Čo vlastne robí obsah vírusový: Pracujeme s vedcami

To všetko nemusí byť pravda, ale sakra zvedavý. Nezabudnite zdieľať tento článok v sociálnych sieťach.

Prečo nejaký frivolný odpad, očividne robený na kolene, začína kaskádovito, lavínovité "sheras" a verifikovaný text, nad ktorým autor sivel, dvaja redaktori a ich osobné anjeli, nie?

Svätý grál obchodníka, textár, novinár, vydavateľ, tvorca videa, blogger - virálny alebo vírusový obsah - prečo to vlna verejného záujmu zdvíha alebo nie?

Toto je veľmi špekulatívna téma, okolo ktorej je dokonale dostatok mýtov a intuitívnych poznatkov s analýzou koreniacich strojov. Napríklad z komerčnej verejnej správy z rokov 2017-2018 o štúdii, ktorú vykonal Buzzsumo v objeme 100 miliónov pracovných miest, sa to môže naučiť každý:

 • epické dlhé a podrobné články sa stávajú najviac vírusovými - v rozsahu od 3 000 do 10 000 slov;
 • najčastejšie „vírusové“ sú miesta, ktoré zabávajú (15%), spôsobujú smiech (17%) a 25% prípadov - vzrušenie ("awe" - nezabudnite na toto dôležité anglické slovo, vrátime sa k nemu neskôr);
 • sociálne zdieľanie ako kanál na prilákanie prevádzky už umožnilo vyhľadávanie (aspoň v páre Facebook - Google);
 • Najrozšírenejším typom obsahu je video a hudba.

"Trh s vírusmi" sa z roka na rok zmenšuje. Ale sú tu rastúci hrdinovia

Buzzsumo hlási, že sa objavila oblasť súkromného zdieľania, ktorá je pre vlastníkov obsahu málo viditeľná alebo nie je vôbec viditeľná:

 • „súkromná“ výmena odkazov v bežných posloch a korporátnych službách (Slack) rastie, niektorí ľudia neustále zdieľajú odkazy prostredníctvom e-mailu;
 • už teraz skryté (tmavé) zdieľanie v „súkromných médiách“ predstavuje 65% celkového „trhu s vírusmi“ (prekvapenie!);
 • v súčasnosti schéma zdieľania „neposlúchne“ funkciu Gaussovho normálneho rozdelenia (čo je divné). Z nejakého dôvodu veľmi malý počet pracovných miest zhromažďuje stovky tisíc a dokonca milióny podielov a väčšina správ stráca temnotu.

Autori správy vedú vydavateľov k záveru, že saturácia obsahu internetu prevýšila všetky očakávania. Z tohto dôvodu je pozornosť verejnosti roztrúsená na mnohých zdrojoch. A celkový počet zdieľaní klesá z roka na rok.

Spoločnosť však poznamenáva, že obsah, ktorý je založený na renomovaných zdrojoch, je podrobný a dobre obsluhovaný, nie je zázračný. Možno, že internetová verejnosť sa stala selektívnejšou a jednoducho nechce zdieľať viac ako hrozné.

Napríklad New York Times (ktorý bude diskutovaný neskôr) sa tradične zameriava na kvalitu publikovaných materiálov. A na pozadí všeobecného poklesu na "vírusovom trhu", publikácia ukázala v rokoch 2015-2017. Tu je dynamika "Sherov":

Analytici z Buzzsuma však určujú, že v prípade NYT možno zohráva úlohu extrémna politizácia publikácie a mobilizácia jej autorov proti americkému prezidentovi Trumpovi, ktorý senzačne zvíťazil vo voľbách a viedol, mierne povedané, k „pôvodnej“ politike ...

Treba však tiež poznamenať, že verejnosť čoraz viac zdieľa taký obsah, ktorý sa podobá výskumu alebo je výskumom (umm ... nezabudnite zdieľať tento text). Zdá sa, že čitatelia nakoniec chceli nielen zábavu, ale aj vedomosti.

Mimochodom, podľa výsledkov z roku 2017 správa Buzzsumo neuspokojivo uviedla: 70% publikovaného obsahu nedostáva žiadne zdieľanie.

Rozpory v trendoch. Takže kognitívne alebo fanúšik? Výskum alebo Shakira s Pugacheva?

Čo robiť s prijatými informáciami je nejasné. Komerčný výskum a prieskumy sú vo svojej práci veľmi zvedavé a užitočné, ale striktne povedané, nie sú veľmi vedecké. Napríklad v Buzzsumo, vzhľadom na skôr dobrovoľné rozdelenie jednej spoločnej tematickej obsahovej oblasti na „vtipné“ a „zábavné“.

Rovnako zaujímavý, ale nie úplne naučený (primárne kvôli malej vzorke), prieskum, ktorý sa raz uskutočnil medzi 2 500 čitateľmi New York Times na tému "Prečo zdieľate obsah na internete?" Potom boli redaktori schopní zdôrazniť niektoré z hlavných dôvodov. Ukázalo sa, že čitatelia zdieľajú príspevky iných používateľov, pretože:

 • chcieť si navzájom poskytovať hodnotný a zaujímavý obsah,
 • Chcú dať iným ľuďom lepšiu predstavu o sebe - ukázať, kto sú (ktorí robia repost), je,
 • chcú zostať v kontakte s inými ľuďmi, ako sa udržať v kontakte,
 • chcieť sebarealizáciu - zapojiť sa do búrky sveta,
 • Chcú hovoriť o tom, o čo sa starajú.

Znie to veľmi romanticky. Treba však pripomenúť, že na otázky odpovedali diváci NYT, ktoré sa zdali byť inteligentné a vedomé. Protiváha k tejto romantike je informácia analytickej spoločnosti z Dublin Newswhip, ktorá vybudovala vlastnú technológiu, ktorá umožňuje v reálnom čase bez redakčných filtrov a predsudkov sledovať, aký obsah priťahuje pozornosť ľudí na sociálnych sieťach.

Newswhip hovorí, že v roku 2018 a súčasných 2019. zo 100 najobľúbenejších facebookových príbehov bolo 36 politikov.

Na druhom mieste (17 zo 100) boli tzv. „Mäkké“ vírusové správy, v ktorých boli spomenuté deti a ich rodičia, ako aj zvieratá. Na treťom mieste boli príbehy o smrti a nekrológoch (11 zo 100). Iba na 4. mieste bola veda (10 zo 100) a na 6. mieste ekonomika (6 zo 100).

Vo vedeckých príbehoch sa ľudia zaujímali najmä o liečbu chorôb a klimatických zmien. A v ekonomickej - dane. Je pochopiteľné, čo iné môže byť zaujímavé - v ekonomike? Koľko koží sa v blízkej budúcnosti odtrhne?

V jednej zo svojich správ analytici spoločnosti Newswhip nejako spomenuli, že „testy“ „Aký druh zvieraťa ste vy?“ Boli lídri vo viralite na Facebooku pre celú svoju existenciu. (viac ako 830 000 akcií) a "Aká je vaša farba aura?" (viac ako 1,5 milióna).

Mimochodom, máme tiež zaujímavý test - generátor tém pre blog, ktorý vám pomôže napísať vírusové články :-)

Najobľúbenejšou a najobľúbenejšou stránkou v tejto sociálnej sieti je zastúpenie speváka Shakira (viac ako 100 miliónov rád). Pravdepodobne každý užívateľ FB na Zemi má niekoľko priateľov, ktorí boli na ňom uvedení. Medzi moje napríklad štyri.

Takmer každý príspevok na stránke Shakira zbiera najmenej 200 repostov. Tisíce a dva tisíce rassharivaniya nie sú zriedkavé.

Ak sa pozrieme na aké príspevky v ruštine Facebook sa stal najviac vírusovým, povedzme, za mesiac od 12. apríla do 12. mája 2019 (údaje zo služby jagajam.com, ktorá však s určitou spätnou väzbou zodpovedá svojim vlastným počítadlám FB), uvidíme, že vedúci repostu boli:

 • Video o tom, ako v Bielorusku zozbierali hybrid „Zaporozhets“ a „Porsche“ (57 019 repostov).
 • Video z novej (nechutné) piesne Yuriy Shatunov "Leto farby" (28.025 reposts).
 • Správy z "Komsomolskaja Pravda" o horiacej katedrále "Notre Dame de Paris" (33 979 repostov).
 • Video Komédia Club s príbehom o tom, ako v business triede "Perm Airlines" letel muž menom Gena, všetci oblečený v krokodílej pleti (22,742 reposts).
 • Video z RIA "News" s účasťou slepej tigrie (8,003 repost).
 • Ďalšie video z tej istej agentúry, ale s medveďom menom Stepan, ktorý hral v mnohých filmoch a reklamách (8 261 repostov).
 • Textové príspevky Iriny Allegrovej s blahoželania Alla Pugacheva k jej narodeninám (7 320 repostov).

A vo všeobecnosti, všetko podobné. Na jednej strane je tento výber dosť informatívny. Na druhej strane ... diabol ju pozná. Nekonečne môžete zbierať protichodné informácie z rôznych komerčných a nie veľmi zdrojov a dospieť len k jednému záveru:

Vírusová a "zákulisná" obsah sa vytvára buď jeho zjavnou kognitívnou hodnotou a užitočnosťou, alebo emóciami, ktoré vyvoláva, alebo jej sociálnym významom, alebo humorom (ale to nie je isté).

Navyše, spoločenský význam môže byť úzko prepojený s emóciami a humor je vo všeobecnosti „emóciou“. To znamená, že má zmysel prebývať sa troch podmienených „pilierov virality“ obsahu - jeho kognitívnej hodnoty, jej spoločenského významu a jeho emocionálnej hodnoty.

V tejto oblasti spravidla hrajú redaktori a tvorcovia obsahu. Pri výbere tém pre publikácie sa ľudia riadia vlastnými skúsenosťami, nedostatočnými darmi služieb analýzy trendov v sociálnych sieťach a intuitívnymi systémami, ako je tento:

Autori sa snažia povedať Bohu o ňom plánuje a predpovedá budúcu publikáciu. Takéto povolanie ... antiscientific. Napríklad odmietam angažovať sa v takomto veštci (Mimochodom, nezabudnite zdieľať tento článok.). Potrebujem spoľahlivejšiu podporu ako služby analýzy trendov a ich obchodné správy. Preto nevidím inú cestu, než sa obrátiť na vedu.

Od dámskych drbov v studni až po elektronické médium okamžitého "sherova"

Zdá sa samozrejmé, že viralita všetkých správ je podobná dobrým starým ženám, ktoré sa rozprávajú v studniach a salónoch, ako aj rozhovory pánov v krčmách rôzneho stupňa nedostatočnej prestíže.

Keď francúzsky kráľ menil svoju milenku, novinky sa šírili klasickými kaskádami pri rýchlosti blesku. Pretože to bolelo záujmom masy lobistov, vojenských vodcov, secesného bohatstva rodiacej sa buržoázie, vládnych podvodníkov, cirkevných hierarchov, rôznych dvoranov, uviaznutých, ramien a sluhov.

Bohužiaľ, v čase „orálnej virality“, veda nemala žiadne prostriedky na jej sledovanie. Kronikári a potom novinári a historici sa viac-menej systematicky venovali klebetám ​​a fámam.

E-viralita sa narodila pred internetom. Jeho hlavným motorom bola hudba a video pirátstvo. S príchodom audio a video rekordérov na Západe, pašovanie (ilegálne nahrávky koncertov), ​​pirátske kópie populárnych albumov, karikatúr a filmov na magnetických páskach sa stali vírusovým fenoménom.

Napríklad krátka animovaná animácia "Bambi Meets Godzilla" sa stala jedným z najviac vírusových videí v ére pred internetom.

Toto majstrovské dielo vytvoril v roku 1969 mladý kanadský animátor Marv Newland - počas štúdia na dizajnérskej univerzite v Los Andeles. V roku 1994 získala študentská práca Marvy 38. miesto v „Zozname najväčších karikatúr všetkých čias“, zostavené z hlasu 1 000 profesionálov z priemyslu.

S príchodom VCR, karikatúra fantasticky široko šíri po celom svete. Napríklad som si ho všimol v roku 1995 v pirátskej sieti miestnej káblovej televízie, ktorá vyvinula svoj skromný biznis v ruskej provincii 700 kilometrov od Moskvy. Ako vidíte, absencia internetu nezabránila tomu, aby sa karikatúra šírila.

Živými príkladmi elektronickej virality v časoch pred sovietskymi časmi boli javy prirodzeného kaskádového šírenia nahrávok Vladimíra Vyšotského, skupiny Aquarium a neskôr nahrávok Kino a Tender May.

Ďalším sovietskym vírusovým fenoménom bola "kuchynská správa". Napríklad neformálne oddelenie akýchkoľvek únikov informácií a dôkazy o katastrofe v Černobyle v roku 1986 pripomínali prudký lesný požiar. Žiadna cenzúra ho nemohla zastaviť.

Keď sa internet v Rusku už vyvíjal slušne, ale ešte nebol dostupný pre široké masy, existoval druh „dvojúrovňovej virality“. Napríklad prvé desiatky epizód „Masyanya“ boli stiahnuté zo siete vzácnymi šťastnými ľuďmi, ktorí k nim mali prístup a potom ich distribuovali priateľom na disketách.

Postupom času sa stali dostupné CD-ROM mechaniky. A stále si uchovávam CD s nahrávkami tých flash súborov, ktoré obsahujú originálne verzie karikatúr Olega Kuvajeva - so všetkou pirátskou hudbou, sviežosťou a hrubým šarmom.

Prvé prehltnutie vírusových správ na internete boli poštou dotieravého a ohrozujúceho obsahu. Toto boli "listy šťastia" a desivé príbehy s upozornením, že "ak nečítate a neposielate, budete prekliate, príde monštrum a vezme si život."

Medzi najobľúbenejšími monštrami boli "malá mŕtva dievčina Clarissa", ktorá údajne raz zabila svojich rodičov, a potom všetok personál psychiatrickej nemocnice, v ktorej bola zasadená, a pomstychtivý duch dievčaťa Carmen Winstead, ktorá "otrávila a omylom zabila spolužiakov počas skúšky požiarneho poplachu" ,

Veda bola schopná zaoberať sa fenoménom vírusu obsahu na internete pomerne nedávno, v 2000-tych rokoch, v ére explozívnych sociálnych sietí. Určitý úspech v porozumení sa však už dosiahol, hoci autori existujúcich štúdií sami hovoria, že v tejto oblasti je príliš veľa medzier.

Obsah pre rôzne sociálne siete: funkcie a techniky tvorby

A vo vede, zmätku a vakcinácii.

Vedci považujú vírusovosť za jedno z tajomstiev internetovej éry. Vírusový obsah je definovaný ako „niečo úžasné v mori správ“ (Nahon a Hemsley, 2013). Oxfordský slovník objasňuje, že "ísť vírusové" znamená "šíriť sa široko a rýchlo."

Veda poznamenáva, že obsah sa na prvý pohľad stáva vírusovým z neznámych dôvodov. Sníma jednu zo série správ, ktoré sa navzájom podobajú v obsahu a štruktúre. Ale je to nejako odlišné od ostatných.

Pokiaľ ide o viralitu, vedci tvrdia, že „nie všetky správy sú stvorené ako rovnocenné“ (Jenkins, Ford a Green, 2013).

Prvýkrát bol termín "vírusový obsah" zrejme použitý v rokoch 1996 alebo 1997 zástupcom rizikového fondu Draper Fisher Jurvetson pri opise reklamnej kampane e-mailovej služby Hotmail.

Niektorí vedci veria, že vírusový obsah je historickým pokračovaním prenosu informácií z úst (Phelps, 2004) - pamätajte, že sme už hovorili o „klebetoch v studni“?

Spočiatku v roku 2010 vo vede tvorili myšlienku, že vírusový obsah má 6 znakov (v skratke STEPPS, Berger, 2013):

 • je sociálna „mena“ (má určitú verejnú hodnotu),
 • má psychologické spúšťače
 • nesie emócie
 • má sociálnu hodnotu
 • má praktickú hodnotu
 • rozpráva príbehy.

K tomu pridali informačnú hodnotu, humor a stručnosť (Andre, Bernstein a Luther, 2012). Jedna štúdia zaznamenala:

Užívatelia internetu môžu zdieľať prakticky užitočné správy z altruistických motívov, pretože chcú pomáhať iným, vytvárať reciprocitu alebo zlepšovať svoju vlastnú povesť (aby preukázali, že vedia veci, ktoré sú užitočné alebo zábavné) - Berger a Milkman, 2012.

Ďalšia štúdia zavádza pojem "likability", ktorý sa stáva vírusovým. Jeho autor (Mills, 2012) tvrdí, že emocionálny alebo intelektuálny podnet, ktorý je v ňom obsiahnutý, je viazaný na vírusovú funkciu jedného alebo druhého miesta.

Výskumní pracovníci si tiež všimli, že spotrebitelia obsahu sú ochotní sa o ne podeliť potvrdzuje ich osobné presvedčenie a hodnoty.

Pokus o revíziu iba časti výskumu o vírusoch obsahu na internete, ako sa ukazuje, vedie k ešte väčšiemu zmätku. Každá skupina vedcov predstavuje svoju vlastnú terminológiu. Výskum je založený, napríklad, na Twitteri (toto je miesto, odkiaľ pochádza „stručnosť vírusových správ“). Alebo jeden autor hovorí o „informačnej a praktickej užitočnosti“, o druhej „spoločenskom význame“ a v skutočnosti je jeden a ten istý.

"Takže to nebude fungovať," - Rozhodol som sa a začal produkovať niečo jasnejšie, jasnejšie a komplexnejšie. Dúfam, že pochopíte, čo robí obsah vírusový v skutočnosti, nekontrolovateľne ma tlačil k usilovnému, takmer zúfalému vyhľadávaniu (Teraz chápete, prečo je potrebné zdieľať tento článok v sociálnych sieťach).

Nevšedný kráľ: úžasný obsah - niečo, čo inšpiruje "sväté vzrušenie"

Moja pozornosť bola upriamená na štúdiu "Vírusová novinka v sociálnych médiách" (2017) od určitého Ahmeda Al-Rawiho z Katedry komunikačných štúdií Univerzity Concordia (Montreal, Kanada).

Tento chlapík sa rozhodol vyplniť medzery a jasne ukázať, aké emócie spôsobujú, že ľudia zdieľajú čítané správy. Al-Rawi zosumarizoval desiatky existujúcich diel a aby nebol zmätený, začal sa zaoberať iba vírusovou distribúciou správ.

Ako vysvetľuje autor štúdie, zameral sa na novinky, pretože sa tradične „vyrábajú“ v súlade so súborom určitých pravidiel, ktoré sú formulované profesionálnymi novinármi a redaktormi. Koniec koncov, tlačiari pracovníci už dlho vytvorili predstavu o tom, čo bude pre čitateľov zaujímavé a čo nie.

Al-Ravi sa rozhodol porovnať, či sa zhodujú hodnotenia odborníkov vo vzťahu k tomuto alebo tomuto obsahu a skutočným ukazovateľom jeho virality. Ako navrhol vedec, čitatelia hodnotia obsah inak ako novinári.

Všetci odborníci si myslia, že ľudia sa zaujímajú o politiku, ekonómiu a medzinárodné správy, ale v skutočnosti nie. Okrem Al-Rawi, iní učenci poukazujú na túto „medzeru“.

Автор исследования выбрал 50 наиболее вирусных сообщений, которые распространялись посредством YouTube и Twitter в период с декабря 2013 г. по февраль 2015-го. Источниками же самих новостей стали четыре элитных издания (каждое из которых имеет в YouTube и Twitter собственные каналы): New York Times, The Wall Street Journal, The Guardian и Washington Post.

Аль-Рави ввел наиболее подробный (из всех, что мне удалось найти) список качеств новостного сообщения, которые могли бы объяснить его виральность - основываясь на исследованиях коллег и собственных изысканиях. Вот эти качества контента:

 1. Положительный (позитивный).
 2. Отрицательный (негативный).
 3. Неожиданный (вызывающий удивление).
 4. Говорящий об "элитных людях" (знаменитостях).
 5. Развлекающий.
 6. So sociálnym významom.
 7. Funny.
 8. Spôsobenie ľudského záujmu.
 9. Sexy.
 10. Hovoriť o zvieratách.
 11. O deťoch.
 12. Má praktickú hodnotu alebo užitočnosť.
 13. Vyprávanie o konflikte / násilí.
 14. Spôsobuje smútok
 15. Spôsobuje hnev.
 16. Znepokojujúce.
 17. Úžasný obsah, úchvatne inšpirujúci, úcty inšpirujúci.

Al-Rawi zistil, že Twitter je najviac vírusová správa s kvalitou číslo 3 (nečakané, prekvapujúce). Na druhom mieste boli novinky, ktoré majú veľký spoločenský význam (ekonomický, politický, kultúrny). Na treťom mieste bol pozitívny obsah, a vo štvrtej - tajomný úžasný obsah, ktorý bude diskutovaný neskôr.

58,2% obyvateľov Twitteru preferovalo zdieľanie pozitívneho obsahu. Al-Rawi s týmto faktom triumfálne vytlačil profesionálov z oblasti médií. Koniec koncov, tvrdohlavo naďalej veria, že zlá správa "predáva" najlepšie.

A ak vezmete do úvahy, že v 77,1% prípadov používatelia služby YouTube presne zdieľali „dobré“ správy, potom z presvedčenia redaktorov a novinárov, že katastrofy, teroristické útoky, sex a násilie sú najlepšími témami, nie je kameň na kameni.Hurá! - cca. autora).

Tak to dopadlo rebríčku vírusové správy na youtube a cvrlikání (pomocou 17 obsahových kvalít):

Emocionálne a tematické

kvality obsahu

virálny

v službe YouTube (miesto)

virálny

na Twitteri (miesto)

1

Pozitívny (pozitívny)

1

3

2

Vylučujúce (vylučujúce)

9

7

3

Neočakávané (prekvapujúce)

6

1

4

Hovoríme o „elitných ľuďoch“ (celebrity)

7

10

5

baviť

5

12

6

Sociálne relevantné

2

2

7

smiešny

14

14

8

Spôsobenie ľudského záujmu

4

6

9

sexy

16

17

10

Hovoriť o zvieratách

15

15

11

O deťoch

17

16

12

Má praktickú hodnotu alebo užitočnosť

8

5

13

Rozprávať o konflikte / násilí

10

8

14

Spôsobuje smútok

13

11

15

Vyvoláva hnev

11

19

16

spôsobujú obavy

12

13

17

Úžasný obsah

3

4

Treba poznamenať, že kvalita obsahu „pozitívny“ môže zahŕňať aj iné kvality: napríklad „neočakávané“, „úžasné“ alebo „majúce spoločenský význam“. A kvalita obsahu je „negatívna“ - zahrnúť „vyvolávanie hnevu“, „rozprávanie o násilí“ atď. „Pozitívny obsah“ a „negatívny obsah“ sú takéto zastrešujúce koncepty.

Podľa výsledkov priemerných hodnôt na YouTube aj na Twitteri sa najviac vírusové stalo obsahom s nasledujúcimi kvalitami: „Mať spoločenský význam“ (1. miesto), „Neočakávané (prekvapujúce)“ (2. miesto), „Pozitívne“ (tretie miesto) a “ Úžasný obsah (4. miesto).

Al-Rawi sumarizuje: čitatelia on-line spravodajstva prevažne zdieľajú pozitívne a pôsobivé správy, skôr než negatívne, čo vyvoláva úzkosť, hnev a iné zlé pocity. Veľmi vírusové spoločensky dôležité správy a úžasné správy.

No, teraz všetko chápem. S výnimkou snáď jedného: čo je za konceptom "úžasného obsahu"? Pozrime sa na históriu slova. Dnes ho používa každý druhý blogger v zmysle „úžasného“, „úžasne“ atď. Ale raz to znamenalo „úctu“, „úctu pred vesmírom“.

Slovo v tomto prípade sa skladá z awe ("awe") a niektoré ("niečo"). Od roku 1300 "úcta" znamenala "veľký strach" a "veľkú úctu". Slovo "úžasné" sa objavilo v písomnej literatúre na konci 16. storočia v zmysle "hlboko úctyhodné". Koncom 17. storočia sa význam zmenil na „evokujúci posvätný strach“.

V "oslabenej" forme a v zmysle "pôsobivého", "veľmi dobrého" sa slovo úžasné začalo používať v šesťdesiatych rokoch, v 80. rokoch sa stalo módnym.

Na ilustráciu toho, čo je dnes úžasné, by som rád používal jedno z najviac vírusových videí na YouTube. Toto je slávny film "Double Rainbow", ktorý doteraz sledovalo takmer 46 miliónov ľudí:

Toto video vytvoril bývalý hasič a potom vodič kamiónu Paul Vazquez. Najprv sa video nestalo vírusovým. Ale potom vírusová kaskáda začala slávny televízny moderátor Jimmy Kimmel s týmto tweetom:

Napriek tomu, že Kimmel opisuje Vasquezovo video ako „najzábavnejšiu vec na svete“, nie je to zábavné. V skutočnosti je to najjasnejšie svedectvo o tom, ako človek zažíva niečo úžasné - úžasné, dotýkajúce sa hlbín duše. To isté "sväté vzrušenie" pred vesmírom, jeho nepochopiteľnosť a krása.

Štúdia Al-Rawiho na kanadskej univerzite Concordia presvedčivo ukázala, že úžasný obsah nie je korunovaný kráľ viery. A myslím si, že jeho vysoké pozície v zmysle "virality" sú spôsobené týmto:

Naša samotná existencia v obraze a škrupine ľudí, ľudí - je zázrak, inšpirujúca úcta. Príroda okolo nás, naša schopnosť komunikovať, myslieť a cítiť sa je obrovským, neznesiteľným, nezrozumiteľným tajomstvom, ktoré spôsobuje extázu aj existenciálnu hrôzu.

Správy na internete, poukazujúce na toto tajomstvo, podporujúce v nás túžbu žiť, rozvíjať sa, milovať, obdivovať, nevedomky ovplyvňovať niektoré základné hĺbky našej psychiky a spôsobovať veľké a komplexné emócie. Preto tieto správy zdieľame.

Všimli ste si, že autor videa - muž-hasič, chlap z kamiónu - stojaci pred dvojitou dúhou, nemôže pomôcť, ale jednoducho začne plakať zo skúseností, ktoré ho zachytili?

No, zdá sa, že som objavil tajomstvo obsahu virality. Ukázalo sa, že všetko, čo je nové, je známa stará neha, rozkoš a úcta k fenoménu samotného života.

A čo robiť s tlačidlami zdieľania, samozrejme, viete ...

Na kurze "Content Marketing" vám povieme, ako propagovať a speňažiť obsah na maximum: kvôli vírusovému pokrytiu, vyhľadávacej prevádzke, neštandardným formátom.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár