Sú úplne leniví! Teraz sme remake stránky pod hlasové vyhľadávanie

Bože všemohúci, ako to toleruješ? Oni sú už zdráhajú držať s jedným prstom "adidas tenisky zľava propagácia, kde kúpiť." Bábätká, rozprávajúce svoje prvé slovo v živote, ohromené mamičky s kúzlom "Okay, Google!". V roku 2020 bude polovica všetkých on-line vyhľadávania hlas, a ich stránky, každý včera musel niečo urobiť. A napriek tomu, že sme príliš leniví, budeme musieť prísť na to, čo presne?

Poďme aspoň pustiť masky v priemysle blog a priznať úprimne, že každý z nás, ktorý spustil stránky chce predať niečo im. Produkt, služba, obsah (kliknúť na reklamy a partnerské odkazy), ich zručnosti alebo aspoň ich vylepšený a vylepšený obraz.

Nechcú splniť naše očakávania. V našich rozhraniach robte nelogické akcie, nevidíte hlavné tlačidlo, aj keď tu je - priamo pred nosom. Oni idú na stránky konkurentov, pretože sú načítané 500 milisekúnd rýchlejšie. Dali blokátory reklám a chceli vyplivnúť, že takto utopia celé sektory webového hospodárstva.

Nie sme tiež zajačikovia - chceme slobodnú dopravu. Pracujeme na udržaní pozornosti, podobne ako majstri starodávneho umenia "Oh, mladý! Dlhá cesta na vás čaká, stáž v Spotify a dve ponuky sú v poriadku. Ak si zovriete rukoväť, poviem vám čo." Cynicky strhávame reklamné bloky po druhom odseku článkov o umývaní a smrti.

Naše starostlivo olizované úryvky pre Yandex a Google sú ako text stredovekých trhových barkerov. A vyhľadávače sú nenápadní páni v sivej farbe, ktorí chodia medzi obchodnými centrami obklopenými silnými chlapcami a rozhodujú, ktorý z kričiacich ľudí o ich produktoch by mohol znížiť hlasitosť a kto ich nechal kričať.

Niekto, kto a vyhľadávače presne vedieť, čo chceme voľný prevádzku. A nechceme im platiť za kontextovú reklamu. V zásade by bývalé „spoločnosti dobrého“ mohli dostať každého, aby platil, ako je to na skutočných offline trhoch.

V skutočnosti sú nepriamo už všetko platené (ako je to v samostatnom rozhovore), ale odoberanie zdrojov od spotrebiteľov tovarov a služieb je organizované jezuitským trikom.

Vyhľadávače zanechávajú možnosť chytiť slobodnú dopravu a mladých podnikateľov a bloggerov a zástupcov umenia. Ale aby ste to získali, vaše stránky by mali byť pre používateľa vyhľadávania „užitočné“. A nástroj je samozrejme určený nie správcom webu. Ale tí, ktorí chodia na trh v sivom oblečení.

HTTPS svojvoľnosť a vydieranie

Je pravda, že tu sme boli tlačení ľahko a elegantne. Napriek tomu, že celé žánre na webe naozaj nepotrebujú šifrovanie pomocou tohto rozšíreného protokolu, stránky na pravidelnom HTTP stratili svoju pozíciu v tomto probléme.

Ich vlastníci s chrapľami, ktorí idú na vlastné zdroje, uvidia v prehliadači Chrome upozornenie „Nie je zabezpečené“, „nechránené pripojenie“ vo Firefoxe, atď.

Potom, kto ešte nerozumie, pochopí. Koniec koncov, spotrebitelia nebudú k nám vedení nejakým alternatívnym „dobrým“ vyhľadávačom.

Nákup certifikátu je teraz rutinnou záležitosťou. A mimochodom, ilustrácie jedného z nepriamych spôsobov, ako webmasteri platiť.

Najprv sa s mobilom dostávame do neba

Naše „nebesia“ sú napríklad „nulovou“ pozíciou spoločnosti Google:

Prvá vec, ktorú musíte urobiť so svojou stránkou, aby ste ju pripravili na získanie požadovaného miesta - je preformátovať zdroj podľa konceptu „mobilný prvý“. Plač a preklínanie, pozorovanie s hrôzou ako zmena grafickej témy ničí zobrazenie stoviek alebo dokonca tisícov starých stránok, ale preformátovaných. Alebo kontaktujte vývojárov, aby urobili všetko pre vás.

Dnes je jedným z hlavných ukazovateľov "užitočnosti" zdroja pre vyhľadávače jeho rýchlosť sťahovania. Vo výsledkoch hlasového vyhľadávania Google dominujú „rýchle“ stránky. V roku 2018 bola priemerná stránka z problému hlasového vyhľadávania načítaná za 4,6 sekundy (o 52% rýchlejší ako priemerná webová stránka). Je jasné, že tento ukazovateľ je minimom toho, čo stojí za to sledovať.

Tam, v nebi, by sme boli nazývaní "výhonky", ak by naše stránky zaťažovali pomalšie ako 4 sekundy.

Generácia Z prišla k online spotrebe, ktorá netoleruje žiadne oneskorenie, zložitosť krmiva a dlhý reťazec kliknutí na výsledok. Jedná sa o infantils, ktorí chcú tu, teraz a so zľavou na pokraji návratnosti pre podnikanie.

Najpodivnejšie je, že aj v Rusku s jeho dramatickými demografickými jamami ide táto generácia do určitej hmatateľnej solventnosti. Nezabudnite, že v prípade čohokoľvek tam platí otec alebo mama. Avšak emocionálna a impulzívna „brána“ spotreby, ktorá vedie k výskytu olova a potvrdeniu transakcie, čoraz viac vytvára krehký mozog zástupcu generácie Z.

Práve teraz, v aprílovom žiarení, vylievajú popoludní na uliciach ruských miest. Sú tak sladké, spontánne, spoločenské a kreatívne. A sú to zombie - nie sú schopní žiť bez nositeľných zariadení, dokumentujúc svoj život v sociálnych sieťach. Majú tam všetko - nakupovanie, lásku, zábavu, vzdelanie, haitizmus, lookizmus, šikanovanie, utrpenie, komplexy, nádeje a sny.

Z toho vyplýva záver o dizajne a funkčnosti mobilných prvých stránok - pozrieme sa, ako mobilné rozhrania populárnych sociálnych sietí vyzerajú a robia to isté.

Pýtajú sa hlúpe otázky hlasom (dobre, v poriadku - niekedy nečakané a šikovné). A vyhľadávače si rýchlo vyberú stránku, ktorá odpovedá na tieto otázky. Kto rýchlo odpovedal, stručne av duchu sociálnej siete, že privítal na najvyššom mieste vydania.

Obsah, ktorý má vysokú úroveň sociálnej aktivity, má prioritu pri vydávaní hlasového vyhľadávania. V roku 2018 bol v anglickom segmente priemerný výkon stránky hlasového vyhľadávania 1199 Sherries na Facebooku a 44 twelov.

Žiadosti - len hovorený jazyk. Odpovede sú podrobné, ale pre veľmi priemerné mysle.

Čas žiadostí ako "králičia noha kúpiť amulet" sa rýchlo odchádza. Pri hlasovom vyhľadávaní sú dlhšie (podľa niektorých zdrojov, v priemere 5 slov, ale toto nie je presné, možno 7) a znie to takto: "Kde kúpiť nohu králika v Petrohrade."

V angličtine sú dotazy na hlasové vyhľadávanie o 76,1% dlhšie ako textové. Optimalizácia titulkov pre nich je ťažká, ale zdá sa, že to nie je nevyhnutné. Prečo - prečítajte si nižšie.

Aby ste sa stali kandidátom na „nulové“ miesto spoločnosti Google v nebi, stránky na stránke musia odpovedať na takéto otázky „čitateľné človekom“ v tom istom jazyku „čitateľnom človekom“.

Zdá sa to jednoduché. Ale v skutočnosti, to je mocne rozširuje všetky obvyklé SEO, ako je ťažké tanker, ktorý je ostro nútený zmeniť kurz.

Na jednej strane spoločnosť Google uprednostňuje ľahko čitateľný obsah napísaný na úrovni 9. stupňa (podľa zistení Briana Deana z Backlinka). Na druhej strane, v roku 2018 bol priemerný počet slov na stránke z výsledkov hlasového vyhľadávania 2 311. To znamená, že Google zaradil podrobný obsah vyššie.

A (dôležitý bod) obsah tagu H1 nie je rozhodujúci a dokonca len výrazne ovplyvňuje problém pri hlasovom vyhľadávaní.

Musíme predpokladať, že „telo“ obsahu sa dostane do popredia. Algoritmy vyhľadávačov sa snažia pochopiť, čo chce užívateľ so svojím jazykom viazaným jazykom, žargónom, nesprávnymi akcentmi a inými požitkami hovorového prejavu.

A dajte mu dostatok odpovedí - len v prípade, že ide o štýl „pre študenta“. Pretože taký je masový spotrebiteľ, aj keď je mu 45 rokov, riadi veľké čierne auto, s rôznym úspechom predáva počítače každému Rosmogilnadzorovi, keď otvoril román Dumas a dokonca dvakrát v jeho živote bojoval v niektorých dverách.

Na nebeskom „nulovom“ mieste ponúka Google odporúčaný úryvok z obsahu „tela“.

Napriek tomu, že vyhľadávač ako celok miluje detaily, v texte chce nájsť krátku a stručnú fragmentovú odpoveď s priemernou dĺžkou iba 29 slov.

Pravdepodobne na začiatku obce by mala byť umiestnená takáto "odpoveď". V roku 2018, z fragmentov odporúčaných spoločnosťou Google, bolo prijatých 40,7% všetkých odpovedí hlasového vyhľadávania.

SEO analytici hlasového vyhľadávania si tiež všimli, že sú dobre zaradení do vydávania stránky v žánri Často kladené otázky. Takže to stojí za to získať každý zdroj.

Tiež sa ukázalo, že v RuNet sa väčšina hlasových otázok začína slovami „kto, kde, ako, čo, najlepšie“ a tak ďalej.

Záver: naše stránky by sa mali premeniť na druh FAQ v rôznych aspektoch života.

Písomný jazyk v SEO: jeho budúcnosť je prázdna, je tmavá

Západní experti sa zhodujú v tom, že hlasové vyhľadávanie v sieti v roku 2020 získa približne 50%. Runet sa na túto tému hýbe s jasným oneskorením - demografia, pane. Generácia Z ešte nerobí počasie.

Ale je to ťažké, s vtipy a valcovanie oči učí nové typy spotreby rodičov. A keďže klasické vzdelávanie je čoraz neprístupnejšie - je to drahé, profesionálne perspektívy nie sú jasné, filológovia sedia v pokladni a tak ďalej. - Úroveň znalostí v písanom jazyku bude klesať nižšie a nižšie.

Ústna komunikácia o akejkoľvek príležitosti spotrebiteľa s Alice, Alexou, asistentom Google a ďalšími pseudo-sluhami sa čoskoro stane nevyhnutnou normou. A asistenti hlasu budú čoraz viac nezobrazovať stránky s písmenami vo vydaní a nahlas si prečítajú výňatky zo svojich stránok.

Čas nie je ďaleko, keď väčšina stránok bude výsledkom video a audio produkcie. A text sa stane predmetom konzumácie intelektuálnej elity.

Na jednej strane bude jednoduchšie predávať online. Takto sú prezentované internetové obchody, v ktorých je produktová karta krátkym 3D videom a kde bol predtým text, niektoré Mariana Ro 2020s šťastne, ale nie príliš rýchlo, rozprávajú o vlastnostiach spotrebiča zo železa alebo inteligentného ohrievača vody. ,

Pro tenisky vysielajú nový Pharaoh a Urgant. Video s nimi ponúkajú výrobcovia obuvi pre rýchle a lacné nevýhradné licencie.

Sme na pokraji ďalšej revolúcie v oblasti marketingu obsahu a dramatického kolapsu textového SEO. Je dokonca ťažké predstaviť si nástroje budúcej propagácie vyhľadávačov - rozprávanie? Skriptovanie interaktívneho videa v rozšírenej realite? Manipulácie s "bigdata", ktoré sa budú predávať po častiach na trhu, a personalizácia - až po výskyt osobných tajomstiev medzi spotrebiteľom a jeho asistentom hlasu? Spotrebiteľská a sociálna sieť? Spotrebiteľský a online obchod?

Pohľad do tejto budúcnosti je naozaj desivý, ale chceme im niečo predať za 10 rokov, však? Aby ste to dosiahli, musíte získať mimoriadne rozsiahle a komplexné vedomosti. A je to smiešne, že budú potrební na zjednodušenie obsahu na úroveň porozumenia šimpanzom bonobos.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár