Písať! 95+ článkov pre copywriting vzdelávanie a rast v profesii

Existuje veľa informácií o copywritingu v runete: stovky publikácií a predmetových skupín v sociálnych sieťach, desiatky autorských blogov a školiacich kníh, mnoho platených a bezplatných kurzov. Pre začiatočníkov je ľahké stratiť sa v tejto rozmanitosti a pre profesionálov je vhodnejšie vyhľadávať potrebné informácie v usporiadanom zozname medzi overenými materiálmi.

Pokúsili sme sa pokryť všetky aspekty práce autora a zbierať to najlepšie v každej oblasti. Ako sa to stalo - súdiť pre seba.

Áno, vieme, že takéto materiály sú často vlnené, označené záložkami a bezpečne zabudnuté. Preto sme na stavbe pracovali tak, aby sme mohli článok použiť ako referenčnú knihu → späť do zbierky podľa potreby.

Časť 1: Ako písať všeobecne

Ideme od generála k jednotlivým. Najprv o tom, ako písať všeobecne.

Tu máme tipy pre začiatočníkov, motivačné články, spôsoby, ako zvýšiť produktivitu a bojovať proti otáleniu. Viac o vlastnom rozvoji a ako písať, ale ako - nestojí za to.

Kde začať - tipy pre začiatočníkov

1. "Ako sa stať dobrým copywriterom: najpodrobnejší sprievodca pre začiatočníkov"

Pavel Molyanov vedie nováčka za rukoväť: vysvetľuje, ako začať a kam ďalej. Plus odporúča knihy a video kurzy, vedie typické chyby začiatočníkov. Stojí za to počuť: od copywritera vyrastal Paul vo vyhľadávanom editore a otvoril vlastnú agentúru.

2. "Ako stlačiť písmená" (1, 2, 3)

Tipy (alebo anti-rady) Ivana Talachev pre tých, ktorí chcú písať listy na internete. Pozor: v tejto trilógii sú pečate prepletené hrubou slovnou zásobou a sexizmom.

Žiaľ, dá sa čítať iba pomocou proxy alebo VPN, pretože celá séria článkov je uverejnená na telegra.ph a je blokovaná spolu s Telegramom.

3. "8 tipov, ako sa stať spisovateľom na voľnej nohe"

Preklad článku Caroline Side, novinárky a voľnej nohe. Tipy o troche všetkého: vytrvalosť, vyjednávanie, vytváranie sietí atď.

Zvýšená produktivita, boj s blokom spisovateľa

4. "7 tipov pre tých, ktorí sa chcú naučiť písať rýchlejšie"

Pressfeed preložil článok Daphne Gray-Grant, americkej novinárky a literárnej trénerky. Na pomoc novinárom a copywriterom, ktorí chcú pracovať rýchlejšie a zarábať viac.

5. "Záchrana a 7 čestnejších spôsobov doručenia textu načas"

Pavel Gorodnitsky prešiel banálnymi radami od tupých textárov a publikoval "viac či menej živé spôsoby doručovania textu načas." Je pravda, že neexistuje žiadna magická tabletka: každá metóda má svoje nevýhody.

6. "Ako sa stať produktívnym: prehľad pracovných techník a praktických nástrojov"

Článok o tom, ako na voľnej nohe copywriter držať krok so všetkým. Spôsoby stanovenia cieľov, plánovanie, riadenie úloh a času + skvelé služby pre toto všetko.

7. "Ako rýchlo napísať text - deväť trikov"

Užitočné tipy na produktivitu v blogu Netpeak. Pre tých, ktorí nemôžu urýchliť.

8. "Ako sa dostať z obsahu stupor alebo" Neviem, čo písať ""

Irina Egoshina viedol 7 nezaezzhennyh techník na boj proti písacej jednotke. Vo všeobecnosti nehľadajte inšpiráciu, ale spravujte ju.

Vlastný rozvoj a profesionálny rast

9. "Ako sa naučiť písať cool"

Pavel Molyanov hovorí, ako sa naučiť písať cool. Spoiler: cvičiť veľa, pretože písanie cool je zručnosť, nie vrodená superveľmoci.

10. "Osobná skúsenosť: ako neukladať záložky a uchovávať všetko v čítaní"

Veľa čítania je mimoriadne dôležité pre vlastný rozvoj a profesionálny rast copywritera. Anna Buldakova, bývalá manažérka Yandexu, sa podelila o svoje rozhodnutie, príklady iných používateľov a rôzne podporné nástroje.

11. Čo potrebujete, aby ste sa stali chladným bloggerom

Vlastný blog je skvelý spôsob, ako rozvíjať ako autor, editor a, do istej miery, obchodník. Pochybovať, kde začať blog a ako ho vykonávať - ​​prečítajte si článok Nadya Pominova.

12. "Korektori - ako správne písať"

Odborníci hovoria, ako sa naučiť písať správne a nie pokaziť dojem o sebe gramatickou chybou. Udržujte školenia a tipy na vlastné testy.

Ako písať a ako - nie

13. "Zjavenia príšery: textári chcú, aby som spálila v pekle"

Eva Katz zvyčajným spôsobom vysvetľuje základné hodnoty textu a poskytuje kontrolný zoznam na jeho písanie. Bonus: odporúčania užitočných nástrojov a služieb pre textárov.

14. "Ako písať zaujímavé: na príklade článkov psychoterapeuta"

Materiál Nadyi Pominovej o tom, ako písať, je zaujímavý a ešte zaujímavejší. Spočiatku boli tipy pre lekára, ktorý začínal na svojej blogovacej ceste, ale ukázalo sa, že sú univerzálnejšie.

15. "Text stránky: ako by mal byť"

Preskúmať článok o textoch pre web. Redaktori Cybermarketing vysvetlili, že existuje dobrý text, ako ho vytvoriť a ako hodnotiť jeho účinnosť. Bonus: výber užitočných nástrojov, blogov a bulletinov pre textárov.

16. "Ako písať len o komplikovaných"

Odporúčania Mayy Bogdanovej sú určené pre tých, ktorí potrebujú otvoriť komplexnú tému pred neosvieteným publikom. Uľahčite text.

17. "Novinárovi: osem pravidiel na písanie textu"

Tipy z knihy Alexandra Kolesnichenka o aplikovanej žurnalistike. Vzťahuje sa na akúkoľvek osobu.

18. "7 najčastejších chýb autorov článkov"

Roman Skrupnik hovoril o populárnych, ale nie najzreteľnejších chybách. Narušujú vnímanie: vytvárajú nejednoznačnosť, znižujú čitateľnosť. Nebuďte tak.

19. "Zlatá zbierka životného hackingu pre autorov: práca, klienti, proces"

Anna Linden zozbierala tipy na písanie. Snažil som sa dotýkať sa maxima: o práci s textom, o komunikácii so zákazníkmi a o vlastnom rozvoji.

Časť 2: Ako urobiť text - analýza etáp

Text je napísaný z nejakého dôvodu: je to skvelá práca, ktorá zahŕňa niekoľko súvisiacich krokov. Pre každého - more jemnosti a nuansy.

V tejto časti podrobne analyzujeme každú fázu: od hľadania myšlienky až po prípravu textu na publikovanie.

Vyhľadávanie nápadov a tém

20. "Ako rýchlo vyzdvihnúť témy pre informačné články"

Článok o tom, ako vybrať témy pomocou nástrojov SEO: Key Collector a Serpstat. Je to užitočné pre redaktorov a autorov, ktorí sami ponúkajú témy.

21. "Kríza myšlienok, alebo čo robiť, keď je obsah skončený"

Blog SMMPlanner povedal, ako nevydávať trosku, takže nemusíte plakať bez rád a sherov. Všeobecne platí, ako kresliť nápady doslova zo vzduchu.

22. "137 Univerzálne nápady pre firemný blog: Plán celoživotného obsahu"

Alexej Rožkov zozbieral viac ako sto nápadov pre firemný blog. Dlhý čas, najmä preto, že na konci článku - algoritmus pre generovanie nekonečného počtu tém pomocou matice.

Definovanie cieľovej skupiny, cieľov a cieľov textu

23. "Ako jazdiť na vlastnú päsť: naučiť sa písať v mene cieľovej skupiny"

Hovorenie v cudzom jazyku je vždy ťažké. Článok o tom, ako sa to naučiť: určiť portrét cieľovej skupiny, zhromaždiť informácie o jej jazyku a vymyslieť argumenty.

24. "Ako nahliadnuť do prehľadu"

Vhľad je skrytá pravda o publiku. Je možné na ňom budovať komunikáciu: vymyslieť titulky článkov, video skripty a dokonca aj veľké reklamné kampane. Cool, že? Sasha Volkova povie, ako sa s týmto veľmi nahliadnuť.

25. "Pochopenie úlohy"

List z newsletteru Glavred je určený pre redaktorov aj klientov. Prečo tráviť čas chápaním úlohy znamená robiť všetko 2,5 krát rýchlejšie.

26. "Činnosť cieľového textu: 5 spôsobov, ako kontrolovať odpoveď čitateľa"

Alexej Rozhkov vysvetlil, ako sa nečiní a vopred určiť správanie čitateľa. Článok o typoch cieľovej akcie textu ao tom, ako sa k nemu dostať.

Plán a štruktúra diplomovej práce

27. "Zameranie a logika"

Toto je druhá časť kurzu mladého bojovníka "Tinkoffov časopis". Tu o tom, ako premýšľať prostredníctvom téz a štruktúry pred samotným písaním textu. S príkladmi.

28. "Štruktúra pripravenosti pre rôzne druhy výrobkov" t

Super-užitočnosť od Nadya Pominova. Všeobecné pravidlá pre prípravu na zápis + hotová štruktúra pre osem rôznych druhov výrobkov: od prípadu po zber. Nadia je tiež veľmi skromná: hovorí vo veku, že údajne nemôže písať.

29. "Paralelná štruktúra článku"

Roman Skrupnik hovorí o paralelnej štruktúre článku. Dobrá voľba, ak je článok ťažký a nezrozumiteľný. Alebo ak ste nový.

Zhromažďovanie informácií, príprava návrhu

30. "Kde hľadať informácie pre texty"

Anna Linnden - o tom, kde hľadať normálne informácie pre texty, a nie vytvárať trosky, ako napaľovačky zhora.

31. "Ako písať a hovoriť o číslach a faktoch"

Článok Timur Aslanov z Pressfeed príde vhod vo fáze zhromažďovania informácií. Zistite, aké čísla a fakty musíte zbierať, aby bol text presvedčivý a opisný.

32. „O spoľahlivosti článkov a hĺbke výskumu“ t

Maxim Ilyakhov o tom, ako oddeliť pšenicu od pliev. Veľa mat, ale celý prípad. Hlavné myšlienky: Internet nie je zdrojom a musíte byť zodpovední za následky vašich spisov.

33. „Zber informácií na predaj textu“

Julia Tretia analyzovala fázy zhromažďovania informácií a ilustrovala príklady. Autorom, ktorí chcú písať pracovné texty, ale nie matné listy.

34. "Ako uviesť príklady"

Článok Maxim Ilyakhov o tom, ako vybrať a uviesť príklady - sú potrebné na spojenie myšlienky s realitou. Článok o príkladoch s príkladmi bude užitočný pre autorov článkov, spravodajcov, kníh.

35. "Odborné články od neprofesionálov: ako ukázať akrobaciu"

Článok v našom blogu o tom, ako písať experta, ak nie ste odborníkom sami. Všeobecne platí, ako kopať hlboko, vyhľadávať a overovať informácie.

Dizajn (názvy, zoznamy, obrázky atď.)

36. „Na ktoré titulky sa klikli“

Vytváranie titulkov na princípe „znie dobre“ alebo „malo by byť slovesom“ nie je možnosťou. Vika Vladimirova populárno vysvetlila, na ktoré titulky sú kliknuté, a ktoré nie sú veľmi dobré.

37. "Analyzovali sme 100 miliónov hlavičiek. A to sme sa naučili"

Pod touto hlavičkou sú výsledky štúdie o 100 000 000 titulkoch. Tím BuzzSumo ho zverejnil a tím Mediator ho preložil a upravil.

38. „Aké sú potrebné texty“

Vika Vladimirová vysvetlila, aká je úloha vedenia a ako to urobiť, aby sa texty mohli čítať a čítať. A predsa - vedenie nie je vždy potrebné.

39. "Informatívnosť titulkov"

Dôležité sú nielen titulky. Maxim Ilyakhov - o tom, ako urobiť titulky informatívne.

40. "Rytmus odsekov"

Ludmila Sarycheva vysvetlila, ako správne rozdeliť text do odsekov. Nerobiť sa vôbec - všeobecne zlo, tak nie je.

41. "Zoznam je homogénny člen"

Ilya Birmanová vysvetlila, kedy je zoznam potrebný, a ako ho správne zostaviť. Zdá sa, že všetko je jednoduché, ale mnohí sa mýlia.

42. Ako vložiť odkazy

Maxim Ilyakhov vysvetlil, ako dať odkazy a urobiť z nich súdržné, atraktívne, užitočné. Najdôležitejšia vec: nepíšte pod URL typu "tu", "tu" alebo "stránky", a nemôžete len vložiť odkaz do textu bez vysvetlenia.

43. "Lech, neriedme"

Poznámka vysvetľuje, prečo je riedenie textu s nepotrebnými obrázkami zlé. Naučte sa, ako ilustrovať použitie článku na prepravu psov.

44. "Ako rozoznať texty na stránke, ktoré si ich chcete prečítať"

Podrobný sprievodca nášho autora Evgeny Kucheryavogo. Pre tých, ktorí sú unavení z rozptýlených tipov na dizajn - všetko je v jednom.

Úprava, príprava na publikovanie

45. Prečo nevidíte chyby v texte, ktorý ste práve napísali a čo s tým robiť?

Pavel Fedorov o životne dôležitom: čo robiť, keď je "oko znečistené." Publikácia - 5 jednoduchých spôsobov, ako sa pozrieť na text s čerstvým vzhľadom.

46. ​​"11 spôsobov korektúry textov"

Blog Kaplunova identifikoval 11 spôsobov, ako čítať vlastné texty. Použite, ak neexistuje korektor a editor.

47. "Ako skontrolovať text pred uverejnením"

Pavel Molyanov vysvetlil, čo má s textom urobiť bezprostredne pred zverejnením. Aby sme sa nehanbili pred klientom a čitateľmi.

48. "6 jednoduchých pravidiel na formátovanie textu v službe Dokumenty Google, aby sa editor nerozrušil"

Pavel Fedorov formuloval pravidlá textovej hygieny pri práci s Google Docs. Formát na zdravie.

49. "Manuál na sledovanie faktov: smutné príklady, kontrolné zoznamy a nástroje"

Longrid o tom, ako overiť fakty, vrátane tých, ktoré sa týkajú medicíny a vedy. Je užitočné, ak pracujete so správami, robíte novinárske výskumy, píšete pre seriózne publikácie.

Časť 3: Ako písať konkrétne typy textu

Poznať všeobecné pravidlá písania nestačí. Na prijímanie rôznych objednávok je potrebné sa oboznámiť s jednotlivými formátmi a poddruhovými textami.

Tu sa venujeme špecifikám práce s konkrétnymi typmi: predajom textov a SEO článkov, výberov a prípadov atď.

Predaj textov

50. "Študujeme úlohy, problémy a prínosy zákazníkov pred písaním predajného textu"

Písanie textu od profesionála zaberie menej času ako príprava naň. Jurij Galmakov - čo robiť pred zložením písmen do slov. Mnohé príklady, tabuľky a užitočné ilustrácie.

51. "Psychológia v copywritingu: techniky, ktoré pomôžu napísať predajný text"

Preklad článku Nicka Kolenda, obchodníka a psychológa. Praktické tipy na písanie predajného textu + príklady z praxe Lingualeo.

52. "Ako písať predajné texty pre B2B a B2C"

Článok zo služby SMS Aero. Vnútri: techniky, ktoré sú účinné pre B2B, techniky, ktoré sú účinné pre B2C a techniky, ktoré sú relevantné v oboch prípadoch. Taktiež je popísaný rozdiel medzi prístupmi v B2B a B2C.

53. „Text zúženia - a päť úprav na jeho rozšírenie“

Natalya Babaeva vysvetľuje, že text má aj svoj vlastný lievik pozostávajúci z niekoľkých konverzií. A povie, ako ju vylepšiť. Mimochodom, informácie sú užitočné pre akýkoľvek text, nielen predaj.

SEO texty

54. "Čo je to SEO článok a ako písať SEO texty"

Valeria Makarova povedala o SEO texte a ako ho napísať. Podrobný sprievodca pre autorov a zákazníkov + kontrolné zoznamy.

55. "SEO-nástroje, ktoré pomôžu osobe písať"

Článok pre pokročilých SEO copywriter - tí, ktorí chcú rásť do SEO manažérov. Postupné inštrukcie na príklade vývoja optimalizovaného článku o artičokoch z Jeruzalema.

56. "SEO pre obchodníkov s obsahom - ako optimalizovať články"

Dobré veci o optimalizácii článku. Nadya Pominova povedala, ako nastaviť meta tagy správne a používať kľúčové slová v texte.

výbery

57. "Babylonská knižnica"

Maxim Ilyakhov poznámka o tom, ako urobiť cool a užitočné zbierky. Áno, prečítal som si ho pred vykonaním tohto výberu.

58. „Ako určiť kvalitu výrobku bez jeho prečítania“

Igor Gorsheev zdieľa svoj spôsob, ako určiť kvalitu článku. Šetrite čas - nečítajte zbytočné články. Kontrolný zoznam - ak chcete pomoc.

Príručky, pokyny, prípady

59. "Ako napísať jasný návod - tipy pre textárov"

Pavel Molyanov napísal návod, ako napísať sprievodcu. 6 dôležitých krokov s príkladmi.

60. "Na napchanie nevpihuemoe"

Krátka poznámka o Alexejovi Rozhkovovi o tom, ako robiť inštrukcie. Ako príklad - analýza receptu na varenie kebabov.

61. „Ako napísať príručku prípadovej štúdie pre technikov“

Sprievodca pre profesionálov, ale to bude užitočné pre textárov. Olga Klimenko z Netpeak najprv vysvetľuje, prečo sú prípady potrebné, potom kedy ich napísať, a až potom, ako to urobiť.

Reklamné karty, reklamy

62. "Text na karte produktu: ako neplatiť za dodatočné znaky"

V našom blogu - podrobná analýza textov pre produktové karty. Autor hovorí, prečo nie sú v popisoch potrebné footcloth, ako správne navrhnúť karty a - keď je text všeobecne lepší nahradiť iným druhom obsahu.

63. "Ako písať text pre kartu produktu"

Text karty je tiež predajný text. Roman Moritz vysvetľuje, ako získať popis výrobku na predaj.

64. „Ako vytvoriť reklamu?“

Igor zo Serpstatu je o písaní pracovných reklám. V článku dal zlé príklady a povedal, ako písať, s využitím skúseností konkurentov.

Obchodné ponuky

65. "Ako napísať obchodnú ponuku"

Maxim Pimenov - ako urobiť obchodnú ponuku, ktorá je príjemná na čítanie. Editor analyzoval KP na policiach: od názvu k výzve na akciu. Jednoduché, zrozumiteľné as príkladmi.

66. „Ako rozvíjať text a dizajn komerčného návrhu tak, aby zákazníci od vás kupovali“

Článok Ekateriny Kushnirovej - podrobný návod na vývoj compreds. Prečítajte si, ak chcete poraziť konkurenciu a vyhnúť sa pádu do koša.

Email newsletter

67. "Что писать в теме email-письма: 80+ русских примеров"

Тема в письме важна так же, как заголовок в статье. Материал в нашем блоге - про то, как составлять тему: использовать конкретные приемы, подбирать подходящие слова и т. д.

68. "Как написать работающий текст для email-рассылки: детальный чек-лист"

Názov článku hovorí sám za seba - Anna Naumkina z Unisender dala pravidlá a odporúčania pre písanie textov pre e-mailové mailingy. Naučte sa vytvoriť stručný a výkonný text konverzie.

Stránky „Domov“, „O spoločnosti“

69. "Ako písať text na hlavnej stránke stránky"

Roman Moritz porovnáva hlavnú s foyerom a vysvetľuje, o čom tam písať, ako doplniť tento text a ako ho optimalizovať pre vyhľadávače.

70. "Ako napísať text" O spoločnosti ", ktorá bude dôveryhodná"

Olga Tonkushina plne pochopil tému a prišiel na to, ako odpovedať na otázky zákazníkov a inšpirovať dôveru. Naučte sa jemnosti písania textov o spoločnosti: od analýzy cieľovej skupiny až po výzvu na akciu.

71. "Nevyžadujú sa žiadne výhody."

Zvyčajne je každá troska tlačená do výhod - všetko, čo je škoda vyhodiť, je hodené tam. Phillip Bragovski, ktorý použil príklad telekomunikačnej spoločnosti, sa vyjadril, ako písať o výhodách. Na konci - krátky algoritmus.

Príspevky v sociálnych sieťach

72. „Vlastnosti tvorby publikácií pre rôzne sociálne siete“ t

Tatiana Kotova hovorila o vlastnostiach vytvárania a navrhovania pracovných miest v rôznych sociálnych sieťach. To je užitočné pre písanie vlastných textov pre SMM a rozvoj osobnej značky vo FB, VK, atď.

73. "Ako písať príspevky pre sociálne siete"

Roman Moritz vysvetlil, ako písať príspevky pre sociálne siete. V článku nájdete funkcie práce s FB, Instagram a VK, tipy na štýl a dizajn príspevkov, známky vírusovej publikácie.

74. "recepčné buchty s hrozienkami"

Zaujímavý spôsob písania živých a zaujímavých príspevkov bez falošných a reklamných klišé. Od Eva Katz.

Vstupné stránky

75. „Ako písať text pre vstupnú stránku“

Podrobná príručka Tilda pre autorov a podnikateľov. Triedia všetko na konkrétnom príklade - vstupnú stránku anglickej školy.

76. "Úprava vstupných stránok: ako napísať presvedčivo a bez" vody ""

V Yagle povedali, čo a ako písať na vstupnej stránke. Plus - príklady, ako vyčistiť text z odpadu a presvedčiť ho.

Príbehy (rozprávanie príbehov)

77. "Techniky rozprávania príbehov: príbeh a dej, bez ktorých nie sú žiadne príbehy"

Longrid Roman Scrupnik - úvod do základov tvorby príbehov. Všetko je vážne: výňatky z kníh, citácie odborníkov, odkazy na štúdie.

78. "Ako hodnoty riadia históriu."

Sasha Volková o tom, prečo by sa hodnoty v histórii mali zmeniť, napriek tomu, že hlavnou hodnotou je jedna. Na príklade "Game of Thrones" a príbehu o starej žene a túlavom psovi.

79. "Cesta hrdinu"

Sasha Volkov znova. Hovorí o ceste hrdinu - možno o najslávnejšej metóde rozprávania. Všetko na policiach: etapy, príklady, reakcie čitateľov. Ako príklad - história podnikania kávy.

80. "Skontrolovať zoznam histórie"

Maya Bogdanova pripravila kontrolný zoznam, ktorý pomôže príbeh zaujať. Na samom konci - dôležité myšlienky o tom, že rovnaký typ a hackney nefunguje.

81. "Buratinki"

Maxim Ilyakhov vysvetľuje rozdiel medzi živou osobou a Buratinkou. Zadajte znaky, ale nerobte im hlúpy.

Časť 4: Za textom - ako komunikovať

Ak chcete zarobiť dobré peniaze na voľnej nohe, musíte byť schopní komunikovať - ​​bez nej, nikde.

Tu sme zozbierali tipy na obchodnú korešpondenciu, komunikáciu s odborníkmi, zákazníkmi a redaktormi.

Všeobecné poradenstvo v oblasti obchodnej korešpondencie a etikety

82. Chatová etiketa

Andrei Novoselsky formuloval spoločné problémy v chatovacej miestnosti a povedal, ako sa im vyhnúť. Relevantné vzhľadom na to, že väčšina pracovných otázok sa rieši v instant messengeroch a sociálnych sieťach.

83. "Spôsoby, ako ušetriť čas na pracovnej korešpondencii"

Pracovná korešpondencia - koordinácia tém, diskusia o úpravách a pod. - zaberá veľa času (pokiaľ samozrejme neuvediete dopravník na rovnaký typ T. Z.). Lyuda Sarycheva povedal asi 5 jednoduchých spôsobov, ako ušetriť čas pri komunikácii.

84. "Kultúra e-mailu: 10 prikázaní"

Artemy Lebedev hovorí o tom, ako používať e-mail s ohľadom na príjemcov. Väčšina prikázaní sa vzťahuje na hromadné posielanie e-mailov.

85. „13 vecí v obchodnej korešpondencii, ktoré jednoducho rozzúria“

Chcete získať editora alebo zákazníka - urobte tak. Inak urobte opak.

86. "15 hlavných pravidiel obchodnej korešpondencie"

Kompetentná korešpondencia pomáha dosiahnuť úspech, negramotný - vedie k strate peňazí, času, reputácie. Nechcem stratiť, ale zvýšiť - postupujte podľa rady Sasha Karepina.

Interview, komunikácia s odborníkmi

87. "Ako čerpať text pomocou posudku?"

Tamara Vitruk vysvetľuje v poradí: kto je taký odborník → ako si ho vybrať → ako získať znalecký posudok. Na konci materiálu - kontrolný zoznam, vzorové otázky pre experta a ako používať jeho názor.

88. "Yuri Dud: ako urobiť skvelý rozhovor"

V tejto sekcii nebol žiadny spôsob, bez rady Yuri Dudy. V časti "Čo čítať redaktorovi" pripravil zhrnutie jednej z jeho prednášok - prečítajte si skôr, ako sa pozriete na odborníka a pripravte sa na pohovor.

89. "Ako napísať dobrý rozhovor na diaľku: osobná skúsenosť"

Náš článok o tom, ako na rozhovor, nie ako Dud, ale na diaľku - tak zvyčajne na voľnej nohe textári musia pracovať. Victoria Kuchinova podrobne analyzovala štádiá, metódy, pravidlá.

90. "Prvý súhlas so žiadosťou"

Ludmila Sarycheva - dôležité pravidlo obchodnej korešpondencie. Princíp: najprv požiadajte o súhlas a potom sa dohodnite na všetkom inom. Všetko je jasné - s príkladmi a príkladmi.

Komunikácia so zákazníkmi, klientmi

91. „Ako autor na voľnej nohe, aby získal prácu v agentúre a nespolupracoval po prvom projekte“

Olga Kozachenko triezvo hodnotí situáciu na oboch stranách a zdieľa svoje skúsenosti. Povedala, ako sa postaviť a ako sa správať s potenciálnym klientom. Na voľnej nohe, falošný na fúzy.

92. "Ako jednať s klientmi na diaľku: skúsenosti z 5 rokov voľnej nohe"

Ekaterina Kushnir zdieľa svoju osobnú skúsenosť: hovorí, ako rokovať bez osobných stretnutí a zároveň nájsť spoločný jazyk s klientmi. Článok je užitočný pre všetkých: copywriterov aj zákazníkov.

93. „Ako zvýšiť plat“

Ilyakhov o tom, ako rokovať o zvýšení platu. Vnútri - zoznam otázok, ktoré sa majú opýtať šéfa, a zoznam možných scenárov. Hlavná vec je nebáť sa.

94. „Neexistuje ani pohodlná ani spravodlivá cena“

Článok Kateřina Eroshinoy o ekonomike a trhu. Ak máte motiváciu zvýšiť cenovku 2-3 - 5-krát, prečítajte si tento článok ako prvý, pred vami "radi" svojho zákazníka. Spoiler: okrem svojich potrieb je potrebné brať do úvahy aj rozpočet klienta.

Interakcia medzi autorom a editorom

95. "Čo robiť, ak ste naštvaní na úpravy editora"

Život od Romana Scrupnika. Vysvetlil dôvody takejto reakcie a povedal, ako sa upokojiť a ešte priniesť vec k výsledku. Pamätajte si, že horúca nálada a nadmerná dôvera sťažujú profesionálny rast.

96. "Ako posielať obrázky do článkov"

Alexander Marfitsyn identifikoval 4 pravidlá pre odosielanie obrázkov do článkov, aby editor nerozptyľoval. Editor vám poďakuje, ak tak urobíte.

97. „Copywriter, odkryj od podnikateľa“

Malý provokatívny článok s postrehom. Vnútri: o vývoji copywriter, nebezpečenstvo nesplnených sľubov, skutočné potreby redaktorov, obchodníkov a SEO manažérov.

Ak sme zabudli niečo naozaj dôležité a užitočné, pripomíname v komentároch. A - robte reposty tak, aby boli Mastradi vždy po ruke s vami a vašimi kolegami.

Veľa šťastia!

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár