Nestarám sa o UI / UX: prečo stále čítam textové tehly na strašidelných neadaptívnych stránkach

Pretože "Obsah je kráľ" - v prípade, že hodnota obsahu je jednoznačne vyššia ako nezvyčajný komfort obsahu stránky, obchodníci môžu ísť na dym.

Uvediem príklad. Už ste niekedy počuli o účinku Haas? Ťažko. Aj keď, ak chcete počúvať hudbu so slúchadlami, sprevádza vás každý deň. Syntetizátory, ktoré znejú v stereofónnom poli, je on. Akustická gitara v obľúbenej piesni, ktorá hrá súčasne vľavo aj vpravo, je tiež ním.

Stalo sa tak, že som vytvoril akúkoľvek aplikovanú hudbu a raz som potreboval informácie o tom, ako urobiť efekt Haas pre tú istú gitaru. Ale pretože tieto informácie sú celkom špecifické, nikto sa nezaoberá ich krásnou prezentáciou na stránkach v runete. Pretože prečo?

Yandex.Wordstat jednoznačne uvádza, že frázu "Haas efekt" je poháňaný do vyhľadávača 80-145 ľudí mesačne. Na túto žiadosť nie sú žiadne peniaze a nikdy tam nebude. Samozrejme, môže byť použitý pre úzke stránky predmetu, medzi inými nízkofrekvenčnými dotazmi. Ale autori takýchto stránok sú zvyčajne „zvukoví“ geeki, ktorí sú prispôsobiví, rýchlosť načítania týchto UI / UX ... no, rozumiete.

Milujem túto hororovú informáciu

Do vyhľadávacieho poľa píšeme "ako urobiť efekt Haas" a zistiť, čo nám uniká. Úplne prvou ponukou je len úzka tematická stránka samesound.ru, ktorú tvoria ľudia, ktorí majú zrejme záujem o hudbu a zvukový dizajn. Z nejakého dôvodu sa rozhodli, že by bolo pre mňa nepohodlné čítať dlhý „hárok“ s tipmi na prácu s hudobnými stereofónnymi efektmi (prečo?) A rozdrviť článok na niekoľko strán pod jednou hlavičkou. Ak chcete zistiť, čo je tam efekt Haas, musíte stlačiť tlačidlá "next" a "back".

Sakra! Tieto tlačidlá nevidím okamžite, sú malé a bledé. Dobre, našiel som tlačidlá, kliknem, kliknem ... Požadovaný efekt Haas je na siedmej obrazovke!

Boh, ako nepohodlný, od detstva som čítal knihy v sériách - "tehly". Milujem tehly. A z mojej mladosti som sa posúval nadol články na jednoduchých HTML stránkach. A neplač na vankúš z malej tlače a ružové hlavičky.

Nie je potrebné, aby som "pohodlné"! Dajte mi všetko naraz na jednu stránku. S logikou "zľava doprava" a "zhora nadol".

- Áno! - Hovoríš. - Takže ste zažili bolesť neúspešného UI / UX, chytili sa!

Ako keby áno, ale nie - majitelia stránok sa postarali o pohodlné a krásne zobrazenie potrebných informácií. Ale nebolo by lepšie sa o to starať. Ale to, čo som potreboval, som našiel a čítal.

Potom nás vyhľadávač pošle do "Peekaboo". A čo tam visí, nemusí byť verbálne popísané - je potrebné vidieť:

Rovnaký post pôst

Slabý? Nie. Potrebujem informácie. V akejkoľvek forme. Tiež som to jedol as nezmeneným záujmom.

Ja sám si vyberiem právo, budem si pamätať dôležité, zapamätať si to, čo sa bojím zabudnutia. Dáme to len na túto tému.

Na ďalšom zdroji vidím chybu "500" s kapitánskou správou "Niečo sa pokazilo: (". Potom som sa dostal na webovú stránku školy elektronickej hudby zwook.ru. Oh! Normálny "list"!

Spustil som ho s napätým pohľadom, hľadaním slov "Haas efekt". Nájdem ho z druhého preskočenia článku, pretože nie sú v titulkoch. Fráza sa jednoducho nachádza v texte. Cítim sa sklamaný - text nie je o účinku, je tu jednoducho spomenutý.

Čistý pôžitok z jednoduchosti

Nakoniec, prvá strana čísla ma vedie k časopisu o tvorbe hudby nch-nch.ru. A v ňom som rád, že vidím článok bez kudrliniek. Dva typy jednoduchých titulkov. Žiadne "výňatky" a "citácie" v rozložení. Logika zhora nadol, nesofistikovaná dvojstĺpová šablóna post-post s bočným panelom vpravo. Priamo mimo čas, "bez chuti" nemoderné. A zdá sa, že je to preplnené, pretože mám monitor s pomerom strán 4: 3 (to nie je ako ľudia).

"Ale lietam, som v raji" - článok stručne opisuje požadovaný efekt. Existujú dva audio príklady s efektom Haas a bez neho (môžete hrať priamo v tele článku) a snímky z rozhrania Ableton Live (program na tvorbu hudby), ktoré vizuálne vysvetľujú, ako presne sa tento efekt dosiahol.

Mám všetko, čo som chcel. Okrem toho som išiel na hlavnú stránku časopisu a chystal som sa ho do záložiek. Pravda, videl som s ľútosťou, že blog nebol aktualizovaný 10 mesiacov. Potom, v prvom príspevku som klikol na reklamu a po kliknutí na odkaz som urobil niekoľko rozumných, nerobotických akcií na stránke inzerenta, takže kontextový reklamný systém počítal časopis, ktorý mi pomohol, kliknite.

Kedysi dávno, keď disciplíny UI a UX neboli ani v projekte, bolo preto prijaté poďakovanie webmasterom za nájdenie užitočných informácií na ich webových stránkach.

Takže správny obsah odpovedal na moju „bolesť“. Miesto, na ktorom som zistil, že ma to zapojilo do interakcie - intelektuálnej a emocionálnej. Stále som to dal do záložiek - čo ak sa zobudí z hibernácie?

A hovoríte "užívateľský zážitok" ...

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár