27 služieb pre analýzu konkurenčných stránok

Inteligentní ľudia sa učia z chýb iných a ... úspechov. Aj spoločnosti, ktoré chcú dosiahnuť veľký úspech, sa môžu poučiť zo skúseností svojich konkurentov. Monitorovanie konkurentov pomôže nielen identifikovať ich silné a slabé stránky, ale aj pochopiť, o čo by sa mala vaša spoločnosť usilovať a ktorým smerom sa vydať.

V tomto článku sa pozrieme na 26 nástrojov, ktoré môžu byť použité na monitorovanie konkurenčných stránok.

Všetky tieto nástroje sú v závislosti od vykonávaných funkcií rozdelené do nasledujúcich skupín:

Vyhľadávacie služby značky Mentions

Pomocou tejto skupiny nástrojov môžete sledovať zmienky o spoločnosti alebo jej produkte v sociálnych sieťach, spravodajských portáloch, fórach, blogoch atď.

1. Zmienka

Službu Mention využívajú 500 000 spoločností vrátane ASOS, Microsoft, Spotify atď.

Mention monitoruje referencie značiek v 42 jazykoch z miliónov rôznych zdrojov: v sociálnych sieťach, spravodajských portáloch, fórach, blogoch a na iných stránkach.

Pomocou tejto služby môžete sledovať, ako často av ktorých krajinách sú vaši konkurenti uvedení, zákazníci na ne reagujú pozitívne alebo negatívne.

Táto služba je základná bezplatná verzia a 3 platené sadzby, z ktorých väčšina lacných stojí 29 dolárov za mesiac. Môžete si tiež zakúpiť bezplatnú skúšobnú verziu po dobu 14 dní.

Na stránke sa môžete zaregistrovať prostredníctvom sociálnych sietí - Facebook, Twitter, LinkedIn a Google+ alebo vytvorením účtu.

2. Brand24

Brand24 je služba, ktorá pracuje s viac ako 30 000 celosvetovými značkami. Jeho užívateľmi sú mnohé známe spoločnosti, vrátane Panasonic, IKEA, H & M, Raiffeisen Bank.

Služba poskytuje milióny dátových jednotiek z viac ako 25 sociálnych sietí, spravodajských portálov, blogov, fór atď. S nimi môžete nájsť odkazy na konkurentov v týchto zdrojoch a určiť postoj zákazníkov k spoločnosti.

Správa o získaných údajoch obsahuje grafy počtu referencií a ich emocionálne hodnotenie, stránky stránok s nájdenými referenciami. Všetky výsledky sú zoradené podľa rôznych typov zdrojov (Facebook, Twitter, video, fotografie, blog, fórum atď.).

Prezentované 3 platené verzie, ktoré stoja od 49 dolárov mesačne, ako aj bezplatná 14-dňová demo verzia.

Registrácia na stránke trvá niekoľko sekúnd - stačí zadať svoj e-mail a heslo alebo zadať cez Facebook.

3. Hootsuit

Hootsuite je bezplatná služba pre monitorovanie značiek v sociálnych sieťach, ako sú Twitter, Facebook, LinkedIn, WordPress, Foursquare a Google+. Užívatelia tejto služby sú viac ako 10 miliónov ľudí, vrátane známych spoločností - NYC a Hershel.

Služba vyhľadáva referencie konkurenčných spoločností podľa kľúčových slov, poskytuje týždenné analytické správy, je vynikajúca pre prácu s tímom (môžete vytvárať úlohy pre zamestnancov a posielať osobné správy).

Môžete použiť demo verziu tarify Hootsite Pro zadarmo po dobu 30 dní. Platené cestovné začína na úrovni 9,99 USD.

K službe sa môžete zaregistrovať prostredníctvom služby Twitter, Facebook, Google alebo vytvorením účtu.

4. Otvorte Social Buzz

Otvorené sociálne Buzz vykonáva vyhľadávanie údajov v službe Twitter, Google+, Facebook, LinkedIn a ďalších zdrojoch v reálnom čase. Po registrácii vo vašom účte môžete sledovať odkazy na značky, ľudí a všetky frázy všeobecne.

Služba poskytuje rôzne typy analýz vo forme grafov a diagramov: emocionálnymi odhadmi publika, počtom príspevkov, účastníkmi, názormi, typmi obsahu (video, obrázky), podľa kľúčových slov.

Bezplatná verzia služby má svoje obmedzenia - môžete zadať 100 vyhľadávacích dopytov za deň a prijímať 2 e-mailové upozornenia. Ak chcete získať viac vyhľadávacích dopytov a upozornení, môžete použiť 3 platené sadzby. Umožňujú sledovať, ukladať príspevky a nájsť všetky odkazy na spoločnosť. Ich náklady začínajú od 3,49 € mesačne. Môžete tiež použiť bezplatné 14-dňové demo.

5. Upozornenia Google

Pomocou služby Google Alerts môžete v reálnom čase sledovať vzhľad značiek, aktivity konkurentov a akékoľvek ďalšie informácie o blogoch a fórach.

Ak sa prihlásite na odber upozornení Google, dostanete e-mailové upozornenia vždy, keď sa objavia nové výsledky vyhľadávania.

Ak chcete pracovať na Upozorneniach Google, stačí mať účet Google (poštová schránka na adrese gmail.com), nie je potrebná ďalšia registrácia.

Táto služba je veľmi jednoduchá a ľahko použiteľná.

Služby spätného vyhľadávania

Služby spätného sledovania vám pomôžu zistiť, ako dobre majú vaši konkurenti vysokú kvalitu spojenia.

Ak to chcete urobiť, zadajte do vyhľadávacieho poľa adresu URL vybratých stránok. Zvážte niekoľko služieb na vyhľadávanie spätných odkazov.

6. Ahrefs Site Explorer

Služba analyzuje návštevnosť stránok a ukazuje, ktorý obsah najviac priťahuje divákov.

Okrem určenia objemu prepojenia služba predpovedá pravdepodobnú "organickú" návštevnosť z vyhľadávačov (tieto údaje nie sú vždy úplne dôveryhodné, ale je možné vytvoriť nejakú predstavu o stránke konkurenta), najviac "prečerpané" stránky z hľadiska prichádzajúcich odkazov a najpopulárnejšieho kľúča. slov, na ktorých má stránka vysoké pozície vo vyhľadávačoch.

Platená registrácia vám umožní prijímať týždenné alebo mesačné správy o zmenách v referenčnej hmotnosti konkurentov. Prehľady budú odoslané na váš e-mail.

Služba má tri tarify, náklady na najlacnejšie jeden je 99 dolárov za mesiac. Môžete použiť 7-dňovú demo verziu tarifov Lite ($ 99 za mesiac) a Standart ($ 179 mesačne), platíte $ 7. Najdrahšie cestovné je 999 dolárov. Poplatky sa líšia počtom sledovaných spoločností, spätnými odkazmi a kľúčovými slovami.

7. Majestic Site Explorer

Tvorcovia služby nazývajú svoje stránky najväčšou odkazovou databázou na svete a s istotou uvádzajú, že žiadna iná databáza neposkytne takéto podrobné informácie.

Služba produkuje hromadnú kontrolu spätných odkazov, porovnáva referenčné profily a návštevnosť stránok (nie viac ako 5 lokalít možno porovnávať naraz) a tiež vyhľadáva podľa kľúčových slov alebo fráz.

Rozhranie je k dispozícii v ruštine. Bezplatná verzia má obmedzenia na 15 šekov za deň. Aby sa im zabránilo, musíte použiť jeden z 3 platených taríf, ktoré začínajú na 49,99 dolárov. Platené sadzby poskytujú podrobnejšiu analýzu výsledkov a možnosť pripojenia prostredníctvom rozhrania API. Líšia sa v počte používateľov, vyhľadávajú spätné odkazy a podrobné správy.

Ak chcete získať zoznam spätných odkazov, musíte zadať adresu URL do vyhľadávacieho poľa na vstupnej stránke stránky.

8. LinkPad

LinkPad je veľmi populárna služba v runete, ktorá má 150 tisíc klientov a viac ako 900 miliónov stránok vo svojej databáze.

Hľadá externé odkazy zadarmo (aj keď úplnosť údajov nie je obzvlášť impozantná), a tiež ukazuje percento odkazov nofollow a bezankornyh v celej externej referenčnej hmotnosti. Získané údaje sa poskytujú vo forme grafov a grafov.

Vo voľnej verzii sa zobrazuje iba časť odkazov (služba je buď zmrazená, alebo je zle indexovaná referenčným grafom). Platené tarify vám umožňujú získať plný prístup k spätným odkazom na stránky a ich jednotlivé stránky, odosielať údaje o prichádzajúcich a odchádzajúcich odkazoch domén, exportovať ich priamo z vyhľadávania alebo prostredníctvom rozhrania API, prijímať neobmedzený počet požiadaviek na službu Linkpad.XML, ako aj zabezpečený prístup a individuálne technické údaje. podporu.

Náklady na najlacnejšie sadzby je 1450 rubľov mesačne. Tarify sa líšia v počte povolených IP adries (v najlacnejšom - 1, v drahšom - neobmedzenom počte), v počte dátových liniek mesačne av súvisiacich účtoch (v cenovo najvýhodnejšom tarife - 1, v druhom - 5, v pokročilom (Ultimate) - neobmedzenom). množstvo).

Služba je veľmi jednoduchá a ľahko použiteľná a poskytuje pomerne podrobné výsledky.

9. Monitor Spätné odkazy

Táto služba automaticky vyhľadáva konkurenčné spätné odkazy a vyhľadávania kľúčových slov, umožňuje pridať filtre podľa nasledujúcich značiek: stav odkazu (nofollow, meta nofollow, meta noindex, nesprávna kotva, nenájdený atď.), Text ukotvenia, stav stránky a domény v indexe Google, rassharivaniya v sociálnych sieťach, počítanie odkazov atď.

Všetky údaje, ktoré užívatelia služby dostali e-mailom vo forme správ.

Stránka obsahuje 4 štandardné platené tarify, ktorých náklady začínajú od 25 USD a ktoré sa líšia počtom používateľov a kreditov. Pre každú z týchto taríf (okrem jednej) je ponúkaná skúšobná verzia na 30 dní, čo je obrovskou výhodou tohto nástroja oproti ostatným.

10. Neil Patel Free Link Analysis Tool

Obchodník Neil Patel, známy na západe, spustil vlastnú službu bezplatnej analýzy liniek. Zobrazuje celkový počet externých odkazov, odkazujúcich domén a tiež kontroluje kontrolovanú lokalitu.

Pre každý odkaz sú uvedené podrobné informácie: posúdenie autority domény a stránky, typu odkazu a textu ukotvenia, keď bol odkaz prvý a naposledy videný robotom.

Štandardne je jeden odkaz zobrazený z jednej domény. Ak stránka odkazuje na vás niekoľkokrát, v správe uvidíte najlepší odkaz podľa názoru služby. Túto možnosť možno vypnúť.

Ak chcete nájsť odkazy zo stránok alebo stránok konkrétneho predmetu, musíte do vyhľadávacieho poľa zadať zaujímavé kľúčové slovo. Výsledky môžu byť filtrované podľa nasledujúcich parametrov a nofollow. Rozšírený filter umožňuje vyhľadávať konkrétne domény (ako aj zóny a kotvy) alebo ich vylúčiť z vyhľadávania.

11. BacklinkWatch

Táto služba je určená pre tých, ktorí nemajú čas na registráciu a pochopenie rozhrania nástrojov na analýzu. Tu stačí zadať názov stránky, captcha a kliknutím na tlačidlo spustiť skenovanie. Nájdené stránky so spätnými odkazmi budú postupne načítané do samostatného zoznamu.

Je lepšie neanalyzovať veľké miesta s objemovou referenčnou hmotnosťou - v zozname bude veľa "smeti", v halde, kde je ťažké nájsť kvalitné stránky. Ale pre monitorovanie malých lokalít je služba celkom vhodná.

Služby vyhľadávania kľúčových slov

Ak chcete sledovať konkurentov, môžete použiť služby vyhľadávania kľúčových slov. A definovaním kľúčových slov, ktoré fungujú pre vašich úspešných konkurentov, ich môžete použiť na svojich stránkach.

12. Špionážne slová

Spy slová je služba vyhľadávania kľúčových slov v ruskom jazyku. Medzi jeho klientov patria spoločnosti ako INCOM Realty, Coral Travel, kupivip.ru atď.

Služba analyzuje požiadavky konkurentov (v časti „analýza konkurentov“), porovnáva viditeľnosť domén rôznych spoločností vo vyhľadávačoch (v sekciách „bitka domén“ a „oblasť vojny“) a poskytuje údaje o Yandex a Google. Okrem toho viditeľnosť domén je možné vidieť v „organických“ aj v kontexte kontextových reklamných systémoch.

V "Bitke domén" môžete porovnať 3 stránky zadarmo podľa počtu požiadaviek a návštevnosti.

Služba má tiež funkciu "Domain Warfare", ktorá umožňuje porovnať až 20 domén súčasne. V poslednej dobe sa objavila ďalšia funkcia - "Domain Ratings", ktorá robí hodnotenie domény podľa aktuálnych ukazovateľov, podľa ich vzostupu a pádu a podľa ďalších parametrov.

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou služby je "Smart query selection". Navrhuje vylepšené varianty zadaných dotazov.

"Analýza konkurenta" a "bitka v doméne" sa môže vykonať bez registrácie. Aby ste mohli používať iné funkcie, musíte si zakúpiť jednu z troch platených taríf:

  1. Tarif pre internetové obchody (cena - 1928 rubľov mesačne).
  2. Tarif pre obchodníkov (náklady - 2450 rubľov mesačne).
  3. Tarif pre digitálne agentúry a veľkých inzerentov (cena - 4950 rubľov mesačne). Iba v tejto tarife sú k dispozícii funkcie "Doménová vojna" a "Hodnotenia domény".

Všetky tri tarify sú neobmedzené. V prvej tarife je počet riadkov v správach až 5000, v druhom - až 50 000, v treťom - až 1 000 000. Viac informácií o rozdiele medzi týmito tarifami je uvedené na obrázku nižšie.

Všeobecne platí, že služba zanechala príjemný dojem, poskytuje mnoho užitočných funkcií a schopností pre monitorovanie konkurentov.

13. iSpionage

Služba iSpionage obsahuje viac ako 22 miliónov kľúčových slov. Identifikuje konkurentov v Google Adwords, ukazuje ich SEO a PPC stratégie a približný mesačný rozpočet, poskytuje kompletný zoznam ich kľúčových slov, ktoré môžu byť vyriešené a nájsť tie najefektívnejšie, a tiež posiela oznámenia o nájdených dát.

Ak chcete využiť službu, musíte sa zaregistrovať zadarmo. Bezplatná verzia umožňuje vytvoriť 10 správ za deň, prijímať 3 upozornenia o dátach konkurentov a používať online tipy internetového marketingu.

Služba je reprezentovaná 3 platenými sadzbami, z ktorých najlacnejšie je 59 USD mesačne.

Platené sadzby vám umožňujú vyhľadávať konkurentov a kľúčové slová bez obmedzení, určiť index výkonnosti kľúčových slov (KEI), index účinnosti reklamy (AEI), jedinečné triedenie kľúčových slov, SEO indikátory a konkurenčnú prevádzku a stiahnuť údaje vo formáte PDF.

Tarify sa líšia množstvom prijatých údajov za deň a odkazmi na kľúčové slová konkurentov. V najpokročilejších tarifách je možnosť generovať správy o princípe White Label, monitorovať najkomplexnejšie informácie o konkurentoch v kontextových reklamných systémoch a vykonávať A / B testovanie reklamy konkurentov.

Každú tarifu sprevádza skúšobná 30-dňová lehota, po ktorej môže byť vrátená užívateľovi, ak služba nesplnila jeho očakávania.

14. KeywordSpy

Táto služba je zameraná výlučne na kľúčové slová vyhľadávania, ktoré používajú konkurenti, a umožňuje zistiť, koľko minú na Google AdWords.

Služba je veľmi populárna, medzi jej klientov patria také známe spoločnosti ako Toyota, American Express, University of Kentucky.

Bez registrácie, KeywordSpy umožňuje vyhľadávať kľúčové slová, ktoré konkurenti používajú v kontextových reklamných systémoch, rovnako ako vyhľadávanie domén a subdomén konkurentov podľa kľúčových slov.

Služba poskytuje bezplatnú skúšobnú verziu bez časového obmedzenia. Platené sadzby začínajú na 89,95 dolárov mesačne a okrem vyhľadávania kľúčových slov môžete sledovať aktivity partnerov, exportovať údaje do textových súborov a Excel, sledovať údaje vo vyhľadávačoch Google, Yahoo! a Bing, dostávať upozornenia na nových konkurentov a ich kľúčové slová, ako aj informácie o Top 1000 stránkach a kľúčových slovách.

Tarify sa líšia počtom vyhľadávaných kľúčových slov (výsledky pre každý dotaz, denný limit dotazov) a prítomnosť alebo neprítomnosť určitých funkcií.

Veľkou nevýhodou služby pre užívateľov RuNet je, že nehľadá kľúčové slová ruských spoločností. Služba je teda vhodná na sledovanie aktivít konkurentov v zahraničí.

Lokalizačné služby

Služby z tohto zoznamu určujú polohu stránky vo vyhľadávačoch. Na rozdiel od predchádzajúcich služieb, ktoré sa sústreďujú najmä na kontextové systémy, sú tieto stopy viditeľné v "organických".

15. MegaIndex

MegaIndex sa zaoberá integrovanou propagáciou, auditom a analýzou stránok a má viac ako 300 tisíc používateľov.

Služba určuje pozíciu stránky vo vyhľadávačoch pre rôzne kľúčové slová a dotazy, ktoré zobrazujú stránku, a umožňuje porovnať stránky konkurentov.

Ak chcete nájsť pozície konkurencie, môžete použiť špeciálnu funkciu "Analýza konkurenta" (v sekcii "SEO služby"). Túto funkciu nájdete po registrácii na vašom osobnom účte. Poskytuje pomerne rozsiahly zoznam údajov: počet stránok v indexe, CY, prichádzajúce odkazy na doménu a stránku, relevantnosť textu atď.

Tiež zadaním URL stránky, môžete definovať dotazy a ich pozície v rôznych vyhľadávačoch ("Viditeľnosť stránok" v sekcii "SEO služby"). Táto funkcia vám umožní zistiť, na základe akých požiadaviek každá zo strán stránky konkurentov priťahuje zákazníkov.

Aby ste mohli využívať služby služby, musíte sa zaregistrovať.

Ak chcete analyzovať prichádzajúce odkazy na stránku konkurenta, je lepšie použiť Megaindex na doméne megaindex.ru a nie na adrese * .com.

16. Alexa

Alexa je dcérskou spoločnosťou amazon.com, veľmi populárnej služby, ktorá má tisíce zákazníkov, vrátane Wildfang, Houzz, Apartmán Therapy, Umbra, atď.

Služba vám umožňuje určiť viditeľnosť stránky v organickom výstupe a získať podrobné správy o návštevnosti lokality (zdroje návštevnosti stránky, rýchlosť rastu návštevnosti, počet externých odkazov, priemerný čas na stránke), identifikovať účinné kľúčové slová atď. populárny panel s nástrojmi, ktorý teraz používajú webmasteri, ktorí navštevujú určité typy stránok. Preto je predpoveď, že služba poskytuje, je veľmi nepresné, najmä pre RuNet. Но все же, хоть какие-то данные сервис предоставляет, поэтому его использование может быть полезным, особенно при сравнении трафика разных сайтов.

Для того чтобы получить информацию о сайте, нужно перейти на страницу siteinfo и ввести домен в поисковую строку. Информация будет выдаваться маленькими порциями. Чтобы получить больше данных, придется как минимум зарегистрироваться.

Alexa предлагает множество функций для оптимизаторов. Сервис позволяет определять географическое положение аудитории сайта, показатели вовлеченности посетителей, источники трафика и т. д.

Alexa также дает довольно подробную статистику по ключевым словам. Čo je obzvlášť dôležité, je zmeškaná príležitosť používať kľúčové slová.

Ak potrebujete funkciu analýzy návštevnosti stránky, mesačné predplatné bude stáť 79 USD (bezplatná skúšobná verzia bude trvať 7 dní). Pokročilejšie sadzby pre jedného užívateľa a stránky, vrátane mnohých ďalších možností, bude stáť 149 dolárov (14 dní zadarmo), pre agentúry - 299 dolárov s skúšobným obdobím 30 dní (20 používateľov a 35 stránok).

17. Serpstat

Serpstat je multifunkčná SEO platforma pre analýzu konkurentov, ich prepojení a monitorovacích pozícií. Skúmajú lokality krajín SNŠ, Ameriky, Európy a Austrálie na stránkach Google a Yandex. Jeho klientmi sú L'Oreal, Yves Rocher, SeoProfy a iní.

Služba počíta viditeľnosť domény medzi stránkami z top 20 vyhľadávačov. Ak je vyššia ako konkurencia, potom sú vaše stránky zoradené podľa kľúčových slov ako konkurent.

Tiež ukazuje zmenu v počte fráz v organickej a viditeľnosti po celý rok pre všetky stránky.

Druhou črtou platformy je nástroj stromu lokality. Zobrazuje štruktúru analyzovaného miesta a fráz, podľa ktorých sú určité stránky zaradené do vyhľadávania.

Pre zahraničné základne, platforma zobrazuje "Fráza Obtiažnosť" od 0 do 100. Čím vyššia je hodnota, tým ťažšie je preniknúť do hornej časti tohto kľúčového slova a vyššia konkurencia v hornej časti.

Služby sociálnych služieb

Môžete tiež vidieť, ako vaši konkurenti komunikujú s cieľovou skupinou a čo si myslia o spoločnosti. Na tento účel použite nasledujúce nástroje.

18. Sociálna inteligencia

Tento nástroj určuje počet rasssharivany rôznych stránok stránky v sociálnych sieťach. Je teda možné určiť, ktorý materiál vašich konkurentov je v publiku najväčší záujem.

Služba je bezplatná a na jej použitie nie je potrebná registrácia - stačí zadať URL vyhľadávanej stránky do vyhľadávacieho poľa a označiť potrebné sociálne siete.

19. Fanpage Karma

Služba poskytuje monitorovanie týchto stránok na Facebooku, Twitteri, Google+, YouTube, Instagrame a Pintereste. To vám umožní určiť počet účastníkov konkurencie, ich najviac alebo najmenej atraktívne príspevky, nájsť stránky, na ktoré sú vaši čitatelia prihlásení.

Môžete tiež použiť analýzy neobmedzeného počtu stránok, ako aj zistiť priemerné hodnoty a maticu KPI, a ktoré značky je lepšie vložiť do publikácií v závislosti od ich tém a obsahu.

Hlásenia o nájdených údajoch je možné stiahnuť vo formáte XLS, ako aj prijímať oznámenia o nich prostredníctvom e-mailu.

Registrácia v službe sa uskutočňuje prostredníctvom účtu Facebook. Bezplatný plán vám umožňuje používať 1 účet, prijímať 100 zmien a správu po dobu 7 dní, ako aj podrobné analýzy a e-mailové upozornenia. Ak sa chcete zaregistrovať, musíte vyplniť dotazník a podpísať dohodu v súlade s novými požiadavkami GDPR.

S cieľom získať viac z uvedených údajov, môžete si kúpiť jeden z 3 platené tarify na sociálne monitorovanie, z ktorých väčšina lacná z toho stojí 14,90 dolárov za mesiac. Môžete tiež získať individuálnu sadzbu.

Páčilo sa mi všetko v tejto službe, počnúc funkčným a končiacim dizajnom podobným Facebooku.

20. Antidogy

S pomocou bezplatnej služby Antidogs si môžete overiť počet "psov" (vymazané užívateľské stránky) v komunitách súťažiacich "VKontakte". Veľký počet "psov" znamená, že komunita bude pravdepodobne podvádzať predplatiteľov. Služba vám oznámi percento odstránených stránok a to, či je tento pomer platný.

Ostatné služby

Existujú niektoré nástroje, ktoré obsahujú niekoľko týchto funkcií naraz, alebo sa nehodia do žiadnej z vyššie uvedených kategórií, ale pomôžu vám sledovať aktivity vašich konkurentov.

21. Adv

Služba "Advsho" poskytuje štatistiky pre vyhľadávaciu inzerciu v službe Yandex a Google. Umožňuje vám nájsť stránky konkurentov, určiť, ktoré dopyty zobrazujú ich reklamy, ako aj zistiť počet zobrazení a kliknutí, určiť efektívne a neúčinné kľúčové slová v dotazoch atď.

Služba obsahuje 2 hlavné funkcie: vyhľadávanie konkurentov a vyhľadávanie požiadaviek, pre ktoré sú ich reklamy viditeľné.

"Hľadanie konkurentov" je zoznam konkurentov pre zadané kľúčové slová.

Vyhľadanie dopytov, ktoré zobrazujú reklamy od konkurentov, pomáha určiť najobľúbenejšie vyhľadávania pre danú lokalitu.

Hlavné funkcie služby sú bezplatné. Náklady na plný prístup ku všetkým správam a službám Advsho - 1500 rubľov ročne.

22. Marketing Grejder

Marketing Grader je bezplatná služba, ktorá poskytuje celkové hodnotenie stránky a poskytuje jej podrobnú analýzu, určovanie požiadaviek na stránku a rýchlosť sťahovania, množstvo návštevnosti z mobilných zariadení a tiež vyhodnocuje hlavičky stránok, meta-popis stránky stránky atď.

Ak chcete získať prehľad o stránke, určiť jej výhody a nevýhody, musíte zadať adresu URL do vyhľadávacieho poľa na vstupnej stránke.

Marketing Grader určuje veľkosť stránky, jej požiadavky a rýchlosť sťahovania.

Na používanie služby sa registrácia nevyžaduje.

23. SEM Rush

SEM Rush je jednou z najobľúbenejších služieb pre internetový marketing. Už má 800 tisíc užívateľov, vrátane takých známych spoločností ako Philips, PayPal, Forbes, Hyatt.

Služba vyhľadáva kľúčové slová, vyhľadáva spätné odkazy, nízkofrekvenčné slová, vyhľadáva konkurentov v sociálnych sieťach, určuje ich pozície vo vyhľadávačoch a vyhľadáva reklamu.

Služba nájde najobľúbenejšie kotviace texty, určuje počet následných a nofollow odkazov, kliknutí na odkazy a typy spätných odkazov.

Ak chcete službu využívať, musíte sa zaregistrovať.

SEM Rush je reprezentovaný 3 platené tarify, ich cena začína na 99,95 dolárov. Líšia sa počtom správ za deň a výsledkami v každej správe, projektmi, kľúčovými slovami na sledovanie, stránkami na skenovanie, profilmi v sociálnych sieťach. V najdrahších verziách sú značkové správy k dispozícii vo formáte PDF, „historické údaje“ atď.

24. Stroj Wayback

Wayback Machine je bezplatný online archív, ktorý vám umožní vidieť, ako konkurenčné webové stránky vyzerali v minulosti. Preto je možné pozorovať históriu vývoja lokalít, ktoré následne dosiahli veľký úspech.

Ak chcete vidieť, ako sa stránka, o ktorú máte záujem, musíte otvoriť a kliknúť na označené dátumy. Otvoria sa ukážky stránok, ktoré boli prevzaté v určený deň.

Napríklad webová stránka Texterra vyzerala v roku 2008:

Služba obsahuje obrovské množstvo starých kníh, filmov, hudby, obrázkov, počítačových programov, je to veľmi nezvyčajné a veľmi informatívne, preto vám radím, aby ste tomu venovali pozornosť.

25. WooRank

WooRank využíva viac ako 500 tisíc používateľov a 40 tisíc spoločností vrátane amazon.com, FIAT, Fujitsu, FedEx, Deloitte.

Predstavujú 3 platené tarify (ich cena začína na 59 dolároch mesačne) a bezplatná demo verzia na 14 dní.

Služba umožňuje konkurenčnú analýzu, ktorá porovnáva údaje viacerých konkurentov, kontroluje optimalizáciu miesta a monitorovanie KPI. Poskytuje podrobné správy o stránke, ktoré obsahujú údaje o spätných odkazoch, kľúčových slovách, návštevnosti, návštevníkoch a ich vzťahu k lokalite a každý týždeň prostredníctvom e-mailu upozorňujú používateľov nových údajov.

Výsledky stránky apple.com: služba našla chyby a opomenutia a tiež navrhla plán na ich opravu

Tarify sa odlišujú počtom užívateľov a podrobnými správami, počtom vykonaných analýz konkurentov, požadovanými spätnými odkazmi a kľúčovými slovami, ako aj možnosťou sťahovania správ vo formáte PDF bez obmedzenia alebo nedostatku.

26. Link Link Gopher + Be1.ru

Link Gopher je jednoduchý Google Chrome a Mozilla rozšírenie, ktoré vám umožní získať všetky odkazy z vybranej stránky.

Be1.ru je nástroj, pomocou ktorého môžete zistiť vek stránok (až 50 URL súčasne).

Ako možno tieto nástroje používať v spojení? Predstavte si, že je potrebné analyzovať frekvenciu publikácií na blogu konkurenta, ale dátumy publikácie nie sú špecifikované. Ideme na blogu konkurenta a pomocou Link Gopher dostaneme zoznam odkazov na články. Kliknite na ikonu rozšírenia a vyberte možnosť Extract Links by Filter.

Prejdite na stránku Be1.ru, prilepte odkazy do poľa a kliknite na položku Skontrolovať:

Služba sa zobrazí, keď sa stránka zobrazí v indexe Yandex a koľko dní uplynulo od tohto momentu:

Výsledky testov je možné zdieľať a sťahovať vo formáte .CSV.

27. Podobné

Populárna bezplatná služba, ktorá vám umožní získať stručné informácie o návštevnosti, odkazujúcich lokalitách a sociálnej aktivite akejkoľvek stránky záujmu. Užitočná voľba "Porovnať" vám umožní porovnať výkon dvoch rôznych zdrojov.

Podrobnejšie informácie o návštevnosti, interakcii s používateľmi a marketingovými kanálmi sú dostupné po aktualizácii. Rozšírené funkcie môžete používať zadarmo počas týždňa a potom odoslať žiadosť o aktualizáciu účtu.

zistenie

Existuje mnoho nástrojov, ktoré možno použiť na monitorovanie konkurentov. Myslím, že by ste mohli pokračovať v tomto zozname. S hĺbkovou analýzou konkurentov používajú naši špecialisti na podporu SEO štatistiku a údaje z viacerých zdrojov - to poskytuje rozsiahlejšie informácie o potrebných kľúčových metrikách.

Tiež nezabudnite na iné spôsoby pozorovania: môžete sledovať konkurentov v sociálnych sieťach, prečítajte si blog a prihláste sa k odberu ich spravodajcu.

Sledujete svojich konkurentov? Aké nástroje na to používate? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

Zanechajte Svoj Komentár