Ako zarobiť peniaze na blogu YouTube: prehľad možností speňaženia kanála

Na YouTube môžete zarobiť tri hlavné spôsoby:

 1. Pripojte sa k partnerskému programu alebo sa pripojte k jednej z mediálnych sietí, aby ste získali príjem z zobrazení reklám Google AdSense.
 2. Začnite spoluprácu so značkami, internetovými obchodmi, službami, to znamená s tými, ktorí sú ochotní platiť za prilákanie zákazníkov.
 3. Dúfať v lojalitu a štedrosť publika - zbierať dary (dary) a hľadať sponzorov.

V článku podrobne analyzujeme výhody, nevýhody, vlastnosti a úskalia každej metódy.

1. Zisk prostredníctvom affiliate programu YouTube alebo mediálnej siete

Oficiálny partnerský program YouTube umožňuje vloggerom zarábať peniaze zobrazovaním reklám Google AdSense a / alebo predplatného služby YouTube Premium, ak ho kúpil divák.

Ak sa chcete stať partnerom YouTube, potrebujete:

 • Viac ako 1 000 účastníkov.
 • Skóre aspoň 4000 hodín zobrazení za rok.

Tieto požiadavky sa objavili od februára 2018: nezáleží na počte názorov. Týmto spôsobom YouTube bojuje s votrelcami - napríklad s tými, ktorí skončili s číslami a snažia sa zarábať na videách iných ľudí.

Mediálne siete tiež zdieľajú príjmy z reklamy so službou Google v službe YouTube, ale časť z nich sa odoberá. Ak samotná služba YouTube dáva autorom 55% príjmu od inzerentov, mediálna sieť sa podieľa len na 25-35%. Takzvané affiliate programy berú províziu výmenou za:

 • Zjednodušené vyberanie peňazí.
 • Prístup k ďalším propagačným nástrojom.
 • Vzdelávacie aktivity, podpora a tak ďalej.

Pre partnerstvo s mediálnou sieťou je spravidla potrebné dodržiavať štandardné pravidlá speňažovania a dodatočné podmienky.

Partnerský program

Minimálne požiadavky na kanál

Podmienky na odstúpenie od zmluvy

AIR

1 500 sledovateľov a 5 000 hodín návštev za rok

Súvisí s adsense

Platobný limit pre WebMoney - $ 0,5,
na PayPal - $ 35. Doba prevodu je 1 až 3 pracovné dni

GTRussia

1 000 účastníkov a 4 000 hodín zobrazení ročne

10 kanálových videí

K dispozícii je návrh (hlavička, logo, popis kanála)

Prepojené so službou AdSense, povolené speňaženie

Platba PayPal, Payoneer, QIWI, Yandex.Money je 20 USD. Komisia je 3 $ alebo 2%

ScaleLab

2 500 sledovateľov a 4 000 hodín názorov

Povolenie speňaženia

Stiahnutie na PayPal, Payoneer, QIWI, POISON a bankový účet od $ 1

Výška zárobkov závisí od:

 • Počet komerčných zobrazení (počítajú sa, ak sa reklamy zobrazujú na konci alebo aspoň 30 sekúnd).
 • Formáty reklamy a ich cena.
 • Geografická poloha publika.
 • Pokrytie, počet zobrazení, retencia.
 • Kvalita obsahu a video obsahu (spravidla sa inzerenti vyhýbajú reklamám s obscénnymi výrazmi, škandálmi atď.).

Presný príjem je možné vidieť len na účte Google AdSense alebo na pripojenom účte pridruženej spoločnosti. Plánovaný príjem na kanál sa zobrazí v nástroji YouTube Analytics. Pomocou ratingových služieb WhatStat a SocialBlade môžete odhadnúť potenciálne zárobky z partnerského programu YouTube skúmaním odhadovaného príjmu prostredníctvom iných kanálov v ich témach. Ak máte v pláne zarobiť s pomocou medianet, respektíve znížiť prognózu o 20-30%.

Zapamätajte si: dohoda o partnerstve YouTube nezaručuje určitú sumu príjmu. Zisk závisí od toho, ako diváci sledujú videoreklamy. Preto, viac komerčné názory - viac peňazí.

Je ľahké vybrať si zárobky z mediálnych sietí, ako je zrejmé z tabuľky vyššie, môže byť prenesená do e-peňaženky už od 0,5-1 dolárov.

Ak ste začali upúšťať prvé centy z partnerského programu YouTube, neočakávajte, že dostanete peniaze rýchlo. Minimálna hranica pre odoslanie platby AdSense je 100 USD. Ak sa požadovaná čiastka vyberá, napríklad v januári, platba bude odoslaná až na konci februára.

A ďalšia vec: aby ste zarobili príjem z YouTube najziskovejším spôsobom - bankovým prevodom - musíte mať účet v mene. A nezabudnite potvrdiť poštovú adresu: list mu bude zaslaný, keď AdSense akumuluje 10 dolárov.

Nevýhody zárobkov prostredníctvom partnerského programu YouTube alebo mediálnej siete:

 • Malý príjem pre 1 zobrazenie (najmä pri práci s medianetu).
 • Nevhodné čerpanie finančných prostriedkov (pri účasti v oficiálnom partnerskom programe).
 • Neschopnosť prijímať platby vopred (ako pri priamej reklame) a tak ďalej.

Hlavná výhoda: nič neodvádza od kreativity. Youtube nemusí komunikovať s inzerentmi, koordinovať scenáre, dodržať termíny - samotný hosting videa zmení príslušné reklamy. Jediné, čo pre bloggera zostáva, je vytváranie vysokokvalitného obsahu a pravidelné sledovanie prehľadov služby YouTube Analytics a AdSense.

2. Priama spolupráca s inzerentmi

Príjmy z partnerského programu YouTube sú neporovnateľné s možnými príjmami z priamej spolupráce s inzerentmi. Prípadom je top bloggerov, ktorí žiadajú od 250.000 do 150000 rubľov pre jednu integráciu reklamy.

Ak existuje milión alebo viac predplatiteľov, je jasné, že samotný kanál spadá do rôznych ratingov a navyše existuje možnosť pracovať s veľkými zákazníkmi, čo znamená delegovať všetko na agentúru.

Otázka: čo robiť s tými, ktorí ešte nedosiahli takéto ukazovatele?

Písanie na značky značiek - zlý nápad: s najväčšou pravdepodobnosťou ignorovaný a pridaný k spamu. Je lepšie, aby sa inzerenti sami zaujímali o kanál: zobrazovali dobré štatistiky o angažovanosti, optimalizovali metadáta videa a tak ďalej.

Dobrou možnosťou je vyskúšať reklamné burzy. Pripojenie kanálu k takýmto službám, youtube poskytuje pokročilé štatistiky prostredníctvom API, to znamená, že ide o stretnutie s potenciálnym zákazníkom. Pre inzerenta je jednoduchšie nájsť požadovaný vlog pomocou filtrovania stránok podľa predmetu, počtu účastníkov, ceny za prezeranie a ďalších dôležitých parametrov.

Väčšina výmen je garantom:

 • Preberá platbu od zákazníka.
 • Udržiava peniaze v jeho práci.
 • Vyčísli sumu pre službu YouTube, ak je reklama umiestnená v súlade s technickými špecifikáciami.

Mimochodom, taký systém, predovšetkým, šetrí od zábudlivosti a narušenia termínov samotného bloggera.

Požiadavky na kanály pre každú výmenu sú odlišné a nezávisia od podmienok speňaženia služby YouTube.

výmena

Základná veľkosť

Požiadavky na kanál

Getblogger

21 000 stránok (YouTube + Instagram)

Kvalitný obsah

> 50% divákov z Ruska

> 3 000 skutočných predplatiteľov

Webartex

Približne 2 000 kanálov YouTube

> 500 nasledovníkov

Priemerný počet zobrazení každého videa - od 200

Vek od 6 mesiacov

Posledné video nahrané za posledných 30 dní

Epicstars

11-12 000 reklamných vlogov

> 1 000 účastníkov

Obsah neporušuje pravidlá stránky ani zákony krajiny

Burzy YouTube v priemere berú 5 - 15% z obchodu, ale to nie je veľa, ak je potrebný zisk - finančná pomoc na ďalší rozvoj kanálu.

Priama reklama dáva viac peňazí, ale vyžaduje viac zodpovednosti. A pred zákazníkmi a pred publikom.

S umiestnením produktu je všetko jednoduché - toto je najoriginálnejší formát: produkt bliká v ráme bez toho, aby publiku spôsoboval nepríjemné pocity. Ale pre takúto reklamu platiť menej, v mnohých prípadoch - barter.

S integráciou reklamy je ťažšie:

 • Ak sa usilujete o to, aby ste inzerenta potešili a tento produkt vyplienili, môžete chytiť „vagón“ nepáči, dostať pripomienky v duchu „vypredaného“ a tak ďalej. Zvlášť, ak výrobok alebo služba nie je veľmi.
 • Ak urobíte výhovorky predplatiteľom, ktorí sa snažia udržať lojalitu, ukázať, že toto všetko bolo vykonané len kvôli peniazom - zákazník zostane nespokojný.
 • Ak robíte reklamu nudné, nešikovne vložiť do obsahu - to nebude potešiť každého.

Všeobecne platí, že s cieľom získať tak dobre, musíte byť schopní riešiť spory s inzerentmi, určiť náladu divákov, vložiť reklamu krásne a zaujímavé. Mimochodom, príklady dobrých a zlých integrácií a cenník niektorých populárnych bloggerov možno preskúmať v článku Jevgenyho Kucheryaviho o reklame YouTube.

A ak formáty reklamy pre vás, zatiaľ čo temný les, sledovať toto video

Ideálna možnosť spolupráce pre podnikateľa je v skutočnosti zaplatiť za vedenie / rozdať časť peňazí zaplatených prilákaným klientom. Takýto systém však nie je vhodný pre väčšinu bloggerov a dôvod je zrejmý: nemajú čas ponoriť sa do obchodných procesov, neexistuje prístup k analytike a žiadna kontrola nad spracovaním objednávok. Hoci máte na mysli spoľahlivého partnera, overený systém odporúčaní alebo reklamnú sieť, môžete túto možnosť vyskúšať.

Hlavnou výhodou priamej reklamy je samozrejme vysoký príjem.

Nevýhodou je, že na rokovania, vypracovanie scenárov, vypracovanie záporných, riešenie sporov a pod. Musíte tráviť viac času a energie. Je to jednoduchšie pre najlepších bloggerov, pretože všetky tieto úlohy vykonávajú agentúry. Nebudú však pracovať s priemernými, a najmä noviciálnymi kanálmi.

3. Daruje a predplatné

Sponzorské predplatné - schopnosť pravidelne podporovať kanál pre fanúšikov. Účastníci platia mesačný poplatok na podporu autora a na oplátku majú nárok na odmeny:

 • Ďalší obsah a skorý prístup k novým videám.
 • Pozvánky na uzavreté komunity v sociálnych sieťach.
 • Zmienky v mene vášho obľúbeného bloggera.
 • Unikátny emoji a tak ďalej.

Ak chcete povoliť predplatné sponzorstva, musí mať autor 18 rokov a počet účastníkov presahuje 30 000. Funkcia nie je dostupná, ak služba YouTube porušila pravidlá, aktívne upozornenia a žiadne spojenie s oficiálnym partnerským programom alebo mediálnou sieťou.

Ďalšou možnosťou pre dodatočné príjmy je zbierať dary (darov) počas živého vysielania (toky). Pre tento video hosting ponúka vlastné riešenie - "Superchat".

Záujmom divákov je, aby platené správy boli zvýraznené farebne a fixované nad ostatnými. Náklady na jeden taký - od 20 do 10 000 rubľov. Cena závisí od počtu znakov, farby správy a času priradenia.

Superchat je k dispozícii pre kanály, ktoré majú živé vysielanie a speňaženie.

Konoden rozpráva podrobne a ukazuje, ako YouTube funguje superchat.

70% z množstva sponzorovaných predplatiteľov ide na autora. Veľkosť poplatku za dary na potoku nie je známa. Všetky informácie o zárobkoch môžete zobraziť v prehľadoch služby YouTube Analytics a AdSense. Poradie platieb - rovnaké ako partnerský program YouTube.

Aj pre crowdfunding môžete použiť nástroje tretích strán: DonationAlerts počas streamov, Patreon pre sponzorované predplatné, "Y. Soberu" pre jednorazové dary.

Stručne o hlavnej veci

- Zisk prostredníctvom partnerského programu YouTube alebo mediálnej siete - všetko je automatické a stabilné, ale príjem je malý.

- Priama spolupráca s inzerentmi - vysoký príjem, ale viac práce a zodpovednosti.

- Darovanie a predplatné - pomocné zárobky pre bloggerov s veľmi lojálnym publikom.

- Hlavnou podmienkou dobrých zárobkov: budovanie verného publika a vytváranie vysoko kvalitného, ​​užitočného a zaujímavého video obsahu.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár