Kde je hranica medzi editáciou a chuťou? Hlavný redaktor priznania

Nie je. Každý editor a zákazník si vytvára svoj vlastný chaos.

Ale - oh ... môžete identifikovať interné kritériá, aby ste zhodnotili všetok obsah na rovnakom princípe. Aspoň v rámci jedného projektu.

Po prvé, to isté o chaose.

Ako pochopiť, že článok je dobrý? Bonus - hrozná pravda o vašom CA

Nechápem.

Čo sa dá povedať o obsahu zameranom na Strednú Áziu, každý editor vytvorí produkt, ktorý je pre neho osobne zaujímavý. Ak produkt nie je pre neho zaujímavý, stredná Ázia bude tiež ľahostajná.

Prečo? Neviem. Pravdepodobne sú všetci ľudia rovnakí. Ako sa líši rybársky milenec od rybárskeho milenca? Je možné, že úroveň kritiky k článkom o rybolove je nižšia? To nie je ono. Tak prečo, ak článok sa nedotýka srdcového svalu non-milovník, mal by sa dotknúť amatérske?

Je jasné, že zveličujem. Žonglovať s faktami. Vytiahnem diagnózu pre uši. Ale hlavný si myslel, že ste to pochopili.

Zamerajte sa na svoj vkus a svoje pocity. Nič lepšie, ako si môžete myslieť. Všetko, čo začína od mysle - v psychológii sa nazýva racionalizácia. Začnete ťahať fakty za ušami a odporúčaniami, ktoré ste si niekde prečítali, aby ste preniesli zodpovednosť za rozhodnutie o článku na tieto zdroje. Hoci ťa nemala rada.

"Pravdepodobne je to dobré. A kľúč je dobre napísaný. Sú všetky fakty. A obrázky. Pravdepodobne dobrý článok. Len som nešiel." Zapáliť si taký vnútorný obchod na ohni na vnútornom námestí. Ak sa vám to nepáči - NEPOUŽÍVAJTE.

Prečo je potom jeden editor lepší ako iný?

Ľudské kvality sa rozhodujú. Úprimnosť, intelektuálny vývoj, predstavivosť, sexuálna emancipácia, pracovné skúsenosti (nie nevyhnutne v digitálnom), všeobecná primeranosť a súcit. Súčet všetkých týchto faktorov poskytuje špecialistovi, s ktorým budete osobne spokojní.

Je nemožné byť chladným editorom a smutnou, klamlivou, škaredou osobou. Ak ste nudný, klamlivý, škaredý človek, potom ste nudný, klamlivý, škaredý editor, ktorý preskakuje tupý, klamlivý, škaredý obsah.

Je čas na štandardné odporúčania. Výhody

Analyzujte cieľové publikum. Sledujte štatistiky a vyvodzujte závery. Skontrolujte dopyt na tému "WordStatus".

Všetko, čo som dal užitočnými odporúčaniami, sa vrátime k prúdu vedomia.

Čo ak nechápem, či sa mi tento článok páči alebo nie?

Existuje sedem bariel, ktoré sú odvodené marketingovým oddelením Texterra empiricky. Pozrite sa na článok o súlade s týmito bodmi, a ak niektorý z nich je prítomný, dať plus. Ak máte aspoň tri plusy, je zmysluplné pozrieť sa na materiál na publikovanie. Ak tri nie sú dosť, s najväčšou pravdepodobnosťou, článok je bez srdca a mysle.

  1. Zaťahujúci titulok. Po prečítaní sa chcete oboznámiť s obsahom. Skutočne chcú, nie preto, že je to vaša práca.
  2. Horúca téma. Článok voní ako mäta, mentol a horský vzduch. A nie bažiny a dážďovky.
  3. Vyšetrenie. Autor chápe, o čom hovorí. Alebo chápe, o čom hovoria odborníci, ktorých oslovili.
  4. Jasný informačný kanál. Príspevok vychádza z autorského štýlu, provokácie, ilustrácií, humoru. Po prečítaní chcete buď objať a pobozkať autora, alebo láskyplne uškrtiť. Toto a to je dobré znamenie.
  5. Sláva autora a jeho publikum, či je vodcom názorov. Vie niekto, čo hovorí? Hviezda môže napísať akýkoľvek článok akejkoľvek kvality na akúkoľvek tému a ona bude „lietať“.
  6. Emócie. Do akej miery tento materiál lipne na čitateľovi a živí, odráža jeho pocity.
  7. Pyramída Je to niečo lepšie ako čokoľvek, čo sa už na túto tému objavilo? Budeme musieť preraziť problém.

Aká je teda hranica medzi editáciou a chuťou? Nie je. Subjektívne sa určuje aj súlad článku so všetkými uvedenými bodmi.

- Na Glavred si môžete vyžiadať aspoň 7 bodov!

Je to možné, ale nič nezaručuje. Ak je článok posiate, tak ho aj tak uvidíte.

A ako zistíte, či ste vykonali dobrú prácu alebo poslali handru?

A áno. Len v prípade, dovoľte mi, aby som vám pripomenul, že sa zaoberáme komplexnou podporou podnikania na internete.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár