Ako zarobiť peniaze na Yandex.DZen? 6 prípadov autorov, ktorí mohli

Na začiatku januára blog Texterra uverejnil priznanie autora Yandex.Dzen - chladný prípad o tom, ako speňažiť kanál. „Potrebujete viac verbálneho zlata,“ pomyslel som si a požiadal ďalších šesť autorov populárnych kanálov, aby hovorili o tom, ako zarobiť peniaze na Zen.

Happy reading =)

Ivan Gusev, kanál "Super!"

- V marci 2018 som začal blog "Super!" na platforme Yandex.Dzen. Najprv bol blog nazvaný inak a bol venovaný komiksom Marvel a DC. Rýchlo som si uvedomil, že to nie je veľmi zaujímavé pre širokú verejnosť, a prešiel na ďalší koníček - pozitívny webový komiks, ktorý vďaka sociálnym sieťam zažíva skutočný boom. A fungovalo to. Reštartoval som blog, zmenil som názov a upravil informačný kanál. Teraz nehovorím o komikse, ale o živote v obrazoch - pozitívne, vzdorne, s humorom.

Tri mesiace po spustení blogu sa do kopca vyšplhali dojmy a predplatné. Výnosy rástli exponenciálne. Najviac "tučných" mesiacov bolo leto a začiatkom jesene, keď som mohol zarobiť až 8 tisíc rubľov denne. Ale Yandex neustále experimentuje s algoritmom, opravuje podmienky hry. Bolo ťažké získať najmenej 100 tisíc rubľov mesačne. Vlastne, teraz nedostávam toľko, hoci príjem stále ospravedlňuje investované sily.

Podľa algoritmov, nemôžem upraviť. Len píšu zaujímavé a populárne texty. Zníženie príjmu z materiálov je čiastočne kompenzované reklamnými materiálmi - na Nye, teraz si poriadne objednajú natívnu reklamu. Mám veľa domorodcov: s Oral-B, MGTS, Mosigroy, Yandex. Každý takýto príkaz je samostatný náročný projekt, ale dobre sa vypláca.

Ak chcete kanál speňažiť, urobte všetko dokonale. Nemyslite si, že budete môcť systém prekabátiť a ľahko získať peniaze. Každý deň trávim veľa času na blogu: hľadaním nových umelcov, prekladaním komiksov, rozhovormi, písaním textov, tvorbou. Táto práca však prináša úctu a uspokojenie. Mám dobrý vzťah so zenovým tímom, na konci minulého roka som dokonca získal cenu od Yandexa ako jedného z najlepších autorov.

Najdôležitejšie je byť flexibilný, analyzovať dáta a prispôsobiť sa. Ak napíšete tie isté materiály, ktoré sa vám páčia, ale sú zle čítané - s najväčšou pravdepodobnosťou sa budete považovať za neuznaného génia a viníte „hlúpych“ čitateľov a algoritmus „Zen“ pre ich zlyhania. Naopak, ak sa niečo začalo objavovať, pracujte v tomto smere, experimentujte, hľadajte nové témy a smery, ktoré môžu strieľať. Nekopírujte ostatné, neporazte čelo do zatvorených dverí - to je cesta nikam. Byť v trende, ale trochu odlišný od ostatných - a budete si všimol.

Evgeny Golovach, kanál "Priemyselný turista"

Môj kanál existuje od novembra 2017. Pôvodne som vybudoval systém speňaženia. Mal som (a mám) veľkú skúsenosť v blogovaní na Drive2 (21 000 čitateľov) a na stránkach LiveJournal. Tam je nesmierne ťažké speňažiť obsah: musíte urobiť veľa ťahov, aby ste získali zisk z vášho materiálu. Nie skutočnosť, že povedú k normálnym finančným výsledkom.

Preto, keď „Zen“ poskytol platformu na speňaženie, analyzoval som cieľové publikum a vytvoril predmet kanála tak, aby som získal maximálne pokrytie. Tam bolo niekoľko neúspešných pokusov sondovať publikum a jeho záujmy. Ukázalo sa napríklad, že formát „just travel“ je nevyžiadaný. Ale opísať miesta, kde je ťažké sa dostať, ukázať, čo iní nevidia, je iná vec. Tento formát zasiahol býčie oko.

Nedávno som sa vrátil z Benátok. Pred cestou som premýšľal o formáte materiálu. Vedel som, že proste krásne obrázky o kanáloch nevstúpia. Preto som urobil materiál o turistických služobných lodiach. Výsledkom je 20 000 zobrazení. Je to vynikajúce vzhľadom na to, že pracovné miesta o Európe zvyčajne nezískavajú veľa názorov.

Musíte myslieť vo formáte publika a pochopiť, čo očakáva. Ľudia sa zaujímajú o niečo, s čím sa môžu spájať a porovnávať. Publikum "Zen" je Rusko, píšeme väčšinou o Rusku, ale ukážeme, čo iní nevidia. Napríklad je tu materiál o parkovaní s kamiónmi. Tisíce ľudí prechádzajú okolo tohto parkoviska, je otvorené na prezeranie. Vyrobili sme materiál „Ako sa vojenské autá skladujú v zime“, výsledkom je viac ako 40 000 zobrazení.

Za mesiac kanál prináša zo 170 000 rubľov. To spolu so špeciálnymi projektmi a nativkoy.

Pre špeciálne projekty často pracujeme s automobilovými značkami PR. Vymyslíme projekt, stanovíme podmienky (požadované pokrytie) a náklady, množstvo materiálov, vezmeme auto a splietame reklamu do náčrtu článkov. Takže projekt bol vykonaný s Mitsubishi.

S umiestnením natívnych reklám o niečo jednoduchšie. K dispozícii je produkt, existujú podmienky a TZ, po ktorom musíte urobiť materiál v štýle "Industrial Tourist". Pre mňa bola jasnou udalosťou spolupráca s Yandexom. Tu je napríklad návod, ako sme natívne umiestnili službu Yandex.Music.

Keď hovorím zhruba, nepíšem o niečom, čo nevytvára zisk. Môj kanál na Zen je komerčný projekt. A páči sa mi to.

7 jednoduchých, ale účinných tipov na podporu v Yandex.DZen

Anastasia Petrova, kanál "7 minút pre krásu"

Páči sa mi platforma Yandex.Den, pretože poskytuje úplnú slobodu voľby: môžete vytvoriť kanál na ľubovoľnú tému. Napíšte o tom, čo máte radi. A dostať pre túto potešenie oficiálne príjmy. Posledný bod bol pre mňa zásadný: všetky dane a poplatky hradí samotný Yandex a autor už dostáva čisto biele príjmy.

Prvý článok som uverejnil 26. augusta. Teraz je na mojom kanáli viac ako 23 000 predplatiteľov a toto číslo každým dňom rastie najmenej o 200-400 ľudí. Maximálny príjem za deň bol 4 335 rubľov, to bolo na konci decembra. Za celý december bolo vydaných 87 805 rubľov

V januári zaznamenali všetky kanály prudký pokles názorov, a teda aj pokles príjmov. Prvý týždeň bol najviac katastrofálny. Na sviatky, ukazuje klesla o 2-3 krát. Ak v decembri som mal viac ako 70-80 tisíc návštevníkov denne, potom na najviac katastrofálny deň v januári - len 27 tisíc čitateľov. A minimálna suma za deň dosiahla 1 031 rubľov. Ale 20. januára som postavil postavy. Teraz dostanem 3 500 rubľov denne. Počet divákov pre tento deň bol 21 - 122 782 čitateľov.

Myslel som si, že príjem autora je tvorený počtom návštevníkov. V decembri som sa však dozvedel, že sa platia iba kliknutia na reklamu. Cena za kliknutie sa môže výrazne líšiť. Ceny za kliknutie za december boli zreteľne vyššie. Koniec koncov, aj pri 90 000 návštevníkoch som mal množstvo 4 000+ denne. A teraz, s 122,000, 3500 rubľov vyjsť.

Ako som sa dostal k speňaženiu? Nikdy som nemal za cieľ manipulovať dôveru ľudí a dať hack, aby som čo najskôr vyskočil z mince.

Každý článok sa starám:

 • Hľadám len tie najzaujímavejšie a neporušené témy;
 • Študujem veľa zdrojov, aby som vytvoril objektívny názor;
 • Štruktúrujem text, aby bolo ľahšie a príjemnejšie ho čítať;
 • hľadaním vhodných ilustrácií;
 • kontrolovať možné preklepy;
 • Kontrolujem, ako vyzerá článok zo smartfónu (napríklad niektoré dekoratívne znaky sa môžu objaviť vo forme otáznikov);
 • Zostavujem kartu článku (myslím, že nad chytľavý titulok a atraktívne ilustrácie);
 • poslať na uverejnenie;
 • v prvej hodine sledujem MP (ak je nízka, zmením názov a hlavnú ilustráciu).

Niektoré z mojich článkov boli pripravené pred otvorením kanála. Uložil som materiály na zlepšenie, napísal o skúsenostiach. Prvý deň som upravil a publikoval 4 články (s prihliadnutím na príbehy) a 3 články na druhý. V najlepšom prípade boli v najlepšom prípade dve publikácie: 1 článok + 1 príbeh. V takom šialenom rytme som sa snažil zostať až do speňaženia - 12. septembra. V tej dobe som mal 43 kvalitných článkov a ... len 33 odberateľov.

Potom som pokračoval tlačiť na článok za deň a bol šťastný, keď nejaký druh publikácie "Yandex" dal 30.000 hitov po celú dobu. Ale boli to drobky - každý týždeň to bolo 280 rubľov. Šiesteho októbra som uverejnil posledný článok - rozhodol som sa, že nebudem môcť stráviť 5 hodín denne, aby som dostal tisíc rubľov mesačne.

Zo zvedavosti som išiel do kanála o mesiac neskôr, 2. novembra. A ohromený. Na účte - viac ako 750 rubľov (Odkiaľ som nič nevytlačil!) A 240 odberateľov!

Ukázalo sa, že Yandex zmenil algoritmus. Ak skôr v "Zen" článok sa točil v prehliadkach len na 2 dni, teraz začali "odskrutkovať" staré články rovnako. To ma naozaj inšpirovalo. Začal som viesť kanál denne. Viac a viac starostlivo vybraných tém, hľadal niečo veľmi zaujímavé, vyskúšal si to na sebe.

Tajomstvo úspechu v Yandex.Dzen sú jednoduché:

 1. Vyberte si tému, ktoré ste sami veľmi zaujímaví. Čo môžete písať s nadšením, s teplom a bez prerušenia.
 2. Nepočúvajte tých, ktorí hovoria, že dlhé články nevstupujú. Priemerný čas na čítanie všetkých mojich článkov je 7 minút 54 sekúnd. Nezverejňujem „formálne odpovede“ 1 000 znakov. Mám publikáciu, kde priemerný čas čítania je 22 minút 40 sekúnd. A každá piata osoba, ktorá číta takto! V súčasnosti si tento článok prečítalo 23 548 ľudí a 4 272 ľudí ich uviedlo - to je pre mňa osobne hlavný ukazovateľ kvality.
 1. Zapamätajte si - zaujímavé témy nemajú obmedzený počet zásahov. Záznam môj článok bol zobrazený viac ako 5 miliónov krát! Ďalší článok, napísaný v novembri, dal viac ako 3 milióny zobrazení. Mnohé publikácie prešli prahom 2 milióny zobrazení, a dokonca milión, niektoré články sú teraz publikované za pár dní.
 2. Písať pre ľudí. Keď zistím, ako som za deň pridal 450 odberateľov, nemôžem. Tento indikátor najviac vyhovuje. Teraz je môj kanál na vrchole - je na 6. mieste. Naozaj si vážim dôveru svojich predplatiteľov a kanálov.

Alexander Dementiev, kanály "Fitness v ruštine" a "Populárna veda"

Kanál "Fitness v ruštine" Robím to od konca roka 2017, "Populárna veda" začala pred niekoľkými mesiacmi. "Fitness v ruštine" je teraz v "Nirvana" (affiliate program vytvorený pre autorov kanálov a majiteľov webových stránok, ktorí robia kvalitný obsah).

Som klasický blogger, nie moneymaker. Preto vyvíjam kanály podľa klasickej schémy a pracujem na vytvorení lojálneho publika. Moje vývojové hacky budú hrozne triviálne, ale fungujú v praxi.

 1. Nájdite svoju tému. Oba kanály sú v oblasti mojich odborných znalostí. Bol som vo športe už 14 rokov, pracoval som ako inštruktor fitness, rozhovor a hovoril s top športovcami Ruska a sveta. Je tu niečo, čo ľuďom povedať, bez všetkých týchto „Prečo žuť kôru osiky,“ „Ako som stratil váhu na pohánke za 2 dni,“ a tak ďalej. V mladosti sa venoval vedám - pracoval v laboratóriu fyziky a učil filozofiu na inštitúte.
 1. Hlavná vec je záujem. Vyberiem tému podľa princípu - je to pre mňa zaujímavé pochopiť? Nikdy by som nespustil kanál o tom, čo je komerčne dôležité, ale nie blízko ku mne. Nie je to o ideológii alebo opovrhovaní oportunistami. Ide o banálnu lenivosť - inak nemôžem nájsť motiváciu študovať a písať ďalej.
 2. Zen vyžaduje pravidelnosť. V počiatočnom štádiu, keď nahromadíte publikum, musíte vydať materiál za deň. O dva mesiace neskôr môžete ísť do tichšieho režimu. Teraz píšem v priemere tri materiály týždenne na kanál.
 3. Ohnite svoju líniu. Mojou zásadou je poskytnúť overené informácie. Áno, tiež sa pozerám a závidím, ako článok „Ako som vyhodil 40 kg so sušenými karafiátmi a slivkami“ ľahko rozširuje moje materiály v pohľadoch, v ktorých opisujem, že akékoľvek zmeny tela sú ťažké. Na druhú stranu, je ťažké získať lojálnej publikum na sušené klinček. Pri hraní do budúcnosti som si istý, že moja cesta je lepšia.

Vďaka zenovému tímu za to, že si tieto práce všimol a odišiel do Nirvány.

Teraz o speňažení. Každý, kto už roky pracuje v Zen, nie je zvyknutý na nestabilitu výstav a zárobkov. Môj maximálny príjem bol 120.000 rubľov mesačne, teraz sú čísla 2 krát menšie. Bežný príjem cez fitness kanál je 500 rubľov za deň, 15 000 za mesiac. Na druhom kanáli - 1 500 rubľov za deň, 40 000 za mesiac.

Musíte speňažiť kanál múdro.

 1. Čítanie je hlavným faktorom. Na všetkých projektoch sa hlavný rast pohyboval na stabilných hodnotách nad 90%. Preto sú s nimi spojené hlavné hacky života. Postupujte podľa logiky príbehu, inak existuje vysoké riziko, že článok nebude čítaný do konca. V prvých odsekoch musíte založiť tému otvorenú, pridať intrigy, ktoré sľubujete odhaliť na konci.
 2. Jeden článok - jedna myšlienka. Často vidím, ako dokonca aj skúsení autori „šíria svoje myšlienky pozdĺž stromu“. Mnohé články sú štruktúrované takto: "Quasar je svetlo vzdialených hviezd. A sú tu hviezdice, sú v oceáne. Život prišiel z oceánu. Potom prišli pozemkové zvieratá, od nich ľudia. Ľudia majú aj svoje vlastné hviezdy. Tak diskutujme o Olga BuzovejNebuďte tak!
 3. Vysušte text. Vyčistite vodu a všetok prebytok, nechajte výrobok kratší. Behu cez článok o konečnom čítaní a odstrániť odseky, ktoré sú vyradené zmysel.
 4. Chcete byť spomenutí - vtip. Takmer každý zaujímavý nápad môže byť strhnutý okolo. Najprv sa môže ukázať, že je nemotorný, ale potom sa naučiť, aký druh humoru vyhovuje vášmu publiku. A nebojte sa vyskúšať.

Zen je dlhodobá platforma. Sledujem všetky aktualizácie a vyhlásenia tímu, súhlasím s ich víziou. Zdá sa mi, že idú správnym smerom. Čoskoro z "Zen" bude mať zaujímavý produkt. To nemusí všetko fungovať hneď, ale pamätajte na vývoj iných stránok! "Zen" je len dva roky starý, to je ešte dieťa podľa štandardov sociálnych médií.

Naozaj sa teším na rozvoj natívnej reklamy. Inzerenti robia svoje prvé opatrné kroky. Trvá ďalší rok a pol alebo dva, aby ste získali skúsenosti a dôveru v prácu s platformou.

Igor Poznyayev, správca systému Blog kanál

Moja práca na "Zen" je založená na holom entuziazme a bez akéhokoľvek sponzorstva. Verím, že môj život hacking pre užívateľov naozaj pomáha ľuďom. Začal som písať poznámky o riešení už v roku 2014 v mojom blogu "Správca systému" na samostatnom webe a teraz to robím v Zen.

Čo bolo na začiatku? Článok o mne v časopise "Yandex. Dzen" a zvýšenie počtu predplatiteľov. Bol som rád, že som mohol dostať trochu speňaženia (stránka nepriniesla peniaze). Do októbra 2017 bol príjem 500 rubľov týždenne. Začal som si uvedomovať, že to nie je môj plný potenciál v Zen. Od októbra 2017 do septembra 2018 sa počet účastníkov zvýšil, ale príjmy sa príliš nezvýšili. Tam boli úspešné články, ktoré niekedy zvýšil môj príjem na 6000 rubľov mesačne, ale vo všeobecnosti sa situácia veľa nezmenila. To bolo až do konca októbra.

Čo sa stalo potom? V septembri 2018 som upriamila pozornosť na komentovanú súťaž v zenovej komunite vo VKontakte. Rozhodol som sa zúčastniť na druhej vlne tejto súťaže a potom som sa dozvedel, že pokračovanie diskusií v pripomienkach malo pozitívny vplyv na zapojenie účastníkov. Potom som začal do článkov zaradiť komentáre, pravidelne udržiavať diskusie a pomáhať ľuďom.

V dôsledku toho som sa umiestnil na treťom mieste v súťaži, vyvolal nárast počtu zúčastnených účastníkov a zvýšil počet návštevníkov o 3 - 4 krát. Od októbra 2018 ich počet neklesne pod 15 000 ľudí za deň.

V októbri sa objavili informácie o programe Nirvana. Bol vytvorený s cieľom udržiavať kanály s kvalitným obsahom. Okamžite som požiadal o účasť. Oznámenie, že som bol v Nirvane prišiel až v januári - zrejme tam bolo veľa žiadostí.

Teraz je príjem z kanála v priemere okolo 500 rubľov za deň - ide o umiestnenie reklamných jednotiek samotného Yandexu. Od prvého dňa používam jednoduché zárobky a nesnažím sa prejsť na umiestnenie priamych predajných a reklamných sietí. Aj keď, možno, že by priniesol viac príjmov, ale nemyslím si, že dramaticky. Okrem toho, jednotliví inzerenti platia, je už individuálne vypočítané náklady, v závislosti na úlohu a počiatočné podmienky. Doteraz bolo len pár takýchto výziev, nevyšli za mesiac viac ako priamo z Zen.

Pre tých, ktorí chcú začať speňažiť svoj kanál, poskytnem radu: viesť kanál v prvej osobe. Dôvera účastníkov bude teda vyššia a výsledky reklamných integrácií budú lepšie. Koniec koncov, aktívni účastníci sú tí, ktorí majú radi blog autora.

Teraz je môj kanál v top 50 "Nirvana" a v top 20 všetkých kanálov v sekcii "Technológia a internet." Najvyššie miesto, ktoré som doteraz dokázal vyliezť, bolo šiesty. Kanál bol po 3DNews, w3bsit3-dns.com a iXBT, ale bol schopný obísť Habr a Hi-Tech Mail.Ru. Tam je niečo, o čo sa treba usilovať!

Ako získať veľa prevádzky z Yandexu Dzena s minimálnym úsilím: skúsenosť s Texterrou

Vlad Gorbačov, kanál "Kniha zvierat"

Vediem kanál o zvieratách. Nemyslite si, že to nie je len pamätník s mačkami. Píšem články o voľne žijúcich a vyhynutých druhoch zvierat. Moje materiály sú trochu vulgárne a hrubé, ale toto je trik môjho obsahu, ktorý mi umožnil zhromaždiť veľké publikum.

Я всегда любил зоологию и много свободного времени посвящал изучению животных. Несколько лет назад создал во "ВКонтакте" паблик "Книга животных". Туда я писал свои авторские тексты, собрал около 10 000 подписчиков. Однако это было для души, я даже не думал, что такое возможно монетизировать.

В апреле 2018 года я узнал, что есть "Яндекс.Дзен". Чтобы выйти на монетизацию и зарабатывать серьезные деньги, надо писать действительно много и качественно. Это меня сразу остановило, ведь свои статьи можно продавать на бирже копирайтинга с таким же успехом. Zmeňte svoju myseľ z toho, že "Zen" vám umožňuje nahrať obsah vášho autora, aj keď už existuje v sieti, ale v prípade potreby môžete dokázať, že je to váš. Spojil som svoju verejnosť s kanálom v "Zen" a začal publikovať už napísané texty.

Publikovaním 1-2 článkov denne vo všedné dni som bol schopný speňažiť za pár týždňov. Ako plnohodnotný amatér som očakával, že speňaženie mi okamžite dá strmé peniaze, ale týždeň to bolo 100 rubľov alebo 150 rubľov, čo ma rozrušilo. Začal som liečiť Yandeks.Dzen ľahko.

Celé leto, som bol lenivo a postupne vysielanie mojich článkov z VKontakte na Zen bez akýchkoľvek osobitných očakávaní. Ale na konci augusta ma platforma urobila šťastným. Všimol som si, že účastníci sa sťahujú na môj kanál, počet zásahov a čítanie sa zvýšil. Zvýšenie a zárobky. To bolo asi 1000 rubľov týždenne - tiež nestačí, ale venoval veľkú pozornosť Yandex.DZen.

Začiatkom jesene som študoval teoretickú časť práce na „Zen“ a veľa som hovoril s technickou podporou. Naučil som sa robiť príbehy, pracovať s titulkami, vhodne organizovať články. Napríklad v naratívoch je dôležité správne zarovnanie na všetkých zariadeniach. Pekná kombinácia vizuálnych obrázkov a textových blokov, ako aj ikon a výziev na akciu, ktoré vás motivujú ísť ďalej, podobne ako prihlasovať.

V titulkoch je dôležité pochopiť čiaru medzi clickbate a hlavičkou dobrej kvality s obrázkom. V článkoch, úspešné a zmysluplné striedanie textu a obrázkov, správne štruktúrovanie textu, typografia (podpoložky, iné písmo, ktoré používam pre rôzne situácie), titulky k obrázkom, videám a gifom, volania na akciu (napr. Predplatné) a výzvy na komentovanie článku ,

Čoskoro tento prístup dal svoje ovocie. Všetky ukazovatele sa zlepšili, začal som získavať viac peňazí. V novembri, "Zen" mi priniesol 40.000 rubľov s pracovnou záťažou 2-3 hodiny denne v pracovné dni. V decembri - už 55 000 s podobným zaťažením. Teraz sa tento kanál stal mojím hlavným príjmom, príležitosťou na sebarealizáciu a získanie symbolického kapitálu prostredníctvom kreativity.

Niekoľko tipov pre autorov:

 1. Píš o tom, čo miluješ srdcom a dušou, inak môže tvoj tvorivý impulz rýchlo zmiznúť.
 2. Nikdy neukradni obsah niekoho iného. Ani prepisovanie úspešných materiálov iných ľudí neprinesie nič dobré. Urobte všetko sami.
 3. Multiplatform vám pomôže neopustiť tento podnik. Publikujte svoju prácu nielen v "Zen".
 4. Nenechajte sa ponáhľať, aby ste sa dostali na vrchol, robte všetko pokojne a postupne. Aby som získal slušný príjem, priebežne som zverejňoval pol roka niekoľko článkov denne s prestávkou len cez víkendy.
 5. Nebojte sa veľa komunikovať so zákazníckou podporou. Vypočujte si ich rady a implementujte ich. Zlé neodporúčajú.
 6. Nebojte sa jasných titulkov a skvelých obrázkov. Hlavná vec je, že čitateľ by nemal byť podvedený a pochopiť, prečo je názov materiálu presne to.
 7. Použite vyhľadávače a webové stránky v iných jazykoch. To pomôže nájsť najživšiu tému článku.
 8. Zmeniť dizajn článku po publikovaní, ak pochopíte, že nevstupuje.
 9. Nesnažte sa umelo vyrábať skvelé veci. To prichádza neočakávane a keď je už veľa napísané.

Od autora

Prekvapivo, autori rôznych kanálov na túto tému hovoria podobné veci. Preto nie je tak dôležité, o čom písať - tajomstvo krásy, vzácnych zvierat alebo neobvyklých ciest. Je dôležité, ako to urobiť.

Pochopil som všetko. Pri komunikácii s autormi a štúdiu ich kanály, myšlienka prišla, že články v Yandex.DZen boli prirodzený obsah marketing. Posúďte sami: predplatiteľom poskytnete užitočné informácie a pridáte ich do svojho kanála. Áno, a zarobiť na ňom - ​​dokonca aj oheň. Aby sa investícia vyplatila - musíte dobre písať, pravidelne a zohľadňovať pravidlá platformy. A budete "Zen" áno so sladkou "Nirvanoyu".

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár