Ako stimulovať aktivitu a zapojenie sa do Instagramu: 20 život hacking pre podnikateľov a nielen

"Akhtung! Súťaž fungovala za nič! Stránka je neaktívna! Nikto nás nemá rád ... Náš copywriter bol naštvaný, že angažovanosť bola nízka a rozhodol sa nás opustiť ... Prečo vám platím peniaze?".

Povedome? Popíšeme ako zvýšiť aktivitu a zapojenie sa do Instagramu a prečo nám vylepšená práca na propagácii nie vždy prináša požadované výsledky.

Prečo propagovať váš Instagram "rýchlo a bez príloh" nebude fungovať

Ak chcete začať, poďme diskutovať o dvoch hlavných mylných predstavách začiatočníkov:

 1. "SMM je rýchly."

Sociálne siete pre malé a stredné podniky sú platformami pre zadržiavaný dopyt. V skupinách a na obchodných stránkach vyhľadávajú recenzie, sledujú diela, študujú ceny a kladú otázky. Kúpiť nie okamžite a nie vždy.

Poviem vám strašný príbeh: už dávno na internete vo všeobecnosti nikto neprišiel kúpiť v sociálnych sieťach. Každý prišiel na chat: uviaznuť v e-mailoch VKontakte, sledovať fotografie na Instagrame, nájsť televíznu show na večer, alebo mať riadok v komentároch na Facebooku.

Mimochodom, ak ste práve začali pracovať s premávkou, buďte pripravení na to, že na prvom mieste nebude mať váš účet veľa pripomienok - je zbytočné spoliehať sa na ER, nárast bude zanedbateľný. Výnimky sú už známe všetkým značkám / celebritám a ďalším celebritám - tým, ktorí boli známi dávno predtým, ako sa objavili na Instagrame. Možno, vajcia, možno :-)

 1. "Instagram je možné propagovať bez príloh."

Sľubuje prilákať rozpočtovo riadenú dopravu prostredníctvom hromadného zamykania a hromadného zachytávania - kraviny. Tieto metódy "fungujú", pretože je výhodné pre majiteľov služieb podporovať takéto služby. Dostávajú svoje peniaze tu a teraz, sľubujú, že aj vy budete čoskoro zarábať na Instagrame. Nie, nebudete.

Existuje menej obmedzení pre takéto automatizované akcie, čím častejšie sa blokujú a používatelia sú už zvyknutí a nie sú prudko stúpaní, ktorí sa to páčia, komentujú ho spamom alebo ho podpisujú. Obchodné jednodňové účty zaplavili inštu.

 1. "Pôjdem do instashkola, kde tam budem učiť."

A posledná mylná predstava je presvedčenie, že sa môžete stať chladným špecialistom na Instagram po absolvovaní kurzov od info-podnikateľov. Existujú výnimky, ale potvrdzujú pravidlo: informácie o kurzoch nie sú ani zďaleka relevantné, možno ich nájsť vo verejnej sfére.

Silné praktizujúce môžu byť počítané na prstoch a sú drahé. A môžete systematizovať informácie, ktoré už máte v hlave, a získať zaujímavé zasvätené osoby na konferenciách. Ak pôjdete na kurzy, potom k existujúcim špecialistom, napríklad v Teachline.

Ak rozptýlim vašu túžbu po okamžitých výsledkoch, choďte do práce.

Čo robiť so svojimi príspevkami v službe Instagram, aby ste získali viac komentárov a rád

 1. Usporiadajte súťaže a stávky s darčekmi.

Účastníci prejdú na váš súťažný príspevok na Instagram a priateľov. Alebo vložte hashtags, napíšte kódové slová a náhodne vyberiete náhodných výhercov. Môžete požiadať účastníkov, aby pridali odkaz na váš účet alebo vytvorili repost. To pomôže získať viac stúpencov medzi priatelmi súťažiacich. Prekvapivo to funguje: užívatelia sú pripravení na veľa pre 1000 rubľov / iPhone X / krása kit.

Zobraziť tento príspevok na Instagram

Publikácia TexTerra l Internet Marketing (@web_texterra) 17. apríl 2019 o 12:39 PDT

Stále môžete hrať svoje vlastné tovary a služby:

 1. Urobte všeobecný rád-čas s priateľskými účtami.

Vezmite si príklad z populárnych bloggerov: určite ste si všimli, ako keď bola publikovaná publikácia, skupina používateľov aktívne komentovala a páčila sa. Ďalšie podobné podujatia sa konajú pre účastníkov. Napríklad, kresliť "buchty" medzi najaktívnejšie (aj keď je nemožné sledovať, koľko predplatiteľov konkrétne dal rád).

Vďaka ľuďom, ktorí majú radi vaše príspevky, sú zahrnuté v odporúčaných stránkach pre iných používateľov - účastníci tiež rastú v dôsledku zvýšeného pokrytia. Rýchly súbor rád tiež umožňuje, aby vaše publikácie sa dostali do top hashtags.

 1. Do aukcií STOP a aukcií ANTI.

Funguje to takto: pod postom je odpočítavanie na zvýšenie alebo zníženie ceny s určitým krokom. Reverzná aukcia trvá dovtedy, kým sa človek neobjaví, pripravený na nákup tovaru za aukčnú cenu. Víťazom je účastník, ktorého stávka nie je prerušená.

 1. Urobte zaujímavé questy.

Uverejnite príspevok, kde sa fotografia jedného z tovarov nahradí aktuálnym mémom alebo nálepkou. Úlohou účastníka je nájsť tento produkt v skorých publikáciách. Ten, kto nájde, vyhrá. Tam je možnosť požiadať o repost alebo označiť objav s značkovým hashtag. Tie isté úlohy môžu byť vyvinuté pre partiu online a offline:

 1. Zdieľajte hovoriace čísla.

Počas doby vašej spoločnosti sa nahromadili mnohé skutočnosti, ktoré môžete zdieľať so zákazníkmi:

 • dátumy spustenia obchodu;
 • počet šálok kávy, ktoré ste vypili, čím vytvorili myšlienku nového sloganu zberu a reklamy;
 • počet návštevníkov stránky obchodu za celý čas alebo počet predajov atď.

Navrhnite v komentároch uhádnuť skutočnú postavu alebo si vybrať z možností. Oslávte s peknými bonusmi a zľavami víťazov. Správne odpovede môžu byť rozdelené do samostatných príspevkov.

 1. Napíšte na provokatívne témy.

Príspevky Instagramu budú zbierať maximálny počet reakcií, ak ich napíšete na provokatívne témy. Hyping a provokácia horúcej diskusie je jednoduchá - stačí sa dotknúť témy náboženstva, politiky, športu, rozvodu, rodičovstva, feminizmu.

Ak sa nebojí obvinení z rasizmu, xenofóbie a diskriminácie: píš o národných, rodových a iných rozdieloch. Tiež všetko, čo súvisí s individuálnym chuťou (v hudbe, literatúre, maľbe, oblečeniach, atď.) Spôsobí „horúcu“ diskusiu medzi vašimi účastníkmi v komentároch k príspevku.

 1. Dajte používateľom dôvod hovoriť.

Keď píšete, môžete sa opýtať na názor divákov, klásť otázky (viac o tom, prečo je to potrebné a ako to urobiť - pozri článok Ksenia Samotkan). Tiež vykonávať ankety a hlasovanie v príbehy, hrať s formátmi a fonty (100 + nápady pre príbehy - v materiáli Eugene Kryukova, rameno).

 1. Použite zaujímavé hádanky, hádanky, hádanky na logiku a erudovanie, hádanky - to všetko pomôže zapojiť publikum.
 1. Nezabudnite odpovedať na komentáre k príspevkom, komentujte aj svojich odberateľov.

Všeobecne platí, že úprimne prejaviť záujem o svoje publikum, a ona vám odpovie na to isté.

 1. Stráviť interaktívne hry v príbehoch.

Gamifikácia vám určite prinesie mnoho reakcií. Vzorová hra:

Na konci môžete napríklad priviesť hráčov na stránku alebo na iný účet.

 1. Zúčastňujte sa súťaží, maratónov a vykonávajte ich sami.

Tieto udalosti sú hra, v ktorej sa používatelia Instagramu stávajú účastníkmi vzrušujúcich udalostí. Účastníkom sú oznámené pravidlá, rozdelenie úloh a podmienky na získanie cien.

Prísť s vlastnými výzvami alebo maratónmi, zvážiť trendy, skúste skopírovať skúsenosti niekoho iného. Ale ako pravý umelec dopĺňa realitu, tak doplníte akúkoľvek aktivitu svojou tvorivosťou.

 1. Sľubujte svojim divákom bonusy pre ich rád.

Určite poznáte príbehy, tipy, lekcie o tom, ako pripojiť vašu armádu predplatiteľov. Sendviče, napríklad:

Bonus: 8 ďalších tipov a 6 užitočných článkov pre tých, ktorí chcú zvýšiť aktivitu účastníkov

 • Vyvinúť nezvyčajný koncept, strieľať a vytvárať pre vlastné potešenie - užívatelia budú určite znamenať neobvyklý prístup. Na pomoc článku o inšpirujúcich kontách Instagramu.
 • Benefit (nielen na základe článkov iných ľudí z internetu, ale podľa vlastnej skúsenosti) - napíšte o tom, čo je pre vašu cieľovú skupinu zaujímavé. Príspevky s tovarom vždy prinášajú menej pripomienok ako jasné rozprávanie. Pozrite sa na jasné príklady obchodných príbehov.
 • Požiadajte používateľov, aby vyjadrili svoje názory v komentároch - diskutujte o trendoch a významných udalostiach. Ako to funguje, môžeme vidieť v príkladoch situačného marketingu.
 • Bez racionálnej premávky je neuveriteľný obsah neužitočný - nikto ho neuvidí. Investujte do zvýšeného dosahu, používajte bloggerov. Len sa naučíte 5 život hacking od Sofie Hudim.
 • Vyskúšajte platenú propagáciu publikácií s cieľom zvýšiť angažovanosť - zaplatiť za interakciu používateľa s obsahom. Je efektívnejšie a lacnejšie propagovať príspevky medzi tými, ktorí už spolupracovali s vaším účtom. Návod uschovajte ako zobraziť reklamy návštevníkom profilu.
 • Označením používateľov prostredníctvom @ zabezpečíte, že dostanú oznámenie o uverejnení. Hlavnou vecou nie je nadužívanie tejto funkcie, použitie múdro.
 • Zúčastnite sa givas. Predtým si prečítajte na Instagrame, ako ich správne vybrať a prečo nie vždy pracujú.
 • Nechcem sa obťažovať - ​​kontaktujte SMM v Texterre.

Úspešná propagácia!

Pozrite si video: - Jakub Ptačin: Life hack na kreativitu? Vyspať sa, najesť sa, ísť sa prejsť." (Marec 2020).

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár