Telegram 2019 publikum: výsledky štúdie 82 000 profilov

Projektový tím TGStat (Telegram Analytics) zverejnil výsledky novej štúdie divákov Telegram v Rusku:

  • Prieskum bol umiestnený v 850 + kanáloch.
  • 2 týždne sa zozbieralo 82 tisíc dotazníkov.
  • Príspevky na účasť dostali 2,5 milióna zobrazení.

Predtým sa podobná štúdia uskutočnila až v roku 2017, pred zablokovaním posla v Ruskej federácii. A potom boli dotazníky zozbierané štyrikrát menej.

Stručne o hlavnej veci

Vydávame stlačenie pre tých, ktorí postupujú alebo plánujú postupovať v posolstve: vytvárať a rozvíjať kanály, propagovať zdroje tretích strán. Takéto prieskumy sú jedinou príležitosťou dozvedieť sa viac o divákovi Telegramu, lepšie pochopiť jeho záujmy a správanie, urobiť portrét čitateľa / klienta.

zemepis

Do prieskumu bolo zapojených 72% užívateľov z Ruska, 16% z Ukrajiny, 4% z Bieloruska, 2% z Uzbekistanu. Zvyšných 5% je distribuovaných do 85 krajín (Moldavsko, Izrael, USA a ďalšie).

Penetrácia posla v regiónoch Ruskej federácie je pomerne slabá. Vedúci predstavitelia sú Moskva a Petrohrad, nasledované veľkými miliónmi miest: Jekaterinburg, Novosibirsk, Kazaň a iní.

Pohlavie a vek

Existuje viac mužov ako žien: 67% oproti 33%. Predpovede, že rozdelenie akcií bude v roku 2019 približne rovnaké, sa nenaplnili.

Diváci vo veku 18-34 rokov dominujú, ale v porovnaní s predchádzajúcou štúdiou je viac užívateľov 35-64. To znamená, že posol pokrýva nové vekové skupiny, nezostáva čisto mladistvý.

Rozsah a príjem

Geeki a obchodníci už nie sú dominantnými divákmi Telegramov, ako to bolo pred niekoľkými rokmi, hoci vo všeobecnosti je ich stále veľa. Zhruba povedané, každý štvrtý užívateľ sa zaoberá IT a každý desiaty v marketingu a public relations.

Stanovisko, že v Telegram najviac solventné publikum sa tiež pomaly stáva mýtom. Viac ako 150 000 respondentov dostáva iba 12% respondentov. 8,3% respondentov vo všeobecnosti zarobí až 15 tisíc rubľov mesačne. Asi jeden z piatich je nezamestnaný, to znamená, že nie je živnostníkom a nie vlastníkom podniku.

Údaje o príjmoch a zamestnanosti

Autori štúdie tiež poznamenávajú, že pomer medzi jedným alebo iným segmentom závisí od predmetu kanálov. Napríklad, pokiaľ ide o IT, financie a startupy číta viac užívateľov s príjmom 150k a vyšším. Na hlavných obchodných kanáloch môže podiel podnikateľov dosiahnuť 20%.

Kanály a chaty

Takmer každá tretina číta menej ako desať kanálov, hoci v telegrame v ruskom jazyku existuje viac ako 87 tisíc. Takže plodiny, keď je jeden kanál inzerovaný v iných, stále majú potenciál.

80% respondentov čítalo správy a viac ako polovicu zábavných a vzdelávacích kanálov, pričom každá tretina sa prihlásila na blogovanie autora. 25% respondentov sleduje kanály priateľov a 18% sedí v súkromných pracovných chate (mimochodom, kvôli priateľom a kolegom, mnohí sa stávajú novým publikom Telegramu).

Tlačenie a reklama

Iba 7% respondentov „nemlčanie“ kanálov (najpravdepodobnejšie tých, ktorí sa prihlásili na 1-5) a väčšina používateľov vypína všetky oznámenia. Majte na pamäti: nový príspevok sa nemusí čítať okamžite, ale do 1-2 dní.

40% respondentov zriedka vidí reklamu v Telegrame pomerne zriedka a každá desiata to vôbec nevidela. A to aj napriek tomu, že v takmer všetkých kanáloch sú platené miesta a mnohé z nich sú vo všeobecnosti vytvorené len kvôli vynakladaniu peňazí z reklamy. Ukazuje sa, že propagácia v Telegrame je stále sľubná, len preto, že publikum ako celok nie je "vypálené" reklamou, ako to môže byť na iných platformách.

Účel a dôvody použitia

Viac ako štvrtina respondentov používa telegram na pracovnú korešpondenciu. Telegram roboty nie sú o nič menej, ale nie viac populárne: používajú sa o 42%, čo sa takmer zhoduje s výsledkami roku 2017. 18% respondentov má svoje vlastné kanály.

70% užívateľov priťahuje samotný formát telegramového kanála - páči sa im viac ako skupiny vo FB a VK. Pre 43% divákov "Telegram" je hlavným poslom pre komunikáciu. Približne štvrtina ho používa na sťahovanie hudby, filmov, kníh.

Približne polovica si zvolí Telegram aj preto, že je bezpečná. Každá tretina sa stala užívateľom posolstva kvôli politike iných sociálnych sietí na vydávanie osobných údajov.

Mimochodom, takmer 50% divákov Telegramu neblokuje blokovanie, pretože všetko funguje. Štvrtina niekedy používa proxy alebo VPN na obídenie. Dobrá dostupnosť a výkon je ďalším argumentom v prospech využívania posla ako marketingového kanála pri vývoji digitálnej stratégie.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár