Spoločnosť Google uvidí, čo sa zobrazuje na obrázkoch. Čo sa stane so SEO?

Významná etapa v živote SEO špecialistov: Google spustil nový nástroj pre prácu s obrázkami. Môžete ho tu spoznať.

Program poskytuje podrobnú a podrobnú analýzu obrázkov pomocou mechanizmu strojového učenia. Inými slovami - nahrajte obrázok a získajte správu o tom, ako je váš obraz vnímaný umelou inteligenciou.

Tak čo?

Inovácie, predovšetkým, ovplyvnia SEO špecialistov, ich práca s optimalizáciou obrazu sa zmení.

Teraz mechanizmus pre optimalizáciu obrázkov vyzerá takto ... Názov je napísaný, text obklopuje obrázok, sú vložené značky, alt a názov. S týmto prístupom sú však možnosti optimalizácie veľmi obmedzené. Okrem toho, optimalizáciou týmto spôsobom pre spoločnosť Google existuje riziko, že spoločnosť Yandex dostane negatívne sankcie za rekapituláciu, ktorá je príliš citlivá na veľký počet kľúčov použitých na stránke.

Vďaka novému softvéru od spoločnosti Google bude možné použiť obrázok, ktorý zariadenie rozpozná správne. V budúcnosti sa môžete spoľahnúť na skutočnosť, že produkty sa častejšie zobrazujú vo vizuálnom vyhľadávaní.

Ako to funguje

Možnosti rozpoznávania strojov od spoločnosti Google sú pomerne široké. Nahrajte ich na svoje vlastné rozhranie a nahrajte obrázok do rozhrania Cloud Vision API. Maximálna veľkosť obrázka by nemala prekročiť 4 megabajty.

Tu je to, čo sa môžete dozvedieť o nahranom obrázku.

1. Karta Tváre: Ukazuje, či je tvár človeka viditeľná, aký je šťastný, aké emócie cíti vôbec, ak je na ňom čelenka, ako je hlava naklonená voči priestoru.

2. Karta Objekty Poznamenáva, že konkrétne zobrazené na obrázku. V mojom prípade si auto uvedomilo, že to bola žena s pravdepodobnosťou 86%, ale skutočnosť, že bola aj mužom, bola len 77%.

3. Karta Menovky: Ukazuje, čo iné je zobrazené na obrázku, okrem osoby (ak existuje). Zaznamenávajú sa podrobnosti a kontextové aspekty obrázka. V mojom prípade - obloha, pláž, more, dovolenka a tak ďalej. Vhodné pre optimalizáciu!

4. Webové entity Tab - Ďalšia super-užitočná karta pre SEO-Schnick. Tu sú slová z internetu, ktoré priamo súvisia s vaším obrázkom!

5. Karta Vlastnosti - Tu uvidíte hlavné farby, ktoré sa nachádzajú vo vašom obrázku.

6. Karta Bezpečné vyhľadávanie ukazuje, aký bezpečný je váš obraz na prezeranie, či obsahuje niečo šokujúce a hanlivé (napríklad obrázok, ktorý som nahral, ​​je úplne bezpečný - neexistujú žiadne prvky pornografie, krutosti, podvodov a rasizmu, čo znamená, že vyhľadávač ho ľahko vynechá).

Pod samotným obrázkom sa zobrazí jeho názov. Ten, s ktorým ste si stiahli obrázok do programu.

Ako užitočná bude nová technológia od spoločnosti Google a či sa predpovede odborníkov splnia - čas ukáže. Zatiaľ čo nový softvér pracuje v testovacom režime, vývojári akceptujú komentáre používateľov o systéme. Ak potrebujete optimalizáciu pre vyhľadávače, viete, komu ísť.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár