Bonus: skutočné príbehy z deväťdesiatych rokov

Sedím, tak som jesť Kuku-Khan, pijem Hershey-Cola, pozerám do neba - kuracie nohy lietajú tam, Soyuzkontrakt ... Nokia 3310 tu zvoní, priateľ v kontakte: „Zapnite TV,“ Dovgan-Show "začína!" "Ona, - hovorím, - radšej by som videl, aký druh výmeny" Alice "sa objavil. Hovoria, že niektorí Sterligov objavil ...".

Potom som sa, samozrejme, zobudil a myslel: Nepíšte mi článok o zabudnutých značkách? Najmä váš poslušný sluha, narodený v 80-tych rokoch, je s mnohými z nich oboznámený nie s povesťou. Sezóna nostalgie je vyhlásená za otvorenú!

Obsah:

Pite pozvať

História značky Invite je dosť zaujímavá. Jeho tvorca Sergej Vykhodtsev je muž neobvyklého osudu. Posúďte sami: choďte do Afriky, otáčajte sa tam ako veverička vo volante (mimochodom hrať vo filme o Sherlockovi Holmesovi), zistite, že domorodci radi pijú rozpustné šťavy a prinesú obchodný nápad do Ruska. Tak sa narodil nápoj Pozvite sa sloganom vraha "Len pridaj vodu!"

Pravdivý príbeh od autora článku

„Akonáhle som bol pozvaný na narodeninovú oslavu, kde boli králi z stola domáci tortu a Invite (áno, bolo to ťažké, prežili sme čo najlepšie), jeden sáčok stačil na hordu detí na celý večer - nápoj sme rozriedili a zriedili vodou, ako starí Gréci Na konci bohatého čerešňového nápoja sa stala bledoružová, ale zachovala si zvyšky chuti a aké to bolo potešenie dať na jazyk niekoľko zŕn a chytiť husacie hrče z mini-výbuchov!

Prečo to nešlo?

V 90. rokoch boli Rusi neskúsení a šťastne vyskúšali všetko nové, najmä dovážané. Na konci tisícročia sa však na policiach začali objavovať šťavy v balíkoch a značkových limonádach. V porovnaní s nimi sa pozvanie výrazne stratilo.

Čo teraz?

A nič. V roku 1998 predal podnikateľ značku Invite partnerom. Predvolené sa stalo čoskoro dokončená prípad - Pozvať nariadil žiť dlho. „V auguste sa stalo, čo sa stalo. Odleteli na krutý mínus, absolútne„ obsluhujúci “by mali byť, a ja som druhýkrát z Ruska vyhodil druhýkrát.- povedal obchodníkovi.

Potom Vyhodtsev začal na trh kašu "Bystrov", jogurt Velle. V roku 2000 a neskôr ho mnohí poznali ako organizátora Medzinárodnej ceny mládeže za podnikanie (GSEA). Zomrel celkom nedávno - v roku 2016 vo veku 47 rokov. Presná príčina smrti nebola stanovená.

Boomer Gum

Kto spieva, priznaj sa! Som s vami. Dobrý Boizard Boomer - symbióza Fantômas a superhrdina - navždy zostane v našich srdciach.

Španielska značka Boomer nielen predávala žuvačky - robil históriu

V každej reklame, na každej vložke, bola sledovaná línia sprisahania, takže Boomer bol pre nás blízky a ľudskejší. Samotný cud bol v pohode - dlhú dobu si zachoval svoju chuť, dobre sa natiahol a aké obrovské bubliny to urobilo! Radosť a bonusy - plastové figúrky a dokonca hlavy!

Skutočný príbeh zo služby LiveJournal:

Deadly-nevesta: „Raz v detstve odštartovali úžasný suvenír: tí, ktorí si vezmú balenie ďasien, dostanú plastovú hlavu hrdinu, ktorý dal tomuto výrobku meno. Na jeden z nových rokov ho rodičia pod rúškom Santa Clausa priniesli so mnou pod dverami, ktorá bola naplnená broskyňou a jahodovým žuvaním. Bola to škoda vyhodiť taký zázrak: prečo, celá hlava s úsmevom sedliaka! No, ako každý normálny človek, som v prvom rade urobil pekného muža mužom, ktorý bol bolestne vyblednutý, takže som ho pustil, maľoval mihalnice a jasne červená rúž s tmavšou ceruzkou zvýraznila jej pery, po nejakom čase sa v dome objavili pár parochní, ktoré boli okamžite vyskúšané na Boomer, červený klobúk a čierny klobúk tiež nasadené na nešťastného superhrdina, a tak je to tak (hlava) a dodnes. "

> Fotografie z autorovho časopisu pravdivý príbeh

Foto z autorovho časopisu pravdivý príbeh

Čo sa pokazilo?

Boomer žuvačka bola tiež vyrábaná v Rusku - v Novgorode, Joyko LLC. V roku 2000 sa do podniku investovalo 8 miliónov USD, ročne sa vyrobilo 2 až 4 tisíc ton žuvačky. Avšak, podľa odborníkov, "Boomer" bola hodnota viac ako iné výrobky v tomto segmente, a preto sa predáva pomalšie.

Čo teraz?

O niekoľko rokov neskôr spoločnosť zatvorila - zariadenie bolo predané spoločnosti Dirol-Cadbury LLC. Súťažiaci Boomer sa stále darí - uvoľňuje Dirol a iné žuvačky.

Pite Herschi Cola

Rovnaký "Hershey Cola", ktorý bol na obrazovke zachovaný mladý herec Sasha Loya. Pamätáte si toto video s učiteľom, ktorý vyzerá ako voda z karikatúry, a ryšavým porazeným, ktorý nečakane dostane tri najlepšie pre seba? Tu je.

Učiteľ tu je takmer hlavnou tvárou videa, desí ma

Herschi Cola je duchom holandskej spoločnosti. Produkt bol koncipovaný ako lacný náprotivok Coca-Cola a Pepsi. Fanta nahradil Herschi Orange, Sprite - Herschi Citron. V Rusku to bola táto výmena veľkým úspechom. Významnú úlohu v popularite značky zohrala významná pamätná reklama.

Pravdivý príbeh (muzikál)

Na samom úsvite svojej kariéry, hudobníci skupiny Splin hľadali prostriedky na nahrávanie prvého albumu Dust Bile. K tomu sa podieľali na tvorbe reklamy "Hershey".

"V roku 1994, keď vôbec neexistovali peniaze na existenciu, firma." SoyuzkontraktPozval ma spievať reklamu na motív Kto je vyvinutý Paul McCartney. Nepodarilo sa mi to, Stas, náš gitarista, spieval. Bola to reklama. Hershey Cola", - pripomenul vodca skupiny, Alexander Vasilijev.

Prečo nejde?

Áno, všetko preto, že tá istá - Coca-Cola a Pepsi si prikryli deku. A znížili ceny - natoľko, že kedysi lacný analóg začal stáť viac ako originál. Kto by si v tejto situácii uprednostnil?

Čo teraz?

V roku 1999 predali majitelia značku Bavorsku. Predáva sa veľmi zaujímavo - bez práva používať názov značky. Postupne, Herschi Cola zmizol z radaru - Bavari prešiel k iným nápojom.

Spoločnosť "Soyuzkontrakt" (kuracie nohy lietajú)

Toto je skutočný návrat do minulosti! Uvidíme.

Na tomto videu môžete vykonať test na vek. Pamätáš si to?

Spoločnosť "Soyuzkontrakt" zaplnila krajinu dostupnými kuracími stehnami. Je to jednoduché: v Európe a Spojených štátoch spotrebitelia uprednostňovali kuracie prsia a nohy sa zvlášť nesťažovali. Preto museli niekde predať. Rusko v deväťdesiatych rokoch dokonale ladilo s trhom: takto sa Bushove nohy vlievali do krajiny.

Soyuzcontract pevne vzal veci do vlastných rúk: v roku 1996, každú tretiu nohu v krajine, ktorú predávali. "Nohy v tej dobe boli oveľa zaujímavejšie ako obchod s hliníkom," priznal jeden zo zakladateľov spoločnosti. Dôležitú úlohu zohrala reklama a pamätný slogan ako prvok korporátnej identity.

Príbeh Tru z blogu Dmitrij Kuchinov

„V našom meste sa hovorilo, že tieto nohy nie sú z živých sliepok, ale umelo sa pestujú v špeciálnych tajných laboratóriách. Je to preto, že boli v poriadku! zrejme všetky ľavice boli dodané do iného regiónu, ale čo bolo jedlo pre fantázie!

Čo sa pokazilo?

Ľudia jedli a začali sa konečne starať o svoje zdravie. Bolo jasné, že biele mäso je oveľa užitočnejšie. V roku 1998, Soyuzkontrakt dostal do dlhu a predal spoločnosť. V roku 2014 prestali Bushove nohy úplne dodávať do Ruska: teraz sa predpokladá, že domáci poľnohospodári plne pokrývajú potrebu kuracieho mäsa.

Čo teraz?

Informácie o spoločnosti v RuNet sú mimoriadne malé. Neexistuje žiadna stránka, neexistuje žiadna stránka Wikipédie. Podľa Forbes v roku 2008, Soyuzcontract naďalej dovážať hydinové mäso. To je len názov už nie je na rokovaní, a je nepravdepodobné, že niečo hovorí tým, ktorí sa narodili koncom 90. rokov a neskôr.

Vozidlá Kolesá Cookies

Pamätáte si tiež na vtipných kovbojov - majstrov v tom, ako sa dostať do idiotských situácií? Teraz ponúkol koňským sladkostiam, potom kŕmil indického vodcu cookies - a nakoniec vždy vyhral víťazstvo.

Valcovanie valcovaním ...

Vagónové kolesá sú zárukou!

Značka Wagon Wheels sa dostala na trh v roku 1948. Potom sa volali Westons Wagon Wheels ("Weston's Cart Wheels") - čoskoro sa však prvé slovo potopilo do zabudnutia. Asociácia s kovbojmi a Divokým západom tiež nie je náhodná: prvé písmená značky opakujú skratku WW - Wild West.

Rusi sa o značke dozvedeli v deväťdesiatych rokoch. Ako si spomínam, vnímali sme to ako čisto americký produkt, príležitosť dotknúť sa krásneho života. A sušienky boli chutné: obzvlášť modré s džemom, mmm!

Čo sa pokazilo?

Kovbojský klobúk odvrátil krízu z roku 1998. Spolu s ďalšími občerstveniami Wagon Wheels z ruského trhu ticho zmizli. Až kým sa sladkosti nestanú - prežiť!

Čo teraz?

V posledných rokoch sa Wagon Wheels vrátil do Ruska - hoci podľa niektorých spotrebiteľov už nie je koláč. Chuť je sladká, namiesto čokolády - poleva, zložená z palmového oleja ... Možno je to len to, že sme dospeli?

Pravdivý príbeh (televízia)

Pozrite sa na kovboja: poznáš túto tvár? Toto je Maxim Averin, hlavný kapary z celého Ruska! V roku 1998 bol Averin stále neznámy bežnému divákovi - hral v divadle, niekoľkokrát sa objavil na obrazovke v bitových častiach. Veľa ľudí si spomínalo na očarujúceho kovboja a čoskoro sa Averinova kariéra dostala do kopca. Samotný umelec sa k tejto práci nevyjadruje, ale na oficiálnych stránkach je video.

Vafle Koukou Roukou

Obyčajné čokoládové vafle už dlhú dobu uchvátili srdcia detí a tínedžerov. Ako sa to stalo? Najmä kvôli nezabudnuteľnej reklame ("Koukou Roukou je zázrak, to najlepšie zo všetkých!" - priznaj, kto to teraz spieval?), A tiež kvôli nálepkám, ktoré boli oveľa cennejšie ako samotná sladkosť.

Značka Cucu-Arm pochádza z Grécka: Bingo S.A. Bola založená v roku 1970 a vstúpila na ruský trh v rovnakých pamätných deväťdesiatych rokoch. Reklama na všetkých frontoch (aj vo vašej obľúbenej "Dobrej noci, deti") urobila svoju prácu: vafle sa stali veľmi populárnymi. A napriek tomu, ak si spomeniete, bolo potrebné zbierať albumy samolepiek a poslať ich, aby ste dostali cenu ...

Pravdivý príbeh autora blogu Alexey Alexandrov

"Naozaj som chcela na 8 v tomto veľmi Koukou Roukou. Mama mi ho kúpila - vafle chutí ako vafle ... Ale ja som bol veľmi rozrušený, keď som zistil, že som odhodil obal, a tam bola nálepka ... Potom spolužiaci osvietili, že to bola tá najdôležitejšia vec!

Čo sa pokazilo?

Kríza z roku 1998 sa stala akýmsi lakmusovým papierom pre mnohé výrobky. Cook-Arm vafle boli objektívne drahé a postupne zmizli z trhu, čím sa stali prístupnejšími partnermi.

Čo teraz?

Výrobná spoločnosť stále vyrába sladkosti, vrátane Kuku-Khuk. Nedávno sa opäť objavili v predaji - k radosti Oldfagov. Hovorí sa, že sa predávajú v Pyaterochka a stojí asi 20 rubľov. A aj tam sú samolepky!

Chewy Chewits

Oh, tento drak menom Zhevastyk - a prečo bol len chudobný, žuť! Veža v Pise, Eiffelova veža, Socha Slobody, nafukovacie člny a pneumatiky - a všetko mu nestačilo.

Začiatkom roku 2000 nebola táto reklama viditeľná len lenivo.

Mimochodom, táto reklama mala staršieho brata - porovnajte a buďte prekvapení!

1986 Chewits Advertising

Pravdivý príbeh od autora blogu

"Moja sestra sestrička bola vydesená Zhevastyka." - zavrela oči a začala plakať. Vrčiaci hlas hlasu pôsobiaci len zosilňoval efekt. Je pravda, že jedla cukrovinky s radosťou - kým nezachytila ​​spojenie medzi reklamou a produktom.

Čo sa pokazilo?

Napriek popularite sú informácie o značke Chewits v sieti veľmi malé. Žiadne hlasné stiahnutie z trhu, žiadne nákupy akcií, žiadne tiché umieranie alebo bankrot spoločnosti - nič. Zostáva len uhádnuť, prečo sa Zhevastika v Rusku stal stiesneným. Myslím, že všetky žuvali.

Čo teraz?

Hovorí sa, že v niektorých mestách Ruska sa stále predávajú sladkosti s drakom. Určite ich možno zakúpiť online - a to aj v novom obale. Ale bývalá popularita Chewits už nie je viditeľná - takto prechádza minulosť.

Detská výživa Bledina

Moje obľúbené meno. Tu je priamy antiqua na neúspešné pomenovanie. Kashi, zemiaková kaša, mliečne nápoje - kvalitná detská výživa mala všetky možnosti získať oporu na ruskom trhu, ak nie pre meno ...

Skutočný príbeh (vtipný)

Keď Igor Ugolnikov a Nikolai Fomenko natáčali túto paródiu, mnohí dokonca ani neporozumeli irónii a považovali ju za reklamu. Innocent boli ľudia v 90. rokoch!

"Celý svet bol živený chudobnými" - existuje dôvod na zamyslenie!

Čo sa pokazilo?

Áno, pôvodne to tak nebolo - dobre, slovo "Bledina" nezodpovedá ruskej mentalite. Okrem toho, slogan reklamnej kampane: „Bledina je všetko, čo vaše dieťa potrebuje!“ - No, je to tak ... Nie je prekvapujúce, že rodičia boli pobúrení a vyjadrili sťažnosti. Obchodníci preto oznámili tieto sťažnosti francúzskej kancelárii, ale boli neústupní. Povedzme, že Rusi nič nerozumejú v marketingu a jednoducho nevedia ako predávať.

Čo teraz?

Teraz je všetko slušné - v roku 2009 bola Bledina premenovaná na „Baby“. A niekto iný povedal, že Rusi nevedia, ako predať! Mimochodom, v iných krajinách zostáva názov rovnaký.

Kostry jogurty

Spomeňte si na nulu: v roku 2004 spoločnosť Danone uviedla na trh produkty značky Skeleton. Výpočet bol pre dospievajúcich: tých, ktorí už opustili vek Rastishki spotrebiteľov, ale nepestovali do dospelých mliečnych výrobkov doteraz. Postavy (detské kostry) boli vybrané správne: zamerané na tínedžerov, ktorí milujú všetko neobvyklé. Slogan kampane ("Postaraj sa, deti, o tvoju kostru"), podľa môjho názoru, bol trochu ťahaný ušami v snahe spojiť nekompatibilné: názov značky a možné výhody.

Čo sa pokazilo: pracovný príbeh

Problémy sa začali, keď rodičia vydali poplach. Niekto Evgenia Martynova sa prebudil slávny, keď sa rozhodla žalovať Kostry: hovoria, že jej päťročná dcéra plače pri pohľade na tento produkt. Pred súdom sa Eugene nedostal, ale auto sa už otáčalo. Odborná komisia pre etiku sociálnej reklamy a spoločensky významné informácie o Severozápadnom federálnom okrese uznala Skeleton za traumatický pre psychiku dieťaťa.

Čo teraz?

Martynova oblek odmietla, ale po niekoľkých rokoch sa značka potopila do zabudnutia. Teraz sú "Skeletons" predávané v iných krajinách - aj keď v mierne upravenej forme. Teraz sa nazývajú "Kostitsa" - význam zostáva rovnaký, len postavy vyzerajú trochu inak.

Mimochodom, fanúšikovia "Skeleton" stále aktívny v sieti. V RuNet je dokonca petícia s názvom „Návrat jogurtu“ Kostry „“.

Stimorol Žuvačka

Jedna z najstarších značiek: Stimorol bola založená už v roku 1915. Guma začala predávať v Dánsku, potom sa rozšírila po celom svete. V roku 1992 sa dostali do Ruska a ohromení neskúsení krajania s nezvyčajnou reklamou. Film o zlej biker a sexy dievča-policajt vyzeral ako mini-film.

Hlavné intrigy: opustiť telefón alebo nie?

Skutočný príbeh s aplikáciou „Yaplakal“

Pooker: "Nedávno bol predaný" Stimorol-70 stupňov. "Zdá sa, že chceli, aby to superyaty, ale to vyšlo s chuťou gáfor. ".

Čo sa pokazilo?

Nie, to nebola kríza, ktorá bola na vine, nie príliš vysoké ceny, alebo dokonca vzhľad nových, užitočných produktov. Veľké peniaze zasiahli: v roku 2002 kúpil Cadbury-Schweppes značku Stimorol. Postupne, Dirol cud (duchovný otec Cadbury) vyhnal Stimorol z domáceho trhu.

Čo teraz?

Stimorol patrí do koncernu Kraft Foods a je najobľúbenejšou žuvačkou v škandinávskych krajinách. Od roku 2014 sa opäť objavila v Rusku - k našej radosti. Len teraz reklama už nie je rovnaká ako predtým. A či je, že reklama - nevidel?

Produkty "Dovgan"

Bol to jeden z prvých príkladov domácej osobnej značky. Vladimir Dovgan vyrobil pod svojím menom vodku, čaj, majonézu a dokonca aj zubnú pastu. Na produktoch boli známky kvality a „Dovgan-show“ bola v televízii, kde sa odohrávali dobré ceny.

Pravdivý príbeh (picabush)

Zaybor: "Mali sme mýtus, že ak nájdete krásne číslo la 20202020 alebo 11111111, môžete ho predať za veľké peniaze alebo si ho vymeniť za niečo veľmi chladné, ako napríklad auto alebo dokonca byt. Kúpil som si müsli s vreckovými peniazmi :)))) "

Lorandin: "Pamätám si, pamätám si, moja babička ich držala. Мне даже разрешали ответственное дело - вклеивать эти "паспорта" в общую тетрадь. И чтобы ровненько, да".

Что пошло не так?

Есть несколько мнений, почему проект личного бренда перестал быть успешным. Первая причина - пресловутый кризис 1998 года, который зарубил на корню многие успешные кампании. Вторая - личность самого Довганя, которая больше не ассоциировалась с продуктом: предприниматель отошел от дел и занялся политикой, начал проводить бизнес-тренинги.

А что сейчас?

А ничего - бренда "Довгань" на рынке нет уже много лет. Сам Владимир Викторович полностью ушел в бизнес-тренинги. Píše knihy a vedie sieť víťazných akadémií inteligentných obchodných klubov.

Nokia telefóny

Jedna z najstarších značiek našej doby bola založená v roku 1865. Že len oni nevyrábali: gumové výrobky a vojenské vybavenie, topánky a domáce spotrebiče, ale lídrom na trhu v ére tlačidiel telefónov. Kto nevie, Nokia 3310 je unkillable lopatu, ktorá nehorí v ohni a nemal klesať vo vode!

Skutočný príbeh (anonymný)

Anonymný používateľ na stránke napísal:

"S ohľadom na prevládajúce životné okolnosti, bol som ponechaný bez smartfónu, ale pretože bez komunikácie, ako bez rúk, som našiel v skrini Nokia 3310 a strávil týždeň s ním.

Prvý deň.

Ráno som sedela a dívala sa z okna, pocit beznádeje života neopustil. Hodina za poplatky, za prácu je veľa. Zhromaždil sa za 15 minút. Zhromaždili manželku a deti. Moja žena prisahala, pretože pracuje doma a nechce sa nikde zhromažďovať.

Na ceste do práce, som zistil, že som nebol sám a okolo, s úsmevom a pozdravom všetkých, ktorí boli v autobuse. Idem sám vo vlastnej polovici autobusu, ľudia sa boja ísť vedľa mňa.

V práci vykonal všetku prácu za 4 hodiny. Šéf chválil a dal viac práce. Čierny a biely had - skvelá hra, musela som si však zvyknúť na potrebu ovládať tlačidlá, ale motilita sa zvýšila.

Počas večere sa rozprávali so svojou ženou. Ukazuje sa, že máme rôzne problémy, ktoré je potrebné vyriešiť.

Deti kričali a volali svoju matku, ale vytrvalo som s nimi vyučoval. Násobenie desatinných miest je zlé. Sedím, čítam učebnicu matematiky pre 4. ročník ... "

Čo sa pokazilo?

Keď sa na trhu objavili smartfóny, Nokia stratila pôdu. Spoločnosť sa snažila vyrábať moderné produkty - napríklad smartfóny Lumia v operačnom systéme Windows Phone. Operačný systém však strácal silne na „Android“ - to všetko skončilo tým, že v roku 2014 sa telefónny biznis predal obri Microsoftu.

Čo teraz?

V roku 2016 bol tento segment opäť predaný - spoločnosti HMD Global. Teraz, pod značkou Nokia, sa vyrábajú smartphony aj bežné telefóny - vrátane 3310, milovaného v Rusku, teraz má kameru, dve SIM karty, microUSB a microSD. Takže toto je ďalšia značka v tejto kolekcii, ktorú sme stratili a vrátili späť.

Bankové "Imperial"

Úprimne povedané, len málo ľudí dokázalo poraziť propagačné videá Imperial Bank. Na začiatku deväťdesiatych rokov sa v problémových časoch problémov Timurovi Bekmambetovi s tímom podarilo ukázať, že reklama môže byť elegantná a krásna.

Fráza "Nemôžete sa dostať k prvej hviezde" stále chodí medzi ľuďmi

Pravdivý príbeh (z rozhovoru s Timur Bekmambetov)

"- Tieto videá sa potom zapamätali srdcom. "Svetové dejiny" - váš nápad?
- Tam je taká osoba Volodya Perepelkin - náš najstarší copywriter. Teraz rastie kapusta, obrazne povedané, žije v blízkosti Moskvy, myslí si na večné (smiech). Najprv mi ponúkol skripty pre tri videá s heslom "Presnosť - zdvorilosť kráľov." A potom som sa stretol Rodionov (Sergej Rodionov - prezident banky. - Cca. Author). A uvedomil som si, že je pre neho dôležité nielen propagovať banku, ale chcel byť patronom takej umeleckej formy ako komerčné. Spýtal som sa ho: "Prečo si neurobíš film?" - "A ako ho ľudia uvidia neskôr?" S valcami bola jasnejšia: mohli byť zobrazené v televízii. Potom som koncept rozšíril: objavili sa svetové dejiny. A potom bolo päť rokov nádherného života. Hľadali sme pozemky: historik Kirill Zubkov, konzultant, nás predstavil lekárom vedy z Historického archívu. Povedali príbehy.

Čo sa pokazilo?

Od roku 1990 viedla banka "Imperial" hektickú činnosť. Medzi jej akcionármi boli Gazprom, Lukoil a ďalšie spoločnosti. Imperial bol prvý v Rusku, ktorý začal vydávať karty VISA s rubľovým povlakom. Rast rástol, počet kancelárií a pobočiek sa znásobil, ale ... kríza v roku 1998 ho nezachránila. Kríza zasiahla 17. augusta. Už 25. augusta banka prvýkrát licenciu zrušila. Nasledujúci rok, on skrachoval, stratil licenciu pre druhýkrát v roku 2004, a bol čoskoro zlikvidovaný.

Čo teraz?

V roku 2017 požiadala o registráciu novej banky určitá skupina spoločností „z 90. rokov“. Malo to byť nazývané "Imperial". Zdá sa, že triumfálny návrat sa neuskutočnil: v okamihu, keď banka "Imperial" neexistuje na území Ruskej federácie.

Modrá voda

A opäť 90. rokov, tentoraz ich koniec, keď spoločnosť F & K Waterhouse vydala Blue Water na ruský trh.

Reklamná kampaň bola rozsiahla: len málo ľudí videlo slávny film. Ale smola: nevinné meno "modrá voda" znelo hrozne v ruštine! Neverte - povedzte to sami!

Pravdivý príbeh od autora článku

"Môj sused bol doberaný Blue Vot." Chudobný chlapec mal tú nešťastie, že mohol ísť von na dvor s fľašou vody. A keďže všetky deti sledovali televíziu a videli reklamu, prezývka sa pritiahla k nešťastnej strane. Všeobecne, nešťastný chlapec ... "

Čo sa pokazilo?

Po rečníkovi videa zopakujte slovo "Blue Woth!" a obyvateľov Ruska. A nie len opakovať - ​​a žartovať. Školáci boli obzvlášť horliví. Nie tieto združenia spôsobili meno, oh, nie tie ...

Zaujímavé je, že existujú spoločnosti a výrobky s podobnými názvami na svete: dánsky nákladný dopravca Blue Water Shipping, vodíkový generátor Blue Water 900. Obaja, mimochodom, sú prítomní na ruskom trhu - a nič. Zdá sa, že stupnica nie je rovnaká.

Čo teraz?

Podiel Blue Water na ruskom trhu sa postupne znižoval av roku 2007 značka konečne opustila pulty. Nepodarilo sa mi nájsť informácie o spoločnosti: či je platná, či sa modrá voda predáva v iných krajinách, nie je známa.

Vodka "Rasputin"

Prekvapivo bola vodka s ruským názvom vyrobená v Nemecku. Od roku 1992 sa začala predávať v Rusku. Alkohol sa často umýva "Pozvať" alebo "Hershey-Cola" - to je také opelenie značiek. Kvalita vodky bola dobrá a výrobcovia sa uistili, že neexistujú žiadne falzifikáty. Na tento účel bola vytvorená špeciálna holografická nálepka s obrazom mrkajúceho Rasputina.

Mrkne na nás!

Pravdivý príbeh (folk)

Mrkajúci Rasputin bol Rusmi tak milovaný, že ľudia začali volať Grigorij Yefimich One-Eyed. Teraz mi nevolajú - spolu s zmiznutím vodky mem tiež zmizla.

Čo sa pokazilo?

Napriek trikom s hologrammi, často kovali "Rasputin". Pod značkou fľaša a štítok niekedy skryli vulgárny telesný alkohol. Výrobcom sa to samozrejme nepáčilo - povesť spoločnosti bola drahšia ako objemy aj najväčšieho trhu.

Čo teraz?

Rasputin vodka nie je na ruskom trhu už 23 rokov. A v posledných rokoch značka úplne zmizla. Výrobcovia vyrábajú ďalší výrobok s ruským názvom - Puschkin Vodka, ale v Rusku nie je na predaj.

Čokoláda "piknik"

Ďalšia značka, ktorú sme stratili a priniesli späť. Na žiadosť čitateľov som ho pridal do zbierky. V Rusku sa v roku 1993 objavili piknikové bary a pritiahli pozornosť nezvyčajného zloženia. Skutočná fúzia: karamel, vafle, orechy, napučaná ryža a čokoláda. Dokonca aj ťavy schvaľujú, ako uviedla televízna reklama.

Camel Kelvin, od detstva v láske k pikniku

Skutočný príbeh od milovníka čokolády Dmitryho

"Bary ma po pároch zachránili viac ako raz. Najmä po obľúbenej fyzike, keď sa počet aktívnych mozgových buniek pohybuje na nule. Chodíte do obchodu, kúpite si piknik a raz - život je opäť krásny! Ďalšou témou je žuť na prednáškach. Fascinujúci thriller" Crazy kus papiera, "a finále bolo vždy odlišné!"

Čo sa pokazilo?

Piknik bol pôvodne umiestnený ako pevná značka: nie len občerstvenie, ale vynikajúca pochúťka. Jedným zo sloganov bolo: "Skôr banket ako piknik." Niet divu, že sa v určitom momente rozhodli obnoviť značku a zatraktívniť ju pre mladých ľudí - štýlovú, dynamickú a relevantnú.

V roku 2005 Picnic zmenil dizajn balenia a predstavil nový bar King Size. Podľa spoločnosti viedlo restyling k nárastu tržieb o 77%.

Čo teraz?

V roku 2014 bol Picnic opäť aktualizovaný a bol na žiadosť obchodníkov "vyčerpaný". Teraz sa piknik vyrába pod značkou Alpen Gold. Chuť zostala rovnaká, k klasickým arašidám bol pridaný iba orech.

Klip 2018 - a opäť bez ťavy kdekoľvek!

Výmena "Alice"

Akonáhle pes-výmena mena (Alice bol nazývaný majiteľa psa) z Herman Sterligov milionár. Bolo to takto: v tej dobe neznámy inžinier sledoval film o výmene Wall Street a rozhodol sa preniesť myšlienku na ruskú pôdu. Vybral si pôžičku vo výške dvoch miliónov a niekoľko mesiacov ich odpudil.

Komoditná burza konala ako sprostredkovateľ medzi kupujúcim a predávajúcim. "Áno, na burze nerobím nič! Prišiel obchodník, ktorý odo mňa kúpil miesto makléra, prišiel kupujúci. Mohli sa stretnúť kdekoľvek: v akomkoľvek bare, v reštaurácii, na záchode. Ale stretli sa so mnou a boli tak šťastní že oni predali alebo kúpili tehly alebo cement, ktoré okamžite napísali vďaka ... "- povedal Sterligov.

Čo sa pokazilo?

"Alice" bola prvá výmena, čo je dôvod, prečo začala tak dobre. Začiatkom 90-tych rokov sa však začali objavovať nasledovníci Sterligova. Okrem toho, predajcovia a kupujúci už nepotrebujú sprostredkovateľa a začali obchodovať nezávisle. Éra výmen sa skončila tak náhle, ako to začalo: obchod sa zrútil.

Čo teraz?

Teraz nebudeme diskutovať o osobe Sterligova: príliš nejednoznačný charakter. Myslím si, že sa darí dobre: ​​oba produkty sa úspešne predávajú a homosexuáli nevstupujú do obchodov (čítajte nižšie v práci).

Zaujímavé je, že v roku 2017 zopakoval pokus a vytvoril prvú výmenu kryptomeny. Podľa obchodníka mala výmena umožniť uskutočňovanie veľkých nákupov (až 5 000 bitcoinov), ktoré nebolo možné dohodnúť v zmenárňach.

„Alice“ č. 2 však netrvala dlho: dôvodom bola kritika kryptomeny Vladimíra Putina. Už v októbri burza uzavrela - podporila pozíciu prezidenta.

Skutočný príbeh (netradičný)

Neviem, či homosexuáli idú do obchodov v Sterligove. A ak idú, hovoria otvorene o svojej orientácii. To je to, čo som za to - zaujímavé miesta visia na výkladoch obchodníkov: "Pida ... vchod je zakázaný." Jeden taký znak - zdá sa, v Petrohrade - neprosil miestny aktivista, šla na súd, a Sterligov zatvoril obchod na tomto mieste.

V reakcii na to oznámil predplatné charitatívnej výroby tabliet, ktorá vyrastala vo flash mob. Pre mňa osobne spôsobuje zmiešané pocity.

Margarín rama

Ako by sa margarín mohol predávať ako prémiový produkt? Opýtajte sa géniov marketingu - spoločnosti Upfield, podarilo sa im zviesť Rusov s reklamou.

Rama sa objavil na našom trhu v roku 1996, po niekoľkých rokoch sa začal vyrábať v Rusku. Po prvé, značka zvýšila svoju pozíciu, ale postupne začala miznúť z radaru.

Pravdivý príbeh (a opäť s "Peekaboo")

Rainis: "Ach, áno, pamätám si! V lete idete všetci kozáci-lupiči celý deň, večer prídete domov hladný, granny tea sendvič sa šíri - a s hladom sa zdal tak chutný :-)"

Timur6i: „Pamätám si, že moja sestra videla dosť reklám o Rámovi a takmer truchlila nad svojou matkou, aby si kúpila tento božský produkt. V dôsledku toho som sa snažila bez chleba - neviem, ako ste boli, ale myslím, že chuť bola nechutná, vôbec nie , ako som sľúbil v televízii, potom už neverím na reklamu.

Čo sa pokazilo?

Deväťdesiate roky boli v minulosti - ľudia začali dávať prednosť prírodným produktom a predaj značky začal klesať. Rama sa nevzdal: v roku 2005 spoločnosť zaviedla novú koncepciu, v čele ktorej sú zásady zdravého stravovania. V roku 2008 došlo k zmenám základného receptu: teraz sa obsah tuku v produkte znížil na 70%, takže výrobok už nie je oficiálne považovaný za margarín. Ale to nezachránilo situáciu.

Čo teraz?

V roku 2018 majitelia značiek predali podnik investorom. Rama sa stále vyrába v 65 krajinách, ale nie je možné ho nájsť v Rusku popoludní - nestretol som sa nikde niekoľko rokov.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár