - so zmenenou. Graf ukáže, ako sa objemy konverzie zmenia pre rôzne hodnoty ceny za konverziu.

  Možnosť „Pridať nové kľúčové slová“ vám pomôže pochopiť, ako sa zmení výkonnosť kampane, keď do svojich reklám pridáte nové kľúčové slová.

  Pomocou plánovača výsledkov neriskujete rozpočet. Všetky zmeny zostávajú na úrovni návrhu. Ak ich chcete uviesť do praxe, musíte súbor odovzdať do Editora reklám Google.

  Experimentálne štúdie spoločnosti Google ukázali, že použitie plánovača zvýšilo konverziu až o 43%. Toto číslo je pôsobivé, ale nie skutočnosť, že ostatní používatelia budú mať rovnaké dobré výsledky. Objektívne hodnotenie účinnosti Performance Plannera môže byť poskytnuté za 2-3 mesiace, kedy bude testované tisíckami užívateľov v rôznych krajinách.

  Viac informácií o konverziách:

  Pre tých, ktorí dávajú prednosť produktom Yandex, má Teachline Online University priamy kurz. Dozviete sa, ako nastaviť a vykonávať kampane na vyhľadávanie a v YAN, čakáte na analýzu prípadov a domácich úloh. Kurz je 1 mesiac, je tu splátkový kalendár.

  Loading...

  Zanechajte Svoj Komentár