Ako Postanovich strávil 1 milión, strelil 80k čitateľov v Telegrame a porazil sumu

Zdravím! Volám sa Alexander Postanovič. Minulý rok som strávil asi milión na raste a rozvoji niekoľkých telegramových kanálov, získal tam 80 000 čitateľov a získal neoceniteľné zážitky z propagácie, s ktorými sa s vami teraz podelím.

Skúšal som všetky základné spôsoby, ako propagovať kanály. Z veľkej časti sú platené, aj keď tam budú nejaké voľné možnosti pre milovníkov ekonomiky. Okrem toho budem samostatne diskutovať o spôsoboch speňaženia, inak bude inštrukcia neúplná.

Vo všeobecnosti si zapnite bezpečnostné pásy, začnite.

Prečo niečo v posolstve zablokovanom v Ruskej federácii?

Telegram v Rusku je od apríla 2018 skutočne zablokovaný. Našťastie to fungovalo a teraz pracuje takmer nepretržite aj bez špeciálnych programov a proxy serverov.

Podľa analytickej služby Tgstat, hoci blokovanie viedlo k dočasnému poklesu pokrytia, rast začal opäť po letných mesiacoch, a teraz pokrytie kanálov dosiahlo úroveň pred blokovaním. To znamená, že napriek všetkému Telegram v Rusku naďalej rastie, aj keď, samozrejme, pomalším tempom, než by mohol.

Rast je potvrdený Mediascope: podľa ich výskumu, denné publikum Telegram v Rusku dnes je asi 4,4 milióna užívateľov denne. Za mesiac používa posol približne 11 miliónov ľudí.

Takže prvá vec, ktorú je dôležité vedieť: Telegram má publikum, rastie, zámok nezabil posla.

Ďalší dôležitý bod v prospech Telegramu: inzerenti veria v túto stránku.

Predpokladá sa, že využíva pokročilé solventné publikum a inzerenti sú ochotní za to platiť. Populárne blogy môžu ľahko položiť cenu 1 rubľa za jednu, ktorá je porovnateľná s cenami za reklamu na Instagrame a oveľa vyššie, než čo môže autor získať za reklamu v "VKontakte". V skutočnosti, Telegram dnes je jedinou platformou, kde môže spisovateľ dobre speňažiť svoj talent na písanie.

Preto druhý: Telegram je dobre speňažený, inzerenti v neho veria. Ak si úspešne vyberiete tému a uspejete v nej, môžete rýchlo odradiť investície.

Nakoniec, Telegram má veľkú angažovanosť. Môžete ľahko osloviť viac ako 50% vašich odberateľov. Pokrytie dosahuje pre väčšinu skúsených administrátorov 100%.

Zaoberajte sa ťažkým osudom "Telegramu" v Rusku, teraz sa môžete dostať do podnikania.

Čo robiť?

1. Pozvite priateľov

Keď vytvárate kanál, Telegram vám umožňuje násilne pridať až 200 ľudí, ktorých telefónne čísla sú vo vašom adresári. To sa deje bez ich súhlasu, jednoducho si ich objednáte na nový kanál a oni sú zase prekvapení, keď sa dozvedia, že ho teraz čítajú.

Ako ukazuje prax, približne 40% týchto ľudí sa okamžite odhlási: dobre, Boh je ich sudcom. Ale začiatok, máte kanál a prvých čitateľov.

Odporúčam vám vybrať si tému, v ktorej sa dobre orientujete. Potom preskúmajte, ako je to už prezentované v Telegrame: spoznajte svojich konkurentov a vopred sa rozhodnite, čo vás od nich odlišuje. Nemá zmysel vytvoriť tisíc kanálov o hudbe, ak to vyzerá ako zvyšok. V poslovi nie je žiadna spoločná páska, preto ak kanál nie je odlišný, ľudia ho jednoducho prestanú čítať a stratenú pozornosť nevrátia.

2. Prilákať divákov z iných sociálnych sietí

Millionaire VKontakte verejné noviny pretiahnite publikum zo svojich komunít, YouTube inzerovať svoje kanály vo videu a dokonca aj Twitter bloggerov vytiahnuť svojich čitateľov: môžete prilákať ľudí z akejkoľvek platformy, kde ste aktívny. Začal som napríklad inzerciou nových kanálov na mojej osobnej stránke vo FB a na verejnosti o SMM vo VKontakte.

V FB, ako v takmer každej sociálnej sieti teraz, pokrytie post závisí od zapojenia. Preto, v tomto post-oznámenia, som konkrétne požiadal, aby sa ľudia a ľudia v komentároch: to výrazne ovplyvnilo vydanie post. Len s jednou takouto publikáciou sa nám podarilo prilákať na kanál asi 600 ľudí - nie je to zlé na začiatku.

V "VKontakte" pre prvý inzerát som použil blog "Weekday SMM-box", už populárny v tej dobe. V reklamných pozíciách som sa snažil robiť racionálne argumenty, prečo sa oplatí predplatiť kanál.

Takéto príspevky priniesli 400-500 predplatiteľov nových kanálov. Vzhľadom na špecifiká problému - keď post nevidí celé publikum komunity, ale len určité percento - má zmysel opakovať publikáciu niekoľkokrát s určitou frekvenciou. I keď neodporúčam robiť to viac ako trikrát: väčšina z tých, ktorí chceli a mohli sa prihlásiť, už podpíšu, a potom len vyhorete publikum.

Tak, z mojich vlastných zdrojov sa mi podarilo prilákať asi 1,5-2 tisíc ľudí do každého z nových kanálov, potom rakva voľného prevádzky vyschla, musel som otvoriť peňaženku. Pretože platené propagačné metódy sú hlavnou súpravou administrátora.

Samozrejme, tento spôsob príťažlivosti je vhodný pre tých, ktorí už dokázali vybudovať lojálnej publikum na niektorých miestach. Napríklad, v tom čase mal 5k čitateľov vo FB a asi 40k predplatiteľov vo VK. Ak ešte nie ste zastúpení v niektorej z týchto stránok, stačí si utrieť slzu a premrhať ju nasledujúcimi metódami - fungujú, aj keď začnete propagovať od nuly.

Vytvorili ste kanál, naplnil ju niektorými príspevkami, nútene podpísal prvé šťastné a priniesol všetkým, čo mohli, zo svojich iných stránok. Pozrime sa teraz na propagačné nástroje.

3. Plodiny v telegrame

Najjednoduchšia, najzrejmejšia metóda, ktorá nevyžaduje špeciálne zručnosti, a preto najobľúbenejšia. Takmer všetci správcovia propagujú svoje kanály.

siatie - Ide o nákup reklamných publikácií v iných kanáloch. Platíte admin / blogger peniaze, on povie svoje publikum o vás, pričom dáva odkaz na predplatné.

A hoci každý sa môže dohodnúť a kúpiť si miesto, stále existujú dva problémy s plodinami:

 1. Ak chcete vyzdvihnúť kanál s dobrým publikom (hneď ako začnete cvičiť, rýchlo zistíte, že nájdenie takýchto kanálov je skutočná bolesť hlavy).
 2. Napíšte dobrý reklamný príspevok (je to jednoduchšie: len trochu praxe a pár testov).

Ako vybrať kanál s dobrým publikom

Vďaka tomu nám služba Tgstat pomôže - nepostrádateľným nástrojom v arzenáli telegramového administrátora a inzerenta. Algoritmus pre prácu so službou je nasledovný:

 1. Nachádzame kanál, ktorý nás zaujíma.
 2. Ideme na jeho stránku, pozrieme sa na ukazovatele pokrytia postu, zapojenie, štatistiky rastu kanálu.
 3. Pozrime sa, kde bol kanál spomenutý: takže môžete pochopiť, odkiaľ prišlo publikum, ako správca propagoval kanál.
 4. Odhadujeme počet zmien na samotnom kanáli: týmto spôsobom môžete pochopiť, ako často admin umiestňuje reklamy, koľko je publikum vyhorené.

Analyzujme algoritmus analýzy kanálu príkladom. Povedzme, že ste prešli Telegramom a mysleli si, že by bolo zábavné umiestniť reklamu na môj kanál s vysokými platmi. "Bolo by to v pohode" - dobrý motív, ale, bohužiaľ, nedostatočné, je lepšie, aby sa dvakrát skontrolovali. Ďalším krokom je preto prejsť do Tgstatu, na paneli vyhľadávania, zadať názov požadovaného kanálu a nájsť ho:

Tgstat automaticky pridáva všetky viac alebo menej viditeľné kanály a sleduje, čo sa v nich deje. Takže tu určite nájdete nejakú, ktorú chcete inzerovať. Kanál z príkladu sa nájde, klikne naň a spadne na nižšie uvedenú úroveň. Táto stránka sa otvorí s informáciami a štatistikou kanála:

Prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť, je harmonogram rastu kanála vo dne: nemali by existovať nerozumné skoky. No, ak je tento plán hladký. Ak sú v ňom skoky, je potrebné ich porovnať s dátumami zverejnenia inzerátu.

Napríklad na grafe rastu môjho kanála môžete vidieť významný skok: od 25. februára do 27. februára sa na kanál prihlásilo viac ako 3 000 ľudí - to je príležitosť zamyslieť sa a zistiť, kde a kedy bol kanál inzerovaný. Našťastie, Tgstat úlovky a zachováva akékoľvek odkazy na kanály, aj keď sú potom odstránené. Prejdite na stránku služby nižšie a získajte tento plán:

Z tabuľky vidíme, že skok je vysvetlený vydaním reklamných publikácií: práve v období od 25 do 27, bol kanál široko inzerovaný v iných kanáloch voľných pracovných miest. Ak kliknete na tlačidlo "uvedený kanál", uvidíme aj konkrétny text reklamného príspevku.

Týmto spôsobom sa môžete dozvedieť, ako a kde boli účastníci prihlásení, analyzovať prílivové prasknutia a pochopiť, aké dobré je publikum v kanáli.

Bohužiaľ, Tgstat nezachytáva externé zmienky, takže ak bol kanál inzerovaný niekde mimo Telegramu, nebudete ho tu rozpoznávať. Napríklad väčšina divákov som napísal na Facebook. Z Tgstatu to nie je vidieť, okrem toho, že podľa plánu rastu je možné pozorovať neustály prílev. V takýchto prípadoch je lepšie sa obrátiť na administrátora, z ktorého návštevnosť prichádza.

Okrem toho služba zachytáva zmienku, že kanál. To je reklama umiestnená v ňom. Bolo by pekné, aby ste tomu venovali pozornosť: ako často niekto kanál inzeruje? Ak každý deň trikrát - pravdepodobne jeho publikum je už spálené reklamy a nebude reagovať na váš príspevok.

Vidíme, že od februára do apríla boli na kanáli tri reklamy (v skutočnosti tam boli dve, Mediax doháňal nejaký neznámy dôvod, jednoducho poslal voľné miesto). Je to dobrá frekvencia: publikum nie je mučené reklamou.

V tomto bode sme dostali všetko, čo sme chceli od Tgstatu. Takáto analýza je už dobrá, ale nestačí.

Teraz najdôležitejšie: Teraz choďte na kanál a vyhľadajte aktivitu. To je ešte dôležitejšie ako pokrytie. Aktivita je ľubovoľný prvok interaktívneho: hlasovania, odkazov, ktoré možno použiť na sledovanie prechodov (bit.ly alebo goo.gl, zatiaľ čo skratka bola nažive). Bolo by dobré skontrolovať nie jeden odkaz, ale niekoľko - to sa stáva, že ľudia nejdú nie preto, že sú roboty, ale jednoducho preto, že téma im nevyhovuje (samozrejme, že mnoho ľudí nebude kliknúť na prepojenie PHP Fullstack, pretože je to spojenie s úzkym publikom a väčšina z nich ani nechápe, čo to je).

Predpokladajme, že sme si vybrali odkaz na voľné miesto "sales manager" bez pracovných skúseností (vždy sa presúvajú do východiskových pozícií lepšie): //bit.ly/2UGft9z. Jedná sa o Beatly Link, čo znamená, že každý sa môže pozrieť na štatistiky o ňom. Skopírujte odkaz, pridajte na koniec znak plus a zadajte do panela s adresou. Viac ako 1,2k prechodov na pracovné miesto je vynikajúcim indikátorom publikačnej aktivity.

Stlačte kláves Enter a zobrazte graf:

Inzerenti spravidla vytvárajú pre každý kanál rôzne odkazy, takže odkaz odráža aktivitu publika konkrétneho kanálu, v ktorom ste ho prevzali. Ale stáva sa, že jeden odkaz je umiestnený okamžite v mnohých komunitách. Preto odporúčam skontrolovať niekoľko odkazov: týmto spôsobom môžete určiť priemerný počet prechodov pre kanál, ktorý hodnotíte.

Okrem toho si všimnete variácie, napríklad pre prácu korektora v časopise to budú 4k kliknutia pre voľné miesto programátora - iba 70. Niektoré variácie sú normálne, výsledok závisí od textu príspevku a od relevancie (mimochodom, môžete tiež zistiť, že zaujímavý). Horšie je, že ak sú nejaké odkazy na kanáli menšie ako 100 kliknutí. Znamená to, že sa s týmto výsledkom môžete spoľahnúť na svoju reklamu.

Nanešťastie, na kanáli voľných pracovných miest som nehlasoval, takže si ukážem príklad z poľa „Jednodňové SMM pole“. Hlasovanie vyzerá takto:

Vidíme, že o 10 000 účastníkoch hlasovalo asi tisíc ľudí, to znamená každý desiaty človek, ktorý to videl. To je dobrý ukazovateľ, publikum kanálu je živé a zapojené do toho, čo sa deje.

Pri vyhľadávaní reklamných stránok sa často stretávate s kanálmi, na ktorých je viac ako 30 000 čitateľov, pričom sa na prieskumoch zúčastňuje približne štyridsať ľudí. Odporúčam vám, aby ste tam nekupovali reklamy. Ako ukazuje skúsenosť, "štyridsať ľudí" - to je presne výsledok, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

Vo všeobecnosti je to všetko, čo potrebujete vedieť o výbere a analýze kanálov na výsadbu.

Ako napísať dobrý reklamný príspevok

Nebudem vás naučí copywriting v tomto článku, ľudia venujú knihy na jeho počesť, a text nie je o tom. Dám vám len pár tipov, ktoré pomôžu zachrániť rozpočet.

Prvá a najdôležitejšia- pred umiestnením reklamného príspevku do akéhokoľvek veľkého kanálu s drahou reklamou - otestujte ho na malých. Okrem toho je lepšie testovať niekoľko rôznych pracovných miest, vybrať si spomedzi nich tú, ktorá dala farnosti za najnižšiu cenu - mala by sa už uviesť do drahého kanálu. V opačnom prípade existuje riziko odčerpania veľkého množstva jednoducho preto, že príspevok nie je príliš veľký (v cieli ho môžete vidieť a zastaviť ho kedykoľvek a v plodinách nie je žiadna druhá šanca: ak je príspevok mimo, nič sa nedá opraviť).

No, druhá - otestovať rôzne spôsoby presviedčania. Často budujem reklamu na racionálne argumenty, ale môžete úspešne vstúpiť cez emocionálne. porovnávať:

Oba pracovné miesta fungujú dobre. Rational - šetrnejší k životnému prostrediu pre stránky, kde inzerujete. Druhá možnosť na mojich kanáloch by som napríklad nezverejnila, pretože takáto reklama spáli divákov.

Z celkových výdavkov na plodiny vyčlením 20 - 30%. To znamená, že som doteraz strávil asi 300k. V priemere predplatená cena bola 12-15 rubľov, ale sotva stojí za to sa na ňu zamerať, pretože cena veľmi závisí od:

 • témy vášho kanála;
 • kvalita reklamy;
 • publikum vybraného kanálu;
 • a trite šťastie (dobrý hit v čase vydania).

Rozptyl môže byť výrazne odlišné: napríklad predplatné pravidelne ide do 6 rubľov pre voľné miesto kanál (to je super zisková cena Telegram), a ja považujem dokonca 18 rubľov dobrú cenu pre marketingový kanál.

Plodiny sa môžu vykonávať aj na externých stránkach: Instagram, YouTube, VK. Testoval som plodiny vo VKontakte: farnosť neospravedlňovala výdavky na reklamu (väčšina divákov je odrezaná reklamou na inej stránke), takže túto metódu nemôžem odporučiť na široké použitie. Aj keď sú jednotlivé integrácie úspešné.

4. Cielená reklama v sociálnych sieťach

Dobrý spôsob, ako prilákať čitateľov na kanál, ktorý v skutočnosti takmer žiadny z adminov nepoužívajú. To si vyžaduje určité zručnosti prispôsobiť reklamu, pretože, zrejme, nie je populárny.

Dolný riadok: Svoje príspevky spúšťate v reklame na externých stránkach (FB, VK, Instagram) a presmerujete návštevnosť na vaše kanály v Telegrame.

Začal som s Facebookom (teraz tam bude perverzia). Publikum zhromaždilo vo VK parser v komunitách venovaných "Telegramu". Zhromažďoval som čísla a maily od týchto ľudí (niekto ich dá do otvoreného prístupu), nahral takúto databázu na Facebook (asi 15k ľudí sa ukázalo), rozrezal ju na marketing a urobil podobný vzhľad.

Fungovalo to dobre, ale testy ukázali, že tieto perverzie s publikom sú úplne zbytočné.

V FB sú za reklamu zodpovedné inteligentné algoritmy, ktoré sa pri reakcii ľudí učia veľmi rýchlo a sú prestavané. Preto nemôžete zúžiť základňu a nastaviť široké nastavenia, ktoré Facebook optimalizuje.

V dôsledku toho som sa zastavil na tom, že inzerujem na čo najširšom základe: Moskva, marketing a podnikanie v záujme, vek - nevykazujem iné limitujúce parametre.

Prečo obmedzujem Moskvu? Testy ukázali, že v jej kliknutí z Facebooku na Telegram je najlacnejšie (magická vec, často Moskva je najdrahšia). Ale je ľahké vysvetliť: jednoducho preniknutie posla v Moskve je širšie ako v iných mestách. Osoba z Novosibirsku neklikne na reklamu: nie preto, že reklama je zlá, ale jednoducho preto, že Telegram nie je nainštalovaný.

V priemere, kliknutie z FB som teraz ide do 4 p., Predplatné je v rozmedzí 8-16 rubľov (najlacnejšie pre voľné pracovné miesta, drahšie - pre marketing). Berúc do úvahy výhody cieľa, cena mi vyhovuje.

Výhody tohto postupu pokroku sú nie musíte rokovať s administrátormi kanálov, šetrí čas a nervy. Okrem toho neexistuje žiadne riziko drasticky znížiť rozpočet v cieli: vždy uvidíte, koľko stojí za kliknutie, môžete kedykoľvek vypnúť reklamu / upraviť text, spravovať náklady. A ušetrí čas na výber stránok: stačí nastaviť nastavenia publika a ak to nie je príliš úzke, nebudete musieť hľadať ďalej (a v plodinách musíte vždy hľadať nové kanály).

Existujú aj nevýhody: sociálne siete sú stále externou platformou, takže časť prevádzky sa napriek tomu stráca kvôli tomu, že nie každý má nainštalovaný Telegram (tento problém nie je v plodinách: ak osoba vidí príspevok, znamená to, že používa instant messenger). , Ale to nie je príliš kritické, cena predplatného v porovnaní s plodinami sa príliš nezvyšuje. Ďalší mínus, ktorý už bol spomenutý a ktorý je v skutočnosti hlavnou prekážkou - sú potrebné zručnosti cieľa.

Ako vidíte z grafu, na Facebooku som strávil viac ako 670 tisíc, to znamená, že v súčasnosti je to okolo 70% rozpočtu:

 • prerušil v apríli 2018 (keď bol Telegram oficiálne zablokovaný v Ruskej federácii);
 • возобновил в октябре (стало ясно, что мессенджер пережил блокировку, оттока аудитории нет, можно продолжать вкладывать);
 • максимум вложил в январе 2019, когда цена рекламы значительно упала (в новогодние праздники в таргете традиционно пусто: агентства в отпусках, бренды под НГ уже опустошили карманы потребителей, продавать некому).

Так как я ничего не продаю, стараюсь максимально открутить рекламу на подписку в эти красные дни.

Также я вел трафик рекламой из "ВКонтакте".

Пример рекламной записи VK и ее статистика

V "VKontakte", kliknem v priemere 2-3 p. drahšie ako na Facebooku, ale nezastavujem reklamu. Pretože - dávajte pozor na štatistiky - okrem sledovania odkazu, ľudia sa pripoja k verejnosti, v ktorej mene sa točí. Aj krútenie reklamy z "Daily SMM-box", je to veľké a živé miesto, takže prílev účastníkov nie je len v kanáli, ale aj v komunite VK. Ak je váš projekt prítomný naraz v niekoľkých sociálnych sieťach, je ziskový.

Snímky obrazovky tiež ukazujú prepojenia s t.me, po blokovaní ich nemožno použiť - to je strata prevádzky, vo väčšine prípadov sa neotvoria. Preto pre externú prevádzku musíte použiť presmerovanie. Používam tlg.name - je to zadarmo a je stiahnutý ukážkou kanála, podobne ako tie staré. Mnohé presmerovania to nerobia a časť obrovského bannera v strede stránky vloží inzerciu v kasíne (skontrolujte, či sa to nestane, inak „znova ahoj, zlúčený rozpočet“).

V porovnaní s FB, VK reklama má jednu hlavnú nevýhodu: algoritmy nie sú také chytré. Neoptimalizujú dojmy, CPC môže skočiť a výrazne sa zvyšovať v čase (na Facebooku, naopak). V "VKontakte" reklama nemôže byť ponechaná bez dozoru, inak tragédia sa stane, musíte sledovať výsledky každý deň - to je dôvod, prečo som distribuovať veľmi malé percento rozpočtu tu, alebo skôr viac jednoducho pre test (som strávil asi 30k po celú dobu).

Dobrým zdrojom premávky môže byť príbeh instagramu. Nastavenia a algoritmy sú rovnaké ako v FB. Známe administrátori na kanáloch voľných pracovných miest hľadali kliknutia v oblasti 2 p. (opäť, ak inzerujete inú tému, nezapočítavajte na takúto cenu). Nemôžem volať svoje skúsenosti v histórii úspešné, moje kliknutie bolo 15 rubľov, ale úplne som obvinil túto chybu z kreatívy na kolene a nedostatočného množstva testov. Instagram Stories je pre mňa ďalším smerom rastu.

5. Vzájomné PR.

Obľúbená metóda pánov, ktorí si cenia propagáciu bez rozpočtu. Skratka je VP. Podstata je rovnaká ako v plodinách, len namiesto peňazí urobíte publikáciu s odpoveďou: administrátor na vašom kanáli vás inzeruje, vy na svojom kanáli inzerujete.

Znie to dobre, ale v skutočnosti je veľmi ťažké nájsť kanál pre rovnocennú vzájomne prospešnú výmenu pracovných miest. Najčastejšie dochádza k výraznej zaujatosti v akomkoľvek smere. Moja skúsenosť s EP je väčšinou poľutovaniahodná (4 z 5 pokusov boli neúspešné): po prvýkrát takáto vzájomná integrácia, napríklad, asi 500 ľudí prišlo zo mňa na iný kanál, asi 40 ľudí sa ku mne vrátilo po publikácii odpovedí.

Napriek tomu existuje dobrá spolupráca. Ak ste si úplne istí kvalitou kanála, s ktorým chcete robiť VI, urobte to. Z tipov: k výberu by sa malo pristupovať rovnako ako k výberu miesta na výsadbu. Všetky tie isté kroky s kontrolou aktivít a štatistík v Tgstat.

Príklad VP

Odporúčam, aby ste tento spôsob propagácie nezneužívali. Aj keď je to podmienečne zadarmo, stále za to platíte s pozornosťou svojho publika. Koľko iných kanálov môže tolerovať?

6. Výber v médiu (metóda archivácie)

Mnohé veľké kanály dnes získali významnú časť svojho publika týmto spôsobom. Na úsvite vzniku kanálov a vzniku popularity "Telegramu", médiá takmer každý týždeň vyrobili výber "Top 15 najlepších kanálov * ČO AKÉKOĽVEK predmety *". Bola to skutočne bezplatná propagačná metóda.

Niektorí z administrátorov, s ktorými som sa zoznámil najmä v médiách, prijali do svojich kanálov 15 - 20 tisíc ľudí. Do Telegramu som prišiel neskoro (koniec roka 2017), obdobie zberu už zaniklo. Dostal som sa k takémuto výberu len raz, mám viac ako 600 účastníkov denne, bol som rád, potom som bol rozrušený, že éra výberov bola preč.

Zbierky v médiách vyzerajú takto

Počítajte s touto metódou teraz nestojí za to. Na jeho použitie bolo potrebné mať čas na preskočenie na telegramu medzi prvými. Ak sa zbierky objavia, je to veľmi zriedkavé a je to skôr výnimka ako bežná rubrika v médiách. Preto citujem metódu len pre informáciu: akonáhle bolo možné efektívne sa pohybovať bez investícií. Radujme sa z tých, ktorí majú šťastie.

Dobre, dobre, propagácia, investície - je to všetko jasné. A čo peniaze?

Čerešničkou na každom úspešnom projekte je speňaženie. Nie nevyhnutne a nie vždy sú kanály vytvorené na extrahovanie zlata, ale napriek tomu je príjemné zaplatenie za to, čo robíte s láskou. A Telegram poskytuje dobré príležitosti na speňaženie koníčka (alebo nie koníčka: mnohí administrátori zarobili peniaze z kanálov hlavným zdrojom príjmu).

Zopakujem myšlienku z prvej časti textu: inzerenti veria v Telegram a sú pripravení dobre zaplatiť za pokrytie v posli. Moje projekty vôbec nie sú štandardom speňaženia, ale aj v minulom roku som odrazil takmer všetky investované peniaze: investoval som asi milión, vrátil som reklamu okolo 900 tisíc. Teraz reklamné kanály plne sebestačné.

Existujú dva spôsoby, ako prilákať inzerentov: pasívne a aktívne

pasívny - Je to vtedy, keď konkrétne neurobíte nič a očakávate, že vás inzerenti nájdu sami (moja možnosť). Ak chcete zvýšiť počet inzerentov v pasívnom spôsobe, ako ich prilákať, musíte zvýšiť veľkosť kanála. Čím väčší je objem publika, tým atraktívnejšie ste pre veľkých hráčov.

Po 5 000 účastníkoch na reklamách správcovia iných kanálov často začínajú kontaktovať. Akonáhle som umiestnil takúto reklamu, teraz je to skôr výnimka.

Po 10k, si všimol agentúr a značiek (aj keď všetko, samozrejme, záleží na tému, tu som prezentovať maximálne možné zovšeobecnenie).

Aktívny spôsob propagácie - toto je, keď sa sami chopíte iniciatívy, najprv napíšte potenciálnym inzerentom. Táto metóda je trochu riskantná: so zlým riadením a neopatrným zaobchádzaním môžete naraziť na spamové správy a dočasné blokovanie.

Ak sa však všetko robí opatrne, metóda funguje a umožňuje predávať reklamný priestor. V praxi to vyzerá takto:

Príklady aktívneho predaja

Testoval som aktívne predaje dvakrát. Obaja úspešne. Potom som sa rozhodol, že sa nebudem opakovať :-)

Odporúčania pre komunikáciu a speňaženie

Riziko sťažností na spam bude menšie, ak píšete s ponukami, ktoré nie sú nečinné, a tými, ktorí sú už inzerovaní na podobných stránkach. Napríklad vidíte, že v blogu s podobnou témou bola uverejnená reklama niektorých služieb. S najväčšou pravdepodobnosťou táto služba hľadá reklamných partnerov (ľudia v nej sú teraz vo fáze kontroly plodín - to znamená, že robia dosť škaredé veci), a ak sa zrazu ponúkne platforma s vhodným publikom v tomto okamihu, je tu veľká šanca získať súhlas.

Rovnakým spôsobom môžete reklamu predávať aj tým, ktorí vám ju už odobrali. Tu je riziko pomerne malé: kontakt už je, dialóg je otvorený, len po šiestich mesiacoch alebo roku, ktorý navrhujete zopakovať. Ak bola predchádzajúca skúsenosť úspešná, je pravdepodobné, že táto osoba súhlasí.

Okrem speňaženia reklamy, môžete získať peniaze z odporúčaní programov (autor umiestni odkaz na produkt, dostane percento z jeho predaja). Nevykonával som odporúčania v mojich kanáloch, uvediem príklad z projektu známych správcov:

Kanál sa môže speňažiť aj predajom vlastného tovaru / služieb. Ak si želáte, nemôžete umiestniť reklamu tretej strany vôbec, ale úplne speňažiť prostredníctvom vlastných projektov.

Aký dlhý článok ... A môžete stručne zhrnúť?

Telegram je zablokovaný v Rusku, ale to nebráni tomu, aby fungoval a dokonca rástol. Napriek blokovaniu sa poslucháč posolstva v Rusku zvyšuje. A tam, kde je publikum, sú peniaze a aktivity.

Väčšina tém v Telegrame je už prezentovaná, a preto je lepšie vytvoriť nový kanál, aby sme sa okamžite zamysleli nad tým, ako to bude odlišné od ostatných. Nemá zmysel prísť na stránku s projektom, ktorý vyzerá ako sto ďalších. Hoci posol vám umožňuje získať vysoké pokrytie, sú rovnako ľahko stratiť. Zároveň sa vrátiť stratenú pozornosť čitateľa v "Telegram" je veľmi ťažké.

V arzenále propagačných metód sú platené (plodiny aj ciele) a voľné (vzájomné PR). Vy si vyberiete, kde, v akom objeme a pomere sa bude riadiť rozpočet - v článku sú odporúčania, ako ho nespájať za nič.

Ak sa vo všetkých fázach všetko robí dobre - kombinovať vynikajúci obsah s kompetentnou podporou - výsledok nebude musieť čakať dlho. Telegram je skvelý speňažený a inzerenti vás nájdu, aj keď sami nie ste ochotní robiť niečo konkrétne v tomto smere. A ak začnete aktívne speňažiť ...

Alexander Postanovich bol v kontakte, rád v „Insta“ a môžem byť s vami.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár