Mäkký pondelok: aktualizované pravidlá YouTube budú účinné od 25. februára

Tvorcovia YouTube sa stretli s používateľmi blogov. Podľa oficiálnych informácií sa v pondelok 25. februára aktualizované pravidlá blokovania videa pre kanály YouTube so zakázaným obsahom prejavia na hosťovaní videa. Porušovatelia sú sľúbení, že nebudú okamžite zablokovaní, ale až po upozornení.

Ako predtým

Starý systém trestov v službe YouTube je trojriadková politika:

  1. Prvé porušenie vedie k úplnému zablokovaniu vysielania na 3 mesiace.
  2. Druhou je zastavenie aktivity celého kanálu na 14 dní.
  3. Tretie porušenie vedie k úplnému odstráneniu kanála z videa.

Viac informácií o starých blokoch a zákazoch na videohostingu nájdete v článkoch „Čo môže blokovať kanál na YouTube a čo robiť v prípade zákazu“ a „YouTube sa utopí začínajúcich blogerov“: prečo tvorcovia obsahu nie sú spokojní s novými pravidlami. “

Čo čaká YouTube

Čo sa stane po 25. februári:

  1. Pri prvom porušení vydajú varovanie a uvedú, aké špecifické pravidlo sa nedodržiava. V tomto prípade bude narušiteľ povinný odstrániť len nevysloviteľný obsah (alebo videohosting ho sám zmaže) a pracovať ďalej, prirodzene, bez porušenia pravidiel.
  2. Ak sa blogger rozhýbe a znova porušuje požiadavky na obsah (bez ohľadu na to, kedy bolo prvé upozornenie vydané), do 7 dní nebude môcť pridať nové video do svojho kanála.
  3. Tretí priestupok do 90 dní po druhej hrozí obmedziť sťahovanie nových videí na 2 týždne.
  4. Pre štvrtý kanál sa odpojí bez práva na obnovenie.

Mimochodom, budú kontrolovať nielen obsah videa, ale aj text a odkazy. Podľa odborníkov je takýto systém plne odôvodnený.

Maximálny počet porušení sa dopúšťajú noví používatelia, ktorí vytvorili kanál, ale zabudli sa oboznámiť s pravidlami pre hosťovanie videa o umiestnení obsahu. 90% z nich po prvom varovaní, s najväčšou pravdepodobnosťou, bude čítať požiadavky YouTube a nebude porušovať viac.

Čo hovoria inovátori expertov YouTube

Ako budú aktualizované pravidlá hosťovania videa ovplyvňovať tých, pre ktorých je YouTube spôsob, ako zarábať a žiť? Hovoril som s odborníkmi na propagáciu na YouTube, aby som získal ich názor.

Nemyslím si, že inovácia nejako drasticky a významne ovplyvní aktivity tých, ktorí prevádzkujú svoj kanál na YouTube. Obsah však bude možné upraviť pred zablokovaním alebo včasným vyriešením situácie s minimálnym množstvom strát. Je to rozumný a humánny prístup zo služby.

Okrem toho by mali byť informácie o porušovaní jasnejšie a transparentnejšie. Teraz môže byť každý problém pochopený a vyriešený rýchlejšie. Používatelia sa budú môcť poučiť zo svojich chýb.

Všetko zostáva ako predtým. Len pred prvým úderom vyšle varovanie. Nebudú zakázané žiadne funkcie YouTube.

Nováčik bloggerov, ktorí sú stále slabo vedomí pravidiel, ale chcú vykonávať svoje kanály čestne, rozdávať obsah, ktorý vidia na YouTube ako perspektíva, budú s takýmito zmenami spokojní.

Moja rada je robiť vysoko kvalitný obsah, potom všetky tieto inovácie pre vás nebudú hrať žiadnu úlohu. Na druhej strane zmeny ovplyvnia tých, ktorí sa chcú rýchlo oddýchnuť, "ísť do Hype", k nejakej propagande. Teraz nebudú okamžite zablokované. Pre nich je zmäkčovanie pravidiel obrovským plusom.

Zdá sa mi, že situácia je trochu divná.

Nemyslím si, že to povedie ku globálnym zmenám. Ale ak všetko funguje tak, ako bolo uvedené, všetko bude v poriadku. Vysvetlím to teraz. Napríklad, teraz je štrajk viac plánovaná akcia. Niekedy sa top bloggeri sťažujú na menších páchateľov - oznamovateľov. Nie je možné spochybniť zámok. Obsah môžete stratiť z rozmaru.

Vo všeobecnosti som za takéto zmeny. Služba YouTube sa snaží stať sa vhodnejšou platformou pre používateľov.

Čoskoro sa dozvieme, ako sa nový systém ukáže a budeme schopní ho študovať v akcii.

myagkiy-ponedelnik-s-fevralya-nachnut-deystvovat-obnovlennye-pravil-youtube
#

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár