Prečo nájsť autora - srdcervúcu drámu? Zažite glavredu "Texterra"

Volám sa Konstantin Rudov. Som šéfredaktor tohto blogu a mám problém. Potrebujeme novú krv, ale hľadanie vhodných kandidátov je veľmi ťažké. Teraz vám poviem, čomu čeliť v drsnej realite.

Zastaviť. Možno pracujete s tímom pravidelných autorov a relaxujete?

Ak chcete vytvoriť cool blog, ktorý bude neustále udržiavať záujem čitateľov, nebude to fungovať. Mozog má tendenciu nasledovať cestu najmenšieho odporu. To platí nielen pre redaktora, ale aj pre autorov.

Príde kráľovstvo snov

Zvyčajne, keď autor píše na blog prvýkrát, dáva to všetko najlepšie, pretože si nie je istý, či jeho diela budú publikované v budúcnosti. Keď spisovateľ dá prácu na potoku, upokojí sa, teplejšie poistky sa vypnú. Autor nájde vhodný formát, aby mohol pracovať a sedieť v tejto komfortnej zóne. Čo, ako viete, všetky časy sa zužujú. V najlepšom prípade to povedie k stagnácii projektu. Čo je vlastne stále degradácia.

Umyte hranice dobra a zla

Ako autor rozumie, či odviedol dobrú prácu alebo nie? Sleduje nemocničný priemer. Keď je to rovnaký tím, úroveň nevyhnutne klesne. Premýšľajte o tom, ako dlho dokážete udržať oheň inšpirácie v tíme bez čerstvého vzduchu?

Nie je dosť praxe

Keď autor často píše na blog, ako je ten náš, existuje vysoké riziko, že jeho články budú menej a menej praktické. Kedy praktizovať túto prax, ak napíšete jeden článok za druhým?

Čo autor, takí a čitatelia

Aj v rámci obmedzeného predmetu, každý píše o tom, čo je pre neho osobne zaujímavé. A rezonuje s čitateľmi s podobnými záujmami. Každý nový autor tak priláka podobné publikum na blog. Pozrite sa na autora a premýšľajte o ňom - ​​chcete prilákať takýchto čitateľov? A tiež to znamená, že čím viac autorov máte, tým viac pokrytia môžete získať od rôznorodého publika.

V dôsledku toho

Neschopnosť nadobudnúť novú úroveň kvality.

Ale čo noví autori, ktorí sami ponúkajú svoju kandidatúru?

Nebudem poskytovať presné štatistiky, ale podľa mojich pocitov je pomer vhodných aplikácií k nevhodným aplikáciám 1 až 30. Zvyčajne pre nás napíšeme články:

textári

Ak neuvidíte článok o copywritingu do práce, stane sa slepá ulička. Súdiac podľa aplikácií, copywriter, ktorý chápe internetový marketing je rarita. Podľa môjho názoru ide o veľké profesionálne opomenutie, ale o tom nehovoríme.

Copywriter nedá na písanie žiadne myšlienky, nebudete inštruovať sprievodcu. Čo zostáva? Výbery, rozhovory. Pokiaľ ide o druhú otázku, existujú aj pochybnosti, pretože samotný anketár sa musí hnevať na to, čo žiada. Alebo aspoň úprimne záujem. A ak by ho to zaujímalo, už by sa to hádal.

Pozorovanie: textári takmer nikdy neponúkajú témy sami. Niekedy sa zdá, že sú urazené, keď ich požiadam, aby navrhli myšlienku článku na vlastnú päsť.

Často sa copywriter ani pre-pozrieť na blog, ktorý ponúka článok. Nekontrolovať ho na prítomnosť redpolitiki, nepozerajte sa na úroveň a smer publikácií. Z tohto dôvodu môže byť aplikácia čokoľvek.

Zástupcovia služieb

... ktorí chcú publikovať s odkazom na ich zdroj. Máme hosťovací formát. Len k tomu zvyčajne pristupujú takto: "Urobím článok minimálnej kvality, len aby som ho zverejnil. Hlavná vec je odkaz. A nemá zmysel strácať čas spracovaním článku." S týmto prístupom je ťažké dosiahnuť niečo konštruktívne. Ponúkajú preskúmania vlastného výrobku, v ktorom dostanú odmietnutie. Ak píšu na odborné témy, spravidla to robia "na chrbte". Hosťovský článok, ktorý prišiel k publikácii - vzácnosť.

Zástupcovia agentúry

Ako by sa nič nestalo, že by si mohol umiestniť svoj prípad. A nebolo by to nič, keby obsahovala nejaké objavy pre čitateľov. Namiesto toho sa chvála zvyčajne získava bez zdravého zrna.

zvláštny

Články, ktoré odhaľujú tajné politické sprisahania, priznania o neúspešnom rodinnom živote a iných pôžitkoch.

Ako pochopiť, či je autor vhodný na publikovanie alebo nie?

Editor by mal pracovať ako autor. Nie pre vás ako redaktora, ale pre vás ako pre vás.

- Ale nie som Stredná Ázia!

Tak ako tak.

Stále záleží:

  • Uznanie v profesionálnom prostredí.
  • Skúsenosti vo vašom predmete.
  • Osobná primeranosť.

Kde získať skvelých autorov?

Hľadajte sami. Kde?

Ďalšie blogy na váš predmet

Nehanebne lovia autorov, ktorých články sa vám páčia. Aj keď sa ukáže, že to nie je komerčný spisovateľ, ale praktikujúci špecialista. Zistite si cenu otázky, zvyčajne je to len v nej.

Iné blogy všeobecne

Nezastavujte sa nad tým, že autor, od ktorého ste osobne fanúšikom, nemusí mať skúsenosti vo vašom predmete. Napríklad, LJ "prostitútky Kat" nemožno pripísať predmetu nášho blogu. Ak vyberiete tému správne, môžete použiť cool autora aj v nezvyčajnej téme pre neho. Tak som to urobil v tomto prípade. Pozri článok "Prostitútka Kat o svojej kariére v LJ a vzťahy s inzerentmi".

Ukázalo sa, že článok je silný, a podľa návštevnosti a odpovedí publikum išlo dobre. Zaujímavé je, že jej druhá publikácia "Prostitute Kat - ako pracovať s bloggermi na LiveJournalu tak, aby priniesla výsledky," už prešla čitateľský záujem

Môžete vybudovať veľa predpokladov, čo sa deje. Mám sklon si myslieť, že v prvom prípade zohrali úlohu zaujímavejší titul a prekvapivý efekt. Je zaujímavé čítať vaše názory na túto tému v komentároch.

Odborné konferencie

Neznamená to, že musia navštíviť. Stačí nájsť minulosť a prejsť zoznam účastníkov.

Sociálne siete

Dobrého autora môžete rozpoznať napísaním skvelého príspevku na stenu svojho osobného profilu. Ak hráte v profesionálnom prostredí, môžete v odporúčaniach vašej pásky nájsť špecialistov vhodných pre vás. Je zaujímavé, že sami nemusia mať podozrenie, že budú silným autorom.

Pre náš predmet je FB veľmi vhodný.

Pripojiť predajcov

Extrémne opatrenie. Ponúknuť platby tým, ktorí vedú silný autor. Je žiaduce poveriť mediátora zodpovednosťou za výber kandidáta, výberom témy a zverejnením článku. Hviezda môže prerušiť spoluprácu v nepredvídateľnom momente. Preto je lepšie previesť platbu po jej zverejnení na ňu a sprostredkovateľa.

Ako ma nájsť?

S pomocou reklám nemôžete nájsť superstar, ale silný špecialista. Ak to chcete urobiť, nebojte sa určiť prísne požiadavky. Hovorte otvorene, že potrebujete špecialistu na plný úväzok. Nehanbite sa. V opačnom prípade strávite viac času analýzou nevhodných aplikácií.

V opise aplikácie je lepšie robiť bez textov a písať o zásluhách.

Príklad príspevku, ktorý som nedávno urobil

Čo keď všetci píšu do personálu?

In-house špecialisti majú zvyčajne dobré kompetencie a môžu produkovať najpraktickejšie a ideologické materiály vhodné pre blog. Problém je v tom, že na to nemajú čas. Ich hlavné úlohy sú takmer vždy prioritou. Moja skúsenosť však ukazuje, že každý zamestnanec marketingového oddelenia musí z času na čas písať články do blogu. To prináša materiály na novú úroveň a prináša špecialistu na tón.

Výzva na akciu

Čo by ste chceli vidieť na našom blogu? Budem rád, že vaše pripomienky v komentároch.

Alebo možno ste pripravení zažiariť na našich stránkach? Napíšte na mail [email protected] Podrobnosti o podmienkach opísaných v príslušnej časti. Ak ste "spáliť" s vašou profesiou, a máte čo povedať - napíšte mi bez váhania. Súhlasíme na cestách.

Aj pre pohodlie komunikácie, moje profily vo VC a FB.

Loading...

Zanechajte Svoj Komentár